Warsztaty doskonalące dla kierowników oraz pracowników kancelarii tajnych i niejawnych
Warsztaty doskonalące dla kierowników oraz pracowników kancelarii tajnych i niejawnych
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaPrawo i administracja / Ochrona informacji niejawnych
- Grupa docelowa usługi
Warsztaty adresowane są do aktualnych kierowników i pracowników kancelarii tajnych i niejawnych chcących uaktualnić i poszerzyć swoją wiedzę. Celem warsztatów jest pogłębienie wiedzy merytorycznej oraz praktycznej w zakresie praktycznego działania kancelarii w jednostkach organizacyjnych, a także przypomnienie uczestnikom obowiązujących przepisów i uregulowań prawnych.
- Minimalna liczba uczestników1
- Maksymalna liczba uczestników15
- Data zakończenia rekrutacji23-10-2025
- Forma prowadzenia usługistacjonarna
- Liczba godzin usługi20
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Warsztaty adresowane są do aktualnych kierowników i pracowników kancelarii tajnych i niejawnych chcących uaktualnić i poszerzyć swoją wiedzę. Celem warsztatów jest pogłębienie wiedzy merytorycznej oraz praktycznej w zakresie praktycznego działania kancelarii w jednostkach organizacyjnych, a także przypomnienie uczestnikom obowiązujących przepisów i uregulowań prawnych.Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
---|---|---|
Efekty uczenia się Uczestnik zna przepisy wykonawcze dotyczące ochrony informacji niejawnych, a zwłaszcza rozporządzenie PRM z dnia 7 grudnia 2011 r. w sprawie nadawania, przyjmowania, przewożenia, wydawania i ochrony materiałów zawierających informacje niejawne,rozporządzenie PRM z dnia 22 grudnia 2011 r. w sprawie oznaczania materiałów i umieszczania na nich klauzul tajności. Potrafi praktyczne nadawać, oznaczać, przyjmować, rejestrować dokumenty niejawne. | Kryteria weryfikacji Zajęcia praktyczne z ewidencji kancelaryjnych, wykonanie różnych materiałów zawierających informacje niejawne ze szczególnym uwzględnieniem sposobu ich oznaczania. | Metoda walidacji Debata swobodna |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Kompetencje
Usługa prowadzi do nabycia kompetencji.Warunki uznania kompetencji
Program
Program
Warsztaty adresowane są do aktualnych kierowników i pracowników kancelarii tajnych i niejawnych chcących uaktualnić i poszerzyć swoją wiedzę. Celem warsztatów jest pogłębienie wiedzy w zakresie praktycznego działania kancelarii w jednostkach organizacyjnych.
Grupa w czwartek i piątek (ćwiczenia praktyczne) łączy się z grupą szkoleniową Kursu Kierowników Kancelarii Tajnych (szkolenie prowadzone od podstaw z warsztatami praktycznymi, od poniedziałku do piątku).
Zajęcia online trwają około 14 godzin lekcyjnych (2 dni) z możliwością konsultacji, codziennie około 20 minut na zakończenie zajęć i zadawania pytań na bieżąco podczas zajęć. Warsztaty w wersji stacjonarnej trwają około 20 godzin lekcyjnych (3 dni). W środę (1 dzień szkolenia stacjonarnego) w programie przewidziany jest czas na konsultacje, pytania, dyskusję oraz wspólne rozwiązywanie problemów w zakresie praktyki pracy kancelarii.
Przed przystąpieniem do zajęć zalecamy przypomnienie postanowień aktów prawnych regulujących pracę kancelarii tajnej lub niejawnej:
- rozporządzenie PRM z dnia 7 grudnia 2011 r. w sprawie nadawania, przyjmowania, przewożenia, wydawania i ochrony materiałów zawierających informacje niejawne,
- rozporządzenie PRM z dnia 22 grudnia 2011 r. w sprawie oznaczania materiałów i umieszczania na nich klauzul tajności.
SZKOLENIE OBEJMUJE ĆWICZENIA PRAKTYCZNE:
1. Zakładanie ewidencji kancelaryjnych.
2. Wykonanie różnych materiałów zawierających informacje niejawne ze szczególnym uwzględnieniem sposobu ich oznaczania.
3. Ewidencja wykonanych materiałów zawierających informacje niejawne w odpowiednich ewidencjach kancelaryjnych.
4. Sporządzenie „protokołu otwarcia” przesyłki w przypadku stwierdzenia przez personel kancelarii adresata jej niekompletności.
5. Ekspedycja przesyłki w wariancie wykorzystania tzw. przewoźników lub pracowników jednostki organizacyjnej nadawcy lub adresata.
6. Sporządzenie „protokołu uszkodzenia przesyłki” w przypadku jej uszkodzenia przez przewoźnika.
7. Kopiowanie dokumentu niejawnego (powielenie, wydruk lub odzwierciedlenie cyfrowe).
8. Postępowanie z przesyłką zawierającą materiał niejawny, oznaczonej jako „do rąk własnych” adresata.
9. Sposób zniszczenia materiału zawierającego informacje niejawną (propozycja protokołu zniszczenia).
10. Przeprowadzenie przeglądu materiałów niejawnych oraz sposób jego dokumentowania.
11. Zmiana lub zniesienie klauzul tajności.
12. Zakończenie ewidencji kancelaryjnych w związku z zakończeniem roku kalendarzowego, zmianą obowiązujących przepisów lub likwidacją kancelarii.
https://www.ksoin.pl/szkolenia/ochrona-informacji-niejawnych/kancelaria-tajna-i-niejawna-warsztaty/
Harmonogram
Harmonogram
Przedmiot / temat zajęć | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
---|---|---|---|---|---|
Brak wyników. |
Cena
Cena
Cennik
- Rodzaj cenyCena
- Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto3 936,00 PLN
- Koszt przypadający na 1 uczestnika netto3 200,00 PLN
- Koszt osobogodziny brutto196,80 PLN
- Koszt osobogodziny netto160,00 PLN
Prowadzący
Prowadzący
Wiesław Linowski
Od 2008 roku jestem emerytem wojskowym oraz byłym pełnomocnikiem ochrony informacji niejawnych Archiwum MW w Gdyni. Prowadzę zajęcia specjalistyczne w zakresie ochrony informacji niejawnych na rzecz Sił Zbrojnych RP, Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych w Katowicach oraz do 2009 r. Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pełnomocników Ochrony Informacji Niejawnych – Oddział Pomorski w Gdańsku.
Marek Anzel
Wykładowca i konsultant cyklicznych szkoleń, w tym organizowanych przez Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych. Wykładowca przedmiotów z zakresu SZBI na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Śląskim i WSB w Dąbrowie Górniczej.
Autor Poradników z zakresu SZBI, w tym związanych z funkcjonowaniem systemu ochrony informacji niejawnych. Ponadto na stałe współpracuje z kwartalnikiem wydawnictwa BECK „Informacja w Administracji Publicznej”, w którym prezentuje praktyczną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa informacji.
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
Każdy uczestnik otrzymuje materiały szkoleniowe na miejscu szkolenia.
Szkolenie trwa 20 godzin lekcyjnych.
Warunki uczestnictwa
Zgłoszenie uczestnictwa i zapłata za szkolenie
https://www.ksoin.pl/szkolenia/ochrona-informacji-niejawnych/kancelaria-tajna-i-niejawna-warsztaty/
Informacje dodatkowe
www.ksoin.pl
Adres
Adres
Udogodnienia w miejscu realizacji usługi
- Klimatyzacja
- Wi-fi
- basen, spa, parking