Kurs prawa jazdy kat. D po B z kwalifikacją wstępną przyspieszoną kat. D, DE
Kurs prawa jazdy kat. D po B z kwalifikacją wstępną przyspieszoną kat. D, DE
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaPrawo jazdy / Kursy mieszane lub specjalistyczne
- Grupa docelowa usługi
- Osoby, które ukończyły 23 lata i 9 miesięcy
- Osoby posiadające prawo jazdy kat. B
- Minimalna liczba uczestników1
- Maksymalna liczba uczestników1
- Data zakończenia rekrutacji30-09-2025
- Forma prowadzenia usługistacjonarna
- Liczba godzin usługi220
- Podstawa uzyskania wpisu do BURart. 39g ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym ( Dz. U. z 2022 r. poz. 2201 z późn. zm.)
- Zakres uprawnieńSzkolenie okresowe kat. C, CE i kat. D, DE, kwalifikacja wstępna kat. C, CE i kat. D, DE, kwalifikacja wstępna przyspieszona kat. C, CE i kat. D, DE, kwalifikacja wstępna przyspieszona uzupełniająca kat. C, CE i kat. D, DE
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie bezpiecznego i sprawnego poruszania się pojazdem na kat. D oraz przygotowanie osoby szkolonej do zdania egzaminu państwowego teoretycznego i praktycznego na prawo jazdy kat. D w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Nabycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do bezpiecznego przewozu osób oraz przygotowanie do zdania testu kwalifikacyjnego w zakresie kwalifikacji wstępnej przyspieszonej kat. D, DE.Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
---|---|---|
Efekty uczenia się Prawo jazdy kat. D:Poznanie i utrwalenie przepisów ruchu drogowego dotyczące prawa jazdy kat. D. Nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie bezpiecznego i sprawnego poruszania się pojazdem na kat. D oraz przygotowanie osoby szkolonej do zdania egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. | Kryteria weryfikacji Egzamin wewnętrzny teoretyczny i praktyczny w zakresie prawa jazdy kat. D. | Metoda walidacji Obserwacja w warunkach rzeczywistych |
Metoda walidacji Test teoretyczny | ||
Efekty uczenia się Kwalifikacja wstępna przyspieszona kat. D, DE:Nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie pracy na stanowisku kierowcy zawodowego w przewozie osób oraz przygotowanie do zdania testu kwalifikacyjnego. | Kryteria weryfikacji Testy po poszczególnych modułach w kursie kwalifikacji wstępnej przyspieszonej D, DE | Metoda walidacji Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Kompetencje
Usługa prowadzi do nabycia kompetencji.Warunki uznania kompetencji
Program
Program
Program: prawo jazdy kat. D:
Kurs obejmuje 20 godzin zajęć teoretycznych (po 45 minut) i 60 godzin zajęć praktycznych (po 60 minut)
Zajęcia teoretyczne:
1. Zasady i przepisy służące bezpiecznemu poruszaniu się pojazdem po drodze publicznej.
2. Zagrożenia związane z ruchem drogowym.
3. Postępowanie w sytuacjach nadzwyczajnych.
4. Obowiązki kierowcy i posiadacza pojazdu.
Zajęcia praktyczne:
- Przygotowywanie się do jazdy, sprawdzanie stanu technicznego podstawowych elementów pojazdu odpowiedzialnych bezpośrednio za bezpieczeństwo jazdy.
- Ruszanie z miejsca oraz jazda pasem ruchu do przodu i tyłu: Uruchamianie silnika pojazdu; Włączanie świateł odpowiednich do jazdy w ruchu drogowym; Upewnianie się o możliwości jazdy: wykluczenie prawdopodobieństwa spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym, ocena sytuacji wokół pojazdu; Płynne ruszanie; Jazda pasem ruchu do przodu i tyłu; Zatrzymanie pojazdu przed końcem i początkiem pasa ruchu; Parkowanie skośne; Parkowanie prostopadłe; Parkowanie równoległe; Ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu.
- Wjazd na drogę z obiektu przydrożnego. Jazda drogami dwukierunkowymi jednojezdniowymi o różnej liczbie wyznaczonych i niewyznaczonych pasów ruchu, posiadającymi odcinki proste i łuki, wzniesienia i spadki, obniżone i podwyższone dopuszczalne prędkości.
- Jazda drogami dwukierunkowymi dwujezdniowymi o różnej liczbie wyznaczonych i niewyznaczonych pasów ruchu, posiadającymi odcinki proste i łuki, wzniesienia i spadki, obniżone i podwyższone dopuszczalne prędkości. Jazda drogami jednokierunkowymi o różnej liczbie wyznaczonych i niewyznaczonych pasów ruchu.
- Przejazd przez skrzyżowania równorzędne. Przejazd przez skrzyżowania oznakowane znakami ustalającymi pierwszeństwo przejazdu. Przejazd przez skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Przejazd przez skrzyżowania, na których ruch odbywa się wokół wyspy. Przejazd przez przejścia dla pieszych.
- Przejazd przez torowisko kolejowe. Przejazd obok przystanku autobusowego. Wykonanie manewru wyprzedzania. Wykonanie manewru omijania. Wykonanie manewru wymijania.
- Wykonanie manewru zmiany pasa ruchu. Wykonanie manewru zmiany kierunku jazdy w lewo. Wykonanie manewru zmiany kierunku jazdy w prawo. Wykonanie manewru zawracania na skrzyżowaniu.
- Hamowanie od prędkości co najmniej 50 km/h do zatrzymania we wskazanym miejscu. Hamowanie wykonywane w sytuacjach awaryjnych.
- Zmiana biegów właściwa dla energooszczędnej jazdy. Korzystanie z momentu obrotowego silnika podczas hamowania – stosowanie hamowania silnikiem.
1h przeznaczona na przeprowadzenie egzaminu wewnętrznego.
Harmonogram zajęć praktycznych zostanie ustalony indywidualnie pomiędzy kursantem a instruktorem.
Program kwalifikacja wstępna przyspieszona kat. D, DE:
Kurs kwalifikacji wstępnej przyspieszonej kat. D,DE obejmuje 139h (1h = 60 minut), w tym: 130h teorii (w tym 6h ćwiczeń), 8h zajęć praktycznych oraz 1h zajęć praktycznych na Symulatorze jazdy w warunkach specjalnych.
1. Poznanie charakterystyk w racjonalnej jeździe, z uwzględnieniem przepisów bezpieczeństwa.
2. Poznanie charakterystyki technicznej i sposobu działania urządzeń służących bezpieczeństwu w celu zapewnienia panowania nad pojazdem.
3. Poznanie uwarunkowań społecznych dotyczących transportu drogowego i rządzących nim zasad.
4. Uświadomienie kierowcom zagrożenia wypadkami na drodze i w pracy.
5. Umiejętność zapobiegania przestępstwom i przemytowi nielegalnych imigrantów.
6. Umiejętność zapobiegania zagrożeniom fizycznym.
7. Świadomość znaczenia predyspozycji fizycznych i psychicznych.
8. Umiejętność oceny sytuacji awaryjnych, zachowanie w sytuacjach krytycznych.
9. Umiejętność zachowania się w sposób poprawiający wizerunek przewoźnika.
10. Umiejętność optymalizacji zużycia paliwa oraz jazda w warunkach specjalnych.
11. Umiejętność zapewnienia pasażerom komfortu i bezpieczeństwa.
12. Umiejętność przewidywania i oceny zagrożeń w ruchu oraz dostosowanie się do nich.
13. Umiejętność równomiernego obciążenia pojazdu zgodnie z wymaganiami przepisów bhp i zasadami prawidłowego użytkowania pojazdu.
14. Poznanie przepisów regulujących przewóz pasażerów.
15. Poznanie uwarunkowań ekonomicznych dotyczących pasażerskiego przewozu drogowego i organizacji rynku.
16. Umiejętność optymalizacji zużycia paliwa oraz jazda w warunkach specjalnych
17. Umiejętność równomiernego obciążenia pojazdu zgodnie z wymaganiami przepisów bhp i zasadami prawidłowego użytkowania pojazdu.
Harmonogram zajęć praktycznych zostanie ustalony indywidualnie pomiędzy kursantem a instruktorem.
Harmonogram
Harmonogram
Przedmiot / temat zajęć | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
---|---|---|---|---|---|
Przedmiot / temat zajęć 1 z 1 Prawo jazdy kat. D | Prowadzący Henryk Mordzak | Data realizacji zajęć 12-11-2025 | Godzina rozpoczęcia 13:00 | Godzina zakończenia 16:00 | Liczba godzin 03:00 |
Cena
Cena
Cennik
Rodzaj ceny | Cena |
---|---|
Rodzaj ceny Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto | Cena 12 500,00 PLN |
Rodzaj ceny Koszt przypadający na 1 uczestnika netto | Cena 12 500,00 PLN |
Rodzaj ceny Koszt osobogodziny brutto | Cena 56,82 PLN |
Rodzaj ceny Koszt osobogodziny netto | Cena 56,82 PLN |
Prowadzący
Prowadzący
Henryk Mordzak
Zbigniew Stachowiak
Maria Nyczko
Aleksandra Dziadosz
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
Każdy kursant otrzymuje od nas podręcznik wydawnictwa zdajtesty.pl wraz z płytą DVD oraz 3-miesięczny dostęp do platformy z testami oraz e-podręcznikiem na platformie prawo-jazdy-360, a także indywidualny dostęp do platformy szkoleniowej eprawko.eu.
Warunki uczestnictwa
Przed rozpoczęciem kursu kandydat musi wykonać:
1) Badania lekarskie i psychologiczne do prawa jazdy kat. D
2) Badania lekarskie i psychologiczne do kwalifikacji wstępnej przyspieszonej kat. D, DE
3) Uzyskać w Starostwie:
- PKK - Profil Kandydata na Kierowcę do prawa jazdy kat. D
- PKZ - Profil Kierowcy Zawodowego do kwalifikacji wstępnej przyspieszonej kat. D, DE
UWAGA: Aby rozpocząć kurs należy dostarczyć do Ośrodka Szkolenia PKK oraz PKZ przed rozpoczęciem kursu !
Informacje dodatkowe
Terminy zajęć praktycznych ustalane są dla każdego uczestnika usługi indywidualnie i będą dostępne u dostawcy usług.
Cena nie obejmuje kosztów egzaminów państwowych.
Adres
Adres
Udogodnienia w miejscu realizacji usługi
- Klimatyzacja
- Wi-fi
- Laboratorium komputerowe
- Posiadamy nowoczesny Plac Manewrowy z wyznaczonymi stanowiskami na każdą kategorię prawa jazdy.