Kurs prawa jazdy kat. C, CE równoległy po zdanym egzaminie teoretycznym państwowym (bez teorii) z kwalifikacją wstępną przyspieszoną kat. C,CE
Kurs prawa jazdy kat. C, CE równoległy po zdanym egzaminie teoretycznym państwowym (bez teorii) z kwalifikacją wstępną przyspieszoną kat. C,CE
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaPrawo jazdy / Kurs prawa jazdy kat.C+E
- Sposób dofinansowaniawsparcie dla osób indywidualnychwsparcie dla pracodawców i ich pracowników
- Grupa docelowa usługi
Grupa docelowa:
1. Osoby, które ukończyły 20 lat i 9 miesięcy
2. Osoby posiadające prawo jazdy kat. B
3. Osoby posiadające odpowiednie i ważne badania lekarskie oraz orzeczenie psychologiczne do prawa jazdy kat. C, CE
4. Osoby posiadające odpowiednie i ważne badania lekarskie oraz orzeczenie psychologiczne do kwalifikacji wstępnej przyspieszonej kat. C, CE
5. Osoby posiadające PKK - Profil Kandydata na Kierowcę na kat. C, CE
6. Osoby posiadające PKZ - Profil Kierowcy Zawodowego
7. Osoby, które posiadają zdany egzamin teoretyczny państwowy na prawo jazdy kat. C
- Minimalna liczba uczestników1
- Maksymalna liczba uczestników10
- Forma prowadzenia usługistacjonarna
- Liczba godzin usługi186
- Podstawa uzyskania wpisu do BURart. 39g ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym ( Dz. U. z 2022 r. poz. 2201 z późn. zm.)
- Zakres uprawnieńSzkolenie okresowe kat. C, CE i kat. D, DE, kwalifikacja wstępna kat. C, CE i kat. D, DE, kwalifikacja wstępna przyspieszona kat. C, CE i kat. D, DE, kwalifikacja wstępna przyspieszona uzupełniająca kat. C, CE i kat. D, DE
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Zdobycie wiedzy i umiejętności do uzyskania uprawnień do kierowania pojazdem kat. C, CE, w tym zdobycie umiejętności poruszania się pojazdem kat. C, CE w ruchu drogowym z poszanowaniem przepisów ruchu drogowego oraz zasad szeroko rozumianego BRD - bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nabycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do bezpiecznego przewozu towarów i pracy na stanowisku kierowcy zawodowego. Przygotowanie do zdania egzaminów praktycznych państwowych oraz testu kwalifikacyjnego w WORD.Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
---|---|---|
Efekty uczenia się Nabycie wiedzy i umiejętności wzakresie bezpiecznego i sprawnego poruszania się pojazdem na kat. C, CE oraz przygotowanie osoby szkolonej do zdania egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego Nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie pracy na stanowisku kierowcy zawodowego w przewozie towarów oraz przygotowanie do zdania testu kwalifikacyjnego | Kryteria weryfikacji Wykonanie zadań na placumanewrowym oraz w ruchu miejskim polegające na samodzielnym prowadzeniu pojazdu ciężarowego. Uzyskanie wyniku pozytywnego z przeprowadzonego egzaminu wewnętrznego praktycznego przeprowadzanego na warunkach egzaminu państwowego. Testy po poszczególnych modułach w kursie kwalifikacji wstępnej przyspieszonej. | Metoda walidacji Test teoretyczny |
Metoda walidacji Obserwacja w warunkach rzeczywistych |
Cel biznesowy
Podwyższenie kompetencji zawodowych i społecznych.Efekt usługi
Uzyskanie prawa jazdy kat. C, CE oraz kodu 95. w prawie jazdy (kwalifikacja wstępna przyspieszona kat. C, CE)
Metoda potwierdzenia osiągnięcia efektu usługi
Egzamin Państwowy na prawo jazdy kat. C oraz na prawo jazdy kat. CE oraz Test Kwalifikacyjny w zakresie kwalifikacji wstępnej przyspieszonej kat. C, CE.
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Kompetencje
Usługa prowadzi do nabycia kompetencji.Warunki uznania kompetencji
Program
Program
Program: Program prawo jazdy kat. C, CE równolegle:
1. Przygotowywanie się do jazdy, sprawdzanie stanu technicznego podstawowych elementów pojazdu odpowiedzialnych bezpośrednio za bezpieczeństwo jazdy. Ustawianie fotela, lusterek, zagłówków, zapinanie pasów bezpieczeństwa, upewnianie się, czy drzwi pojazdu są zamknięte. Sprawdzenie mechanizmu sprzęgającego (w tym przewodów hamulcowych i elektrycznych), elementów przyczepy związanych z jej załadunkiem, sposobu zabezpieczenia ładunku
2. Ruszanie z miejsca oraz jazda pasem ruchu do przodu i tyłu: Uruchamianie silnika pojazdu; Włączanie świateł odpowiednich do jazdy w ruchu drogowym; Upewnianie się o możliwości jazdy: wykluczenie prawdopodobieństwa spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym, ocena sytuacji wokół pojazdu; Płynne ruszanie; Jazda pasem ruchu do przodu i tyłu; Zatrzymanie pojazdu przed końcem i początkiem pasa ruchu; Parkowanie skośne; Parkowanie prostopadłe; Parkowanie równoległe; Ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu.
3. Wjazd na drogę z obiektu przydrożnego. Jazda drogami dwukierunkowymi jednojezdniowymi o różnej liczbie wyznaczonych i niewyznaczonych pasów ruchu, posiadającymi odcinki proste i łuki, wzniesienia i spadki, obniżone i podwyższone dopuszczalne prędkości.
4. Jazda drogami dwukierunkowymi dwujezdniowymi o różnej liczbie wyznaczonych i niewyznaczonych pasów ruchu, posiadającymi odcinki proste i łuki, wzniesienia i spadki, obniżone i podwyższone dopuszczalne prędkości. Jazda drogami jednokierunkowymi o różnej liczbie wyznaczonych i niewyznaczonych pasów ruchu.
5. Przejazd przez skrzyżowania równorzędne. Przejazd przez skrzyżowania oznakowane znakami ustalającymi pierwszeństwo przejazdu. Przejazd przez skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Przejazd przez skrzyżowania, na których ruch odbywa się wokół wyspy. Przejazd przez przejścia dla pieszych.
6. Przejazd przez torowisko kolejowe. Przejazd obok przystanku autobusowego. Wykonanie manewru wyprzedzania. Wykonanie manewru omijania. Wykonanie manewru wymijania.
7. Wykonanie manewru zmiany pasa ruchu. Wykonanie manewru zmiany kierunku jazdy w lewo. Wykonanie manewru zmiany kierunku jazdy w prawo. Wykonanie manewru zawracania na skrzyżowaniu.
8. Hamowanie od prędkości co najmniej 50 km/h do zatrzymania we wskazanym miejscu. Hamowanie wykonywane w sytuacjach awaryjnych.
9. Zmiana biegów właściwa dla energooszczędnej jazdy. Korzystanie z momentu obrotowego silnika podczas hamowania – stosowanie hamowania silnikiem.
10. Egzamin wewnętrzny praktyczny 2h
Harmonogram zostanie ustalony indywidualnie pomiędzy instruktorem a kursantem po zdaniu przez kursanta egzaminu państwowego teoretycznego, oraz po dostarczeniu do Ośrodka Szkolenia PKK - Profilu Kandydata na Kierowcę.
Program kwalifikacja wstępna przyspieszona kat. C, CE:
1. Poznanie charakterystyk w racjonalnej jeździe, z uwzględnieniem przepisów bezpieczeństwa.
2. Poznanie charakterystyki technicznej i sposobu działania urządzeń służących bezpieczeństwu w celu zapewnienia panowania nad pojazdem, zminimalizowania jego użycia, zapobiegania awariom.
3. Poznanie uwarunkowań społecznych dotyczących transportu drogowego i rządzących nim zasad.
4. Uświadomienie kierowcom zagrożenia wypadkami na drodze i w pracy.
5. Umiejętność zapobiegania przestępstwom i przemytowi nielegalnych imigrantów.
6. Umiejętność zapobiegania zagrożeniom fizycznym.
7. Świadomość znaczenia predyspozycji fizycznych i psychicznych.
8. Umiejętność oceny sytuacji awaryjnych, zachowanie w sytuacjach krytycznych.
9. Umiejętność zachowania się w sposób poprawiający wizerunek przewoźnika.
10. Umiejętność załadowania pojazdu zgodnie z wymaganiami przepisów bhp i zasadami prawidłowego użytkowania pojazdu.
11. Umiejętność optymalizacji zużycia paliwa oraz jazda w warunkach specjalnych.
12. Umiejętność przewidywania i oceny zagrożeń w ruchu oraz dostosowanie się do nich.
13. Poznanie przepisów regulujących przewóz drogowy rzeczy.
14. Poznanie uwarunkowań ekonomicznych dotyczących pasażerskiego przewozu drogowego i organizacji rynku.
16. Umiejętność optymalizacji zużycia paliwa oraz jazda w warunkach specjalnych (Symulator)
Harmonogram ustalony zostanie indywidualnie dla kursanta po okazaniu przez niego PKZ- Profilu Kandydata na Kierowcę.
Harmonogram
Harmonogram
Przedmiot / temat zajęć | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
---|---|---|---|---|---|
Przedmiot / temat zajęć 1 z 1 Kwalifikacja wstępna przyspieszona kat. C, CE, moduł 1 | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 02-06-2025 | Godzina rozpoczęcia 10:00 | Godzina zakończenia 12:00 | Liczba godzin 02:00 |
Cena
Cena
Cennik
- Rodzaj cenyCena
- Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto11 000,00 PLN
- Koszt przypadający na 1 uczestnika netto11 000,00 PLN
- Koszt osobogodziny brutto59,14 PLN
- Koszt osobogodziny netto59,14 PLN
Prowadzący
Prowadzący
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
Każdy kursant otrzymuje od nas podręcznik wydawnictwa zdajtesty.pl wraz z płytą DVD oraz 3-miesięczny dostęp do platformy z testami oraz e-podręcznikiem na platformie prawo-jazdy-360, a także indywidualny dostęp do platformy szkoleniowej eprawko.eu.
Warunki uczestnictwa
Aby przystąpić do kursu należy zdać egzamin teoretyczny państwowy na prawo jazdy kat. C. Służymy pomocą w zapisie na taki egzamin. Wcześniej można uzyskać u nas materiały do nauki. Aby zapisać się na taki egzamin trzeba posiadać PKK - Profil Kandydata na Kierowcę kat. C.
Aby rozpocząć kurs należy dostarczyć do Ośrodka Szkolenia odpowiedne PKK na prawo jazdy kat. C, CE oraz PKZ na kwalifikację wstępną przyspieszoną kat. C, CE.
Informacje dodatkowe
Terminy zajęć ustalane są dla każdego uczestnika usługi indywidualnie i będą dostępne u dostawcy usług.
Kurs prawo jazdy kat. C, CE obejmuje zajęcia praktyczne: 20h* na kat. C oraz 25h* na kat. CE oraz egzaminy wewnętrzne praktyczne (przewidziane po 1h na każdy z nich).
Kurs kwalifikacji wstępnej przyspieszonej kat. C, CE obejmuje 139h, w tym: 130h teorii (w tym 6h ćwiczeń), 8h zajęć praktycznych oraz 1h zajęć praktycznych na Symulatorze jazdy w warunkach specjalnych.
Cena usługi nie obejmuje kosztów egzaminów państwowych ani testu kwalifikacyjnego W WORD.
*jedna godzina zajęć to 60 minut
Adres
Adres
Udogodnienia w miejscu realizacji usługi
- Klimatyzacja
- Wi-fi
- Laboratorium komputerowe
- Posiadamy nowoczesny Plac Manewrowy z wyznaczonymi stanowiskami na każdą kategorię prawa jazdy.