KURS,,PRAWO JAZDY KAT.C''-MAŁOPOLSKI POCIĄG DO KARIERY
KURS,,PRAWO JAZDY KAT.C''-MAŁOPOLSKI POCIĄG DO KARIERY
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaPrawo jazdy / Kurs prawa jazdy kat.C
- Identyfikator projektuMałopolski Pociąg do kariery
- Sposób dofinansowaniawsparcie dla osób indywidualnych
- Grupa docelowa usługi
Ukończone 20 lat i 9 miesięcy
Posiadanie prawa jazdy kat.B.
Wybranie PKK na kat.C z Wydziału Komunikacji.
Przystąpienie do egzaminu Państwowego ,do miesiąca od zakończenia szkolenia.
Usługa równiez adresowana dla Uczestników Projektu ,, Małopolski Pociąg do Kariery-Sezon I''
- Minimalna liczba uczestników1
- Maksymalna liczba uczestników5
- Data zakończenia rekrutacji26-11-2024
- Forma prowadzenia usługistacjonarna
- Liczba godzin usługi60
- Podstawa uzyskania wpisu do BURustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2023 r. poz. 622 z późn. zm.)
- Zakres uprawnieńw zakresie: prawa jazdy kategorii: AM, A1, A2, A, B, C, D, BE, CE
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Usługa KURS ,, PRAWO JAZDY KAT.C''-przygotowuje do zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych do samodzielnego i bezpiecznego poruszania się samochodem ciężarowym w ruchu drogowym zgodnie z obowiązujacymi przepisami ruchu drogowego.Głównym celem edukacyjnym usługi jest kompleksowe przygotowanie uczestnika do uzyskania wyników pozytywnych z teoretycznego i praktycznego egzaminu państwowego na prawo jazdy kat.C i uzyskania uprawnień kategorii C prawa jazdy.
Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
---|---|---|
Efekty uczenia się W obszarze wiedzy uczestnik:definiuje przepisy ogólne dotyczące ruchu pojazdów,charakteryzuje zasady i przepisy służące bezpiecznemu poruszaniu się pojazdem po drodze publicznej,rozróznia przepisy szczegółowe dotyczące samochodów ciężarowych,charakteryzuje zagadnienia z zakresu techniki kierowania,budowy i obsługi technicznej samochodów ciężarowych oraz obowiązków kierowcy i posiadacza pojazdu. | Kryteria weryfikacji W obszarze wiedzy uczestnik:definiuje przepisy ogólne dotyczące ruchu pojazdów,charakteryzuje zasady i przepisy służące bezpiecznemu poruszaniu się pojazdem po drodze publicznej,rozróznia przepisy szczegółowe dotyczące samochodów ciężarowych,charakteryzuje zagadnienia z zakresu techniki kierowania,budowy i obsługi technicznej samochodów ciężarowych oraz obowiązków kierowcy i posiadacza pojazdu. | Metoda walidacji Test teoretyczny |
Efekty uczenia się W obszarze umiejętności uczestnik:obsługuje samochód:sprawdza stan techniczny podstawowych elementów pojazdu,sprawdza poziom płynów eksploatacyjnych i uzupełnia ich stan,przygotuje się do jazdy,kontroluje parametry pojazdu,wykonuje zadania na placu manewrowym i w ruchu drogowym,okreslone w odpowiednich aktach prawnych,stosuje się do przepisów ruchu drogowego, ocenia rzeczywiste i potencjalne zagrożenia w ruchu drogowym,stosuje procedury postępowania w przypadku zaistnienia zdarzenia drogowego-wypadku. | Kryteria weryfikacji W obszarze umiejętności uczestnik:obsługuje samochód:sprawdza stan techniczny podstawowych elementów pojazdu,sprawdza poziom płynów eksploatacyjnych i uzupełnia ich stan,przygotuje się do jazdy,kontroluje parametry pojazdu,wykonuje zadania na placu manewrowym i w ruchu drogowym,okreslone w odpowiednich aktach prawnych,stosuje się do przepisów ruchu drogowego, ocenia rzeczywiste i potencjalne zagrożenia w ruchu drogowym,stosuje procedury postępowania w przypadku zaistnienia zdarzenia drogowego-wypadku. | Metoda walidacji Obserwacja w warunkach rzeczywistych |
Efekty uczenia się W obszarze kompetencji społecznych uczestnik:stosuje zasady komunuikacji interpersonalnej,przestrzega systemu wartości,który motywuje do bezpiecznych zachowań na drodze i uwzględnia zasadę partnerstwa wobec innych uczestników ruchu drogowego, dba o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. | Kryteria weryfikacji W obszarze kompetencji społecznych uczestnik:stosuje zasady komunuikacji interpersonalnej,przestrzega systemu wartości,który motywuje do bezpiecznych zachowań na drodze i uwzględnia zasadę partnerstwa wobec innych uczestników ruchu drogowego, dba o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. | Metoda walidacji Obserwacja w warunkach rzeczywistych |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Kompetencje
Usługa prowadzi do nabycia kompetencji.Warunki uznania kompetencji
Program
Program
Szkolenie Prawo jazdy kat. C zawiera: 20h lekcyjnych zajęć teortycznych po 45 min. ,oraz 40 godz.zajęć praktycznych po 45 min.każda,co odpowiada 30h zegarowym zajęć praktycznych.
Zajęcia teoretyczne:
Zasady i przepisy służące bezpiecznemu poruszaniu się pojazdem po drodze publicznej: znaki ostrzegawcze, znaki zakazu, nakazu, znaki informacyjne, kierunku i miejscowości, uzupełniające, znaki drogowe poziome, sygnały świetlne, sygnały dawane przez kierującego ruchem, włączanie się do ruchu, skrzyżowania równorzędne, skrzyżowania ze znakami określającymi pierwszeństwo przejazdu, skrzyzowania z sygnalizacją świetlną, skrzyzowania lub przejścia dla pieszych, miejsca przystanków komunikacji publicznej, pozycja pojazdu na drodze, wjazd i zjazd ze skrzyżowania, zatrzymanie i postój, zmiana pasa ruchu, zmiana kierunku jazdy, bezpieczna jazda w tenelach, wyprzedzanie, omijanie, wymijanie, cofanie, używanie świateł zewnętrznych i sygnałów pojazdu, dopuszczalne prędkości pojazdu, ograniczenia, wyposażenie pojazdu związane z bezpieczeństwem, masy i wymiary pojazdu, zasady odnoszące się do rodzaju transportu, czasu pracy i odpoczynku kierowcy, wykorzystanie tachografów.
Zagrożenia związane z ruchem drogowym: znaczenie zachowania szczególnej ostrożności w stosunku do innych uzytkowników drogi, wysiadanie z pojazdu, zabezpieczenie pojazdu, zachowanie wobec pieszego, wobec osoby o ograniczonej możliwosci poruszania się, zachowanie wobec rowerzysty i dzieci, zachowanie na przejazdach kolejowych i tramwajowych, odstępy i hamowanie pojazdu, czynniki ryzyka związane z róznymi warunkami drogowymi, w szczególności ze zmiana tych warunków w zależności od pogody i pory dnia lub nocy, właściwości róznych typów dróg i zwiazane z tym obowiązujace wymagania, różne pola widzenia kierowców, technika kierowania pojazdem.
Postepowanie w sytuacjach nadzwyczajnych: ogólne zasady okreslające zachowanie kierowcy w momencie awarii lub wypadku, spostrzeganie, ocena sytuacji i podejmowanie decyzji, szczególnie w zakresie czasu reakcji oraz zmian w zachowaniu za kierownicą, spowodowanych wpływem alkoholu, leków i produktów lecznichych, stanem świadomości i zmęczeniem.
Obowiązki kierowcy i posiadacza poojazdu: czynniki beapieczeństwa odnoszące się do pojazdu, ładunku i przewożonych osób, załadunek i rozładunek pojazdu, odpowiedzialność kierowcy / posiadacza pojazdu, dokumenty dotyczące pojazdu i transportowe, wymagane w krajowym i miedzynarodowym przewozie rzeczy i osób, aspekty mechaniczne związane z zachowaniem, bezpieczeństwa na drodze, konserwacja i naprawy bieżace.
Zajęcia praktyczne:
Plac manewrowy: przygotowanie się do jazdy, sprawdzanie stanu technicznego podstawowych elementów pojazazdu odpowiedzialnych bezpośrednio za bezpieczeństwo jazdy w ruchu drogowym:poziom oleju w silniku, poziom płynu chłodzącego, poziom płynu hamulcowego, obecność płynu w spryskiwaczach, działanie sygnału dźwiękowego, działanie świateł pozycyjnych/postojowych, działanie świateł mijania, działanie świateł drogowych, działanie swiateł hamowania''STOP'', działanie świateł cofania, działanie świateł kierunkowskazów, działanie świateł awaryjnych, działanie świateł przeciwmgłowych tylnych, ustawianie fotela, lusterek, zagłówków, zapinanie pasów bezpieczeństwa, upewnienie sie, czy drzwi pojazdu sa zamknięte.
Ruszanie z miejsca oraz jazda pasem ruchu do przodu i tyłu: uruchamianie silnika pojazdu, włączanie świateł odpowiednich do jazdy w ruchu drogowym, upewnianie się o możliwości jazdy: wykluczanie prawdopodobieństwa spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym, ocena sytuacji wokół pojazdu, płynne ruszanie do przodu i tyłu, zatrzymanie pojazdu przed końcem i początkiem pasa ruchu, parkowanie skośne, parkowanie prostopadłe, parkowanie równoległe, ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu.
Ruch drogowy: wjazd na droge z obiektu przydrożnego; jazda drogami dwukierunkowymi jednojezdniowymi o róznej liczbie wyznaczonych i niewyznaczonych pasów ruchu;posiadajacymi odcinki proste i łuki;wzniesienoia i spadki;obnizone i podwyższone dopuszczalne prędkości; jazda drogami dwukierunkowymi dwujezdniowymi o róznej liczbie wyznaczonych i niewyznaczonych pasów ruchu; posiadającymi odcinki proste i łuki; wzniesienia i spadki;obniżone i podwyższone dopuszczalne prędkości; jazda drogami jednokierunkowymi o róznej liczbie wyznaczonych i niewyznaczonych pasów ruchu;przejazd przez skrzyzowanie równorzędne; przejazd przez skrzyzowanie oznakowane znakami ustalajacymi pierwszeństwo przejazdu; przejazd przez skrzyżowania z sygnalizacją świetlną; przejazd przez skrzyżowania , na których ruch odbywa sie wokół wyspy; przejazd przez skrzyzowania dwupoziomowe; przejazd przez przejscia dla pieszych; przejazd przez tunel; przejazd przez torowisko kolejowe; przejazd obok przystanku autobusowego; wykonanie manewru wyprzedzania; wykonanie manewru omijania; wykonanie manewru wymijania;wykonanie manewru zmiany pasa ruchu; wykonanie manewru zmiany kierunku jazdy w lewo; wykonanie manewru zmoiany kierunku jazdy w prawo; wykonanie manewruzawracania na skrzyżowaniu; hamowanieo od prędkości co najmniej 50 km/h do zatrzymania we wskazanym miejscu; hamowanie wykonane w sytuacjach awaryjnych; zmiana biegów własciwa dla energooszczednej jazdy; korzystanie z momentu obrotowego silnika podczas hamowania-stosowanie hamowania silnikiem.
Harmonogram
Harmonogram
Przedmiot / temat zajęć | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
---|---|---|---|---|---|
Przedmiot / temat zajęć 1 z 4 Kat.C | Prowadzący Łukasz Magiera | Data realizacji zajęć 27-11-2024 | Godzina rozpoczęcia 14:00 | Godzina zakończenia 21:00 | Liczba godzin 07:00 |
Przedmiot / temat zajęć 2 z 4 Kat.C | Prowadzący Łukasz Magiera | Data realizacji zajęć 28-11-2024 | Godzina rozpoczęcia 14:00 | Godzina zakończenia 21:00 | Liczba godzin 07:00 |
Przedmiot / temat zajęć 3 z 4 Kat.C | Prowadzący Łukasz Magiera | Data realizacji zajęć 29-11-2024 | Godzina rozpoczęcia 14:00 | Godzina zakończenia 20:00 | Liczba godzin 06:00 |
Przedmiot / temat zajęć 4 z 4 Walidacja-egzamin zewnętrzny w WORDzie | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 28-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 08:00 | Godzina zakończenia 09:00 | Liczba godzin 01:00 |
Cena
Cena
Cennik
- Rodzaj cenyCena
- Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto4 500,00 PLN
- Koszt przypadający na 1 uczestnika netto4 500,00 PLN
- Koszt osobogodziny brutto75,00 PLN
- Koszt osobogodziny netto75,00 PLN
Prowadzący
Prowadzący
Tadeusz Dzieglewicz
średnie
właściciel firmy
Tomasz Dzięglewicz
Instruktor nauki jazdy od ponad 15 lat - trener z zakresu kwalifikacji od 2010r
średnie
Instruktor nauki jazdy od ponad 15 lat - trener z zakresu kwalifikacji od 2010r
Łukasz Magiera
Mateusz Jabłecki
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
-aplikacja mobilna,
-notatnik i długopis
Warunki uczestnictwa
Jak wyżej
Informacje dodatkowe
Szczegółowy harmonogram części praktycznej szkolenia jest ustalany indywidualnie z każdym uczestnikiem po zakończonej teorii i jest dostosowany do jego dostępności czasowej po zakończonej teorii do 28.02.2025
Cena zawiera cenę kursu .
Cena
nie zawiera
badań psychologicznych i ogólnych.Cena
nie zawiera
egzaminu państwowego.ZAWARTO UMOWĘ Z WUP KRAKÓW NA ROZLICZANIE USŁUG Z WYKORZYSTANIEM ELEKTRONICZNYCH BONÓW SZKOLENIOWYCH W RAMACH PROJEKTU MAŁOPOLSKI POCIĄG DO KARIERY.
SZKOLENIE ROZLICZANE JEST W RAMACH PRZYZNANYCH BONÓW SZKOLENIOWYCH.
CENA GODZ.SZKOLENIOWEJ PRZEKRACZA 75 ZŁ( 5 BONÓW).
USŁUGA SKIEROWANA JEST DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH.