Dostawca usług - EMT-SYSTEMS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Logo EMT-SYSTEMS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

4.5/5 z 1184 ocen

EMT-SYSTEMS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Siedziba: ul. Bojkowska 35A, 44-100 Gliwice

NIP: 6342741010

Liczba zrealizowanych usług : 1782Charakterystyka działalności firmy

EMT-Systems  Sp. z o.o. to największy i najnowocześniejszy ośrodek szkoleń technicznych w Polsce. Specjalizuje się w kompleksowej organizacji kursów dla Służb Utrzymania Ruchu, w tym działów automatyki, mechanicznych, energetycznych, technicznych i projektowo-konstrukcyjnych. Nasze kursy obejmują swoim zakresem techniki:

automatyzacji,

• utrzymania ruchu,

• projektowania,

• mechatroniki,

• mechaniki,

• robotyki,

•  zarządzania jakością

Kursy

Na rynku szkoleniowym działamy od 2006 r. Kursy realizowane są w formie warsztatów technicznych oraz zajęć wykładowych w laboratoriach i salach szkoleniowych wyposażonych w profesjonalny sprzęt i pomoce dydaktyczne. Klienci mają dostęp do dedykowanych stanowisk szkoleniowych oraz zaawansowanej aparatury, urządzeń i systemów, z których prowadzone jest dane szkolenie. W czasie zajęć, pod okiem wyspecjalizowanych trenerów,  wykonywane są liczne zadania i ćwiczenia praktyczne, pomagające nabyć niezbędne umiejętności techniczne.

Zapewniamy profesjonalną dokumentację w postaci autorskich opracowań, skryptów, dokumentacji technicznych, instrukcji oraz innych publikacji. Realizujemy także szkolenia w oparciu o materiały i schematy dostarczone przez Klienta.

Po zakończeniu szkolenia, każdy z uczestników otrzymuje dwujęzyczny, imienny certyfikat opisowo potwierdzający nabyte umiejętności zgodnie z wdrożonymi procedurami ISO 9001:2015 oraz ISO 29990:2010.

Szkolenia otwarte i zamknięte

Szkolenia prowadzone są zarówno w systemie otwartym - w siedzibie EMT-Systems,  jak i zamkniętym na terenie zakładu Klienta.

Szkolenia zamknięte charakteryzują się:

 • planem szkoleniowym przygotowanym w oparciu o indywidualną problematykę i dedykowane Klientowi materiały,
 • dogłębną analizą schematów dostarczonych przez zamawiającego,
 • ćwiczeniami praktycznymi na przemysłowych komponentach,
 • pracą na maszynach i układach znajdujących się w halach produkcyjnych Klienta.

Klienci

EMT-Systems szkoli operatorów, programistów, konstruktorów, a także kierowników średniego i wyższego szczebla, chcących zgłębić tajniki metodologii zarządzania produkcją i utrzymania ruchu. Działy automatyki, techniczne oraz projektowo-konstrukcyjne, świat branży mechanicznej i energetycznej.

W ciągu ostatnich 6 lat zrealizowaliśmy blisko 3 tys. szkoleń i przeszkoliliśmy ponad 25 tys. osób. Naszymi Klientami są m.in.: ArcelorMittal Sp. z o.o. , BASF Polska Sp. z o.o., BWI Poland Technologies Sp. z o.o., CERAMIKA PARADYŻ Sp. z o.o., Clavey Maintenance Service Sp. z o. o., Electrolux Poland Sp. z o. o.,  EuRoPol GAZ S.A., Ficomirrors Polska Sp. z o.o., GEDIA Poland Sp. z.o.o., GMM Poland Sp. z o.o., Grupa Żywiec S.A. , Hortex Holding S.A., Kirchhoff  Polska Sp. z o. o., Mecalux Spółka z o.o., NGK Ceramics Polska, Simoldes Plasticos Polska Sp. z o.o., Faurecia Automotive Polska S.A. i wiele innych.

Dzięki rosnącemu zaufaniu klientów EMT-Systems stało się szanowanym w całej Polsce i za granicą centrum szkoleniowym, kształtującym kompetencje merytoryczne i praktyczne większości fabryk na terenie kraju.

Trenerzy

Współpracujemy z najlepszymi ekspertami z poszczególnych dziedzin, specjalistami posiadającymi wieloletnie doświadczenie w zakresie prac wdrożeniowo-inżynierskich, dydaktyki i prowadzenia szkoleń. Nasi trenerzy to praktycy związani z wdrażaniem systemów automatyki w największych zakładach przemysłowych, zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Dzięki małej liczebności grup szkoleniowych, prowadzący mogą poświęcić czas każdemu z uczestników z osobna. Takie podejście sprawia, że uczestnicy samodzielnie dochodzą do wielu wniosków i wraz z trenerem przekuwają doświadczenia w zdobytą wiedzę.

Laboratoria i pracownie szkoleniowe

Siedzibą EMT-Systems jest Park Naukowo-Technologiczny w Gliwicach, wyposażony w infrastrukturę umożliwiającą prowadzenie szkoleń na najwyższym poziomie. Drugą siedzibą jest budynek Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju.

Dysponujemy 25 nowoczesnymi, klimatyzowanymi i przestronnymi laboratoriami oraz pracowniami szkoleniowymi, wyposażonymi w sprzęt niezbędny do realizacji danego tematu kursu. Obok sal znajduje się część socjalna, będąca miejscem poczęstunku w przerwach między szkoleniami.

Nasze stanowiska szkoleniowe posiadają unikalną i jedyną w kraju konstrukcję umożliwiającą ćwiczenia na różnym stopniu zaawansowania.

Laboratorium pneumatyki

Laboratorium  zapewnia możliwość pracy na przemysłowych komponentach pneumatyki najpopularniejszych producentów:

 • Parker, ORIGA Parker, Festo, Rexroth, Pneumax/Rectus, PIAB, NORGREN, BIMBA Pneumatics, SMC (w zakresie układów sterujących oraz wykonawczych pneumatyki oraz elektropneumatyki)
 • IFM, BALLUFF, Relpol, SIEMENS, Pneumax (w zakresie sensoryki przemysłowej, układów przekaźnikowych, sterowania oraz wysp zaworowych)

Wyposażenie stanowisk pozwala na wykonywanie złożonych układów pneumatycznych oraz elektropneumatycznych.

Unikalnym elementem jest szeroki zakres odmian sprzętu - od pneumatyki uniwersalnej, poprzez wyspy zaworowe, aż do odmian zaworów Heavy-Duty stosowanych w najcięższych warunkach pracy.

Laboratorium hydrauliki siłowej

Nasze sale i laboratoria szkoleniowe zapewniają możliwość pracy na przemysłowych komponentach i układach hydrauliki siłowej najpopularniejszych producentów – PARKER Hannifin, BOSCH Rexroth, Manuli Fluiconnecto, HYDAC oraz PONAR WADOWICE.

Podczas szkoleń wykorzystujemy też unikatowe elementy i komponenty dydaktyczne. Laboratorium wyposażone jest również w elektroniczny katalog komponentów hydrauliki siłowej, znajdujących się w dyspozycji kursantów.

Laboratorium robotów przemysłowych

W naszym centrum szkoleniowym oferujemy intensywne, kompleksowe szkolenia z robotów przemysłowych wiodących producentów: ABB, KUKA, FANUC oraz WITTMANN. Kursy pozwalają na poznanie budowy, zasad działania, a także naukę konfiguracji, programowania i uruchamiania robotów. Nasze szkolenia to przede wszystkim PRAKTYKA, co oznacza, że już pierwszego dnia uczestnik nabędzie umiejętność zaprogramowania maszyny w kilku prostych krokach, tak aby w ostatnim dniu kursu móc świadomie uruchamiać różne modele robotów w cyklu automatycznym.

Laboratorium tworzyw sztucznych i druku 3D

Laboratorium zapewnia możliwość pracy na przemysłowej aparaturze laboratoryjnej i komponentach dostarczanych przez czołowych dostawców technologii – C-L, ZWICK/ROELL, 1.PLASTCOMPANY, Hasco, Meusburger, NERŁO oraz IGUS. Laboratorium wyposażone jest również w stanowiska szkoleniowe przeznaczone do praktycznych zajęć z zakresu druku 3D – m.in. drukarki Ultimaker 3 oraz Prusa i3 MK3.

Laboratorium CNC oraz frezarek i tokarek konwencjonalnych

Sala zapewnia możliwość pracy na rzeczywistych obrabiarkach przemysłowych opartych o najpopularniejsze sterowniki – SINUMERIK, FANUC, Heidenhain oraz OKUMA.

Podczas praktycznych zajęć wykorzystujemy własny różnorodny park maszynowy, w tym  również wiertarko – frezarki i tokarki konwencjonalne. 

Posiadamy także laboratoria z zakresu:

- Sterowników PLC - jako jedyni w Polsce, wzbogacamy szkolenia z zakresu PLC o przemysłowe elementy wykonawcze będące odzwierciedleniem procesu programowania – siłowniki pneumatyczne, silniki krokowe, enkodery, czujniki temperatury, wyspy zaworowe.

- Automatyki i mechatroniki - każdy uczestnik szkolenia ma do dyspozycji indywidualne stanowiska, przeznaczone do nauki i rozwiązywania zadań opartych o zagadnienia elektrotechniki i automatyki przemysłowej. Wieloelementowe zestawy umożliwiają budowę i tworzenie rozbudowanej szafy sterowniczej oraz pozwalają na wykonywanie zadań i ćwiczeń w szerokim zakresie tematycznym.

- Diagnostyki maszyn, Technik napędowych i Sensoryki.

Szkolenia autoryzowane

Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems jest autoryzowanym partnerem szkoleniowym czołowych producentów rozwiązań w zakresie PLC, PLM, CNC – Siemens CNC Training Partner, Siemens PLM Software, MITSUBISHI Electric Europe B.V.

Umowy podpisane między instytucjami pozwalają prowadzić kursy certyfikowane.

Partnerzy przemysłowi:

Profibus PNO Polska - organizacja zajmująca się rozwojem i standaryzacją sieci przemysłowych w automatyce. Pomaga użytkownikom i producentom urządzeń pracujących w sieci PROFIBUS i PROFINET wykorzystać najnowsze rozwiązania i technologie. Członkom zapewnia stały dostęp do wiedzy i informacji technicznych.

PARKER Hannifin  - współpraca z firmą PARKER Hannifin to przede wszystkim kontakt z rzeczywistym producentem sprzętu i elementów hydrauliki siłowej oraz pneumatyki. Nasze stanowiska dydaktyczne wyposażone są m.in. w sprzęt tego producenta.

Balluff - EMT-Systems współpracuje z firmą Balluff w zakresie doposażenia stanowisk dydaktycznych w elementy sensoryki oraz sieci przemysłowych Profibus i Profinet. Stanowiska są szeroko wykorzystywane w wielu szkoleniach.

IFM Electronic - współpraca związana jest z wykorzystaniem sprzętu firmy do szkoleń z zakresu automatyki przemysłowej, w tym sensoryki, sieci przemysłowych i pneumatyki.

TURCK Industrial Automation - partnerstwo w dostawach sprzętu, w który są wyposażone nasze stanowiska dydaktyczne.

Beckhoff - partnerstwo w zakresie dostaw sprzętu tj. przemysłowych paneli operatorskich i modułów komunikacyjnych będące doskonałym przykładem modułowych urządzeń I/O, pracujących w sieciach PROFIBUS i PROFINET.

Pneumax - współpraca związana jest z wykorzystaniem sprzętu do szkoleń z zakresu automatyki przemysłowej, w tym programowanie sterowników, sieci przemysłowych, pneumatyki.

Pf electronic - firma doposaża nasze stanowiska dydaktyczne w elementy sieci przemysłowych PROFIBUS i PROFINET.

Nasi partnerzy to również: Airpol, Montronix Monitoring Solutions, Ultimaker/get3D, Manuli Fluiconnecto, Argo-Hytos, RATO Industrial Solutions, 1.Plastcompany, Pruftechnik-Wibrem, VIMS, STERCONTROL, PNEUMAT-System.

Partnerstwo merytoryczne

Eksperci EMT-Systems stale publikują w czasopismach branżowych najpopularniejszych wydawnictw w Polsce, takich jak Forum Media Polska – Służby Utrzymania Ruchu, Elamed – Utrzymanie Ruchu, Trade Media Polska – Inżynieria & Utrzymania Ruchu Zakładów Przemysłowych oraz STAL Metale & Nowe Technologie.

Wpisy i akredytacje

Rejestr Instytucji Szkoleniowych

Firma EMT-Systems Sp. z o.o. została wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach pod numerem 2.24/00189/2009. Wieloletnie doświadczenie w organizacji szkoleń, wypracowane wysokie standardy i odpowiednie techniki prowadzenia kursów zaowocowały współpracą z Powiatowymi i Wojewódzkimi Urzędami Pracy. W trakcie naszej działalności przeprowadziliśmy szkolenia dla grup i pojedynczych osób skierowanych przez Urzędy Pracy z Gliwic, Katowic, Tych, Szczecina i wielu innych.

Akredytacja Kuratora Oświaty

W październiku 2014 r. EMT-Systems uzyskało akredytację Śląskiego Kuratora Oświaty w zakresie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych: „Kurs z zakresu obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie – Operator CNC”.

Akredytacja jest jednym z zewnętrznych sposobów zapewnienia jakości procesu kształcenia. Uzyskanie akredytacji stanowi potwierdzenie, że placówka spełnia ustalone wymagania i przyjęte kryteria jakości.

Nagrody i wyróżnienia:

 • Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2019 - za wdrażanie w życie szkoleń o największym stopniu zajęć praktycznych,
 • Firma Dobrze Widziana 2019 - wyróżnienie jest potwierdzeniem postawy szerzenia wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zaangażowania w pomoc społeczną,
 • Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu 2018 przyznana za dynamiczny rozwój, wysokie wyniki ekonomiczne oraz zaangażowanie w działalność  społeczną i charytatywną,
 • Laur Innowacyjności 2018 – wyróżnienie za szkolenie Materiały kompozytowe chemo- i termoutwardzalne - wprowadzenie do tematyki chemii polimerów, właściwości kompozytów i metod ich wytwarzania,
 • Medal Europejski - przyznawany przez Business Centre Club szczególnym wyrobom i usługom, które odpowiadają standardom europejskim. EMT-Systems otrzymało wyróżnienie czterokrotnie:
  •  2019 - Medal za szkolenia z Automatyki i Mechatroniki,
  • 2018 - Medal za szkolenia z Robotów Przemysłowych,
  • 2017 - Medal za szkolenia z Tworzyw sztucznych,
  • 2016 - Medal za szkolenie „CNC1: Operator/Programista CNC”,
 • Firma Szkoleniowa Roku – wyróżnienie zostało przyznane EMT-Systems przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej trzykrotnie - w latach 2014, 2016 i 2017. Godło jest potwierdzeniem atrakcyjności oferty kompleksowych szkoleń dla przemysłu i indywidualnego podejścia do potrzeb klienta,
 • Cezar Śląskiego Biznesu - przyznawany przez BCC najlepszym śląskim firmom,
 • Złote Godło Quality International 2016 - nagroda w kategorii Services – Usługi, jako podkreślenie wysokiej jakości szkoleń z zakresu inżynierii mechanicznej,
 • Przedsiębiorstwo Przyszłości 2015 – EMT-Systems zostało docenione jako przedsiębiorstwo nowoczesne, zarządzane z pasją, kreatywne i elastyczne,
 • Lider Przedsiębiorczości Roku 2015 - tytuł przyznany za dynamiczny rozwój oraz szczególne osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości, innowacyjności i  dostosowania firmy do funkcjonowania na zintegrowanym rynku europejskim,
 • Innowator Śląska 2012 oraz nagroda specjalna Marszałka Województwa Śląskiego za nowatorskie rozwiązania dydaktyczne,
 • Krajowy Lider Innowacji i Rozwoju 2012 – tytuł przyznany w kategorii innowacyjna firma.

Członkostwo w organizacjach

Śląskie Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0 - Partnerstwo ma na celu realizację wspólnych inicjatyw zmierzających do wdrożenia w przedsiębiorstwach rozwiązań w zakresie zaawansowanych technologii produkcji i systemów informatycznych, promocję idei Przemysłu 4.0 oraz współpracę w zakresach, takich jak:

 • big data i analityka
 • symulacja procesów przemysłowych
 • rzeczywistość rozszerzona
 • systemy w chmurze
 • autonomiczne roboty
 • drukowanie 3D
 • cyberbezpieczeństwo
 • Internet rzeczy.

Silesia Automotive & Advanced Manufacturing – W 2017 r. firma EMT-Systems dołączyła do grona członków Klastra SA&AM dedykowanego podmiotom działającym w sektorze motoryzacyjnym i w obszarze zaawansowanych systemów produkcji (Przemysł 4.0). Wizją Klastra jest wykreowanie województwa śląskiego, opolskiego i małopolskiego jako środkowoeuropejskiego regionu kompetencji w sektorze motoryzacji oraz w sektorach zaawansowanych systemów produkcji i inteligentnych aplikacji.

Business Centre Club - Jako członek Loży Katowickiej organizacji zrzeszającej polskich przedsiębiorców, firma bierze aktywny udział w kształtowaniu obrazu polskiej gospodarki, a także dzieli się z początkującymi przedsiębiorcami nabytym podczas działalności doświadczeniem.

Regionalna Izba Przemysłowo - Handlowa w Gliwicach – Firma jest oficjalnym członkiem Izby od 2016 roku. Celem działalności RIPH jest reprezentowanie interesów gospodarczych zrzeszonych w niej podmiotów, prowadzenie działalności szkoleniowej, integracja i promocja członków Izby oraz kształtowanie i upowszechnianie zasad etyki działalności gospodarczej.

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach - Firma została przyjęta w poczet członków Regionalnej Izby Gospodarczej z numerem członkowskim 1742. Realizując swoje zadania statutowe Izba wspiera zrzeszone w niej firmy w rozwoju innowacyjności oraz dążeniach do wzrostu konkurencyjności na rynku globalnym.

EMT-Systems należy również do Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych oraz Klastra MedSilesia – Śląskiej Sieci Wyrobów Medycznych.

Certyfikat_ISO_29990_2010.pdf
Referencje_BASF_Polska_Sp._zo.o.pdf
Referencje_Cofresco_Poland.pdf
Certyfikaty_ISO_9001_2015.pdf
Referencje_PUP_Międzyrzecz.pdf
Referencje_Starostwo_w_Starogardzie_Gdańskim.pdf
Referencje_UM_Lublin.pdf
Certyfikat_RIS.pdf
Akredytacja.pdf
Certyfikat_Siemens.pdf

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Adres e-mail: info@emt-systems.pl
Telefon: +48 032 411 10 00

Ciasteczka>