Kurs Prawo jazdy kat. C +E wraz z pierwszymi opłatami egzaminacyjnymi.Projekt pt.Nowoczesne kompetencje w subregionie tarnobrzeskim.
Kurs Prawo jazdy kat. C +E wraz z pierwszymi opłatami egzaminacyjnymi.Projekt pt.Nowoczesne kompetencje w subregionie tarnobrzeskim.
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaPrawo jazdy / Kurs prawa jazdy kat.C+E
- Grupa docelowa usługi
- Osoba w wieku 21 lat (kurs można rozpocząć 3 miesiące przed wymaganym wiekiem),
- osoba posiadająca prawo jazdy kat. B, C chcąca podjąć zatrudnienie jako kierowca zawodowy.
-Usługa skierowana dla uczestników projektu pt. Nowoczesne kompetencje w subregionie tarnobrzeskim.
- Minimalna liczba uczestników1
- Maksymalna liczba uczestników2
- Data zakończenia rekrutacji19-06-2026
- Forma prowadzenia usługistacjonarna
- Liczba godzin usługi31
- Podstawa uzyskania wpisu do BURart. 39g ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1490)
- Zakres uprawnieńPrawo jazdy kat. C, C+E, C1, C1+E, D, D+E, D1, D1+E
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Usługa Prawo jazdy kat. C+E wraz z pierwszymi opłatami egzaminacyjnymi przygotowuje do wykonywania czynności kierowcy samochodu ciężarowego zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz do przystąpienia do egzaminu państwowego.Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
| Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
|---|---|---|
| Uczestnik omawia przepisy ruchu drogowego odnoszące się do prowadzenia samochodu ciężarowego w różnych warunkach. | Wykorzystuje poprawnie przepisy ruchu drogowego podczas jazdy | Obserwacja w warunkach rzeczywistych |
| Opisuje budowę i działanie podstawowych układów technicznych pojazdu | Przedstawia funkcję układu hamulcowego, kierowniczego i zawieszenia oraz omawia ich budowę | Obserwacja w warunkach rzeczywistych |
| Uczestnik wykonuje manewry wymagane w egzaminie państwowym kat. CE zgodnie z przepisami. | Prawidłowo wykonywane manewry egzaminacyjne | Obserwacja w warunkach rzeczywistych |
| Uczestnik przeprowadza kontrolę stanu technicznego pojazdu przed jazdą | Sprawdzenie działania świateł, hamulców i sygnałów dźwiękowych. | Obserwacja w warunkach rzeczywistych |
| Uczestnik reaguje odpowiedzialnie w sytuacjach zagrożenia podczas przewozu towarów | Stosuje poprawnie procedury awaryjne | Obserwacja w warunkach rzeczywistych |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Kwalifikacje niewłączone do ZSK
Uznane kwalifikacje
Informacje
- Nazwa Podmiotu prowadzącego walidacjęWojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego
- Nazwa Podmiotu certyfikującegoStarosta powiatu/Prezydent miasta
Program
Program
Program usługi:
Usługa Kurs Prawo jazdy kat. C wraz z pierwszymi opłatami egzaminacyjnymi przygotowuje do wykonywania czynności kierowcy samochodu ciężarowego zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz do przystąpienia do egzaminu państwowego.
GRUPA DOCELOWA:
Osoby fizyczne, pracujące, posiadające prawo jazdy kat. B, C które ukończyły 21 lat lub osoby mające 18-21 lat posiadające kwalifikację wstępną blok C.
FORMA USŁUGI:
Szkolenie z części praktycznej prowadzone jest w trybie stacjonarnym.
Usługa obejmuje:
- Zajęcia praktyczne w wymiarze 30 godzin zegarowych.
- Walidacja: 1 godzina
W czas trwania usługi nie są wliczane przerwy.
Zajęcia teoretyczne prowadzone są w formie wykładów w grupach max. 10 osób. Każdy uczestnik ma przydzielone jedno samodzielne stanowisko komputerowe z dostępem do internetu i specjalistycznego oprogramowania. Sala wykładowa wyposażona jest w klimatyzator, projektor multimedialny, tablicę magnetyczną, stoliki, krzesła.
Sprzęt techniczny, pomoce wykorzystywane podczas trwania usługi:
- samochody ciężarowe (ciągnik siodłowy wraz z naczepą),
- projektor multimedialny, tablice,
- zestawy pomocy naukowych odpowiednich do kategorii prawa jazdy,
- specjalistyczne oprogramowanie zawierające dostęp do bazy pytań egzaminacyjnych plus bezpłatna aplikacja z w/w bazą dla każdego uczestnika.
SPOSÓB ORGANIZACJI WALIDACJI:
Uczestnik po pozytywnym zakończeniu usługi jest indywidualnie zapisywany na egzamin państwowy, który przeprowadza Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Jednocześnie WORD jest podmiotem walidującym.
Prawo jazdy kat. C+E
1 | Zajęcia Praktyczne: kat. C+E | 30 |
Razem | 30 | |
Harmonogram
Harmonogram
| Przedmiot / temat | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
|---|---|---|---|---|---|
Przedmiot / temat 1 z 1 Zajęcia praktyczne | Prowadzący HENRYK ŻELASKO | Data realizacji zajęć 06-07-2026 | Godzina rozpoczęcia 10:00 | Godzina zakończenia 12:00 | Liczba godzin 02:00 |
Cena
Cena
Cennik
| Rodzaj ceny | Cena |
|---|---|
Rodzaj ceny Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto | Cena 5 450,00 PLN |
Rodzaj ceny Koszt przypadający na 1 uczestnika netto | Cena 5 450,00 PLN |
Rodzaj ceny Koszt osobogodziny brutto | Cena 175,81 PLN |
Rodzaj ceny Koszt osobogodziny netto | Cena 175,81 PLN |
Rodzaj ceny W tym koszt walidacji brutto | Cena 298,00 PLN |
Rodzaj ceny W tym koszt walidacji netto | Cena 298,00 PLN |
Rodzaj ceny W tym koszt certyfikowania brutto | Cena 0,00 PLN |
Rodzaj ceny W tym koszt certyfikowania netto | Cena 0,00 PLN |
Prowadzący
Prowadzący
HENRYK ŻELASKO
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
Teczka, zeszyt, materiały szkoleniowe, ksero materiałów wybranych.
Dostęp do platformy szkoleniowej oraz aplikacji z bazą pytań egzaminacyjnych
Warunki uczestnictwa
Posiadanie prawa jazdy kat. B, C oraz ukończony 21 rok życia (kurs można zacząć 3 miesiące wcześniej).
Brak przeciwwskazań zdrowotnych, posiadanie profilu kandydata na kierowcę kat. CE (PKK).
Ze względu na specyfikę szkolenia termin jego zakończenia może ulec zmianie.
Informacje dodatkowe
Część praktyczna jest ustalana indywidualnie z Uczestnikiem usługi i odbędzie się w okresie od 06.07.2026r. do 30.10.2026r. Szczegółowe dni i godziny części praktycznej kursu dostępne będą u osoby nadzorującej usługę po stronie Dostawcy Usług.
Walidacja jest ustalana indywidualnie z Uczestnikami usługi w pierwszym możliwym terminie i odbędzie się w okresie od 08.2026 r. do 30.10.2026 r. Termin walidacji dostępny będzie u osoby nadzorującej usługę po stronie Dostawy Usług.
Termin zakończenia usługi jest terminem przybliżonym. Uczestnik usługi może zakończyć kurs wcześniej lub usługa może zostać wydłużona.
Cena usługi obejmuje koszt walidacji: opłatę egzaminacyjną na prawo jazdy kat. C+E w wysokości 298.00 zł.
Usługa zwolniona jest z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004r. (Dz.U.z 2016r. poz.710 z póź. zm.)
Adres
Adres
Udogodnienia w miejscu realizacji usługi
- Klimatyzacja
- Wi-fi
- Laboratorium komputerowe