Szkolenie: Diagnostyka sterowników logicznych SIEMENS SIMATIC S7-300/400 (PLC3)
Szkolenie: Diagnostyka sterowników logicznych SIEMENS SIMATIC S7-300/400 (PLC3)
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaTechniczne / Automatyka i robotyka
- Grupa docelowa usługi
Szkolenie jest adresowane do:
- pracowników utrzymania ruchu, automatyków, elektryków i elektroników
- wszystkich zainteresowanych poszerzeniem wiedzy z zakresu Programowania Sterowników Logicznych PLC SIEMENS SIMATIC S7-300/400
Usługa również adresowana dla uczestników projektu
- "Opolskie Kształcenie Ustawiczne",
- "Kierunek – Rozwój",
- MP i/lub dla Uczestników Projektu NSE,
- Lubuskie Bony Rozwojowe.
Usługa rozwojowa skierowana jest również do uczestników innych projektów.
Wymagania wstępne: Ukończenie kursu PLC2: Programowanie sterowników logicznych SIEMENS SIMATIC S7-300/400 – kurs zaawansowany lub umiejętności na tym poziomie
- Minimalna liczba uczestników6
- Maksymalna liczba uczestników10
- Data zakończenia rekrutacji22-05-2026
- Forma prowadzenia usługistacjonarna
- Liczba godzin usługi35
- Podstawa uzyskania wpisu do BURCertyfikat systemu zarządzania jakością wg. ISO 9001:2015 (PN-EN ISO 9001:2015) - w zakresie usług szkoleniowych
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Szkolenie przygotowuje do samodzielnego konfigurowania połączenia ze sterownikiem, diagnozowania i usuwania problemów, które mogą pojawiać się podczas pracy istniejących systemów sterowania opartych na sterownikach Siemens SIMATIC S7-300/400.Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
| Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
|---|---|---|
Efekty uczenia się Dokonuje diagnostyki sterowników logicznych SIEMENS SIMATIC S7-300/400 | Kryteria weryfikacji analizuje możliwości identyfikacji problemów, które mogą pojawiać się podczas pracy istniejących systemów sterowania opartych na sterownikach Siemens SIMATIC S7-300/400 | Metoda walidacji Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie |
Kryteria weryfikacji monitoruje, analizuje i modyfikuje rozbudowane projekty i programy | Metoda walidacji Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie | |
Kryteria weryfikacji samodzielnie i odpowiedzialnie podchodzi do pracy w zakresie diagnostyki sterowników logicznych SIEMENS SIMATIC S7-300/400, przestrzegając zasad bezpieczeństwa | Metoda walidacji Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Kompetencje
Usługa prowadzi do nabycia kompetencji.Warunki uznania kompetencji
Program
Program
Niniejsze szkolenie ma na celu kompleksowe wsparcie osób dorosłych, które z własnej inicjatywy planują podnieść swoje umiejętności/kompetencje, umożliwiające rozwój w kierunku umiejętności zawodowych, niezbędnych do podjęcia pracy w sektorze zielonej gospodarki, ponadto niezbędnych z punktu widzenia regionalnych/lokalnych specjalizacji dla Śląska (RIS, PRT) przykładowo z obszaru technologicznego:
- TECHNOLOGIE DLA OCHRONY ŚRODOWISKA (3.3 Technologie gospodarowania odpadami, 3.4 Technologie wody i ścieków),
- TECHNOLOGIE INFORMACYJNE I TELEKOMUNIKACYJNE (4.4 Modelowanie symulacje procesów i zjawisk, 4.7 Technologie telekomunikacyjne i informacyjne wspierające przemysł 4.0),
- PRODUKCJA I PRZETWARZANIE MATERIAŁÓW (5.1 Tworzywa metaliczne, 5.2 Tworzywa polimerowe, 5.3 Tworzywa ceramiczne),
- LOGISTYKA I TRANSPORT (6.1 Technologie dla transportu towarowego, w tym intermodalnego, 6.2 Technologie dla transportu pasażerskiego, 6.3 Technologie informacyjne dla logistyki i transportu, 6.4 Technologie magazynowe)
- PRZEMYSŁ MASZYNOWY I MOTORYZACYJNY (7.1 Automatyka przemysłowa, zautomatyzowane linie produkcyjne, 7.2 Sensory i roboty, 7.3 Technologie projektowania i wytwarzania w przemyśle motoryzacyjnym)
- TECHNOLOGIE DLA PRZEMYSŁU SUROWCOWEGO (10.2 Technologie przetwórstwa i wykorzystania surowców naturalnych, 10.5 Technologie projektowania i wytwarzania maszyn i urządzeń górniczych oraz energetycznych).
Walidacja:
Wybrana metoda walidacji szkolenia: „Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie”, dla której nie jest wymagane wprowadzenie osoby walidującej usługę w sekcji osób prowadzących. Uczestnik szkolenia wypełnia test pod koniec szkolenia w aplikacji dostępnej na komputerze w sali szkoleniowej EMT-Systems.
Program szkolenia:
Program usługi obejmuje 35 godzin dydaktycznych (1 godzina dydaktyczna to 45 min). Przerwy nie wliczają się w czas trwania usługi szkoleniowej.
Dzień 1: 6 godzin dydaktycznych
Dzień 2: 8 godzin dydaktycznych
Dzień 3: 8 godzin dydaktycznych
Dzień 4: 8 godzin dydaktycznych
Dzień 5: 5 godzin dydaktycznych
Część teoretyczna trwa: 10 godzin dydaktycznych
Część praktyczna trwa: 25 godzin dydaktycznych
Program:
Dzień 1 KONFIGURACJA I PROGRAM STEROWANIA
- Komunikacja PG – PLC
- Nowy projekt i konfiguracja sprzętowa
- Dobór i instalacja modułów sterownika
- Adresowanie pośrednie
Dzień 2 KONFIGURACJA I PROGRAM STEROWANIA
- Zaawansowane wykorzystanie bloków DB
DIAGNOSTYKA CPU I MODUŁÓW SYGNAŁOWYCH
- Rozruch programu sterowania
- Narzędzia diagnostyczne dla programów strukturalnych
- Tabela monitorowania i modyfikacji zmiennych VAT – zaawansowane funkcje
- Narzędzie forsowania zmiennych FORCE
- Analiza działania programu krok po kroku
- WinPLC-Analyzer
Dzień 3 DIAGNOSTYKA CPU I MODUŁÓW SYGNAŁOWYCH
- Diagnostyka błędów CPU
- Diagnostyka modułów sygnałowych
DIAGNOSTYKA PROGRAMU OFFLINE
- Reference data
- Narzędzie Rewire
Dzień 4 BLOKI OB OBSŁUGI PRZERWAŃ
- OB 1
- OB 10 - OB 17 – Przerwania czasu rzeczywistego
- OB 20 - OB 23 – Przerwania opóźnione
- OB 30 - OB 38 – Przerwania cykliczne
- OB 40 - OB 47 – Przerwania sprzętowe
- OB 100 - OB 102 – Rozruch sterownika
BLOKI OB OBSŁUGI BŁĘDÓW
- OB 80 - OB 88 – Obsługa błędów asynchronicznych
- OB 121 - OB 122 – Obsługa błędów synchronicznych
Dzień 5 DIAGNOSTYKA PROGRAMOWA
- Blokowanie błędów i przerwań
- Programowa parametryzacja modułów sterownika
Walidacja
Warunki niezbędne do osiągnięcia celu usługi
Ukończenie kursu PLC2: Programowanie sterowników logicznych SIEMENS SIMATIC S7-300/400 – kurs zaawansowany lub umiejętności na tym poziomie
Warunki organizacyjne:
Każdy Uczestnik szkolenia ma do dyspozycji indywidualne stanowisko przeznaczone do nauki i rozwiązywania zadań przemysłowych opartych o zastosowanie sterownika Siemens SIMATIC S7-300/400 i oprogramowania Step7. Stanowisko szkoleniowe składa się ze sterownika wyposażonego w moduły wejść/wyjść cyfrowych i analogowych połączonego z symulatorem sygnałów cyfrowych i analogowych wejściowych oraz wyjściowych. Dodatkowo każdy sterownik połączony jest ze stanowiskiem wykonawczym zawierającym wiele elementów automatyki przemysłowej.
Harmonogram
Harmonogram
| Przedmiot / temat zajęć | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
|---|---|---|---|---|---|
Brak wyników. | |||||
Cena
Cena
Cennik
| Rodzaj ceny | Cena |
|---|---|
Rodzaj ceny Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto | Cena 3 659,25 PLN |
Rodzaj ceny Koszt przypadający na 1 uczestnika netto | Cena 2 975,00 PLN |
Rodzaj ceny Koszt osobogodziny brutto | Cena 104,55 PLN |
Rodzaj ceny Koszt osobogodziny netto | Cena 85,00 PLN |
Prowadzący
Prowadzący
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
Każdy z uczestników szkolenia otrzymuje skrypt szkoleniowy, notes i długopis.
Warunki uczestnictwa
Po dokonaniu zgłoszenia skontaktujemy się w celu potwierdzenia możliwości uczestnictwa i podpisania umowy na realizację szkolenia.
Informacje dodatkowe
Przed zgłoszeniem na usługę prosimy o kontakt w celu potwierdzenia dostępności wolnych miejsc.
EMT-Systems Sp. z o. o. zastrzega sobie prawo do nieuruchomienia szkolenia w przypadku niewystarczającej liczby zgłoszeń (min. 6 uczestników).
Istnieje możliwość zwolnienia usługi z podatku VAT na podstawie § 3 ust. 1 pkt. 14 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20.12.2013r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień (DZ.U.2013, poz. 1722 z późn. zm.), w przypadku, gdy Przedsiębiorca/Uczestnik otrzyma dofinansowanie na poziomie co najmniej 70% ze środków publicznych. Warunkiem zwolnienia jest dostarczenie do firmy szkoleniowej stosownego oświadczenia na co najmniej 1 dzień roboczy przed szkoleniem. W innej sytuacji należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23%.
Została podpisana umowa z WUP Kraków.
Zawarto umowę z WUP w Toruniu w ramach Projektu Kierunek – Rozwój.
Poczęstunek kawowy i obiadowy nie jest wliczony w cenę kursu.
Adres
Adres
Udogodnienia w miejscu realizacji usługi
- Klimatyzacja
- Wi-fi
- Laboratorium komputerowe