Podstawowy kurs nurkowania SSI Open Water Diver nurek płetwonurek
Podstawowy kurs nurkowania SSI Open Water Diver nurek płetwonurek
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaTechniczne / Pozostałe techniczne
- Identyfikator projektuMałopolski Pociąg do kariery
- Sposób dofinansowaniawsparcie dla osób indywidualnychwsparcie dla pracodawców i ich pracowników
- Grupa docelowa usługi
Osoby powyżej 18 roku życia, zainteresowane z własnej inicjatywy zdobyciem uprawnień SSI Open Water Diver, uprawniających do nurkowania do 18 metrów.
Szkolenie skierowane jest zarówno do osób pracujących/ochotników PSP/OSP/WOPR lub chcących pracować w jednostkach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Szkolenie jest także przeznaczone dla osób pracujących w branży turystycznej.
Szkolenie przeznaczone jest również dla innych osób, które widzą możliwości zwiększenia swojej konkurencyjności na rynku pracy poprzez posiadanie takich uprawnień.
Szkolenie przeznaczone jest dla osóļ z woj.świętokrzyskiego finansujących szkolenie ze środków Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach oraz osób z woj. małopolskiego finansujących szkolenie za pomocą bonów szkoleniowych.
Usługa również adresowana dla Uczestników Projektu "Małopolski pociąg do kariery - sezon 1" i/lub dla Uczestników Projektu "Nowy start w Małopolsce z EURESem".
- Minimalna liczba uczestników1
- Maksymalna liczba uczestników4
- Data zakończenia rekrutacji09-04-2025
- Forma prowadzenia usługimieszana (stacjonarna połączona z usługą zdalną)
- Liczba godzin usługi40
- Podstawa uzyskania wpisu do BURZnak Jakości Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych (MSUES) - wersja 2.0
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Kurs dla osób mających ukończone min. 18 lat, zakończony egzaminem i otrzymaniem międzynarodowego certyfikatu nurkowego SSI Open Water Diver, potwierdzającego umiejętności nurkowania do 18 metrów z butlą ze sprężonym powietrzem.Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
---|---|---|
Efekty uczenia się Wiedzazna i rozumie podstawowe pojęcia dotyczące dekompresji, nurkowania rekreacyjnego, zależności pomiędzy czasem dennym a dekompresją zna i rozumie zasady bezpiecznego nurkowania zna teorię nurkowania dotyczącą planowania i bezpiecznego przeprowadzenia nurkowania w warunkach dziennych do głębokości 18 metrów | Kryteria weryfikacji Egzamin według standardów SSI - Scuba Schools InternationalEgzamin teoretyczny w formie testu Egzamin praktyczny - praktyczne zastosowanie umiejętności nabytych podczas zajęć w wodach basenopodobnych w realiach nurkowania na wodach otwartych Egzamin praktyczny - praktyczne zastosowanie umiejętności nabytych podczas zajęć w wodach otwartych | Metoda walidacji Test teoretyczny |
Efekty uczenia się Umiejętnościpotrafi obsługiwać rekreacyjny jednobutlowy sprzęt nurkowy posiada umiejętność rozwiązywania podstawowych problemów pod wodą potrafi w praktyce zaplanować prosty plan nurkowania oraz przeprowadzić nurkowanie z partnerem nurkowym posiada podstawowe umiejętności nawigacji podwodnej potrafi korzystać z komputera nurkowego | Kryteria weryfikacji Egzamin według standardów SSI - Scuba Schools InternationalEgzamin teoretyczny w formie testu Egzamin praktyczny - praktyczne zastosowanie umiejętności nabytych podczas zajęć w wodach basenopodobnych w realiach nurkowania na wodach otwartych Egzamin praktyczny - praktyczne zastosowanie umiejętności nabytych podczas zajęć w wodach otwartych | Metoda walidacji Obserwacja w warunkach rzeczywistych |
Efekty uczenia się Kompetencje społecznerespektuje ograniczenia dotyczące głębokości i czasu nurkowania wynikające ze standardów organizacji nurkowej akceptuje odpowiedzialność za partnera podczas nurkowania współdziała z partnerem nurkowym przed, w trakcie i po nurkowaniu ocenia swoje działania nurkowe i przyjmuje odpowiedzialność za bezpośrednie ich skutki udoskonala poziom swojej wiedzy i umiejętności w zakresie nurkowania do 18 metrów rozwija swoje kwalifikacje i posiada chęć rozwoju i samokształcenia | Kryteria weryfikacji Egzamin według standardów SSI - Scuba Schools InternationalEgzamin teoretyczny w formie testu Egzamin praktyczny - praktyczne zastosowanie umiejętności nabytych podczas zajęć w wodach basenopodobnych w realiach nurkowania na wodach otwartych Egzamin praktyczny - praktyczne zastosowanie umiejętności nabytych podczas zajęć w wodach otwartych | Metoda walidacji Obserwacja w warunkach rzeczywistych |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Inne kwalifikacje
Uznane kwalifikacje
Informacje
- Podstawa prawna dla Podmiotów / kategorii Podmiotówuprawnione do realizacji procesów walidacji i certyfikowania na mocy innych przepisów prawa
- Nazwa/Kategoria Podmiotu prowadzącego walidacjęSSI - Scuba Schools International
- Podmiot prowadzący walidację jest zarejestrowany w BURNie
- Nazwa/Kategoria Podmiotu certyfikującegoSSI - Scuba Schools International
- Podmiot certyfikujący jest zarejestrowany w BURNie
Program
Program
Oferowane szkolenie składa się z trzech części:
Kurs SSI Open Water Diver:
- 6 modułów teoretycznych dotyczących teorii nurkowania
- 6 konwersatoriów
- 6 nurkowań na wodach basenopodobnych
- 4 nurkowania egzaminacyjnych
Przed zajęciami praktycznymi musisz posiadać podstawowe umiejętności pływania i brak lęku przed wodą.Ocena pływacka 200m bez elementów pomocniczych lub 300m w ABC oraz 10min unoszenia się na wodzie bez pływania.
Ponieważ jest to szkolenie podstawowe nie musisz mieć żadnej wiedzy na temat nurkowania.
Szkolenie teoretyczne nastepuje podczas wykładów, podczas zajęć praktycznych na basenie i w formie dostepu do bazy wiedzy SSI. Podczas zapoznawania się z materiałem teoretycznym zdobędziesz wiedzę o technikach nurkowania tak, aby nurkować bezpiecznie i aby nurkowanie sprawiało Ci przyjemność. Po każdym module teoretycznym rozwiązujesz quiz, a po ostatnim elearningowym module teoretycznym rozwiązujesz test sprawdzający.
Na zajęciach basenowych przećwiczysz wszystkie umiejętności niezbędne do bezpicznego i prawidłoweego nurkowania, nauczysz się składać i rozkładać sprzęt nurkowy, poznasz metody wchodzenia do wody w sprzęcie nurkowym oraz nauczysz się prawidłowej postawy pod wodą.
Nabyte w czasie zajęć basenowych zademonstrujesz na nurkowaniach egzaminacyjnych, które odbywają się w najgłębszym sztucznym zbiorniku do nurkowania w Europie - wielostrefowym symulatorze nurkowania Deepspot pod Warszawą oraz na wodach otwartych.
Podsumowaniem zajęć jest egzamin teoretyczny i praktyczny oraz wydanie międzynarodowego certyfikatu SSI Open Water Diver.
Cena usługi obejmuje dostęp do bazy wiedzy, koszt wejścia na zajęcia basenowe, sprzęt nurkowy na czas kursu 1 dzień szkoleniowy w wielostanowiskowym symulatorze nurkowania w Mszczonowie oraz wejście do bazy nurkowej podczas egzaminu praktycznego. Cena nie obejmuje kosztów dojazdu, wyżywienia i ew. noclegu.
Godzina zajęć to godzina lekcyjna (45 min.).
Pierwsze zajęcia organizacyjne odbędą się 11 kwietnia 2025r., zajęcia basenowe oraz termin egzaminu zostanie ustalony na spotkaniu organizacyjnym, aby odpowiedzieć na potrzeby czasowe grupy.
Harmonogram może być modyfikowany pod kątem możliwości czasowych grupy, jednak zakończenie usługi nie może nastąpić po 11 maja 2025.
W związku z nastawieniem szkolenia na efekt wyszkolenia w pełni świadomego i wartościowego nurka szkolenie jest elastyczne a harmonogram oraz zakres dostosowywany każdorazowo do uczestników szkolenia na spotkaniu organizacyjnym oraz na bieżąco w zależności od potrzeb (ich możliwości czasowych, fizycznych, psychologicznych). Czas szkolenia jest to minimum przy założeniu warunków idealnych możliwe jest że ilość godzin szkolenia będzie większa od wskazanego w karcie usługi co nie wpływa na końcową cenę szkolenia.
Część praktyczna jest ustalana z uczestnikiem/kami w ramach ich możliwości czasowych i odbywać się będzie w sposób przeplatany zajęciami teoretycznymi w okresie całego szkolenia. Szczegółowe dni i godziny części praktycznej kursu dostępne będą u osoby nadzorującej usługę po stronie Dostawcy usług
Harmonogram
Harmonogram
Przedmiot / temat zajęć | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
---|---|---|---|---|---|
Brak wyników. |
Cena
Cena
Cennik
- Rodzaj cenyCena
- Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto3 700,00 PLN
- Koszt przypadający na 1 uczestnika netto3 700,00 PLN
- Koszt osobogodziny brutto92,50 PLN
- Koszt osobogodziny netto92,50 PLN
- W tym koszt walidacji brutto0,00 PLN
- W tym koszt walidacji netto0,00 PLN
- W tym koszt certyfikowania brutto0,00 PLN
- W tym koszt certyfikowania netto0,00 PLN
Prowadzący
Prowadzący
Grzegorz Furgał
SSI Pro #107730
PADI Master Scuba Diving Trainer #424578
NAUI Instructor #63042
PADI Diver Propulsion Vehicle Instructor
PADI Deep Instructor
PADI Enriched Air Instructor
PADI Equipment Specialist Instructor
PADI Dry Suit Instructor
PADI AWARE Coral Reef Conservation SP Instructor
PADI Care for Children w/AED Instructor
PADI EFR Instructor
PADI PEak Performance Buoyancy Instructor
PADI Project Aware Instructor
NAUI Trimix diver
NAUI Technical Sidemount Diver
NAUI Tech Decompression Diver
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
Każdy czestnik otrzymuje:
- nieograniczony w czasie dostęp do platformy elearningowej z treścią teoretyczną kursu
- nieograniczony kontakt z instruktorem nurkowania
- dostęp do aplikacji mobilnej z treścią szkolenia
Warunki uczestnictwa
warunkiem uczesnictwa jest umiejętność pływania oraz brak przeciwskazań medycznych do nurkowania rekreacyjnego
Warunki techniczne
Warunki techniczne
Dostęp do elearningu zapewniany jest poprzez przeglądarkę internetową:
- Windows: Edge 12+, Firefox 27+, Chrome 30+
- macOS: Safari 7+, Firefox 27+, Chrome 30+
- Linux: Firefox 27+, Chrome 30+
Z uwagi na materiały wideo dostępne podczas elearningu, konieczne jest posiadanie łacza sieciowego o przesyle min.600kbps (up/down) oraz głośników.
Adres
Adres
- 6 modułów kursu SSI OWD
Moduły należy opanować przed nurkowaniami odpowiadającymi im numeracją (moduł nr 1 przed nurkowaniem nr 1 itd.)
Nurkowania basenowe odbywają się na pływalni miejskiej im. Prof. Stefana Grotta 3a w Busku-Zdroju lub na basenie Orka przy ul/ Kujawskiej 18 w Kielcach (w zależności od preferencji grupy).
Egzamin praktyczny składa się z:
- 2 sesji egzaminacyjnych w wielostanowiskowym symulatorze nurkowania Deepspot w Mszczonowie (najgłębszy basen w Europie)
- w nurkowań na wodach otwartych (Jezioro Tarnobrzeskie lub Jaworzno).
Udogodnienia w miejscu realizacji usługi
- Klimatyzacja