Prawo jazdy kat. B wraz z egzaminami państwowymi
Prawo jazdy kat. B wraz z egzaminami państwowymi
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaPrawo jazdy / Kurs prawa jazdy kat.B
- Sposób dofinansowaniawsparcie dla osób indywidualnychwsparcie dla pracodawców i ich pracowników
- Grupa docelowa usługi
Usługa skierowana do osób chcących uzyskać prawo jazdy kat. B, które ukończyły 18 lat lub ukończą w okresie nie więcej niż 3 miesiące ( mogą rozpocząć kurs za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego), osób które chcą podnieść swoje kwalifikacje oraz mieć możliwość zatrudnienie jako kierowca samochodu osobowego.
- Minimalna liczba uczestników1
- Maksymalna liczba uczestników10
- Data zakończenia rekrutacji06-05-2025
- Forma prowadzenia usługistacjonarna
- Liczba godzin usługi60
- Podstawa uzyskania wpisu do BURart. 28 ust. 1, ust. 8, art. 31 ust. 3 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz.U. z 2023 r. poz. 622 z późn. zm.)
- Zakres uprawnieńPrawo jazdy kat. A, A1, A2, AM, B, BE, C, CE, D
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Szkolenie kończące się egzaminem w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego potwierdza przygotowanie do samodzielnego prowadzenia samochodów osobowych oraz małych pojazdów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu Starosta wydaje uczestnikowi niezbędne do tego celu prawo jazdy kat. B.Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
---|---|---|
Efekty uczenia się Uczestnik szkolenia stosuje zasady bezpiecznego i zgodnego z przepisami prowadzenia samochodu osobowego w różnych warunkach oraz sytuacjach drogowych. | Kryteria weryfikacji Uczestnik szkolenia: -- należycie stosuje przepisy ruchu drogowego oraz zasady bezpieczeństwa obowiązujące kierowców samochodów osobowych- właściwie stosuje zasady i normy związane z prowadzeniem samochodu osobowego w różnych warunkach drogowych i atmosferycznych - identyfikuje znaki drogowe pionowe i poziome , sygnały świetlne oraz ich znaczenie w różnych sytuacjach - kontroluje panowanie nad pojazdem - prawidłowo wykonuje manewry w na placu manewrowym oraz w ruchu drogowym wymagane na egzaminie państwowym - kontroluje stan techniczny pojazdu przed rozpoczęciem jazdy, zgodnie z obowiązującymi wymogami - należycie wykonuje czynności kontrolno -obsługowe podstawowych elementów odpowiadających za bezpieczeństwo samochodu osobowego - prawidłowo reaguje na nieprzewidziane sytuacje drogowe, podejmując decyzje zwiększające bezpieczeństwo na drodze | Metoda walidacji Test teoretyczny |
Metoda walidacji Obserwacja w warunkach rzeczywistych |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Inne kwalifikacje
Uznane kwalifikacje
Informacje
- Podstawa prawna dla Podmiotów / kategorii Podmiotóworgan władzy publicznej lub samorządu zawodowego, uprawniony do wydawania dokumentów potwierdzających kwalifikację na podstawie ustawy lub rozporządzenia
- Nazwa/Kategoria Podmiotu prowadzącego walidacjęWojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego
- Podmiot prowadzący walidację jest zarejestrowany w BURNie
- Nazwa/Kategoria Podmiotu certyfikującegoStarostwo Powiatowe/Prezydent Miasta
- Podmiot certyfikujący jest zarejestrowany w BURNie
Program
Program
Szkolenie jest adresowane do osób chcących uzyskać prawo jazdy kat. B, które ukończyły 18 lat lub ukończą w okresie nie więcej niż 3 miesiące ( mogą rozpocząć kurs za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego), osób które chcą podnieść swoje kwalifikacje oraz mieć możliwość zatrudnienie jako kierowca samochodu osobowego.
Kurs na prawo jazdy kat. B zawiera 30 godzin zajęć teoretycznych (1 godzina trwa 45 min) oraz 30 godzin zajęć praktycznych (1 godzin trwa 60 minut). Do każdej godziny zajęć teoretycznych zostało doliczone 5 minut przerwy, czas ten jest wliczony w czas trwania usługi rozwojowej. W zajęciach praktycznych nie ma przerw.
Zajęcia teoretyczne prowadzone są w formie wykładów stacjonarnych dla grup osób na sali wykładowej ośrodka. Liczba osób w grupie jest uzależniona od liczby osób, które złożyły Profil Kandydata na Kierowcę w konkretnym terminie rozpoczęcia kursu w Ośrodku Szkolenia Kierowców. Harmonogram zajęć teoretycznych konkretnego kursu jest planowany odpowiednio z każdą grupą uczestnicząca w wykładach.
Po zakończeniu części teoretycznej szkolenia kursant rozpoczyna część praktyczną. Harmonogram zajęć praktycznych i konkretne terminy zajęć są planowane i ustalane indywidualnie pomiędzy instruktorem, a każdym uczestnikiem kursu. Instruktor na bieżąco umawia się z kursantem na kolejne zajęcia praktyczne. Zajęcia praktyczne prowadzone są w formie ćwiczeń na placu manewrowym oraz jazd w ruchu drogowym samochodem osobowym dostosowanym do nauki jazdy.
Na koniec szkolenia kursant zdaje egzamin wewnętrzny teoretyczny na sali ośrodka szkolenia w obecności instruktora przy stanowisku komputerowym wyposażonym w odpowiednie oprogramowanie. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku zdaje wewnętrzny egzamin praktyczny w obecności instruktora prowadzącego. Jeśli uzyska również pozytywny wynik kierownik ośrodka aktualizuje Profil Kandydata na Kierowcę (PKK) w systemie umożliwiającym pobieranie i aktualizowanie PKK. Po tym czasie kursant umawia się na egzamin państwowy teoretyczny i praktyczny w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Po uzyskaniu wyniku pozytywnego egzaminu Starosta lub Prezydent Miasta wydaje uczestnikowi dokument prawa jazdy kat. B.
Harmonogram
Harmonogram
Przedmiot / temat zajęć | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
---|---|---|---|---|---|
Przedmiot / temat zajęć 1 z 1 Zajęcia organizacyjne oraz pierwsze zajęcia teoretyczne z zakresu prawa jazdy kat. B | Prowadzący Krzysztof Płowy | Data realizacji zajęć 07-05-2025 | Godzina rozpoczęcia 15:45 | Godzina zakończenia 19:50 | Liczba godzin 04:05 |
Cena
Cena
Cennik
- Rodzaj cenyCena
- Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto3 785,00 PLN
- Koszt przypadający na 1 uczestnika netto3 785,00 PLN
- Koszt osobogodziny brutto63,08 PLN
- Koszt osobogodziny netto63,08 PLN
- W tym koszt walidacji brutto285,00 PLN
- W tym koszt walidacji netto285,00 PLN
- W tym koszt certyfikowania brutto0,00 PLN
- W tym koszt certyfikowania netto0,00 PLN
Prowadzący
Prowadzący
Krzysztof Płowy
Mariusz Florczak
Od 2009 r. prowadzenie zajęć teoretycznych i praktycznych dla kandydatów na kierowców, od 2015 r. prowadzenie zajęć w ramach kwalifikacji wstępnej
Łukasz Dobrowolski
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
Kursant otrzymuje testy kat. B oraz materiały dydaktyczne niezbędne do przygotowania do egzaminu państwowego:
- Podręcznik na Prawo jazdy kat. B
- Dostęp do aktualnej bazy pytań na egzamin - testy
- Dodatkowe materiały online wspomagające proces kształcenia
- Konspekty - Czynności kontrolno - obsługowe podstawowych elementów odpowiadających za bezpieczeństwo ruchu drogowego
Warunki uczestnictwa
Do udziału w szkoleniu niezbędne jest uzyskanie Profilu Kandydata na Kierowcę (numer PKK) oraz dostarczenie go do Ośrodka Szkolenia Kierowców przed rozpoczęciem kursu.
Profil ten zawiera informacje o osobie, która ubiega się o wydanie prawa jazdy.
W tym celu należy złożyć odpowiedni wniosek do wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego lub Urzędu Miasta.
Wraz z wnioskiem należy załączyć ważne orzeczenie lekarskie od lekarza posiadającego uprawnienia do badania kandydatów na kierowców, aktualne wyraźne zdjęcie doprawa jazdy z profilu na wprost, ważny dowód osobisty oraz ewentualną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego (w przypadku osoby niepełnoletniej).
Informacje dodatkowe
Część praktyczna jest ustalana indywidualnie z Uczestnikiem usługi i odbędzie się w okresie od 07.05.2025 do 30.09.2025.
Szczegółowe dni i godziny części praktycznej dostępne będą u osoby nadzorującej usługę po stronie Dostawcy Usług.
Cena usługi zawiera koszty pierwszego egzaminu państwowego na kat. B- 285 zł (56zł egzamin teoretyczny oraz 229 zł egzamin praktyczny), nie zawiera ceny badań lekarskich oraz kosztów wydania prawa jazdy.
Adres
Adres
Udogodnienia w miejscu realizacji usługi
- Klimatyzacja
- Wi-fi
- Laboratorium komputerowe
- Obszerny parking pod budynkiem, stanowiska komputerowe, pomieszczenie socjalne, plac manewrowy.