Szkolenie: "Certyfikowane Zastosowanie Dronów Klasy C5 : Scenariusz STS-01 i Technologie Precyzyjne (RTK, Termowizja). Kluczowe Kompetencje dla Zielonej Transformacji".
Szkolenie: "Certyfikowane Zastosowanie Dronów Klasy C5 : Scenariusz STS-01 i Technologie Precyzyjne (RTK, Termowizja). Kluczowe Kompetencje dla Zielonej Transformacji".
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaTechniczne / Obsługa maszyn i urządzeń
- Grupa docelowa usługi
Szkolenie skierowane jest do funkcjonariuszy służb ratowniczych (m.in. strażaków, policjantów, ratowników), operatorów BSP odpowiedzialnych za działania w scenariuszach szczególnych, a także osób chcących uzyskać uprawnienia STS-01 oraz rozwijać kompetencje w zakresie wykorzystania dronów i sensorów w misjach pomiarowych. Usługa jest również dedykowana dla osób planujących karierę w sektorze zielonej gospodarki (OZE, budownictwo energooszczędne, monitoring środowiska) i chcących zdobyć zaawansowane, rynkowe kwalifikacje w zakresie precyzyjnych pomiarów BSP
- Minimalna liczba uczestników1
- Maksymalna liczba uczestników24
- Data zakończenia rekrutacji24-04-2026
- Forma prowadzenia usługistacjonarna
- Liczba godzin usługi18
- Podstawa uzyskania wpisu do BURCertyfikat systemu zarządzania jakością wg. ISO 9001:2015 (PN-EN ISO 9001:2015) - w zakresie usług szkoleniowych
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Usługa przygotowuje do samodzielnego i bezpiecznego wykonywania operacji BSP w zasięgu wzroku (STS-01). Program obejmuje planowanie misji z użyciem termowizji, wykonywanie inspekcji OZE oraz naukę precyzyjnego pilotażu (klasa C5). Zapewnia zielone kompetencje (zgodne z ESG/RSI): uczestnik potrafi ocenić wpływ działań na środowisko, stosować drony do audytów energetycznych i optymalizacji zasobów, wspierając tym samym procesy zielonej transformacji i ograniczanie niskiej emisji.Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
| Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
|---|---|---|
| Uczestnik definiuje przepisy prawa lotniczego w zakresie scenariusza STS-01.. | wymienia wymogi operacyjne kategorii szczególnej i obowiązki pilota w STS-01. | Test teoretyczny |
| Uczestnik charakteryzuje fizykę termowizji w audytach energetycznych i OZE. | Wyjaśnia wpływ emisyjności na wynik pomiaru oraz metody identyfikacji usterek paneli fotowoltaicznych. | Test teoretyczny |
| Uczestnik opisuje zastosowanie Termowizji i Fotogrametrii w Zielonej Transformacji (Audyt Energetyczny, OZE, GOZ). | Opisuje, jak Termowizja wspiera Audyt Energetyczny i redukcję niskiej emisji. Wskazuje zasady tworzenia modeli 3D i ortofotomap na potrzeby Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (GOZ). | Test teoretyczny |
| Uczestnik rozróżnia zasady fotogrametrii 3D dla inwentaryzacji budowlanych (GOZ). | Omawia etapy tworzenia ortofotomapy i chmury punktów w celu optymalizacji materiałowej budynków. | Test teoretyczny |
| Uczestnik charakteryzuje zasady Eko-Planowania Misji | Wskazuje sposoby planowania nalotów minimalizujące hałas i wpływ na lokalny ekosystem. | Test teoretyczny |
| Uczestnik wykonuje misję BSP zgodnie z procedurami STS-01. | Przeprowadza pełną procedurę przedstartową i wykonuje lot zgodnie z wyznaczonym profilem operacyjnym. | Obserwacja w warunkach symulowanych |
| Uczestnik przeprowadza inspekcję termowizyjną instalacji OZE. | Poprawnie konfiguruje kamerę IR i lokalizuje anomalie termiczne (hot-spoty) na infrastrukturze energetycznej. | Obserwacja w warunkach rzeczywistych |
| Uczestnik obsługuje drona klasy C5 w zasięgu wzroku (VLOS). | Wykonuje precyzyjne manewry w pobliżu przeszkód i prawidłowo reaguje na symulowane sytuacje awaryjne. | Obserwacja w warunkach rzeczywistych |
| Uczestnik weryfikuje jakość danych z eko-inspekcji. | Samodzielnie ocenia ostrość i poprawność radiometryczną obrazów IR pod kątem dalszych analiz. | Obserwacja w warunkach rzeczywistych |
| Uczestnik kształtuje techniki komunikacji interpersonalnej | Wskazuje kryteria prawidłowej komunikacji interpersonalnej | Test teoretyczny |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Inne kwalifikacje
Uznane kwalifikacje
Informacje
- Podstawa prawna dla Podmiotów / kategorii Podmiotówuprawnione do realizacji procesów walidacji i certyfikowania na mocy innych przepisów prawa
- Nazwa Podmiotu prowadzącego walidacjęPodmiot wskazany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego
- Nazwa Podmiotu certyfikującegoPodmiot zatwierdzony przez Urząd Lotnictwa Cywilnego
Program
Program
Organizator kładzie duży nacisk na praktyczne wykorzystanie zielonych umiejętności ze względu na zapewnienie każdemu uczestnikowi opanowania umiejętności możliwości samodzielnego partycypowania w sektorze zielonej gospodarki. Aby to osiągnąć, usługa nie wykorzystuje technik kształcenia na odległość by szkolenie miało jak najbardziej praktyczny charakter.
Szkolenie zgodne z RIS i PRT: * 4.3 Geoinformacja i jej zastosowanie.
- 3.6 Technologie zarządzania środowiskiem.
- 2.3 Wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych i poprawa efektywności energii z OZE.
Zielone umiejętności/kompetencje, które nabędzie uczestnik podczas szkolenia:
- Ograniczanie zużycia energii w obiektach budowlanych dzięki precyzyjnej diagnostyce dronem.
- Maksymalizacja produkcji energii OZE poprzez inspekcje i wskazanie potencjałów do poprawy infrastruktury fotowoltaicznej.
- Umiejętność ograniczania zużycia materiałów budowlanych poprzez dokładne inwentaryzacje 3D (GOZ).
Kurs przygotowuje uczestników do zdobycia kwalifikacji potrzebnych dla zielonej gospodarki:
- Umiejętność operowania dronami w celu posługiwania się technologią fotogrametryczną w kontekście ochrony środowiska.
- Umiejętności oceny wydajności instalacji OZE (farmy fotowoltaiczne).
- Umiejętność skutecznego obniżenia zużycia materiałów budowlanych poprzez dokładne pomiary fotogrametryczne budynków przeznaczonych do termomodernizacji i remontów dachów.
Usługa szkoleniowa jest w pełni spójna z celami polityki rozwoju regionalnego i stanowi odpowiedź na kluczowe wyzwania określone w dokumentach strategicznych:
1. Powiązanie z Programem Rozwoju Terytorialnego (PRT 2019-2030) Usługa wpisuje się w realizację celów PRT 2019-2030, a w szczególności w Priorytet dotyczący wsparcia zielonej i cyfrowej transformacji gospodarki regionu. Rozwój kompetencji w zakresie precyzyjnych technologii BSP jest niezbędny do:
- Wzmacniania kadr dla innowacyjnych sektorów.
- Wdrażania rozwiązań sprzyjających efektywności energetycznej (audyty budynków) i ochronie środowiska.
2. Powiązanie z Regionalną Strategią Innowacji (RSI 2030) Usługa bezpośrednio wspiera inteligentną specjalizację regionu, koncentrując się na dwóch kluczowych obszarach:
- Technologie Informacyjno-Komunikacyjne (ICT) / Systemy Bezzałogowe: Poprzez szkolenie z wykorzystania dronów klasy C5 i narzędzi GNSS/RTK.
- Gospodarka o Obiegu Zamkniętym i Efektywność Energetyczna: Poprzez nabycie kompetencji w zakresie precyzyjnej termowizji i inspekcji OZE.
Rozwój zaawansowanych kompetencji w inspekcji z użyciem dronów jest kluczowy dla:
- Zwiększenia efektywności energetycznej: Realizacja precyzyjnych audytów termowizyjnych i identyfikacja strat ciepła.
- Zrównoważonej gospodarki zasobami: Precyzyjne mapowanie na potrzeby inwentaryzacji (GOZ), wspierające zrównoważony rozwój.
3. Zgodność z definicją "zielonych umiejętności" (FESL 10.17) Szkolenie jest w pełni zgodne z definicją "zielonych umiejętności", ponieważ:
- Zapewnia Praktyczne Wykorzystanie Technologii: Wiedza o zastosowaniu Termowizji w Audytach Energetycznych i Inspekcjach OZE umożliwia praktyczne działania minimalizujące niską emisję.
- Kształtuje Eko-Postawy: Moduły w zakresie Eko-Planowania Operacji i ekologicznej eksploatacji sprzętu kształtują zdolność do świadomego prowadzenia działań z troską o środowisko.
- Łączy Kompetencje Techniczne i Adaptacyjne: Rozwija zdolności do adaptacji do zmian klimatu poprzez wykorzystanie BSP w monitoringu infrastruktury krytycznej i zagrożeń środowiskowych.
Szczegółowy Program Szkolenia
(Etap I): Niniejsza usługa stanowi pierwszą część kompleksowego cyklu szkoleniowego. Koncentruje się na operacjach w zasięgu wzroku (STS-01) oraz technologiach termowizyjnych i fotogrametrycznych w kontekście zielonej gospodarki. Kontynuacja uprawnień (STS-02) oraz zaawansowane misje SAR realizowane są w Etapie II.
I. BLOK TEORETYCZNY
DZIEŃ 1: Przepisy STS-01, Eko-Planowanie i Technologie Precyzyjne
Moduł 1: Przepisy Prawa Lotniczego i Eko-Planowanie Operacji
- Omówienie europejskich kategorii operacji BSP (szczególna).
- Szczegółowe omówienie scenariusza STS-01 (wymagania i procedury).
- Zasady bezpieczeństwa, odpowiedzialność prawna operatora i pilota.
- GREEN TECH (PRT): Eko-Planowanie Misji – wybór stref bezpiecznych i neutralnych, minimalizacja wpływu na środowisko.
Moduł 2: Ograniczenia Człowieka i Etyka Zielonej Pracy
- Czynniki ludzkie (stres, decyzje awaryjne). GREEN TECH (RSI): Rola operatora w Zielonej Transformacji i etyka danych.
Moduł 3: Termowizja, Audyty Energetyczne (RSI) i Sensory
- TERMOWIZJA/INSPEKCJE: Fizyka pomiaru IR, kalibracja, zastosowanie w Audytach Energetycznych i OZE (panele PV).
- FOTOGRAMETRIA: Zasady tworzenia ortofotomap dla potrzeb inwentaryzacji (GOZ).
- TECHNOLOGIA: Systemy RTK/GNSS i ich rola w precyzyjnych pomiarach klasy C5.
II. BLOK PRAKTYCZNY
DZIEŃ 2: Warsztaty: Zielona Diagnostyka, Fotogrametria i Pilotaż STS-01
Moduł 4: WARSZTATY - Termowizja i OZE
- Praktyka pomiarów termowizyjnych (termomodernizacja, lokalizacja mostków cieplnych).
- Inspekcje instalacji fotowoltaicznych w celu maksymalizacji produkcji energii.
Moduł 5: WARSZTATY - Fotogrametria GOZ i Pilotaż Precyzyjny
- Tworzenie modeli 3D budynków (inwentaryzacje ograniczające zużycie materiałów).
- Pilotaż precyzyjny: manewrowanie w warunkach inspekcyjnych.
Moduł 6: Meteorologia i Test Wewnętrzny
- Wpływ warunków atmosferycznych na lot. Test teoretyczny z zakresu STS-01.
Moduł 7: Praktyka STS-01 i Walidacja
- PRZEPISY/STS-01: Ćwiczenia startów, lądowań i manewrów zgodnie z wymogami scenariusza.
- PRAKTYKA SPECJALISTYCZNA: Symulowana weryfikacja danych z Eko-Inspekcji.
Egzamin praktyczny STS-01 (manewry + procedury bezpieczeństwa).
Informacja dodatkowa: Po zakończeniu niniejszego szkolenia (Etap I), uczestnik posiada wiedzę i umiejętności niezbędne do przystąpienia do Etapu II, obejmującego uprawnienia STS-02 oraz zaawansowane operacje ratownicze.
Uczestnicy otrzymują uprawnienia do wykonywania lotów w kategorii szczególnej STS-01 oraz wpis do wykazu certyfikowanych pilotów na oficjalnej stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC).
Uwaga: Uprawnienia STS-02 zostaną zrealizowane w ramach drugiego etapu szkolenia (osobna karta usługi).
Uczestnicy w trakcie każdego dnia szkoleniowego trwającego więcej niż 4 godziny mają prawo do co najmniej 1 przerwy, trwającej co najmniej 15 minut.
Łączny czas trwania usługi: 18 godzin dydaktycznych ( 2 dni ). W tym 9h zajęć teoretycznych i 9h zajęć praktycznych
Wszystkie przerwy są wliczone w czas usługi.
Po zakończeniu udziału w usłudze rozwojowej, uczestnik otrzymuje odpowiednie zaświadczenie o jej ukończeniu. Warunkiem uzyskania zaświadczenia jest uczestnictwo w co najmniej 80% zajęć usługi rozwojowej oraz zaliczenie egzaminu w formie testu teoretycznego oraz formie praktycznej.
Kolejność realizacji poszczególnych modułów może ulec zmianie ze względów organizacyjnych lub w celu optymalizacji procesu dydaktycznego, przy zachowaniu pełnego zakresu merytorycznego i łącznej liczby godzin usługi.
Harmonogram zajęć części praktycznej może ulec zmianie ze względu na wystąpienie okoliczności uniemożliwiających wykonywanie lotów tj.: niekorzystne warunki pogodowe, ograniczenie dostępność przestrzeni powietrznej lub inne losowe sytuacje.
Termin szkolenia praktycznego może ulec zmianie m.in. ze względu na warunki pogodowe oraz dostępność przestrzeni powietrznej.
Z uwagi na zajęcia praktyczne miejsce szkolenia może zmienić lokalizacje, o której uczestnik zostanie poinformowany na kilka dni przed rozpoczęciem szkolenia.
Egzamin realizowany będzie przez podmiot wyznaczony przez Urząd Lotnictwa Cywilnego zgodnie z Wytycznymi Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego.
Proces walidacji i część praktyczna
W procesie walidacji wykorzystane zostaną dwie metody umożliwiające sprawdzenie założonych efektów uczenia się:
- Test teoretyczny: Ma na celu zweryfikowanie wiedzy uczestnika w zakresie znajomości przepisów prawa lotniczego dla scenariusza STS-01, wymagań formalnych dla pilota BSP w kategorii szczególnej, procedur bezpieczeństwa oraz etapów przygotowania misji ze szczególnym uwzględnieniem Eko-Planowania.
- Obserwacja w warunkach symulowanych: Część praktyczna odbędzie się na wyznaczonym terenie ćwiczeń, z wykorzystaniem sprzętu dostarczonego przez organizatora (bezzałogowe statki powietrzne klasy C5), w warunkach odzwierciedlających realne działania operacyjne.
Zakres działań praktycznych: Uczestnicy będą wykonywać loty precyzyjne zgodnie z wymogami STS-01, obsługiwać kamery termowizyjne w celu identyfikacji strat ciepła (audyt energetyczny) oraz analizować dane z inspekcji instalacji OZE pod kątem ich wydajności.
Harmonogram
Harmonogram
| Przedmiot / temat zajęć | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
|---|---|---|---|---|---|
Przedmiot / temat zajęć 1 z 13 Moduł 1: Przepisy Prawa Lotniczego, STS-01i Eko-Planowanie Operacji | Prowadzący Maciej Rutowicz | Data realizacji zajęć 25-04-2026 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 10:30 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 2 z 13 Przerwa I na kawę (15 min) | Prowadzący Maciej Rutowicz | Data realizacji zajęć 25-04-2026 | Godzina rozpoczęcia 10:30 | Godzina zakończenia 10:45 | Liczba godzin 00:15 |
Przedmiot / temat zajęć 3 z 13 Moduł 1: Eko-Planowanie Operacji (kontynuacja) | Prowadzący Maciej Rutowicz | Data realizacji zajęć 25-04-2026 | Godzina rozpoczęcia 10:45 | Godzina zakończenia 11:30 | Liczba godzin 00:45 |
Przedmiot / temat zajęć 4 z 13 Moduł 2: Ograniczenia Człowieka i Etyka Zielonej Pracy | Prowadzący Maciej Rutowicz | Data realizacji zajęć 25-04-2026 | Godzina rozpoczęcia 11:30 | Godzina zakończenia 13:00 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 5 z 13 Przerwa obiadowa | Prowadzący Maciej Rutowicz | Data realizacji zajęć 25-04-2026 | Godzina rozpoczęcia 13:00 | Godzina zakończenia 13:30 | Liczba godzin 00:30 |
Przedmiot / temat zajęć 6 z 13 Moduł 3: Termowizja, Audyty Energetyczne (RSI) i Fotogrametria | Prowadzący Maciej Rutowicz | Data realizacji zajęć 25-04-2026 | Godzina rozpoczęcia 13:30 | Godzina zakończenia 15:45 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 7 z 13 Moduł 4: WARSZTATY - Termowizja dla Efektywności Energetycznej | Prowadzący Konrad Iber | Data realizacji zajęć 26-04-2026 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 10:30 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 8 z 13 Przerwa na kawę 15 minut | Prowadzący Konrad Iber | Data realizacji zajęć 26-04-2026 | Godzina rozpoczęcia 10:30 | Godzina zakończenia 10:45 | Liczba godzin 00:15 |
Przedmiot / temat zajęć 9 z 13 Moduł 4: WARSZTATY - Termowizja (kontynuacja) | Prowadzący Konrad Iber | Data realizacji zajęć 26-04-2026 | Godzina rozpoczęcia 10:45 | Godzina zakończenia 11:30 | Liczba godzin 00:45 |
Przedmiot / temat zajęć 10 z 13 Moduł 5: WARSZTATY - Fotogrametria GOZ i Pilotaż Precyzyjny | Prowadzący Konrad Iber | Data realizacji zajęć 26-04-2026 | Godzina rozpoczęcia 11:30 | Godzina zakończenia 13:30 | Liczba godzin 02:00 |
Przedmiot / temat zajęć 11 z 13 Przerwa obiadowa | Prowadzący Konrad Iber | Data realizacji zajęć 26-04-2026 | Godzina rozpoczęcia 13:30 | Godzina zakończenia 14:00 | Liczba godzin 00:30 |
Przedmiot / temat zajęć 12 z 13 Moduł 6: WALIDACJA WEWNĘTRZNA | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 26-04-2026 | Godzina rozpoczęcia 14:00 | Godzina zakończenia 14:45 | Liczba godzin 00:45 |
Przedmiot / temat zajęć 13 z 13 Moduł 7: EGZAMIN PRAKTYCZNY / WALIDACJA KOMPETENCJI STS-01 | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 26-04-2026 | Godzina rozpoczęcia 14:45 | Godzina zakończenia 15:45 | Liczba godzin 01:00 |
Cena
Cena
Cennik
| Rodzaj ceny | Cena |
|---|---|
Rodzaj ceny Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto | Cena 5 250,00 PLN |
Rodzaj ceny Koszt przypadający na 1 uczestnika netto | Cena 5 250,00 PLN |
Rodzaj ceny Koszt osobogodziny brutto | Cena 291,67 PLN |
Rodzaj ceny Koszt osobogodziny netto | Cena 291,67 PLN |
Rodzaj ceny W tym koszt walidacji brutto | Cena 125,00 PLN |
Rodzaj ceny W tym koszt walidacji netto | Cena 125,00 PLN |
Rodzaj ceny W tym koszt certyfikowania brutto | Cena 125,00 PLN |
Rodzaj ceny W tym koszt certyfikowania netto | Cena 125,00 PLN |
Prowadzący
Prowadzący
Kamil Damięcki
W ostatnich latach rozwija specjalizację w zakresie zastosowania dronów w rolnictwie precyzyjnym, monitoringu środowiskowym i inspekcji infrastruktury energetycznej, wspierając tym samym ideę zielonej transformacji oraz ograniczania wpływu działalności człowieka na środowisko.
W szkoleniach stawia na praktykę, zrozumiały przekaz i kształtowanie umiejętności, które uczestnicy mogą natychmiast zastosować w pracy. Pomaga dobrać sprzęt, skonfigurować systemy pomiarowe i optymalizować misje pod kątem efektywności energetycznej i bezpieczeństwa. Łączy wiedzę instruktorską z doświadczeniem operacyjnym, co pozwala tworzyć realistyczne scenariusze szkoleniowe oparte na rzeczywistych przykładach. Jego priorytetem jest przygotowanie pilotów do bezpiecznych, odpowiedzialnych i zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju operacji lotniczych.
Posiada doświadczenie oraz kwalifikacje nabyte nie wcześniej niż 5 lat przed obowiązywaniem niniejszej usługi rozwojowej.
Rafał Antosz
Zrealizował liczne projekty szkoleniowe i operacyjne, w tym m.in. loty w parkach narodowych, współpracę ze służbami w obszarach zamkniętych oraz zadania dokumentacyjne i inspekcyjne. Do znaczących osiągnięć zalicza m.in. wykonanie materiału promocyjnego dla Portu Lotniczego w Gdańsku, współpracę przy projektach termowizyjnych oraz realizację ortofotomapy obiektu liniowego o długości 230 km. W swojej pracy kładzie nacisk na profesjonalizm, praktykę i odpowiedzialne korzystanie z technologii BSP w zgodzie z zasadami bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju.
Posiada doświadczenie oraz kwalifikacje nabyte nie wcześniej niż 5 lat przed obowiązywaniem niniejszej usługi rozwojowej.
Maciej Rutowicz
Posiada aktualne kwalifikacje operatora UAV potwierdzone certyfikatem wydanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego (ważny na bieżąco), a także ukończone szkolenie z zakresu wykorzystania technologii dronowych w ochronie środowiska i analizie danych przestrzennych.
W pracy łączy kompetencje instruktorskie z praktyką operacyjną, kładąc nacisk na bezpieczeństwo, zarządzanie ryzykiem i efektywność energetyczną działań w terenie. Prowadzi zajęcia teoretyczne i praktyczne, w tym planowanie misji z uwzględnieniem minimalizacji zużycia energii, ograniczenia hałasu i wpływu operacji na środowisko. Celem jego szkoleń jest przygotowanie uczestników do bezpiecznego, legalnego i odpowiedzialnego wykorzystania dronów w obszarach związanych z zieloną transformacją i ochroną środowiska.
Posiada doświadczenie oraz kwalifikacje nabyte nie wcześniej niż 5 lat przed obowiązywaniem niniejszej usługi rozwojowej.
Konrad Iber
Posiada aktualne uprawnienia instruktorskie BSP oraz szeroką wiedzę z zakresu prawa lotniczego, planowania misji, analizy ryzyka i wykorzystania nowoczesnych technologii dronowych. Specjalizuje się w zastosowaniach dronów w sektorach związanych z zieloną transformacją – w tym w rolnictwie precyzyjnym, monitorowaniu środowiska i inspekcjach infrastruktury energetycznej.
Jego szkolenia łączą praktyczne doświadczenie z wysokimi kompetencjami dydaktycznymi, stawiając nacisk na bezpieczeństwo, efektywność energetyczną oraz świadome korzystanie z technologii w duchu zrównoważonego rozwoju.
Posiada doświadczenie oraz kwalifikacje nabyte nie wcześniej niż 5 lat przed obowiązywaniem niniejszej usługi rozwojowej.
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
Uczestnikom zostaną przekazane materiały dydaktyczne w postaci prezentacji PowerPoint wysłanej na adres mailowy, notes+ długopis, ankiety oraz testy.
Warunki uczestnictwa
Osoby pełnoletnie zamieszkałe i pracujące na terenie całej Polski.
Informacje dodatkowe
Zwolnienie z VAT na podstawie § 3 ust. 1 pkt 14 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień (tekst jednolity Dz.U. z 2020r., poz. 1983)
Organizator zapewnia dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami podczas realizacji usług rozwojowych zgodnie z Ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. 2022 poz. 2240) oraz „Standardami dostępności dla polityki spójności 2021-2027”.
W przypadku potrzeby zapewnienia specjalnych udogodnień prosimy o kontakt pod numerem 606 383 797 lub mailem na dsiuda@kancelaria-ads.pl przed zapisem na usługę!
Adres
Adres
Lotnisko modelarskie MKS Gwarek - zajęcia w formie praktycznej 26.04.2026
Udogodnienia w miejscu realizacji usługi
- Wi-fi