Kurs Prawo jazdy kat. BE wraz z pierwszą opłatą egzaminacyjną w WORD.
Kurs Prawo jazdy kat. BE wraz z pierwszą opłatą egzaminacyjną w WORD.
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaPrawo jazdy / Kurs prawa jazdy kat.B+E
- Grupa docelowa usługi
Kurs skierowany jest do osób dorosłych, pracujących lub niepracujących, które chcą uzyskać prawo jazdy kategorii B+E i nabyć uprawnienia do prowadzenia zespołów pojazdów z przyczepą. Uczestnikami mogą być osoby zatrudnione, bezrobotne lub bierne zawodowo, posiadające prawo jazdy kategorii B oraz spełniające wymagania formalne określone w obowiązujących przepisach prawa. Usługa przeznaczona jest dla osób chcących zwiększyć swoje szanse na rynku pracy poprzez podniesienie kwalifikacji zawodowych.
- Minimalna liczba uczestników1
- Maksymalna liczba uczestników30
- Data zakończenia rekrutacji02-03-2026
- Forma prowadzenia usługistacjonarna
- Liczba godzin usługi16
- Podstawa uzyskania wpisu do BURart. 28 ust. 1, ust. 8, art. 31 ust. 3 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (t. j. Dz.U. z 2025 r. poz. 1226 )
- Zakres uprawnieńPrawa jazdy kategorii: AM, A1, A2, A, B, C, D, T, BE, CE
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Usługa ‘Kurs Prawo Jazdy kategorii B+E’ przygotowuje do bezpiecznego i zgodnego z przepisami kierowania pojazdem z przyczepą oraz do pozytywnego zdania egzaminu państwowego.”Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
| Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
|---|---|---|
| Uczestnik charakteryzuje przepisy ruchu drogowego dotyczące pojazdów z przyczepą. | Wskazuje przepisy odnoszące się do kierowania zestawem. Interpretuje znaki drogowego i sytuacje drogowe istotne dla pojazdów z przyczepą | Obserwacja w warunkach rzeczywistych |
| Rozróżnia zasady ruchu pojazdu solo i pojazdu z przyczepą. | Obserwacja w warunkach rzeczywistych | |
| Interpretuje znaki drogowego i sytuacje drogowe istotne dla pojazdów z przyczepą | Obserwacja w warunkach rzeczywistych | |
| Opisuje budowę i obsługę pojazdu oraz przyczepy. | Identyfikuje elementy układu sprzęgającego. | Obserwacja w warunkach rzeczywistych |
| Wyjaśnia działanie hamulca przyczepy. | Obserwacja w warunkach rzeczywistych | |
| Przedstawia zasady kontroli oświetlenia i ogumienia | Obserwacja w warunkach rzeczywistych | |
| Uczestnik wykonuje prawidłowe czynności sprzęgania i rozprzęgania przyczepy z pojazdem. | Realizuje kolejność działań zgodnie z zasadami BHP. Stosuje właściwe zabezpieczenia przyczepy. | Obserwacja w warunkach rzeczywistych |
| Kontroluje działanie instalacji elektrycznej. | Obserwacja w warunkach rzeczywistych | |
| Stosuje właściwe zabezpieczenia przyczepy. | Obserwacja w warunkach rzeczywistych | |
| Uczestnik opanowuje manewry wymagane podczas egzaminu państwowego. | Przeprowadza cofanie zestawem w linii prostej i po łuku. | Obserwacja w warunkach rzeczywistych |
| Wykonuje parkowanie zestawem. | Obserwacja w warunkach rzeczywistych | |
| Utrzymuje prawidłowe ruszanie pod górę bez cofania się. | Obserwacja w warunkach rzeczywistych | |
| Kieruje zestawem pojazdów w ruchu drogowym z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. | Dostosowuje prędkość i tor jazdy do warunków drogowych. | Obserwacja w warunkach rzeczywistych |
| Reaguje prawidłowo na sytuacje niebezpieczne. | Obserwacja w warunkach rzeczywistych | |
| Używa technik defensywnej jazdy w ruchu miejskim i pozamiejskim. | Obserwacja w warunkach rzeczywistych | |
| Uczestnik respektuje zasady bezpieczeństwa i kulturę jazdy w ruchu drogowym. | Przestrzega przepisów prawa ruchu drogowego, podejmuje odpowiedzialne decyzje w sytuacjach zagrożenia. | Obserwacja w warunkach rzeczywistych |
| Współpracuje z innymi uczestnikami ruchu drogowego. | Obserwacja w warunkach rzeczywistych | |
| Demonstruje postawę etyczną i odpowiedzialność społeczną kierowcy. | Obserwacja w warunkach rzeczywistych |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Inne kwalifikacje
Uznane kwalifikacje
Informacje
- Podstawa prawna dla Podmiotów / kategorii Podmiotóworgan władzy publicznej lub samorządu zawodowego, uprawniony do wydawania dokumentów potwierdzających kwalifikację na podstawie ustawy lub rozporządzenia
- Nazwa Podmiotu prowadzącego walidacjęWORD
- Nazwa Podmiotu certyfikującegoStarosta powiatu/ Prezydent miasta
Program
Program
Usługa przygotowuje uczestników do bezpiecznego i zgodnego z przepisami prowadzenia zespołu pojazdów składającego się z samochodu osobowego lub ciężarowego do 3.5 t dopuszczalnej masy całkowitej oraz przyczepy ciężkiej. Szkolenie obejmuje znajomość przepisów ruchu drogowego dotyczących prowadzenia pojazdu z przyczepą, wiedzą w zakresie budowy i obsługi pojazdu oraz praktyczne umiejętności manewrowania i kierowania zestawem w ruchu drogowym.
Celem kursu jest przygotowanie uczestników do uzyskania prawa jazdy kat. BE i zapewnienie im wiedzy, umiejętności i postaw niezbędnych do odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym.
Grupę docelową stanowią osoby, które ukończyły 18 lat i posiadają ważne prawo jazdy kat. B, a chcą uzyskać dodatkowe uprawnienia do kierowania pojazdami z przyczepą (kat. BE)
Forma usługi: Szkolenie praktyczne prowadzone w trybie stacjonarnym. Obejmuje:
- 15 godzin zegarowych części praktycznej
W czas trwania usługi nie są wliczane przerwy.
Część praktyczna jest ustalana indywidualnie z Uczestnikiem usługi i odbędzie się w okresie od 03.03.2026 r. do 25.06.2026 r. Szczegółowe dni i godziny części praktycznej kursu dostępne będą u osoby nadzorującej usługę po stronie Dostawcy Usług.
Rozmiar grupy został dobrany tak, aby umożliwić efektywną interakcję z prowadzącym, zadawanie pytań oraz aktywny udział w zajęciach. Uczestnicy mają zapewniony dostęp do materiałów szkoleniowych.
Sprzęt/Infrastruktura:
- Pojazdy szkoleniowy kat. BE
- Sala dydaktyczna wyposażona w tablice, projektor, komputery, klimatyzację
- Materiały szkoleniowe, dostęp do aplikacji z bazą pytań egzaminacyjnych.
- własnościowy plac manewrowy
Sposób organizacji walidacji: Po ukończeniu całego kursu, każdy z uczestników jest indywidualnie zapisywany na egzamin do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie, który jest podmiotem walidującym.
Walidacja jest ustalana indywidualnie z Uczestnikiem usługi i odbędzie się w okresie od 01.04.2026 r. do 25.06.2026 r.Termin walidacji dostępny będzie u osoby nadzorującej usługę po stronie Dostawy Usług.
Prawo jazdy kat. B+E
Nazwa przedmiotu | Zajęcia praktyczne | |
Zajęcia praktyczne | 28 | |
ŁĄCZNIE | 15 | |
Harmonogram
Harmonogram
| Przedmiot / temat zajęć | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
|---|---|---|---|---|---|
Przedmiot / temat zajęć 1 z 1 Zajęcia praktyczne | Prowadzący Dawid Żelasko | Data realizacji zajęć 03-03-2026 | Godzina rozpoczęcia 07:00 | Godzina zakończenia 08:00 | Liczba godzin 01:00 |
Cena
Cena
Cennik
| Rodzaj ceny | Cena |
|---|---|
Rodzaj ceny Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto | Cena 2 900,00 PLN |
Rodzaj ceny Koszt przypadający na 1 uczestnika netto | Cena 2 900,00 PLN |
Rodzaj ceny Koszt osobogodziny brutto | Cena 181,25 PLN |
Rodzaj ceny Koszt osobogodziny netto | Cena 181,25 PLN |
Rodzaj ceny W tym koszt walidacji brutto | Cena 288,00 PLN |
Rodzaj ceny W tym koszt walidacji netto | Cena 288,00 PLN |
Rodzaj ceny W tym koszt certyfikowania brutto | Cena 0,00 PLN |
Rodzaj ceny W tym koszt certyfikowania netto | Cena 0,00 PLN |
Prowadzący
Prowadzący
Dawid Żelasko
W okresie ostatnich 5 lat prowadzi szkolenia kierowców zawodowych w zakresie przewozu rzeczy i osób
Rafał Krużel
Marek Krempa
W okresie ostatnich 5 lat prowadzi szkolenia w zakresie prawa jazdy kat. B, BE, C, CE, D, T.
HENRYK ŻELASKO
W okresie ostatnich 5 lat prowadzi szkolenia kierowców zawodowych w zakresie przewozu rzeczy i osób
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
Zeszyt, długopis, ksero wybranych materiałów, teczka
Warunki uczestnictwa
Osoba posiadająca:
-Nr PKK na kategorię BE
-Prawo jazdy kat. B
Informacje dodatkowe
Część praktyczna jest ustalana indywidualnie z Uczestnikiem usługi i odbędzie się w okresie od 03.03.2025 r. do 25.06.2025 r. Szczegółowe dni i godziny części praktycznej kursu dostępne będą u osoby nadzorującej usługę po stronie Dostawcy Usług.
Walidacja jest ustalana indywidualnie z Uczestnikiem usługi i odbędzie się w okresie od 01.04.2026 r. do 25.06.2026 r.Termin walidacji dostępny będzie u osoby nadzorującej usługę po stronie Dostawy Usług.
Usługa zwolniona jest z VAT na podstawie, którego stosowane jest zwolnienie od podatku (stawka VAT zw.): Sprzedaż zwolniona z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 710, z późn. zm.).
Koszt egzaminu państwowego (walidacji) pokrywa organizator. Koszt certyfikacji, tj. wydania prawa jazdy przez starostę - ponosi uczestnik po zakończeniu usługi
Adres
Adres
Udogodnienia w miejscu realizacji usługi
- Klimatyzacja
- Wi-fi
- Laboratorium komputerowe