TUS w spektrum autyzmu: dzieci, nastolatki, osoby dorosłe. Jak prowadzić skuteczne zajęcia społeczne dla osób neuroróżnorodnych.
TUS w spektrum autyzmu: dzieci, nastolatki, osoby dorosłe. Jak prowadzić skuteczne zajęcia społeczne dla osób neuroróżnorodnych.
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaZdrowie i medycyna / Psychologia i rozwój osobisty
- Grupa docelowa usługi
Usługa skierowana jest do osób pracujących lub przygotowujących się do pracy z dziećmi, nastolatkami i osobami dorosłymi w spektrum autyzmu, które chcą rozwijać kompetencje w zakresie planowania, prowadzenia i ewaluacji Treningu Umiejętności Społecznych dostosowanego do specyfiki funkcjonowania osób neuroróżnorodnych, w szczególności do psychologów, pedagogów, pedagogów specjalnych, terapeutów, nauczycieli, wychowawców, logopedów, neurologopedów, osób pracujących w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, placówkach edukacyjnych, terapeutycznych, opiekuńczych i wspierających rozwój oraz rodziców i opiekunów zainteresowanych pogłębieniem wiedzy o praktycznej pracy nad kompetencjami społecznymi osób w spektrum autyzmu.
Usługa obejmuje pracę z uwzględnieniem wieku, poziomu rozwoju językowego, profilu komunikacyjnego, potrzeb sensorycznych, stylu poznawczego, trudności adaptacyjnych i przeciążenia emocjonalnego.
Usługa adresowana jest również do uczestników projektu „Kierunek - Rozwój”.
- Minimalna liczba uczestników5
- Maksymalna liczba uczestników20
- Data zakończenia rekrutacji16-08-2026
- Forma prowadzenia usługizdalna w czasie rzeczywistym
- Podstawa uzyskania wpisu do BURStandard Usług Szkoleniowo– Rozwojowych PIFS SUS 3.0
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Usługa przygotowuje uczestnika do planowania, prowadzenia i ewaluacji Treningu Umiejętności Społecznych dla dzieci, nastolatków i osób dorosłych w spektrum autyzmu. Obejmuje dobór metod pracy, tworzenie scenariuszy zajęć oraz pracę nad komunikacją społeczną, regulacją emocji, relacjami, trudnościami adaptacyjnymi, potrzebami sensorycznymi i funkcjonowaniem w środowisku domowym, edukacyjnym, zawodowym i społecznym.Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
| Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
|---|---|---|
| Uczestnik usługi charakteryzuje założenia Treningu Umiejętności Społecznych dla osób w spektrum autyzmu oraz uzasadnia jego znaczenie w rozwijaniu funkcjonowania społecznego w różnych grupach wiekowych. | - omawia cele TUS w pracy z dziećmi, nastolatkami i osobami dorosłymi w spektrum autyzmu, - rozróżnia obszary funkcjonowania rozwijane podczas treningu, w szczególności komunikację społeczną, współpracę, regulację emocji, elastyczność zachowania i radzenie sobie w relacjach, - wyjaśnia różnice między TUS ogólnym a TUS dostosowanym do potrzeb osób autystycznych, - uzasadnia dobór TUS do potrzeb konkretnej grupy uczestników. | Wywiad ustrukturyzowany |
| Test teoretyczny | ||
| Uczestnik usługi analizuje potrzeby społeczne, emocjonalne i komunikacyjne osoby w spektrum autyzmu oraz planuje adekwatne cele pracy TUS. | - identyfikuje najczęstsze trudności społeczne i emocjonalne osób w spektrum autyzmu w różnych grupach wiekowych, - analizuje zachowanie uczestnika w kontekście komunikacji, relacji, przeciążenia, sztywności i adaptacji, - formułuje cele pracy TUS na podstawie opisu przypadku, - różnicuje cele odpowiednie dla dziecka, nastolatka i osoby dorosłej. | Wywiad ustrukturyzowany |
| Analiza dowodów i deklaracji | ||
| Uczestnik usługi dobiera metody, techniki i środki pracy odpowiednie do prowadzenia TUS dla osób w spektrum autyzmu. | - dobiera ćwiczenia rozwijające komunikację społeczną, współpracę, rozumienie norm sytuacyjnych, rozpoznawanie emocji i reagowanie w relacjach, - dobiera formy pracy adekwatne do wieku, możliwości poznawczych i profilu funkcjonowania uczestników, - uzasadnia wybór metod aktywizujących, modelujących i wspierających generalizację umiejętności, - planuje strukturę zajęć uwzględniającą bezpieczeństwo, przewidywalność, obciążenie sensoryczne i dynamikę grupy. | Obserwacja w warunkach symulowanych |
| Analiza dowodów i deklaracji | ||
| Uczestnik usługi opracowuje scenariusz zajęć TUS dla osób w spektrum autyzmu i prowadzi wybrany fragment zajęć. | - formułuje temat i cel zajęć, - planuje przebieg zajęć z uwzględnieniem wprowadzenia, części głównej i podsumowania, - dobiera ćwiczenia do celu zajęć, wieku i profilu funkcjonowania uczestników, - prowadzi fragment zajęć w sposób uporządkowany, angażujący i adekwatny do potrzeb grupy, - reaguje na trudności pojawiające się w symulowanej sytuacji grupowej. | Obserwacja w warunkach symulowanych |
| Prezentacja | ||
| Uczestnik usługi planuje ewaluację procesu TUS oraz współpracę z rodziną i zespołem specjalistów wspierających osobę w spektrum autyzmu. | - wskazuje sposoby monitorowania postępów uczestników, - formułuje wnioski do dalszej pracy na podstawie obserwacji i analizy procesu, - przekazuje informacje o przebiegu treningu w sposób zrozumiały i profesjonalny, - planuje zasady współpracy z rodzicami, nauczycielami, opiekunami, terapeutami lub zespołem specjalistów, - proponuje działania wspierające przenoszenie nabywanych umiejętności do codziennego funkcjonowania. | Obserwacja w warunkach symulowanych |
| Prezentacja | ||
| Wywiad ustrukturyzowany |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Kompetencje
Usługa prowadzi do nabycia kompetencji.Warunki uznania kompetencji
Program
Program
1. TUS dla osób w spektrum autyzmu: założenia, cele i miejsce w procesie wsparcia
Czym jest TUS dla osób autystycznych i czym różni się od zajęć ogólnorozwojowych, terapeutycznych i wychowawczych. Granice kompetencji prowadzącego.
2. Spektrum autyzmu a funkcjonowanie społeczne
Komunikacja społeczna, różnice w rozumieniu sytuacji społecznych, dosłowność, trudności w przewidywaniu reakcji innych osób, relacyjność, przeciążenie i mechanizmy obronne.
3. Dziecko w spektrum autyzmu na zajęciach TUS
Potrzeby rozwojowe, zabawa, kontakt z rówieśnikami, uczenie zasad grupowych, emocje, współpraca, trudności w naprzemienności i elastyczności.
4. Nastolatek w spektrum autyzmu na zajęciach TUS
Tożsamość, grupa rówieśnicza, niezależność, konflikty, odrzucenie, maskowanie, wstyd, przeciążenie emocjonalne, relacje i potrzeba akceptacji.
5. Osoba dorosła w spektrum autyzmu na zajęciach TUS
Relacje społeczne i zawodowe, komunikacja w pracy, granice, samorzecznictwo, samoświadomość społeczna, codzienna samodzielność i funkcjonowanie w rolach społecznych.
6. Funkcjonalna diagnoza potrzeb uczestnika i grupy
Obserwacja, analiza trudności, identyfikacja zasobów, formułowanie celów pracy, różnicowanie potrzeb dziecka, nastolatka i osoby dorosłej.
7. Struktura skutecznych zajęć TUS dla osób autystycznych
Przewidywalność, bezpieczeństwo, tempo pracy, kontrakt, obciążenie sensoryczne, organizacja grupy, zasady wprowadzania zmian i domykania procesu.
8. Metody i techniki pracy w TUS dla osób w spektrum autyzmu
Modelowanie, odgrywanie ról, historyjki społeczne, analiza sytuacji, rozmowa kierowana, ćwiczenia komunikacyjne, praca na konkretnych doświadczeniach, trening przewidywania sytuacji społecznych.
9. Kluczowe obszary treningu umiejętności społecznych
Rozpoznawanie emocji, proszenie o pomoc, odmawianie, rozpoczynanie i kończenie rozmowy, współpraca, reagowanie na krytykę, radzenie sobie z konfliktem, budowanie relacji i respektowanie granic.
10. Sztywność, przeciążenie i sytuacje trudne na zajęciach TUS
Jak reagować na wycofanie, przeciążenie, odmowę, wzrost napięcia, zachowania obronne, trudności w przechodzeniu między aktywnościami i potrzebę kontroli.
11. Jak konstruować scenariusze zajęć TUS dla osób w spektrum autyzmu
Budowanie celu, dobór ćwiczeń, planowanie aktywności indywidualnych i grupowych, dostosowanie poziomu trudności do uczestników.
12. Współpraca z rodziną, szkołą, placówką i zespołem specjalistów
Przekazywanie informacji o postępach, formułowanie zaleceń, wspieranie generalizacji umiejętności poza zajęciami.
13. Ewaluacja zajęć i monitorowanie postępów uczestnika
Obserwacja zmiany, dokumentowanie procesu, modyfikowanie programu, planowanie dalszego wsparcia.
14. Warsztat scenariuszowy: od planu do prowadzenia grupy
Tworzenie autorskich scenariuszy zajęć dla dzieci, nastolatków i osób dorosłych w spektrum autyzmu. Analiza przypadków. Dobór metod i reakcji na sytuacje trudne.
15. Walidacja efektów uczenia się. Test bezpośrednio po ostatniej godzinie zajęć.
Walidacja nie jest wliczona w czas trwania usługi i zostaje przeprowadzona przez osobę inną niż osoby prowadzące szkolenie, z zachowaniem rozdzielności procesu kształcenia i walidacji.
W formule warsztatowej liczba osób w małej grupie roboczej nie przekracza 4. Jedna osoba korzysta z jednego urządzenia. Nie dopuszcza się udziału dwóch osób przy jednym urządzeniu.
Metody interaktywne i aktywizujące wykorzystywane podczas szkolenia obejmują: dyskusję panelową, metodę symulacyjną, metodę projektu, rozmowę kierowaną, analizę przypadku, ćwiczenia scenariuszowe i prezentację rozwiązań praktycznych.
Doradztwo poszkoleniowe ma charakter wspierający i konsultacyjny. Nie stanowi odrębnej usługi terapeutycznej, diagnostycznej ani superwizyjnej i obejmuje wyłącznie zakres związany z tematyką ukończonego szkolenia.
Usługa rozwojowa nie jest świadczona przez podmiot pełniący funkcję Operatora lub Partnera Operatora w danym projekcie PSF lub w którymkolwiek Regionalnym Programie lub FERS albo przez podmiot powiązany z Operatorem lub Partnerem kapitałowo lub osobowo.
Cena usługi nie obejmuje kosztów niezwiązanych bezpośrednio z usługą rozwojową, w szczególności kosztów dojazdu, zakwaterowania oraz kosztów dodatkowych materiałów niewskazanych w karcie usługi.
Usługodawca na dzień publikacji karty posiada umowy z operatorami środków unijnych, m.in.: WUP Kraków, WUP Toruń, WUP Kielce, WUP Katowice, WUP Warszawa, Akademia Śląska, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Lubelska Fundacja Rozwoju, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, Centrum Rozwoju Kompetencji Województwa Łódzkiego i PGE Polskiej Grupy Energetycznej w Woli Grzymalinej, HRP Grants, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo-Technologiczny – Reaktywacja zawodowa. To odpowiada logice zachowanej również w poprawionej karcie ADOS, gdzie utrzymano rozbudowane zapisy operatorowe i organizacyjne z uwagi na praktykę realizacji usług.
W przypadku braku operatora z danego regionu uczestnik może skontaktować się z Usługodawcą w celu ustalenia możliwości podpisania umowy umożliwiającej uzyskanie dofinansowania.
Usługa jest otwarta dla uczestników z całej Polski. Istnieje możliwość opublikowania usługi zamkniętej na potrzeby jednego Operatora lub jednego bądź kilku przedsiębiorców pod warunkiem zakontraktowania minimalnej liczby uczestników wymaganej dla realizacji usługi.
Harmonogram
Harmonogram
| Przedmiot / temat | Typ aktywności | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
|---|---|---|---|---|---|---|
Przedmiot / temat 1 z 19 Wprowadzenie do TUS dla osób w spektrum autyzmu | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Małgorzata Sikorska | Data realizacji zajęć 17-08-2026 | Godzina rozpoczęcia 17:00 | Godzina zakończenia 18:30 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat 2 z 19 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 17-08-2026 | Godzina rozpoczęcia 18:30 | Godzina zakończenia 18:45 | Liczba godzin 00:15 |
Przedmiot / temat 3 z 19 Spektrum autyzmu a funkcjonowanie społeczne | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Anna Ławniczak | Data realizacji zajęć 17-08-2026 | Godzina rozpoczęcia 18:45 | Godzina zakończenia 20:15 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat 4 z 19 Dziecko w spektrum autyzmu na zajęciach TUS | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Małgorzata Sikorska | Data realizacji zajęć 18-08-2026 | Godzina rozpoczęcia 17:00 | Godzina zakończenia 18:30 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat 5 z 19 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 18-08-2026 | Godzina rozpoczęcia 18:30 | Godzina zakończenia 18:45 | Liczba godzin 00:15 |
Przedmiot / temat 6 z 19 Nastolatek w spektrum autyzmu na zajęciach TUS | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Małgorzata Sikorska | Data realizacji zajęć 18-08-2026 | Godzina rozpoczęcia 18:45 | Godzina zakończenia 20:15 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat 7 z 19 Osoba dorosła w spektrum autyzmu na zajęciach TUS | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Małgorzata Sikorska | Data realizacji zajęć 21-08-2026 | Godzina rozpoczęcia 17:00 | Godzina zakończenia 18:30 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat 8 z 19 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 21-08-2026 | Godzina rozpoczęcia 18:30 | Godzina zakończenia 18:45 | Liczba godzin 00:15 |
Przedmiot / temat 9 z 19 Funkcjonalna diagnoza potrzeb uczestnika i grupy | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Anna Ławniczak | Data realizacji zajęć 21-08-2026 | Godzina rozpoczęcia 18:45 | Godzina zakończenia 20:15 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat 10 z 19 Jak planować cele zajęć TUS dla osób autystycznych | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Małgorzata Sikorska | Data realizacji zajęć 22-08-2026 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 10:30 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat 11 z 19 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 22-08-2026 | Godzina rozpoczęcia 10:30 | Godzina zakończenia 10:45 | Liczba godzin 00:15 |
Przedmiot / temat 12 z 19 Metody i techniki pracy: modelowanie, historyjki społeczne, analiza sytuacji, ćwiczenia komunikacyjne | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Anna Ławniczak | Data realizacji zajęć 22-08-2026 | Godzina rozpoczęcia 10:45 | Godzina zakończenia 12:15 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat 13 z 19 Trening komunikacji społecznej, emocji i relacji | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Małgorzata Sikorska | Data realizacji zajęć 28-08-2026 | Godzina rozpoczęcia 17:00 | Godzina zakończenia 18:30 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat 14 z 19 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 28-08-2026 | Godzina rozpoczęcia 18:30 | Godzina zakończenia 18:45 | Liczba godzin 00:15 |
Przedmiot / temat 15 z 19 Sztywność, przeciążenie i sytuacje trudne w grupie TUS | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Małgorzata Sikorska | Data realizacji zajęć 28-08-2026 | Godzina rozpoczęcia 18:45 | Godzina zakończenia 20:15 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat 16 z 19 Jak konstruować scenariusze zajęć TUS dla dzieci, nastolatków i dorosłych | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Małgorzata Sikorska | Data realizacji zajęć 29-08-2026 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 10:30 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat 17 z 19 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 29-08-2026 | Godzina rozpoczęcia 10:30 | Godzina zakończenia 10:45 | Liczba godzin 00:15 |
Przedmiot / temat 18 z 19 Współpraca z rodziną, szkołą i zespołem specjalistów / konsultacja wdrożeniowa | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Anna Ławniczak | Data realizacji zajęć 29-08-2026 | Godzina rozpoczęcia 10:45 | Godzina zakończenia 12:15 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat 19 z 19 - | Typ aktywności Walidacja | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 29-08-2026 | Godzina rozpoczęcia 12:15 | Godzina zakończenia 12:45 | Liczba godzin 00:30 |
Podsumowanie
| Rodzaj godzin | Liczba godzin |
|---|---|
Rodzaj godzin Suma godzin zegarowych usługi | Liczba godzin 20:00 |
Rodzaj godzin w tym suma godzin zajęć | Liczba godzin 18:00 |
Rodzaj godzin w tym suma godzin walidacji | Liczba godzin 00:30 |
Rodzaj godzin w tym suma przerw | Liczba godzin 01:30 |
Rodzaj godzin Suma godzin dydaktycznych bez przerw | Liczba godzin 24:30 |
Cena
Cena
Cennik
| Rodzaj ceny | Cena |
|---|---|
Rodzaj ceny Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto | Cena 2 000,00 PLN |
Podmiot uprawniony do zwolnienia z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 ustawy o VAT | |
Rodzaj ceny Koszt przypadający na 1 uczestnika netto | Cena 2 000,00 PLN |
Rodzaj ceny Koszt osobogodziny brutto | Cena 100,00 PLN |
Rodzaj ceny Koszt osobogodziny netto | Cena 100,00 PLN |
Liczba godzin usługi
| Rodzaj godzin | Liczba godzin |
|---|---|
Rodzaj godzin Liczba godzin zegarowych usługi | Liczba godzin 20:00 |
Prowadzący
Prowadzący
Małgorzata Sikorska
Ekspertka w zakresie wsparcia psychologicznego dzieci i młodzieży, posiada bogate doświadczenie dydaktyczne i szkoleniowe. Autorka projektów edukacyjno-terapeutycznych, w tym innowacyjnych programów opartych na neuropsychologii i neuroplastyczności (m.in. „W Centrum Mózgu”). Twórczyni autorskiej metody slow flow – terapia i edukacja oraz współtwórczyni nurtu neurointegracyjnej terapii multidyscyplinarnej (NTM).
Aktywnie działa naukowo i popularyzatorsko – autorka publikacji, materiałów terapeutycznych oraz programów psychoedukacyjnych. Laureatka nagród za działalność społeczną i edukacyjną.
Doświadczenie osoby prowadzącej szkolenie nie jest przerwane w przeciągu ostatnich 5 lat. Zachowuje ciągłość na termin prowadzenia szkolenia.
Anna Ławniczak
Doświadczenie trenera nie jest przerwane w przeciągu ostatnich 5 lat. Zachowuje ciągłość na termin trwania szkolenia.
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
Uczestnicy otrzymują od Organizatora szkolenia:
- prezentację multimedialną,
- autorskie scenariusze i szkice scenariuszy zajęć TUS dla dzieci, nastolatków i osób dorosłych w spektrum autyzmu,
- wzory kart obserwacji, arkuszy pracy i notatek do monitorowania postępów,
- karty pracy i ćwiczenia do wykorzystania podczas zajęć,
- materiały pomocnicze do pracy z komunikacją społeczną, emocjami, relacjami, granicami i regulacją zachowania,
- dostęp do materiałów szkoleniowych na platformie e-learningowej przez 365 dni.
Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują:
- zaświadczenie o ukończeniu usługi rozwojowej niezbędne do rozliczenia usługi z Operatorem,
- certyfikat ukończenia usługi rozwojowej,
- dostęp do materiałów szkoleniowych na platformie e-learningowej przez 365 dni,
- dostęp do zamkniętej grupy tematycznej dla osób prowadzących TUS,
- możliwość korzystania z doradztwa poszkoleniowego przez 30 dni po zakończeniu usługi.
Warunki uczestnictwa
Do udziału w usłudze rekomendowane jest wykształcenie wyższe lub doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą albo osobami dorosłymi w obszarze edukacji, terapii, wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, rehabilitacji społecznej, opieki lub działań rozwojowych.
Od uczestnika oczekuje się gotowości do aktywnego udziału w analizie przypadków, ćwiczeniach warsztatowych, planowaniu scenariuszy zajęć, omawianiu sytuacji trudnych oraz pracy z funkcjonalnym rozumieniem zachowania osoby w spektrum autyzmu.
Osoby finansujące szkolenie z wykorzystaniem bonów szkoleniowych zobowiązane są do przekazania wszystkich danych niezbędnych do rezerwacji bonów najpóźniej na 72 godziny przed rozpoczęciem usługi.
Informacje dodatkowe
Informacja dla uczestników korzystających z dofinansowania:
- obecność na zajęciach wymagana jest na poziomie co najmniej 80% czasu trwania szkolenia,
- obecność potwierdzana jest w formie raportów logowania lub list obecności,
- Usługodawca nie ma wpływu na wysokość wkładu własnego ani na liczbę bonów przyznanych uczestnikowi; kwestie te należą do właściwego Operatora,
- decyzję o uczestnictwie w szkoleniu uczestnik podejmuje po zapoznaniu się z warunkami umowy zawartej z Operatorem,
- po stronie uczestnika leży wywiązanie się z warunków umowy zawartej z Operatorem, w tym dotyczących frekwencji, rozliczenia i formalności wymaganych do udziału w usłudze.
Warunki techniczne
Warunki techniczne
Usługa realizowana jest za pośrednictwem platformy LiveWebinar. Usługodawca przesyła uczestnikom link do zajęć. Nie ma obowiązku instalowania dodatkowego oprogramowania. Wystarczy wejść w przesłany link w dniu i godzinie rozpoczęcia zajęć.
Do udziału w usłudze wymagane jest urządzenie z dostępem do Internetu, w szczególności komputer stacjonarny lub laptop, wyposażone w głośnik lub słuchawki oraz mikrofon; rekomendowana jest również kamera. Dopuszczalne jest korzystanie z tabletu lub telefonu, jednak rekomendowanym rozwiązaniem pozostaje komputer stacjonarny lub laptop, ponieważ logowanie z urządzeń mobilnych może powodować rozłączanie lub automatyczne wylogowanie z systemu, co zakłóca udział w zajęciach.
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za trudności techniczne wynikające z parametrów urządzenia uczestnika, jego indywidualnych ustawień, trybu oszczędzania energii, jakości lokalnego łącza internetowego albo ograniczeń po stronie dostawcy Internetu.
Uczestnik powinien korzystać z aktualnej przeglądarki internetowej oraz stabilnego łącza internetowego umożliwiającego odbiór transmisji audio i wideo.
Trener prowadzi zajęcia i koncentruje się na realizacji programu oraz współudziale uczestników. Nie prowadzi bieżącej obsługi technicznej indywidualnych problemów po stronie uczestników w trakcie trwania zajęć.
Podstawą do rozliczenia usługi jest wygenerowanie z systemu raportu umożliwiającego identyfikację wszystkich uczestników oraz zastosowanego narzędzia. Raporty obecności generowane są po każdych zajęciach.
Pokój szkoleniowy zamykany jest 15 minut po rozpoczęciu zajęć. Uczestnik ponosi odpowiedzialność za terminowe dołączenie do usługi i za zachowanie warunków technicznych umożliwiających udział w zajęciach.
Link do zajęć może być wspólny dla całej grupy. Zajęcia odbywają się z ręczną moderacją uczestników i weryfikacją obecności osób uprawnionych do udziału.