RACHUNKOWOŚĆ DLA ZAAWANSOWANYCH - III STOPIEŃ
RACHUNKOWOŚĆ DLA ZAAWANSOWANYCH - III STOPIEŃ
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaFinanse i bankowość / Rachunkowość/księgowość
- Sposób dofinansowaniawsparcie dla osób indywidualnychwsparcie dla pracodawców i ich pracowników
- Grupa docelowa usługi
Osoby posiadająca wiedzę i umiejętności z zakresu ewidencji księgowej w ramach wszystkich zespołów kont księgowych oraz zasad sporządzania sprawozdań finansowych. Kurs jest polecany osobom, które ukończyły kursy księgowe na poziomie II stopnia lub pracują na samodzielnych stanowiskach księgowych i przygotowują się do samodzielnego sporządzania sprawozdań finansowych i uznają dalszą potrzebę ustawicznego doskonalenia zawodowego w zawodzie księgowego.
- Minimalna liczba uczestników1
- Maksymalna liczba uczestników25
- Data zakończenia rekrutacji19-05-2025
- Forma prowadzenia usługistacjonarna
- Liczba godzin usługi180
- Podstawa uzyskania wpisu do BURStandard Usługi Szkoleniowo-Rozwojowej PIFS SUS 2.0
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Celem kształcenia jest przygotowanie kandydata do pracy na stanowiskach samodzielnych księgowych, głównych księgowych, zastępców głównych księgowych lub na innych stanowiskach pokrewnych, które bazują na sporządzaniu lub analizie sprawozdań finansowych.Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
---|---|---|
Efekty uczenia się Efektem uczestnictwa w szkoleniu będzie nabycie umiejętności w zakresie:- kwalifikowania operacji gospodarczych do ujęcia w księgach rachunkowych i dokonywania ich ewidencji, stosując zasady (politykę) rachunkowości jednostki oraz weryfikowania poprawności ich ujęcia, - kalkulowania kosztu wytworzenia produktu i weryfikowania poprawności kalkulacji, | Kryteria weryfikacji Uczestnicy rozwiążą zestaw pytań testowych oraz zadań sytuacyjnych, zawierających elementy sprawdzające czy uczestnik nabył umiejętności w zakresie zamierzonych efektów kształcenia. | Metoda walidacji Test teoretyczny |
Efekty uczenia się - wykonywania i weryfikowania czynności związanych z zamknięciem ksiąg rachunkowych,- przyporządkowywania obrotów kont wynikowych i bilansowych do odpowiednich pozycji rachunku zysków i strat lub bilansu oraz weryfikowania poprawności przyporządkowani, - analizowania sprawozdania finansowego. | Kryteria weryfikacji Uczestnicy rozwiążą zestaw pytań testowych oraz zadań sytuacyjnych, zawierających elementy sprawdzające czy uczestnik nabył umiejętności w zakresie zamierzonych efektów kształcenia. | Metoda walidacji Test teoretyczny |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Kompetencje
Usługa prowadzi do nabycia kompetencji.Warunki uznania kompetencji
Program
Program
I. Wycena i ewidencja aktywów trwałych
II. Podatek odroczony
III. Zapasy
IV. Podstawy prawne i zawodowe rachunkowości
V. Działalność inwestycyjna
VI. Rozrachunki – należności i zobowiązania
VII. Kapitały i fundusze
VIII. Rezerwy i rozliczenia międzyokresowe
IX. Rachunek kosztów i rachunkowość zarządcza
X. Wybrane zagadnienia
XI. Sprawozdawczość finansowa
XII. Analiza finansowa
XIII. Prawo podatkowe
XIV. Egzamin
Kurs jest realizowany w godzinach dydaktycznych. ,,RACHUNKOWOŚĆ DLA ZAAWANSOWANYCH - III STOPIEŃ” obejmuje swoim programem 180 godz. dydaktycznch zajęć. Każdego dnia, w czas szkolenia są wliczone przerwy 10 minutowe. Ramowy harmonogram jest opisany w zakładce „informacje dodatkowe”. Pod koniec kursu zostanie przeprowadzony egzamin końcowy. Wymagany poziom obecności na zajęciach to min. 80 % frekwencji. Do udziału w usłudze wymagane jest posiadanie elementarnej wiedzy ogólnoekonomicznej.
Harmonogram
Harmonogram
Przedmiot / temat zajęć | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
---|---|---|---|---|---|
Brak wyników. |
Cena
Cena
Cennik
- Rodzaj cenyCena
- Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto5 289,00 PLN
- Koszt przypadający na 1 uczestnika netto4 300,00 PLN
- Koszt osobogodziny brutto29,38 PLN
- Koszt osobogodziny netto23,89 PLN
Prowadzący
Prowadzący
Andrzej Dudziński
Czynny biegły rewident w zakresie badania sprawozdań finansowych, doradztwa ekonomicznego i innych usług audytorskich. W latach 2016-2019 pełnił funkcję wizytatora a następnie kontrolera w Krajowej Komisji Nadzoru Polskiej Izby Biegłych Rewidentów. Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny. Aktualnie wiceprezes zarządu w spółce audytorskiej ABR BADEX spółka z o.o. zajmującej się usługami badania sprawozdań finansowych i innymi usługami przewidzianymi dla firm audytorskich, pełni również funkcję prezesa zarządu spółki APK Centrum Restrukturyzacji S.A. zajmującej się restrukturyzacją przedsiębiorstw oraz doradztwem w zakresie restrukturyzacji podmiotom gospodarczym. Jest aktywnym członkiem zarządu Regionalnej Rady Biegłych Rewidentów odział w Opolu. Osoba z dużym doświadczeniem praktycznym, wieloletni wykładowca na kursach i szkoleniach dla księgowych z prawa bilansowego, prawa podatkowego i prawa gospodarczego. Przeprowadził ponad 150 audytów i zrealizował ponad 1.000 godzin szkoleń, pełnił również funkcje biegłego sądowego i syndyka.
Arkadiusz Gaczyński
Dariusz Polakowski
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
W czasie zajęć wykorzystywane są autorskie materiały dydaktyczne przygotowane przez wykładowcę w oparciu o akty prawne oraz wzorce z innych dokumentów źródłowych.
Warunki uczestnictwa
Informacja dotycząca szkoleń dofinansowanych !!!
Konieczne jest spełnienie warunków określonych w regulaminie przez Operatora do którego wnioskuja Państwo o dofinansowanie do usługi rozwojowej (kursu, szkolenia, itp.).
Najważniejsze kroki:
1. Wypełnienie i złożenie dokumentów u Operatora projektu zgodnie z warunkami konkursu na dofinansowanie szkoleń wybranych ze strony BUR.
2. Wstępna rezerwacja miejsca na szkolenie w ISEP-Opole poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.isepszkolenia.pl
3. Podpisanie umowy szkoleniowej z Operatorem projektu oraz Organizatorem szkolenia (równoczesne otrzymanie numer ID wsparcia dotyczacego dofinansowanego szkolenia).
4. Zarejestrowanie konta firmowego/indywidualnego w Bazie Usług Rozwojowych (jeśli nie zostało już wczesniej utworzone).
5. Zapis na wybrane szkolenie za pośrednictwem strony BUR z podaniem numeru ID (w niektórych projektach realizacja kroku rejestracji i zapisu na szkolenie może być wymagana szybciej).
Informacje dodatkowe
Czas trwania szkolenia:
Dzień szkoleniowy obejmuje 8 godz. dydaktycznych (godz. dydaktyczna to 45 min zajęć)
Zajęcia odbywają siię w dni robocze (od poniedziałku do piatku zgodnie z harmonogramenm zajeć):
Łącznie czas trwania szkolenia: 6 godz. zegarowych. + 30 min przerw
W polu "liczba godzin usługi" wymiar czasu szkolenia jest podany w godzinach dydaktycznych.
Ramowy harmonogram zajęć (8 godz. dydaktycznych):
- 8.45 - 10.15 - I cześć szkolenia (1,5 godz.)
przerwa 10 min - 10.25 - 11.55 - II część szkolenia (1,5 godz.)
przerwa 10 min - 12.05 - 13.35 - III część szkolenia (1,5 godz.)
przerwa 10 min - 13.45 – 15.15 - IV część szkolenia (1,5 godz.)
UWAGA !!!
W przypadku szkoleń sfinansowanych w co najmniej 70% ze środków publicznych do ceny nie doliczamy podatku VAT.