I stopień: Kurs dla kandydatów na księgowego ONLINE (kod zawodu: 331301)
I stopień: Kurs dla kandydatów na księgowego ONLINE (kod zawodu: 331301)
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaFinanse i bankowość / Rachunkowość/księgowość
- Grupa docelowa usługi
Sylwetka słuchacza - wymagania wstępne dla uczestników kursu:
Zakłada się, że słuchaczami kursu dla kandydatów na księgowego mogą być osoby:
- posiadające co najmniej wykształcenie średnie,
- uznająca potrzebę ustawicznego doskonalenia zawodowego przez cały okres pracy w zawodzie księgowego,
- rozumiejąca znaczenie przestrzegania norm oraz zasad etycznych w pracy zawodowej.
- Minimalna liczba uczestników15
- Maksymalna liczba uczestników30
- Data zakończenia rekrutacji30-10-2026
- Forma prowadzenia usługimieszana (stacjonarna połączona z usługą zdalną w czasie rzeczywistym)
- Podstawa uzyskania wpisu do BURCertyfikat systemu zarządzania jakością wg. ISO 9001:2015 (PN-EN ISO 9001:2015) - w zakresie usług szkoleniowych
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Usługa przygotowuje do samodzielnego wykonywania prostych, podstawowych i typowych zadań, dotyczących dokumentowania i ewidencjonowania operacji gospodarczych w zakresie rozrachunków (w tym z tytułu wynagrodzeń i związanych z nimi rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz urzędem skarbowym), księgowości materiałowo-towarowej, aktywów pieniężnych, rzeczowych aktywów trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, kapitałów, a także przychodów i kosztów.Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
| Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
|---|---|---|
| 1. Identyfikuje dowody księgowe | a) rozróżnia dowody księgowe | Test teoretyczny |
| b) klasyfikuje dowody księgowe i omawia ich cechy jakościowe, zgodnie z przepisami o rachunkowości | Test teoretyczny | |
| 2. Sporządza i weryfikuje dowody księgowe | a) dobiera wzory dowodów księgowych do operacji gospodarczych | Test teoretyczny |
| b) wypełnia dowody księgowe | Test teoretyczny | |
| c) weryfikuje poprawność formalną i rachunkową dowodów księgowych | Test teoretyczny | |
| d) wskazuje sposoby poprawiania błędów w dowodach księgowych | Test teoretyczny | |
| 3. Ujmuje operacje gospodarcze w księgach rachunkowych | a) określa zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych | Test teoretyczny |
| b) rozpoznaje operacje gospodarcze oraz określa zasady ich dokumentowania | Test teoretyczny | |
| c) ewidencjonuje operacje gospodarcze w księgach rachunkowych | Test teoretyczny | |
| d) wskazuje sposoby korygowania błędnych zapisów w księgach rachunkowych | Test teoretyczny | |
| 4. Wykonuje czynności związane z zamknięciem ksiąg rachunkowych | a) wycenia podstawowe składniki aktywów i pasywów na dzień bilansowy | Test teoretyczny |
| b) ustala salda końcowe kont bilansowych | Test teoretyczny | |
| c) ustala obroty kont wynikowych i wynik finansowy | Test teoretyczny | |
| d) opisuje konstrukcję zestawienia obrotów i sald kont księgi głównej oraz zestawienia sald kont ksiąg pomocniczych | Test teoretyczny | |
| 5. Przyporządkowuje obroty kont wynikowych do odpowiednich pozycji rachunku zysków i strat | a) opisuje zasady prezentacji przychodów, kosztów i podatku dochodowego bieżącego w rachunku zysków i strat | Test teoretyczny |
| b) przypisuje obroty kont wynikowych do odpowiednich pozycji rachunku zysków i strat | Test teoretyczny | |
| 6. Przyporządkowuje salda kont do odpowiednich pozycji w bilansie | a) identyfikuje poszczególne pozycje bilansu | Test teoretyczny |
| b) przypisuje salda końcowe kont bilansowych do odpowiednich pozycji bilansu. | Test teoretyczny |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Kwalifikacje włączone do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji
- KwalifikacjeWspomaganie obsługi procesów księgowych
- Kod kwalifikacji zarejestrowanej w ZRK
- Nazwa Podmiotu prowadzącego walidacjęStowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Opolu
- Nazwa Podmiotu certyfikującegoStowarzyszenie Księgowych w Polsce
Program
Program
Kurs dla kandydatów na księgowego skierowany jest do osób:
- posiadających co najmniej wykształcenie średnie,
- uznających potrzebę ustawicznego doskonalenia zawodowego przez cały okres pracy w zawodzie księgowego,
- rozumiejących znaczenie przestrzegania norm oraz zasad etycznych w pracy zawodowej.
Warunki organizacyjne dla przeprowadzenia zakładanego celu kształcenia:
Podczas realizacji kursu zostaną zastosowane metody interaktywne i aktywizujące przez wykładowcę: wykładowca zadaje pytania do rozwiązanych zadań, oczekując odpowiedzi, wykładowca kontroluje uczestników kursu czy rozumieją omawiane treści, wykładowca prezentuje materiały szkoleniowe w formie prezentacji oraz zamieszcza materiały szkoleniowe na platformie szkoleniowej, do której dostęp mają uczestnicy kursu.
Kurs odbędzie się w formule mieszanej (stacjonarna połączona z usługa zdalną w czasie rzeczywistym). Usługa jest realizowana w godzinach dydaktycznych (45 minut). Kurs obejmuje 82 godziny dydaktyczne, w tym egzamin 2 godziny dydaktyczne. Usługa zdalna w czasie rzeczywistym trwa 80 godzin dydaktycznych, a usługa stacjonarna trwa 2 godziny dydaktyczne. Liczba godzin zajęć praktycznych 40 godzin dydaktycznych i teoretycznych 40 godzin dydaktycznych.
Zajęcia teoretyczne oraz praktyczne odbywają się w trybie zdalnym w czasie rzeczywistym za pośrednictwem przeglądarki/aplikacji ClickMeeting.com, natomiast egzamin odbywać się będzie w trybie stacjonarnym w Opolu.
Planowane są przerwy w trakcie zajęć, które nie są wliczone do czasu trwania kursu. W trakcie trwania egzaminu przerwy nie obowiązują.
Zajęcia odbywające się w godzinach 8:00-13:00 obejmują 6 godzin dydaktycznych i 30 minut przerwy, w godzinach: 9:30-9:45; 11:15-11:30.
Zajęcia odbywające się w godzinach 8:00-14:45 obejmują 8 godzin dydaktycznych i 45 minut przerwy, w godzinach: 9:30-9:45; 11:15-11:30; 13:00-13:15.
Wykładowca ma prawo zmienić godziny przerw, jeśli wymaga tego proces dydaktyczny (np. rozpoczęte ćwiczenie) lub na życzenie większości uczestników kursu (zmęczenie, większa trudność treści kształcenia).
Program:
Kurs obejmuje 2 moduły dydaktyczne spośród 14 modułów w całej ścieżce.
Moduł I Podstawy rachunkowości finansowej z elementami etyki zawodowej (72 godz. dydaktyczne, w tym 36 godz. praktycznych i 36 godz. teoretycznych)
1) Organizacja działalności gospodarczej i związane z nią obowiązki ewidencyjne,
2) Rachunkowość jako system informacyjny,
3) Charakterystyka aktywów i pasywów,
4) Operacje gospodarcze,
5) Dowody księgowe,
6) Księgi rachunkowe,
7) Ewidencja podstawowych operacji bilansowych,
8) Ewidencja podstawowych operacji wynikowych,
9) Zasady ustalania wyniku finansowego,
10) Sprawozdanie finansowe jednostki małej w rozumieniu ustawy o rachunkowości
11) Zadanie kompleksowe (od bilansu otwarcia do bilansu zamknięcia i rachunku zysków i strat),
12) Podstawy etyki w działalności gospodarczej i zawodowej,
13) Ogólne zasady funkcjonowania systemu finansowo-księgowego do prowadzenia ksiąg rachunkowych.
Moduł II Wybrane zagadnienia publicznoprawne (8 godz. dydaktycznych, w tym 4 godz. praktycznych i 4 godz. teoretycznych)
1) System podatkowy w Polsce,
2) VAT – podstawy prawne, ogólne zasady opodatkowania,
3) Podatki dochodowe – podstawy prawne, ogólne zasady i formy opodatkowania działalności gospodarczej,
4) Podatki i opłaty obciążające przedsiębiorstwa – podstawy prawne, ogólna charakterystyka,
5) Składki rozliczane z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych – ich rodzaje i ogólne zasady rozliczania.
Egzamin końcowy - stacjonarnie w Opolu (2 godziny dydaktyczne).
Sposób organizacji walidacji - stacjonarny egzamin wewnętrzny.
Aby podejść do egzaminu należy spełnić łącznie dwa warunki:
- uczestniczyć w 70% zajęć dydaktycznych,
- zaliczyć dwie prace kontrolne.
Osoba, która na egzaminie uzyskała co najmniej 30% punktów możliwych do osiągnięcia otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie§ 23 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).
Osoba, która na egzaminie uzyskała co najmniej 60 % punktów możliwych do osiągnięcia z całego egzaminu i nie mniej niż 40% z każdej części zestawu egzaminacyjnego potwierdzającej nabyte umiejętności - otrzymuje dodatkowo certyfikat księgowego (kod według klasyfikacji zawodu 331301) potwierdzający nabycie kwalifikacji zawodowych z zakresu I stopnia ścieżki edukacyjnej SKwP, wydawany przez Oddział Okręgowy w Opolu, w ramach którego działa niepubliczna placówka kształcenia ustawicznego będąca organizatorem kursu.
Osoba, która na egzaminie uzyskała co najmniej 60 % punktów możliwych do osiągnięcia z całego egzaminu oraz potwierdzenie wszystkich kryteriów weryfikacji przypisanych do zestawów efektów uczenia się otrzymuje certyfikat potwierdzający wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne wymagane dla kwalifikacji wolnorynkowej „Wspomaganie obsługi procesów księgowych”, która wpisana jest do rejestru kwalifikacji na podstawie ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji (t.j. Dz. U. z 2020 roku poz. 226 ze zm.)
Metody stosowane w walidacji
Do weryfikacji efektów uczenia się wskazanych dla kwalifikacji stosuje się następujące metody: test teoretyczny, który obejmuje test jednokrotnego wyboru oraz zadania pisemne polegające na wykonaniu obliczeń, interpretacji wyników, wskazaniu ujęcia w ewidencji itp.
Sposób prowadzenia walidacji oraz warunki organizacyjne i materialne niezbędne do prawidłowego prowadzenia walidacji
Instytucja prowadząca walidację zapewnia pomieszczenie umożliwiające osobom, które przystąpiły do walidacji, samodzielną pracę.
W trakcie weryfikacji osoby przystępujące do walidacji:
- mogą wykonywać obliczenia na kalkulatorze biurowym;
- mogą korzystać z aktów prawnych bez komentarza;
- nie mogą korzystać z pomocy naukowych i materiałów dydaktycznych;
- nie mogą korzystać z urządzeń mobilnych.
Weryfikacja jest przeprowadzana w formie pisemnej w sposób zapewniający anonimowość arkuszy weryfikacyjnych kandydatów przystępujących do weryfikacji.
Harmonogram
Harmonogram
| Przedmiot / temat | Typ aktywności | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin | Forma stacjonarna |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przedmiot / temat 1 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 07-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 08:00 | Godzina zakończenia 09:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 2 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 07-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 09:30 | Godzina zakończenia 10:00 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 3 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 07-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 10:00 | Godzina zakończenia 11:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 4 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 07-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 11:30 | Godzina zakończenia 12:00 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 5 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 07-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 12:00 | Godzina zakończenia 13:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 6 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 14-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 08:00 | Godzina zakończenia 09:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 7 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 14-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 09:30 | Godzina zakończenia 10:00 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 8 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 14-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 10:00 | Godzina zakończenia 11:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 9 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 14-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 11:30 | Godzina zakończenia 12:00 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 10 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 14-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 12:00 | Godzina zakończenia 13:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 11 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 21-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 08:00 | Godzina zakończenia 09:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 12 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 21-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 09:30 | Godzina zakończenia 10:00 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 13 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 21-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 10:00 | Godzina zakończenia 11:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 14 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 21-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 11:30 | Godzina zakończenia 12:00 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 15 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 21-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 12:00 | Godzina zakończenia 13:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 16 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 28-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 08:00 | Godzina zakończenia 09:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 17 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 28-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 09:30 | Godzina zakończenia 10:00 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 18 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 28-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 10:00 | Godzina zakończenia 11:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 19 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 28-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 11:30 | Godzina zakończenia 12:00 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 20 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 28-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 12:00 | Godzina zakończenia 13:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 21 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 29-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 08:00 | Godzina zakończenia 09:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 22 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 29-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 09:30 | Godzina zakończenia 10:00 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 23 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 29-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 10:00 | Godzina zakończenia 11:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 24 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 29-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 11:30 | Godzina zakończenia 12:00 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 25 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 29-11-2026 | Godzina rozpoczęcia 12:00 | Godzina zakończenia 13:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 26 z 68 MODUŁ I: Etyka w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Sebastian Kuś | Data realizacji zajęć 05-12-2026 | Godzina rozpoczęcia 08:00 | Godzina zakończenia 09:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 27 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 05-12-2026 | Godzina rozpoczęcia 09:30 | Godzina zakończenia 10:00 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 28 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 05-12-2026 | Godzina rozpoczęcia 10:00 | Godzina zakończenia 11:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 29 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 05-12-2026 | Godzina rozpoczęcia 11:30 | Godzina zakończenia 12:00 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 30 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 05-12-2026 | Godzina rozpoczęcia 12:00 | Godzina zakończenia 13:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 31 z 68 MODUŁ II: Zagadnienia publiczno - prawne | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 19-12-2026 | Godzina rozpoczęcia 08:00 | Godzina zakończenia 09:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 32 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 19-12-2026 | Godzina rozpoczęcia 09:30 | Godzina zakończenia 09:45 | Liczba godzin 00:15 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 33 z 68 MODUŁ II: Zagadnienia publiczno - prawne | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 19-12-2026 | Godzina rozpoczęcia 09:45 | Godzina zakończenia 11:15 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 34 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 19-12-2026 | Godzina rozpoczęcia 11:15 | Godzina zakończenia 11:45 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 35 z 68 MODUŁ II: Zagadnienia publiczno - prawne | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 19-12-2026 | Godzina rozpoczęcia 11:45 | Godzina zakończenia 13:15 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 36 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 19-12-2026 | Godzina rozpoczęcia 13:15 | Godzina zakończenia 13:30 | Liczba godzin 00:15 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 37 z 68 MODUŁ II: Zagadnienia publiczno - prawne | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 19-12-2026 | Godzina rozpoczęcia 13:30 | Godzina zakończenia 15:00 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 38 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 09-01-2027 | Godzina rozpoczęcia 08:00 | Godzina zakończenia 09:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 39 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 09-01-2027 | Godzina rozpoczęcia 09:30 | Godzina zakończenia 10:00 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 40 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 09-01-2027 | Godzina rozpoczęcia 10:00 | Godzina zakończenia 11:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 41 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 09-01-2027 | Godzina rozpoczęcia 11:30 | Godzina zakończenia 12:00 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 42 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 09-01-2027 | Godzina rozpoczęcia 12:00 | Godzina zakończenia 13:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 43 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 16-01-2027 | Godzina rozpoczęcia 08:00 | Godzina zakończenia 09:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 44 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 16-01-2027 | Godzina rozpoczęcia 09:30 | Godzina zakończenia 10:00 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 45 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 16-01-2027 | Godzina rozpoczęcia 10:00 | Godzina zakończenia 11:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 46 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 16-01-2027 | Godzina rozpoczęcia 11:30 | Godzina zakończenia 12:00 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 47 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 16-01-2027 | Godzina rozpoczęcia 12:00 | Godzina zakończenia 13:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 48 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 23-01-2027 | Godzina rozpoczęcia 08:00 | Godzina zakończenia 09:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 49 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 23-01-2027 | Godzina rozpoczęcia 09:30 | Godzina zakończenia 10:00 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 50 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 23-01-2027 | Godzina rozpoczęcia 10:00 | Godzina zakończenia 11:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 51 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 23-01-2027 | Godzina rozpoczęcia 11:30 | Godzina zakończenia 12:00 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 52 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 23-01-2027 | Godzina rozpoczęcia 12:00 | Godzina zakończenia 13:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 53 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 30-01-2027 | Godzina rozpoczęcia 08:00 | Godzina zakończenia 09:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 54 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 30-01-2027 | Godzina rozpoczęcia 09:30 | Godzina zakończenia 10:00 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 55 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 30-01-2027 | Godzina rozpoczęcia 10:00 | Godzina zakończenia 11:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 56 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 30-01-2027 | Godzina rozpoczęcia 11:30 | Godzina zakończenia 12:00 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 57 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 30-01-2027 | Godzina rozpoczęcia 12:00 | Godzina zakończenia 13:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 58 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 06-02-2027 | Godzina rozpoczęcia 08:00 | Godzina zakończenia 09:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 59 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 06-02-2027 | Godzina rozpoczęcia 09:30 | Godzina zakończenia 10:00 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 60 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 06-02-2027 | Godzina rozpoczęcia 10:00 | Godzina zakończenia 11:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 61 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 06-02-2027 | Godzina rozpoczęcia 11:30 | Godzina zakończenia 12:00 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 62 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 06-02-2027 | Godzina rozpoczęcia 12:00 | Godzina zakończenia 13:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 63 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 13-02-2027 | Godzina rozpoczęcia 08:00 | Godzina zakończenia 09:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 64 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 13-02-2027 | Godzina rozpoczęcia 09:30 | Godzina zakończenia 10:00 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 65 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 13-02-2027 | Godzina rozpoczęcia 10:00 | Godzina zakończenia 11:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 66 z 68 - | Typ aktywności Przerwa | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 13-02-2027 | Godzina rozpoczęcia 11:30 | Godzina zakończenia 12:00 | Liczba godzin 00:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 67 z 68 MODUŁ I: Podstawy Rachunkowości z elementami etyki zawodowej w rachunkowości | Typ aktywności Zajęcia | Prowadzący Dawid Kolenda | Data realizacji zajęć 13-02-2027 | Godzina rozpoczęcia 12:00 | Godzina zakończenia 13:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Nie |
Przedmiot / temat 68 z 68 - | Typ aktywności Walidacja | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 27-02-2027 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 10:30 | Liczba godzin 01:30 | Forma stacjonarna Tak |
Podsumowanie
| Rodzaj godzin | Liczba godzin |
|---|---|
Rodzaj godzin Suma godzin zegarowych usługi | Liczba godzin 74:30 |
Rodzaj godzin w tym suma godzin zajęć | Liczba godzin 60:00 |
Rodzaj godzin w tym suma godzin walidacji | Liczba godzin 01:30 |
Rodzaj godzin w tym suma przerw | Liczba godzin 13:00 |
Rodzaj godzin Suma godzin dydaktycznych bez przerw | Liczba godzin 82:00 |
Cena
Cena
Cennik
| Rodzaj ceny | Cena |
|---|---|
Rodzaj ceny Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto | Cena 2 190,00 PLN |
Podmiot uprawniony do zwolnienia z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 ustawy o VAT | |
Rodzaj ceny Koszt przypadający na 1 uczestnika netto | Cena 2 190,00 PLN |
Rodzaj ceny Koszt osobogodziny brutto | Cena 29,40 PLN |
Rodzaj ceny Koszt osobogodziny netto | Cena 29,40 PLN |
Rodzaj ceny W tym koszt walidacji brutto | Cena 200,00 PLN |
Rodzaj ceny W tym koszt walidacji netto | Cena 200,00 PLN |
Rodzaj ceny W tym koszt certyfikowania brutto | Cena 200,00 PLN |
Rodzaj ceny W tym koszt certyfikowania netto | Cena 200,00 PLN |
Liczba godzin usługi
| Rodzaj godzin | Liczba godzin |
|---|---|
Rodzaj godzin Liczba godzin zegarowych usługi | Liczba godzin 74:30 |
Prowadzący
Prowadzący
Dawid Kolenda
2016-2019 - Lic. Finanse i rachunkowość - UE Katowice
2019-2022 - mgr Audyt Finansowy UE Kraków (mgr 2,5 letnia)
24.09.2024 - Wpis do rejestru Biegłych Rewidentów pod numerem 14095
20.02.2025 - Ślubowanie dyplomowany księgowy SKWP
Doświadczenie:
2017-2019 - Samodzielny księgowy ASK Finanse sp z o.o.
2019-2022 - Samodzielny księgowy - Conseil Katarzyna Draguła
2022-2023 - Aplikant Biegłego Rewidenta KPW Audytor
2023-2024 - Aplikant Biegłego Rewidenta UHY ECA
2024- obecnie - Biegły Rewident, Menadżer - PKF Consult sp. z o.o sp. k
Sebastian Kuś
Kontroli w Administracji Publicznej 06.10.2021 r.; Praca jako wykładowca na kursach rachunkowości w Oddziale Okręgowym SKwP w Opolu od 2011 r.
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
Podręcznik i zbiór zadań, Ustawa o rachunkowości.
Warunki uczestnictwa
Zakłada się, że słuchaczami kursu dla kandydatów na księgowego mogą być osoby:
- posiadające co najmniej wykształcenie średnie,
- uznająca potrzebę ustawicznego doskonalenia zawodowego przez cały okres pracy w zawodzie księgowego,
- rozumiejąca znaczenie przestrzegania norm oraz zasad etycznych w pracy zawodowej.
Informacje dodatkowe
Formą zaliczenia kursu jest obecność przynajmniej na 70% godzin lekcyjnych (zgodnie z regulaminem BUR dla osób korzystających z dofinasowania wymagane jest 80% czasu trwania zajęć), prace kontrolne i egzamin pisemny, który odbędzie się w trybie stacjonarnym.
Egzamin kończący kurs odbędzie się, zgodnie z harmonogramem, w dniu 27 lutego 2027 r. (sobota), w godzinach 9.00-10:30, w auli Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” przy ulicy Tadeusza Kościuszki 43 w Opolu (3 piętro, sala nr 47).
Prosimy poinformować nas telefonicznie pod numerem +48 884 369 335 o złożonym wniosku, tak abyśmy mogli zarezerwować miejsce na kursie.
Warunki techniczne
Warunki techniczne
Wymagania sprzętowe wynikające ze sposobu prowadzenia zajęć:
- komputer/laptop, łącze internetowe, przeglądarka internetowa wspierana przez platformę online (wszystkie oprócz Internet Explorer, Yandex), dostęp do mikrofonu (w celu aktywnego uczestnictwa w zajęciach).