Szkolenie: Wtrysk dwukomponentowy (TS3-2K)
Szkolenie: Wtrysk dwukomponentowy (TS3-2K)
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaTechniczne / Inżynieria i metrologia
- Sposób dofinansowaniawsparcie dla osób indywidualnychwsparcie dla pracodawców i ich pracowników
- Grupa docelowa usługi
Szkolenie przeznaczone dla operatorów, ustawiaczy, kontrolerów jakości, pracowników inżynieryjno-technicznych, technologów i osób odpowiedzialnych za uruchomienie i ustawienie procesu.
Usługa również adresowana dla uczestników projektu
- "Opolskie Kształcenie Ustawiczne",
- "Kierunek – Rozwój",
- MP i/lub dla Uczestników Projektu NSE.
Wymagania wstępne: Ogólna wiedza techniczna. Wymagane ukończenie kursu TS3: Wtryskiwanie tworzyw termoplastycznych – obsługa i technologia lub wiedza z tego zakresu.
- Minimalna liczba uczestników6
- Maksymalna liczba uczestników12
- Data zakończenia rekrutacji05-06-2025
- Forma prowadzenia usługistacjonarna
- Liczba godzin usługi7
- Podstawa uzyskania wpisu do BURCertyfikat systemu zarządzania jakością wg. ISO 9001:2015 (PN-EN ISO 9001:2015) - w zakresie usług szkoleniowych
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Szkolenie przygotowuje do samodzielnej pracy z wykorzystaniem wiedzy i umiejętności z zakresu wtrysku dwukomponentowego.Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
---|---|---|
Efekty uczenia się Definiuje koncepcję wtrysku dwukomponentowego | Kryteria weryfikacji definiuje wady i zalety techniki wtrysku dwukomponentowego | Metoda walidacji Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie |
Kryteria weryfikacji definiuje najczęściej spotykane technoogie wtrysku dwukomponentowego | Metoda walidacji Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie | |
Kryteria weryfikacji samodzielnie rozwiązuje elementarne problemy z zakresu tworzyw sztucznych | Metoda walidacji Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Kompetencje
Usługa prowadzi do nabycia kompetencji.Warunki uznania kompetencji
Program
Program
Niniejsze szkolenie ma na celu kompleksowe wsparcie osób dorosłych, które z własnej inicjatywy planują podnieść swoje umiejętności/kompetencje, umożliwiające rozwój w kierunku umiejętności zawodowych, niezbędnych do podjęcia pracy w sektorze zielonej gospodarki, ponadto niezbędnych z punktu widzenia regionalnych/lokalnych specjalizacji dla Śląska (RIS, PRT) przykładowo z branży 7.1 Automatyka przemysłowa, zautomatyzowane linie produkcyjne i 7.3 Technologie projektowania i wytwarzania w przemyśle motoryzacyjnym.
Program usługi obejmuje 7 godzin dydaktycznych (1 godzina dydaktyczna to 45 min) = 21 godzin zegarowych, w tym 9 przerw, które łącznie trwają 5 godzin i 15 minut. Przerwy nie wliczają się w czas trwania usługi szkoleniowej.
Dzień 1: 7 godzin dydaktycznych (7 godzin zegarowych, w tym 1 godzina 45 minut to łączny czas 3 przerw),
Dzień 2: 7 godzin dydaktycznych (7 godzin zegarowych, w tym 1 godzina 45 minut to łączny czas 3 przerw),
Dzień 3: 7 godzin dydaktycznych (7 godzin zegarowych, w tym 1 godzina 45 minut to łączny czas 3 przerw).
Walidacja:
Wybrana metoda walidacji szkolenia: „Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie”, dla której nie jest wymagane wprowadzenie osoby walidującej usługę w sekcji osób prowadzących. Uczestnik szkolenia wypełnia test pod koniec szkolenia w aplikacji dostępnej na komputerze w sali szkoleniowej EMT-Systems.
Program szkolenia:
- Wprowadzenie do technologii wtrysku dwukomponentowego
- Wady, zalety i specyficzne uwarunkowania
- przykłady zastosowań
- szanse i ryzyka
- dostosowanie parku maszynowego
- agregaty dostawne i dodatkowe układy wlewowe
- Stosowane tworzywa (TPE) i ich właściwości
- czym są TPE
- różnice w przetwórstwie w porównaniu do termoplastów i gumy
- adhezja i techniki łączenia, problemy na granicy dwóch komponentów
- recykling
- Przegląd technologii wtrysku dwukomponentowego
- formy piętrowe, wieloblokowe, segmentowe
- wtrysk z przekładaniem
- technologia rdzenia separującego (wstecznego)
- technologia stołu obrotowego
- technologia rdzenia obrotowego (płyty indeksowej)
- Typowe problemy i wyzwania konstrukcyjne
- termostatowanie
- skurcz, deformacje
- sposoby odcinania
- Walidacja
Warunki niezbędne do osiągnięcia celu usługi
: Ogólna wiedza techniczna. Wymagane ukończenie kursu TS3: Wtryskiwanie tworzyw termoplastycznych – obsługa i technologia lub wiedza z tego zakresu.Warunki organizacyjne:
Szkolenia prowadzone są w Laboratoriach Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems wyposażonych w rzutnik multimedialny i tablicę suchościeralną, laptop dla prowadzącego. W przypadku osiągnięcia pełnej liczby uczestników przy stanowisku może znajdować się 12 osób. Do dyspozycji kursantów oddajemy:
Wtryskarkę marki BOY 35 E
BOY 35 E to czterokolumnowa, w pełni hydrauliczna, automatyczna wtryskarka z dwupłytowym systemem zamykania i wychylnym zespołem wtryskowym. Dzięki opcjonalnemu układowi uplastyczniającemu EconPlast zużycie energii wtryskarki BOY 35 E jest znacznie mniejsze. Dzięki dużej sztywności układu zamykania i wysokiej wydajności jednostki wtryskowej wtryskarka idealnie sprawdza się w produkcji precyzyjnych wyrobów z wąskim zakresem tolerancji. Pięć różnych jednostek wtryskowych ze ślimakami o średnicach od 14 do 32 mm gwarantuje precyzyjny wtrysk wyprasek o masie do 69,5 g (PS). Szeroka gama tworzyw termoplastycznych, elastomerów, silikonów i duroplastów, a także proszki metali i ceramiki (technologia PIM) mogą być z powodzeniem przetwarzane na BOY 35 E. Z jednostką wtryskową SP 45 można uzyskać dużo większe prędkości wtrysku. Zwłaszcza dla cienkościennych wyrobów technologia wtrysku z połączeniem różnicowym może okazać się nie do zastąpienia.
Harmonogram
Harmonogram
Przedmiot / temat zajęć | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
---|---|---|---|---|---|
Brak wyników. |
Cena
Cena
Cennik
- Rodzaj cenyCena
- Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto1 851,15 PLN
- Koszt przypadający na 1 uczestnika netto1 505,00 PLN
- Koszt osobogodziny brutto264,45 PLN
- Koszt osobogodziny netto215,00 PLN
Prowadzący
Prowadzący
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
Każdy z uczestników szkolenia otrzymuje skrypt szkoleniowy, notes i długopis.
Informacje dodatkowe
Przed zgłoszeniem na usługę prosimy o kontakt w celu potwierdzenia dostępności wolnych miejsc.
EMT-Systems Sp. z o. o. zastrzega sobie prawo do nieuruchomienia szkolenia w przypadku niewystarczającej liczby zgłoszeń (min. 6 uczestników). W tej sytuacji uczestnik zostanie poinformowany o najbliższym możliwym do zrealizowania terminie.
Istnieje możliwość zwolnienia usługi z podatku VAT na podstawie § 3 ust. 1 pkt. 14 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20.12.2013r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień (DZ.U.2013, poz. 1722 z późn. zm.), w przypadku, gdy Przedsiębiorca/Uczestnik otrzyma dofinansowanie na poziomie co najmniej 70% ze środków publicznych. Warunkiem zwolnienia jest dostarczenie do firmy szkoleniowej stosownego oświadczenia na co najmniej 1 dzień roboczy przed szkoleniem. W innej sytuacji należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23%.
Została podpisana umowa z WUP Kraków i WUP Toruń.
Adres
Adres
Udogodnienia w miejscu realizacji usługi
- Klimatyzacja
- Wi-fi
- Laboratorium komputerowe