Koszty w księgach rachunkowych - forma zdalna
Koszty w księgach rachunkowych - forma zdalna
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaFinanse i bankowość / Podatki
- Sposób dofinansowaniawsparcie dla osób indywidualnychwsparcie dla pracodawców i ich pracowników
- Grupa docelowa usługi
Program opracowany dla kierowników jednostek, głównych księgowych, księgowych
- Minimalna liczba uczestników5
- Maksymalna liczba uczestników20
- Data zakończenia rekrutacji14-07-2025
- Forma prowadzenia usługizdalna w czasie rzeczywistym
- Liczba godzin usługi5
- Podstawa uzyskania wpisu do BURCertyfikat systemu zarządzania jakością wg. ISO 9001:2015 (PN-EN ISO 9001:2015) - w zakresie usług szkoleniowych
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Celem szkolenia jest uporządkowanie i rozszerzenie wiedzy z zakresu ewidencji kosztów oraz ich kwalifikacji podatkowej i bilansowej, z uwzględnieniem praktycznych przykładów i aktualnych interpretacji podatkowych.Celem szkolenia jest także rozwinięcie umiejętności wykorzystania wiedzy i narzędzi dotyczącej tej tematyki.
Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
---|---|---|
Efekty uczenia się Uczestnik rozpoznaje i klasyfikuje koszty zgodnie z przepisami bilansowymi i podatkowymi, w tym rozróżnia koszty stanowiące koszty uzyskania przychodów i te nierozpoznawalne podatkowo. | Kryteria weryfikacji poprawnie przyporządkowuje koszty do odpowiednich kategorii bilansowych i podatkowych na podstawie konkretnych przykładów, | Metoda walidacji Test teoretyczny |
Efekty uczenia się Prawidłowo stosuje plan kont w odniesieniu do ewidencji kosztów w działalności opodatkowanej, zwolnionej oraz u podatników CIT, uwzględniając również konta pozabilansowe. | Kryteria weryfikacji stosuje konta pozabilansowe zgodnie z zasadami rachunkowości, | Metoda walidacji Test teoretyczny |
Efekty uczenia się Uczestnik potrafi ująć koszty w księgach rachunkowych oraz w podatkowej księdze przychodów i rozchodów, także na przełomie roku obrotowego. | Kryteria weryfikacji wskazuje różnice w ujęciu kosztów bilansowym i podatkowym w sytuacjach przekrojowych (np. koszty dotyczące dwóch lat obrotowych). | Metoda walidacji Test teoretyczny |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Kompetencje
Usługa prowadzi do nabycia kompetencji.Warunki uznania kompetencji
Program
Program
PROGRAM
Koszty w księgach rachunkowych
- Rodzaje kosztów w księgach rachunkowych
- Definicja kosztu i jego udokumentowanie
- Rodzaje kosztów
- Moment ujęcia kosztów w księgach
- W księgach rachunkowych
- Podatkowej księdze przychodów i rozchodów
- Koszty na przełomie roku
- Wykaz planu kont na potrzeby prawa podatkowego i bilansowego
- Koszty w działalności zwolnionej, opodatkowanej,
- Koszty u podatników podlegających pod cit
- Koszty finansowania dłużnego (przykłady, wzory)
- Koszty zysków kapitałowych
- Konta pozabilansowe
- Co zapisujemy w zasadach (polityce) rachunkowości?
- Ewidencja kosztów nie stanowiących kosztów uzyskania przychodów
- Przykłady kosztów nie stanowiących kosztów uzyskania przychodów
- Przykłady zdarzeń w walucie obcej – różnice kursowe nierozpoznawalne podatkowo
- Inne zdarzenie, których skutki są nierozpoznawalne podatkowo
- Ewidencja kosztów w zespole „4” oraz „4” i „5” oraz „5”
- Tworzenie rezerw
- Ewidencja na koncie „Rozliczenie międzyokresowe kosztów”
- Inne przykładowe operacje
- Uzgodnienie sald
- Koszty nie rozpoznawalne podatkowo a podatek odroczony
- Przykłady tworzenia podatku odroczonego
- Przeniesienie kosztów na wynik
Godziny szkolenia są godzinami zegarowymi, godzina = 60 minut.
przerwy nie wliczają się do czasu trwania usługi.
Harmonogram
Harmonogram
Przedmiot / temat zajęć | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
---|---|---|---|---|---|
Przedmiot / temat zajęć 1 z 6 Rodzaje kosztów w księgach rachunkowych | Prowadzący Ekspert ds. podatków i rachunkowości | Data realizacji zajęć 16-07-2025 | Godzina rozpoczęcia 10:00 | Godzina zakończenia 11:45 | Liczba godzin 01:45 |
Przedmiot / temat zajęć 2 z 6 Przerwa | Prowadzący Ekspert ds. podatków i rachunkowości | Data realizacji zajęć 16-07-2025 | Godzina rozpoczęcia 11:45 | Godzina zakończenia 12:00 | Liczba godzin 00:15 |
Przedmiot / temat zajęć 3 z 6 Wykaz planu kont na potrzeby prawa podatkowego i bilansowego | Prowadzący Ekspert ds. podatków i rachunkowości | Data realizacji zajęć 16-07-2025 | Godzina rozpoczęcia 12:00 | Godzina zakończenia 13:15 | Liczba godzin 01:15 |
Przedmiot / temat zajęć 4 z 6 Przerwa | Prowadzący Ekspert ds. podatków i rachunkowości | Data realizacji zajęć 16-07-2025 | Godzina rozpoczęcia 13:15 | Godzina zakończenia 13:30 | Liczba godzin 00:15 |
Przedmiot / temat zajęć 5 z 6 Ewidencja kosztów nie stanowiących kosztów uzyskania przychodów | Prowadzący Ekspert ds. podatków i rachunkowości | Data realizacji zajęć 16-07-2025 | Godzina rozpoczęcia 13:30 | Godzina zakończenia 15:00 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 6 z 6 Walidacja | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 16-07-2025 | Godzina rozpoczęcia 15:00 | Godzina zakończenia 15:30 | Liczba godzin 00:30 |
Cena
Cena
Cennik
- Rodzaj cenyCena
- Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto725,70 PLN
- Koszt przypadający na 1 uczestnika netto590,00 PLN
- Koszt osobogodziny brutto145,14 PLN
- Koszt osobogodziny netto118,00 PLN
Prowadzący
Prowadzący
Ekspert ds. podatków i rachunkowości
W dorobu autorki są też pozycje książkowe, np. książka „Zakres odpowiedzialności, obowiązków i uprawnień głównego księgowego”. Posiada praktyczne doświadczenie zawodowe. W swojej karierze przeprowadzała także audyty podatkowe i rachunkowe, udzielała konsultacji oraz zajmowała się pisaniem opinii podatkowych.. Od prawie piętnastu lat prowadzi szkolenia m.in. dla głównych księgowych, księgowych, które łączą w sobie elementy rachunkowe i podatkowe. W polu zainteresowania autorki są zbieżności i różnice między prawem bilansowym i podatkowym. Te zainteresowania oraz zdobyte doświadczenia wykładowczyni mają wpływ na sposób prezentacji wykładów, które są prowadzone praktycznie, w oparciu o przepisy, interpretacje organów podatkowych, orzecznictwo sądowe.
Doświadczenie oraz kwalifikacje zawodowe zdobyte/nabyte nie wcześniej niż 5 lat.
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
Autorskie materiały dydaktyczne prowadzącego w formie elektronicznej.
Warunki uczestnictwa
Uczestnik zgłaszając się na nasze szkolenia poprzez bazę usług rozwojowych, akceptuje regulamin Centrum Doskonalenia Kompetencji Progressio Sp. z o.o. dostępny na stronie https://www.pcdk.pl/o-nas/regulamin-szkolen
Najpóźniej na 4 dni przed rozpoczęciem szkolenia, na podany adres e-mail zostaną przesłane informacje dotyczące szkolenia. W przypadku potwierdzenia szkolenia, zostaną wysłane wszelkie informacje organizacyjne.
W przypadku nie otrzymania jakichkolwiek informacji do 4 dni przed zajęciami, prosimy o kontakt telefoniczny, numer telefonu: 690 017 860 lub 22 299 23 23.
Informacje dodatkowe
Informujemy możliwości rejestrowaniu/ nagrywaniu usługi na potrzeby usługodawcy i korzystającego z usługi jak również na potrzeby monitoringu, kontroli oraz w celu utrwalania efektów kształcenia.
Aby uzyskać zaświadczenie, należy uczestniczyć w co najmniej 80% zajęć oraz zaliczyć je, zdobywając pozytywny wynik punktów z testu wiedzy.
Osoba walidująca jest zaangażowana jedynie na etapie oceny i weryfikacji efektów uczenia się uczestników, nie uczestniczy w procesie tworzenia ani uzupełniania dokumentacji walidacyjnej.
Cena bez VAT dla opłacających szkolenie, w co najmniej 70% ze środków publicznych.
!! Wszelkie informacje dodatkowe dotyczące zrealizowanego szkolenia dostępne są na naszej stronie internetowej www.pcdk.pl w zakładce szkolenia !!
"Zawarto umowę z WUP w Toruniu w ramach Projektu Kierunek – Rozwój"
Warunki techniczne
Warunki techniczne
Jeśli chodzi o przepustowość, zalecamy pobieranie 1 Mbitów i wysyłanie 0,5 Mbitów. Użytkownicy mogą sprawdzić swoją rzeczywistą przepustowość za pomocą speedtest.net.
Jeśli chodzi o sprzęt, zalecamy dwurdzeniowy procesor z co najmniej 2 GB pamięci. Zalecamy dowolny system operacyjny, który obsługuje najnowsze wersje Google Chrome i Mozilla FireFox.
Jeśli chodzi o przeglądarkę, zalecamy uruchamianie FireFox, Chrome lub najnowszej wersji Edge (opartej na Chromium).
Dlaczego? Przeglądarki te zapewniają doskonałą obsługę komunikacji internetowej w czasie rzeczywistym (WebRTC). W systemie Mac OS X najnowsza przeglądarka Safari również będzie działać, ale FireFox i Chrome zapewnią lepszy dźwięk w warunkach niższej przepustowości.
Krótko mówiąc, jeśli użytkownik ma jakiekolwiek problemy (takie jak zniekształcony dźwięk lub okresowe rozłączanie), zalecamy wypróbowanie FireFox lub Chrome. Jeśli problemy będą się powtarzać, prawdopodobnie jest to problem z siecią. BigBlueButton wyśle im powiadomienia, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów.
W przypadku portów TCP klienci muszą być w stanie połączyć się z serwerem na porcie 80/443 (HTTP/HTTPS).
W przypadku portów UDP klienci muszą być w stanie połączyć się na porcie w zakresie 16384-32767 w celu uzyskania dźwięku opartego na WebRTC. (to są te porty które trzeba odblokować jak komuś nie działa dźwięk)