Diagnostyka i leczenie stawów skroniowo-żuchwowych część zaawansowana dla fizjoterapeutów.
Diagnostyka i leczenie stawów skroniowo-żuchwowych część zaawansowana dla fizjoterapeutów.
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaZdrowie i medycyna / Medycyna
- Sposób dofinansowaniawsparcie dla osób indywidualnychwsparcie dla pracodawców i ich pracowników
- Grupa docelowa usługi
Szkolenie skierowane jest do:
- fizjoterapeutów, masażystów, neurologopedów i logopedów, terapeutów manualnych, którzy ukończyli szkolenie „ Diagnostyka i leczenie stawów skroniowo-żuchwowych część podstawowa”
- Minimalna liczba uczestników10
- Maksymalna liczba uczestników15
- Data zakończenia rekrutacji03-10-2025
- Forma prowadzenia usługistacjonarna
- Liczba godzin usługi18
- Podstawa uzyskania wpisu do BURStandard Usługi Szkoleniowo-Rozwojowej PIFS SUS 2.0
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Szkolenie „ Diagnostyka i leczenie stawów skroniowo-żuchwowych część zaawansowana dla fizjoterapeutów” przygotowuje do samodzielnego przeprowadzania kompleksowego badania i terapii dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych oraz struktur powiązanych tj. kręgosłup, stopy, z uwzględnieniem aktualnych standardów pracy interdyscyplinarnej. Jest to szkolenie pogłębiające wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie szkolenia podstawowego z zakresu terapii stawów skroniowo-żuchwowych.Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
---|---|---|
Efekty uczenia się Uczestnik definiuje i rozróżnia struktury czaszki oraz wyjaśnia rolę czaszkowych zabiegów manualnych w terapii pacjentów z zaburzeniami funkcjonalnymi. | Kryteria weryfikacji Uczestnik definiuje, charakteryzuje i rozróżnia elementy anatomiczne czaszki oraz techniki terapii manualnej w obrębie czaszki. | Metoda walidacji Test teoretyczny |
Efekty uczenia się Uczestnik definiuje i rozróżnia techniki manualne stosowane w terapii czaszki, kręgosłupa oraz innych struktur mięśniowo-szkieletowych. | Kryteria weryfikacji Uczestnik rozróżnia techniki manualne (mobilizacje, manipulacje, techniki więzadłowe, masaż poprzeczny) oraz wyjaśnia ich zastosowanie. | Metoda walidacji Test teoretyczny |
Efekty uczenia się Uczestnik stosuje testy różnicujące i dobiera odpowiednie techniki terapeutyczne. | Kryteria weryfikacji Uczestnik samodzielnie dobiera i stosuje testy oraz techniki terapeutyczne u pacjenta. | Metoda walidacji Obserwacja w warunkach symulowanych |
Efekty uczenia się Uczestnik wykonuje zaawansowane techniki terapeutyczne (terapia czaszkowa, pinopresura, suche igłowanie, masaż miodem, bańka chińska) zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny. | Kryteria weryfikacji Uczestnik samodzielnie przeprowadza terapię manualną oraz wybrane zabiegi specjalistyczne, stosując zasady aseptyki i BHP. | Metoda walidacji Obserwacja w warunkach symulowanych |
Efekty uczenia się Uczestnik dąży do samodoskonalenia poprzez systematyczne aktualizowanie wiedzy i umiejętności. | Kryteria weryfikacji Uczestnik wykazuje inicjatywę w zakresie poszerzania kompetencji zawodowych oraz wymiany doświadczeń. | Metoda walidacji Debata swobodna |
Efekty uczenia się Uczestnik jest świadomy przestrzegania praw pacjenta, zasad etyki zawodowej i potrzeby ciągłego kształcenia się, oraz właściwej komunikacji z pacjentem. | Kryteria weryfikacji Uczestnik stosuje odpowiednie sposoby komunikacji z pacjentem, uwzględniając aspekty emocjonalne i fizyczne podczas zabiegu. | Metoda walidacji Debata swobodna |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Kompetencje
Usługa prowadzi do nabycia kompetencji.Warunki uznania kompetencji
Program
Program
Celem szkolenia zaawansowanego jest pogłębienie i usystematyzowanie wiedzy oraz praktycznych umiejętności fizjoterapeutów, masażystów i logopedów w zakresie nowoczesnych metod manualnych stosowanych w terapii pacjentów z zaburzeniami funkcjonalnymi głowy, szyi i kręgosłupa. Uczestnicy nauczą się zaawansowanych technik terapii czaszkowej, w tym terapii szwów czaszki, badania palpacyjnego, pinopresury oraz technik odruchowych znoszących napięcia stresowe układu nerwowego.
Program obejmuje również praktyczną naukę mobilizacji i manipulacji kręgosłupa, technik więzadłowych, masażu poprzecznego, masażu miodem oraz masażu bańką chińską. Uczestnicy opanują diagnostykę różnicową dolegliwości odkręgosłupowych i zaburzeń mięśniowych, w tym umiejętność zastosowania radiologii chiropraktycznej w praktyce klinicznej.
Szczególny nacisk położony jest na bezpieczeństwo i zasady aseptyki w zabiegach, zwłaszcza przy suchym igłowaniu mięśni twarzy – od kwalifikacji pacjenta, przez wykonanie procedury, po postępowanie po zabiegu. Zajęcia mają charakter warsztatowy.
Szkolenie obejmuje zarówno część teoretyczną (wykłady), jak i intensywną część praktyczną (ćwiczenia indywidualne i grupowe).
Szkolenie obejmuje łącznie 18 godzin dydaktycznych. 1 godzina dydaktyczna to 45 minut, co stanowi 14 godzin zegarowych.
Przerwy nie są wliczane w czas trwania usługi.
Godziny oraz czas trwania przerw są podane orientacyjnie - w zależności od dynamiki i tempa grupy- mogą ulec zmianie.
Uczestnicy szkolenia otrzymają materiały szkoleniowe oraz ci, którzy zrealizują szkolenie uzyskają dostęp do grupy zamkniętej na Facebooku dzięki której będą mieli dostęp do aktualnej wiedzy, wymianę doświadczeń oraz możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące kwestie w codziennej pracy co pomoże w lepszym utrwaleniu wiedzy nabytej podczas szkolenia.
Dzień Pierwszy
10:00 – 14:00
- Wprowadzenie do czaszkowych zabiegów manualnych: historia, założenia, koncepcja pracy
- Anatomia czaszki i podstawowe ruchy czaszki
- Omówienie technik stosowanych w terapii czaszkowej
- Badanie manualne czaszki: praktyka palpacji, identyfikacja struktur
- Terapia szwów czaszki: teoria i pokaz praktyczny
- Przegląd zaawansowanych technik czaszkowych zabiegów manualnych
14:00 – 14:40
przerwa
14:40 – 18:00
- Pinopresura w fizjoterapii – teoria i ćwiczenia praktyczne
- Techniki odruchowe: znoszenie napięć stresowych ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego
- Terapia odruchowa w stanach ostrych, podostrych i przewlekłych – praktyka
- Wprowadzenie do terapii manualnej: wskazania, przeciwwskazania
- Techniki manualne na kręgosłupie: mobilizacje, manipulacje, techniki odruchowe
- Techniki więzadłowe w praktyce
Dzień Drugi
09:00 – 13:00
- Techniki masażu poprzecznego – teoria i praktyka
- Masaż miodem w fizjoterapii – wskazania, technika wykonania
- Masaż bańką chińską – zastosowanie w zaburzeniach mięśniowo-powięziowych
- Diagnostyka różnicowa dolegliwości odkręgosłupowych i zaburzeń mięśniowych
- Radiologia chiropraktyczna jako narzędzie wspierające diagnostykę
- Zajęcia kliniczne: praktyczne zastosowanie poznanych technik
13:00 – 13:40
przerwa
13:40 – 16:40
- Suche igłowanie mięśni twarzy:
- zasady aseptyki i BHP
- wskazania i przeciwwskazania
- postępowanie terapeutyczne
- ćwiczenia praktyczne
- Podsumowanie zajęć praktycznych, omówienie przypadków
- Konsultacje i odpowiedzi na pytania
16:45 – 17:00
Walidacja – sprawdzenie efektów uczenia się i umiejętności uczestników
Szkolenie zaawansowane dla fizjoterapeutów rozwija kompetencje w zakresie nowoczesnych i innowacyjnych technik diagnostycznych oraz terapeutycznych, w tym terapii czaszkowej, pinopresury i suchego igłowania. Uczestnicy zdobywają praktyczne umiejętności wykorzystania zaawansowanych narzędzi manualnych i technologii wspierających efektywność oraz bezpieczeństwo terapii. Program szkolenia sprzyja wdrażaniu innowacji w praktyce fizjoterapeutycznej i podnosi jakość usług zdrowotnych, wpisując się w cele Regionalnej Strategii Innowacji poprzez usprawnienie i automatyzację procesów terapeutycznych.
Szkolenie zaawansowane dla fizjoterapeutów przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców poprzez podnoszenie kompetencji specjalistów w zakresie nowoczesnych metod terapii i profilaktyki zdrowotnej. Program szkolenia zwiększa dostępność wysokiej jakości usług zdrowotnych, wspiera rozwój kapitału ludzkiego i społecznego oraz promuje innowacje organizacyjne w opiece nad pacjentem. Efektem szkolenia jest wzrost atrakcyjności regionu jako miejsca do życia i pracy, ograniczenie nierówności zdrowotnych oraz poprawa zdrowia i dobrostanu społeczności lokalnej, zgodnie z celami Regionalnej Strategii Innowacji.
Szkolenie zaawansowane dla fizjoterapeutów obejmuje zastosowanie nowoczesnych technologii cyfrowych do diagnostyki funkcjonalnej, monitorowania postępów terapii oraz zarządzania danymi pacjentów. Program sprzyja rozwojowi cyfrowych kompetencji uczestników i przyczynia się do tworzenia innowacyjnego środowiska pracy w placówkach rehabilitacyjnych.
Szkolenie zaawansowane dla fizjoterapeutów obejmuje aspekty współpracy w zespole terapeutycznym oraz budowania relacji i komunikacji w miejscu pracy. Program wspiera rozwój umiejętności zarządzania zasobami ludzkimi, w tym motywowania i wspierania rozwoju zawodowego pracowników oraz strategii zarządzania wiekiem.
Szkolenie zaawansowane dla fizjoterapeutów obejmuje aspekty współpracy w zespole terapeutycznym, budowania relacji, skutecznej komunikacji zarówno w miejscu pracy, jak i w kontakcie z pacjentem. Program wspiera rozwój umiejętności zarządzania zasobami ludzkimi, w tym motywowania i wspierania rozwoju zawodowego pracowników oraz doskonalenia komunikacji z pacjentami.
Szkolenie zaawansowane dla fizjoterapeutów koncentruje się na nowoczesnych technikach terapii manualnej, diagnostyki oraz rehabilitacji, wpisując się w obszar gospodarki białej. Program odpowiada również na wyzwania srebrnej gospodarki, przygotowując uczestników do skutecznej pracy z osobami starszymi i poprawy jakości ich życia poprzez nowoczesną fizjoterapię i profilaktykę zdrowotną.
Harmonogram
Harmonogram
Przedmiot / temat zajęć | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
---|---|---|---|---|---|
Przedmiot / temat zajęć 1 z 7 Realizacja szkolenia zgodnie z programem – dzień 1, punkt 1
(w bloku szkoleniowym uwzględniono 10 min. przerwy) | Prowadzący Karol Gorzechowski | Data realizacji zajęć 04-10-2025 | Godzina rozpoczęcia 10:00 | Godzina zakończenia 14:00 | Liczba godzin 04:00 |
Przedmiot / temat zajęć 2 z 7 lunch | Prowadzący Karol Gorzechowski | Data realizacji zajęć 04-10-2025 | Godzina rozpoczęcia 14:00 | Godzina zakończenia 14:40 | Liczba godzin 00:40 |
Przedmiot / temat zajęć 3 z 7 Realizacja szkolenia zgodnie z programem – dzień 1, punkty 1-6
(w bloku szkoleniowym uwzględniono 10 min. przerwy) | Prowadzący Karol Gorzechowski | Data realizacji zajęć 04-10-2025 | Godzina rozpoczęcia 14:40 | Godzina zakończenia 18:00 | Liczba godzin 03:20 |
Przedmiot / temat zajęć 4 z 7 Realizacja szkolenia zgodnie z programem – dzień 2, punkty 1–6
(w bloku szkoleniowym uwzględniono 10 min. przerwy) | Prowadzący Karol Gorzechowski | Data realizacji zajęć 05-10-2025 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 13:00 | Liczba godzin 04:00 |
Przedmiot / temat zajęć 5 z 7 lunch | Prowadzący Karol Gorzechowski | Data realizacji zajęć 05-10-2025 | Godzina rozpoczęcia 13:00 | Godzina zakończenia 13:40 | Liczba godzin 00:40 |
Przedmiot / temat zajęć 6 z 7 Realizacja szkolenia zgodnie z programem – dzień 2, punkty 1-3
(w bloku szkoleniowym uwzględniono 10 min. przerwy) | Prowadzący Karol Gorzechowski | Data realizacji zajęć 05-10-2025 | Godzina rozpoczęcia 13:40 | Godzina zakończenia 16:40 | Liczba godzin 03:00 |
Przedmiot / temat zajęć 7 z 7 Test wiedzy / walidacja efektów szkolenia | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 05-10-2025 | Godzina rozpoczęcia 16:45 | Godzina zakończenia 17:00 | Liczba godzin 00:15 |
Cena
Cena
Cennik
- Rodzaj cenyCena
- Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto3 100,00 PLN
- Koszt przypadający na 1 uczestnika netto3 100,00 PLN
- Koszt osobogodziny brutto172,22 PLN
- Koszt osobogodziny netto172,22 PLN
Prowadzący
Prowadzący
Karol Gorzechowski
- wykładowca Chiropractic School of Poland
- licencjonowany trener metody STRUCTOGRAM®
Uznany ekspert w dziedzinie stawów skroniowo-żuchwowych, który wykorzystuje swoją głęboką wiedzę i doświadczenie kliniczne, aby oferować zaawansowane metody terapii w tej specjalistycznej dziedzinie. Jest autorem dwóch znaczących publikacji:
- „Fizjoterapia stomatologiczna. Badanie i terapia stawów skroniowo-żuchwowych”
- „Sekrety zdrowego ciała i umysłu”, które są cenione przez specjalistów z różnych dziedzin medycyny za ich praktyczne podejście i głęboką wiedzę.
Od 2016 roku prowadzi autorskie szkolenie „Zgrany duet dentysta i fizjoterapeuta w leczeniu dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych”, które zyskało uznanie wśród dentystów, fizjoterapeutów, masażystów, chiropraktyków i logopedów. Jego innowacyjne podejście do interdyscyplinarnej współpracy w leczeniu jest przykładem jego zaangażowania w zapewnianie holistycznej opieki Pacjentom.
Jako licencjonowany trener metody STRUCTOGRAM®, stworzył autorskie szkolenie w którym łączy tą metodę z medycyną.
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
Uczestnicy otrzymują skrypt zawierający materiały kursowe.
Warunki uczestnictwa
Uczestnicy powinni znać anatomię i fizjologię człowieka.
Informacje dodatkowe
1 godzina edukacyjna to 45 minut.
Uczestniczki będące w ciąży, bądź podejrzewające, że mogą być w ciąży, winny poinformować o swoim stanie Organizatora.
Wymagane jest zapoznanie się i zaakceptowanie REGULAMINU świadczenia usług szkoleniowych Rsedu Iwona Iwanowicz, Karol Gorzechowski s.c.
Osoby które otrzymały dofinansowanie w wysokości 70% i wyżej obowiązuje cena netto zgodnie z treścią § 3 ust. 1 pkt. 14 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20.12.2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień (Dz. U. z 2013r. Nr 73, poz. 1722).
Adres
Adres
Udogodnienia w miejscu realizacji usługi
- Klimatyzacja
- Wi-fi