Zarządzanie i kontrola w podmiotach leczniczych
Zarządzanie i kontrola w podmiotach leczniczych
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaZdrowie i medycyna / Zdrowie publiczne
- Grupa docelowa usługi
To kierunek dla osób, które
- zarządzają placówką medyczną i chcą działać sprawniej i skuteczniej,
- pracują w NFZ, ministerstwach lub nadzorują podmioty lecznicze,
- pełnią funkcje kierownicze w szpitalach, przychodniach lub gabinetach,
- chcą zdobyć wiedzę z prawa, finansów i nowoczesnego zarządzania,
- planują rozwój kariery w ochronie zdrowia i szukają solidnej bazy.
- Minimalna liczba uczestników2
- Maksymalna liczba uczestników30
- Data zakończenia rekrutacji12-10-2026
- Forma prowadzenia usługizdalna w czasie rzeczywistym
- Liczba godzin usługi171
- Podstawa uzyskania wpisu do BURart. 163 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1571, z późn. zm.)
- Zakres uprawnieństudia podyplomowe
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Celem studiów jest przekazanie słuchaczom aktualnej i kompleksowej wiedzy menedżerskiej z zakresu zarządzania i kontroli w podmiotach leczniczych. Zajęcia pozwolą rozwinąć i uaktualnić posiadane kwalifikacje w zakresie efektywnego zarządzania podmiotami leczniczymi, zarządzania zespołem, zagadnień prawnych, dotyczących prawa medycznego, ochrony danych osobowych i działań antykorupcyjnych, sfery ubezpieczeniowej i informatycznej oraz kreowania umiejętności interpersonalnych.Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
| Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
|---|---|---|
| BUDUJE WIZERUNEK PODMIOTU LECZNICZEGO | identyfikuje, a następnie dobiera odpowiednie narzędzia marketingowe i public relations do specyfiki swojej placówki. Określa elementy tożsamości swojej organizacji | Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie |
| ZARZĄDZA JAKOŚCIĄ W OCHRONIE ZDROWIA. | dobiera certyfikację i wskazuje korzyści z wdrożenia ISO | Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie |
| wskazuje elementy wewnętrznego audytu jakości | Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie | |
| ZARZĄDZA PLACÓWKĄ MEDYCZNĄ W OPARCIU O MODEL VBHC – VALUE-BASED HEALTHCARE. LEAN MANAGEMENT HEALTHCARE | rozumie i wskazuje kluczowe elementy metody m.in. wartość dodaną, marnotrawstwo, przepływ, efektywność procesów, strumień wartości | Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie |
| rozpoznaje podstawowe narzędzia Lean wspierające podnoszenie efektywności i zaangażowania pracowników tj. 5S, zarządzanie wizualne, standaryzacja pracy, PDCA, rozwiązywanie problemów | Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie | |
| WYBIERA UBEZPIECZENIA W PODMIOTACH LECZNICZYCH | analizuje system ochrony zdrowia w ujęciu prawnoporównawczym | Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie |
| wskazuje różnice pomiędzy pojęciem błędu medycznego a terminem zdarzenia medycznego | Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Kwalifikacje niewłączone do ZSK
Uznane kwalifikacje
Informacje
- Nazwa Podmiotu prowadzącego walidacjęUniwersytet WSB Merito w Toruniu
- Nazwa Podmiotu certyfikującegoUniwersytet WSB Merito w Toruniu
Program
Program
- System ochrony w Polsce i innych krajach UE 8h
- Podstawy zdrowia publicznego 8h
- Komunikacja z pacjentem i trudnym klientem 16h
- Skuteczny menedżer w podmiotach leczniczych. Komunikacja menedżerska 16h
- Systemy zarządzania w ochronie zdrowia. Audyty w podmiotach leczniczych 16h
- Zasady zarządzania placówką medyczną w oparciu o model VBHC- Value-Based Healthcare. Lean Management Healthcare 16h
- Sprzedaż usług medycznych i skuteczne negocjacje z NFZ oraz z podmiotami współpracującymi 8h
- Zarządzanie finansami w podmiotach leczniczych 8h
- Ubezpieczenia w podmiotach leczniczych 8h
- Podstawy prawa medycznego i ochrony danych osobowych 16h
- Coaching w zarządzaniu podmiotami leczniczymi 8h
- Rozwój technologii informacyjno-komunikacyjnych kategorii E-Health 8h
- Budowanie wizerunku podmiotu leczniczego 16h
- Zarządzanie strategiczne 8h
- Zarządzanie marką- 10h
Forma zaliczenia: test
Liczba semestrów: 2
Liczba pkt ECTS: 30
Rodzaj dokumentu potwierdzającego ukończenie studiów: świadectwo ukończenia studiów podyplomowych
Łączna liczba godzin 171 (171 h zdalnych w czasie rzeczywistym), w tym 72h teoretycznych i 98 h praktycznych. Na studiach zajęcia prowadzone są w formie ćwiczeń, wykładów, warsztatów, case study, rozmowy na żywo. Wykładowcami są osoby na co dzień zajmujące się praktycznymi aspektami zarządzania podmiotami leczniczymi. Aktywizująca uczestników forma prowadzenia zajęć pozwala na wyćwiczenie umiejętności rozwiązywania problemów przedstawianych na bieżąco przez wykładowców jak i przytaczanych przez słuchaczy.
Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele średnio raz w miesiącu w godzinach 8:00-15:00. Zajęcia są realizowane w blokach 1,5h. Każdy blok składa się z 2 godzin dydaktycznych tj. 2 x 45 min. Po każdym bloku następuje 10 minutowa przerwa, która nie wlicza się w czas trwania usługi.
Harmonogram
Harmonogram
| Przedmiot / temat | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
|---|---|---|---|---|---|
Brak wyników. | |||||
Cena
Cena
Cennik
| Rodzaj ceny | Cena |
|---|---|
Rodzaj ceny Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto | Cena 6 240,00 PLN |
Podmiot uprawniony do zwolnienia z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 ustawy o VAT | |
Rodzaj ceny Koszt przypadający na 1 uczestnika netto | Cena 6 240,00 PLN |
Rodzaj ceny Koszt osobogodziny brutto | Cena 36,49 PLN |
Rodzaj ceny Koszt osobogodziny netto | Cena 36,49 PLN |
Rodzaj ceny W tym koszt walidacji brutto | Cena 36,49 PLN |
Rodzaj ceny W tym koszt walidacji netto | Cena 36,49 PLN |
Rodzaj ceny W tym koszt certyfikowania brutto | Cena 36,49 PLN |
Rodzaj ceny W tym koszt certyfikowania netto | Cena 36,49 PLN |
Prowadzący
Prowadzący
Anna Dziadkiewicz
Piotr Juchniewicz
Agnieszka Muzyczyszyn
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
Uczestnicy studiów podyplomowych otrzymują dodatkowe materiały na zajęciach oraz po, które są zamieszczane na platformie MS Teams.
Podczas zjazdu każdy uczestnik programu otrzymuje komplet materiałów dydaktycznych na platformie MS Teams. Materiały te przygotowują wykładowcy, dostosowując je do specyfiki prowadzonego tematu. Pliki dokumentów mogą być przygotowane w różnych formatach.
Uczestnicy studiów pracują na platformie MS Teams, to platforma komunikacyjna Uczelni WSB Merito, stworzona w celu ograniczenia formalności oraz ułatwienia przepływu informacji między uczestnikami a uczelnią. Za jej pomocą przez całą dobę i z każdego miejsca na świecie uczestnicy mają dostęp do:
harmonogramu zajęć,
materiałów dydaktycznych,
informacji dotyczących zmian w planach zajęć, ogłoszeń i aktualności.
Warunki uczestnictwa
posiadanie wyksztalcenia na poziomie studiów I stopnia, II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich (licencjat, inżynier, magister). O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Informacje dodatkowe
Szczegółowy harmonogram usługi może ulec zmianie w postaci realizowanych przedmiotów w danym dniu i osób prowadzących. Zmianie nie ulegają godziny usługi.
Harmonogram zjazdów zostanie upubliczniony na stronach Uczelni
Godziny zajęć podane w harmonogramie są godzinami zegarowymi, zaś ilość godzin programowych jest podana w godzinach dydaktycznych. 1h dydaktyczna równa się 45 minutom
Warunki techniczne
Warunki techniczne
Techniczne wymagania do zajęć online:
- komputer (z wbudowanymi lub podłączonymi głośnikami i mikrofonem),
- dostęp do stałego Internetu,
- słuchawki (opcjonalnie),
- jeśli chcesz, aby Cię widziano, możesz użyć kamery umieszczonej w laptopie/komputerze.
- niezbędne oprogramowanie: pakiet biurowy MS Office, MS Teams
- platforma za pośrednictwem, której będzie prowadzona usługa: MS Teams
- minimalne łącze o przepustowości 50 Mbps