Zarządzanie usługą Active Directory w środowisku Microsoft Windows Server
Zarządzanie usługą Active Directory w środowisku Microsoft Windows Server
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaInformatyka i telekomunikacja / Administracja IT i systemy komputerowe
- Sposób dofinansowaniawsparcie dla osób indywidualnychwsparcie dla pracodawców i ich pracowników
- Grupa docelowa usługi
Szkolenie jest przeznaczone dla administratorów sieci, specjalistów IT oraz osób odpowiedzialnych za zarządzanie infrastrukturą IT w organizacjach.
Usługa adresowana również dla Uczestników Projektu "Kierunek – Rozwój".
Usługa również adresowana dla Uczestników Projektu MP i/lub dla Uczestników Projektu NSE.
- Minimalna liczba uczestników2
- Maksymalna liczba uczestników6
- Data zakończenia rekrutacji01-08-2025
- Forma prowadzenia usługizdalna w czasie rzeczywistym
- Liczba godzin usługi24
- Podstawa uzyskania wpisu do BURStandard Usługi Szkoleniowo-Rozwojowej PIFS SUS 2.0
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Szkolenie to ma na celu dostarczenie uczestnikom wiedzy i umiejętności niezbędnych do efektywnego zarządzania usługą Active Directory w środowisku Microsoft Windows Server. Uczestnicy nauczą się konfigurować, monitorować i optymalizować Active Directory, a także rozwiązywać problemy związane z jego działaniem.Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
---|---|---|
Efekty uczenia się Uczestnik definiuje strukturę i zasady funkcjonowania Active Directory oraz jej integracji z innymi usługami. | Kryteria weryfikacji Uczestnik rozpoznaje zasady konfiguracji i zarządzania w usłudze Active Directory, w tym zasady zarządzania użytkownikami oraz grupami.Uczestnik definiuje najczęściej występujące błędy i problemy. Uczestnik wymienia inne usługi Microsoft i sposoby integracji z AD. | Metoda walidacji Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie |
Efekty uczenia się Uczestnik zarządza i usługą Active Directory w środowisku Microsoft Windows Server i optymalizuje jej działanie przy użyciu dostępnych narzędzi. | Kryteria weryfikacji Uczestnik samodzielnie instaluje i konfiguruje usługę Active Directory. Zarządza użytkownikami i grupami usługi. Implementuje polityki grupowe. Monitoruje działanie usługi oraz optymalizuje jej działanie. Rozwiązuje problemy i odzyskuje dane. Integruje usługę z innymi usługami Microsoft. | Metoda walidacji Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie |
Metoda walidacji Obserwacja w warunkach symulowanych | ||
Efekty uczenia się Uczestnik efektywnie współpracuje w zespole IT wykorzystując wiedzę i umiejętności w zakresie usług Active Directory. | Kryteria weryfikacji Uczestnikkomunikuje się z zespołem w zakresie zarządzania Active Directory oraz podejmuje decyzje dotyczące bezpieczeństwa i optymalizacji infrastruktury IT. | Metoda walidacji Obserwacja w warunkach symulowanych |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Kompetencje
Usługa prowadzi do nabycia kompetencji.Warunki uznania kompetencji
Zaświadczenie na podst.§ 23 ust. 4 rozporządzenia MEN z dn. 6.10.2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).
Zaświadczenie na podst.§ 23 ust. 4 rozporządzenia MEN z dn. 6.10.2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).
Zaświadczenie na podst.§ 23 ust. 4 rozporządzenia MEN z dn. 6.10.2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).
Program
Program
Usługa "Zarządzanie usługą Active Directory w środowisku Microsoft Windows Server" ma na celu dostarczenie uczestnikom wiedzy i umiejętności niezbędnych do efektywnego zarządzania usługą Active Directory w środowisku Microsoft Windows Server 2019/2022. Prowadzi do nabycia kompetencji związanych z cyfrową transformacją.
Program szkolenia obejmuje 24 godziny lekcyjne (po 45 minut): przeprowadzenie zajęć oraz walidację efektów uczenia się. W trakcie 8-godzinnego dnia szkoleniowego przewidziano dwie-trzy 10-15-minutowe przerwy, łącznie 30 minut przerwy, która nie wlicza się do czasu usługi (8 godzin lekcyjnych).
Szkolenie realizowane w systemie zdalnym w czasie rzeczywistym, z dostępem do maszyn wirtualnych, w formie wykładu i ćwiczeń praktycznych. Warunkiem niezbędnym do osiągnięcia celu szkolenia jest samodzielne wykonanie wszystkich ćwiczeń zadanych przez trenera, zawartych w autoryzowanych materiałach Microsoft. (w harmonogramie wskazano ogólny czas trwania szkolenia wraz z przerwami i walidacją, w wymiarze godziny zegarowej).
Zakres szkolenia:
- Wprowadzenie do Active Directory
- Instalacja i konfiguracja Active Directory
- Zarządzanie użytkownikami i grupami
- Implementacja polityk grupowych (Group Policy)
- Monitorowanie i optymalizacja Active Directory
- Rozwiązywanie problemów i odzyskiwanie danych
- Integracja Active Directory z innymi usługami Microsoft
Walidacja efektów uczenia się (test online oraz ćwiczenia praktyczne w trakcie zajęć).
Harmonogram
Harmonogram
Przedmiot / temat zajęć | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
---|---|---|---|---|---|
Brak wyników. |
Cena
Cena
Cennik
- Rodzaj cenyCena
- Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto3 690,00 PLN
- Koszt przypadający na 1 uczestnika netto3 000,00 PLN
- Koszt osobogodziny brutto153,75 PLN
- Koszt osobogodziny netto125,00 PLN
Prowadzący
Prowadzący
Witold Stajura
ponad 25 lat doświadczenia jako trener szkoleń informatycznych
z zakresy MS Office, DIGCOMP, Internetu bezpieczeństwa, zarządzania i administrowania technologiami serwerowymi, tworzenia i zarzadzania portalami internetowymi; administrator sieci; certyfikowany trener Microsoft -Microsoft Certified Trainer 2024 (MCT od 1997), Microsoft Certified Systems Engineer (od 2000), Microsoft Certified Systems Administrator (od 2004) i inne; odbyte szkolenia w latach 2019-2024, m.in. szkolenia Microsoft, szkolenie metodyczne d;a trenerów regionalnych i trenerów regionalnych informatyki "Lekcja:Enter"; w latach 2019-2024 przeprowadzonych ponad 2 tys godzin. szkoleniowych z dziedziny IT i ICT.
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
Uczestnicy otrzymują autorskie e-materiały/autoryzowane e-materiały MS.
Warunki uczestnictwa
Uczestnicy szkolenia powinni posiadać następujące umiejętności wstępne:
- podstawowa znajomość systemów operacyjnych Microsoft Windows Server
- podstawowe umiejętności zarządzania siecią.
Osoby zainteresowane szkoleniem zachęcamy do kontaktu przed zapisem w celu potwierdzenia poziomu umiejętności wstępnych. Zgłoszenie udziału do PSI Kielce przed terminem zakończenia rekrutacji:
telefonicznie:512503751 lub mailowo: info@psi.kielce.pl
Warunkiem udziału w szkoleniu w P.S.I. Kielce jest zapoznanie się i akceptacja regulaminu uczestnictwa, klauzuli informacyjnej i wzoru umowy szkoleniowej P.S.I. Kielce - dostępne na stronie www.psi.kielce.pl (umowa szkoleniowa z Klientem instytucjonalnym kierującym pracowników lub z uczestnikiem indywidualnym).
Uczestnicy, którzy otrzymali dofinansowanie na szkolenie dopisują się do karty usługi BUR po otrzymaniu ID wsparcia.
Informacje dodatkowe
Prosimy o potwierdzenie terminu przed zapisem pod nr tel.: 512503751. Szczegółowy harmonogram będzie uzupełniony najpóźniej na 6 dni przed usługą. W przypadku braku minimalnej liczby uczestników, usługa nie odbędzie się w podanym terminie. Możliwa realizacja w trybie indywidualnym/stacjonarnie (zmiana ceny).
W cenie usługi zapewniamy:
- materiały szkoleniowe
- doświadczonego trenera
- walidację
- zaświadczenie o ukończeniu usługi .
*szkolenia o charakterze zawodowym finansowane w min. 70% ze środków publicznych podlegają zwolnieniu z VAT na podst. §3 ust.1 pkt 14 rozporządzenia Ministra Finansów z dn. 20 grudnia 2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień (Dz. U. 2013 poz. 1722 § 3 ust. 1 pkt 14); w innym przypadku do podanej ceny netto należy doliczyć 23% VAT.
Kwalifikacja lub kompetencja związana z cyfrową transformacją.
Zawarto umowę z WUP w Toruniu w ramach Projektu Kierunek-Rozwój.
Usługa również adresowana dla UP MP i/lub dla UP NSE.
Warunki techniczne
Warunki techniczne
Szkolenie realizowane jest w formule on-line w czasie rzeczywistym, w którym możesz wziąć udział z każdego miejsca na świecie. Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem platformy Microsoft Teams lub ZOOM, w zależności od możliwości i preferencji uczestników. Uczestnik, który potwierdzi swój udział w szkoleniu, przed szkoleniem zostanie poinformowany o platformie na której zostanie zrealizowane szkolenie oraz otrzyma przed rozpoczęciem szkolenia, drogą mailową, link do spotkania wraz z hasłami dostępu.
Wymagania sprzętowe:
- komputer z dostępem do Internetu (min. 10 Mb/s, zalecana 100 Mb/s)
- wbudowane lub peryferyjne urządzenia do obsługi audio
- słuchawki/głośniki oraz mikrofon
- zainstalowana przeglądarka internetowa (umożliwiająca obsługę MS Teams)
- obydwie aplikacje można zainstalować na komputerze lub korzystać za pośrednictwem przeglądarki internetowej.