Studia podyplomowe KATOWICE: Neuropsychologia kliniczna i diagnoza neuropsychologiczna w ujęciu praktycznym_GRUPA 2
Studia podyplomowe KATOWICE: Neuropsychologia kliniczna i diagnoza neuropsychologiczna w ujęciu praktycznym_GRUPA 2
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaZdrowie i medycyna / Medycyna
- Sposób dofinansowaniawsparcie dla osób indywidualnychwsparcie dla pracodawców i ich pracowników
- Grupa docelowa usługi
Psycholodzy praktycy zainteresowani neuropsychologią oraz diagnozą neuropsychologiczną, gotowi do rozwoju wiedzy w dziedzinie neuropsychologii klinicznej jako nauki interdyscyplinarnej, obejmującej elementy neurologii, neuroanatomii funkcjonalnej, neuroradiologii, neuropsychiatrii.
Warunkami podjęcia studiów są:
- posiadanie doświadczenia zawodowego jako psycholog zajmujący się problematyką kliniczną lub/i w obszarze pomocy psychologicznej, diagnozy psychologicznej, psychoterapii (również w formie staży, praktyk, wolontariatów)
- bieżąca aktywność zawodowa jako psycholog zajmujący się problematyką kliniczną, diagnozą psychologiczną lub/i w obszarze pomocy psychologicznej, psychoterapii (również w formie stażu). Posiadanie stałego kontaktu z pacjentami umożliwiającego przygotowanie opisu przypadku z praktyki własnej realizowanego w trakcie kształcenia.
- Minimalna liczba uczestników1
- Maksymalna liczba uczestników24
- Data zakończenia rekrutacji08-11-2024
- Forma prowadzenia usługizdalna w czasie rzeczywistym
- Liczba godzin usługi200
- Podstawa uzyskania wpisu do BURart. 163 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 742, z późn. zm.)
- Zakres uprawnieńStudia podyplomowe
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Celem studiów jest przedstawienie znaczenia neuropsychologii w praktyce klinicznej, nabycie przez słuchaczy studiów umiejętności obserwacji, przeprowadzania wywiadu klinicznego, badania, stawiania hipotez diagnostycznych, wnioskowania neuropsychologicznego, poznanie podejścia eksperymentalno-klinicznego oraz metod terapeutycznych wybranych deficytów mózgowych.Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
---|---|---|
Efekty uczenia się WIEDZA: W efekcie ukończenia studiów absolwent ma uporządkowaną wiedzę z zakresu rozumienia złożoności związku między stanem mózgowia i stanem behawioralnym. Wnikliwie rozpoznaje czynniki determinujące obraz zaburzeń behawioralnych. Poznaje budowę i struktury ośrodkowego układu nerwowego oraz pojęcia z neuroanatomii funkcjonalnej, jak również mechanizmy uszkodzenia mózgowia oraz jednostki nozologiczne istotne z punktu widzenia praktyki psychologicznej. Zdefiniuje i klasyfikuje funkcje mózgowe będące przedmiotem oceny neuropsychologicznej. Rozpoznaje i różnicuje ich psychologiczną strukturę oraz podłoże neuroanatomiczne. Uzasadnia znaczenie diagnozy funkcjonalnej w kontekście diagnozy nozologiczne i lokalizacyjnej. Obsługuje szerokie spektrum narzędzi diagnozy neuropsychologicznej, metody przesiewowe, testy i próby kliniczne, w tym: Mini Mental State Examination (MMSE) Test Rysowania Zegara (CDT) Montreal Cognitive Assessment (MoCA) Addenbrooke's Cognitive Examination- III (ACE-III) Test Pamięci Wzrokowej Bentona Kalifornijski Test Uczenia się Językowego Test Matryc Ravena Test Sortowania Kart z Wisconsin Test Fluencji Figuralnej Ruffa Kolorowy Test Połączeń. | Kryteria weryfikacji Zgodność z celami i standardami:Sprawdzenie, czy osiągnięcia osoby studiującej są zgodne z wcześniej określonymi celami edukacyjnymi i standardami nauczania. Jasność i precyzja: Ocenianie czy osiągnięcia osoby studiującej są jasne, konkretne i precyzyjne, czyli czy pokazują rzeczywiste zrozumienie i opanowanie materiału. Zastosowanie w praktyce: Ocena zdolności osoby studiującej do zastosowania nabytej wiedzy i umiejętności w praktycznych sytuacjach lub zadaniach. Interakcja i komunikacja: Analiza umiejętności osoby studiującej w komunikacji i współpracy z innymi, zarówno w kontekście edukacyjnym, jak i społecznym | Metoda walidacji Test teoretyczny |
Metoda walidacji Obserwacja w warunkach symulowanych | ||
Efekty uczenia się UMIEJĘTNOŚCIW procesie kształcenia absolwent nabywa umiejętności w zakresie postępowania diagnostycznego: planowania procesu diagnozy, stawiania hipotez diagnostycznych, obserwacji i doboru metod diagnozy do analizowanego problemu, myślenia klinicznego, formułowania wniosków i opisu wyników diagnozy. | Kryteria weryfikacji Zgodność z celami i standardami: Sprawdzenie, czy osiągnięcia osoby studiującej są zgodne z wcześniej określonymi celami edukacyjnymi i standardami nauczania. Jasność i precyzja: Ocenianie czy osiągnięcia osoby studiującej są jasne, konkretne i precyzyjne, czyli czy pokazują rzeczywiste zrozumienie i opanowanie materiału. Zastosowanie w praktyce: Ocena zdolności osoby studiującej do zastosowania nabytej wiedzy i umiejętności w praktycznych sytuacjach lub zadaniach. Interakcja i komunikacja: Analiza umiejętności osoby studiującej w komunikacji i współpracy z innymi, zarówno w kontekście edukacyjnym, jak i społecznym. | Metoda walidacji Test teoretyczny |
Metoda walidacji Obserwacja w warunkach symulowanych | ||
Efekty uczenia się KOMPETENCJE SPOŁECZNEAbsolwent zdobywa kompetencje w obszarze o znacznym deficycie specjalistów. Uzyskuje wyrazistą tożsamość zawodową. Definiuje znaczenie neuropsychologii w praktyce klinicznej. Wykazuje kreatywność w planowaniu pracy. Zachowuje otwartość na wszystkie problemy pacjenta. Ocenia problemy psychologiczne wynikające z badania neuropsychologicznego oraz znaczenie zdolności nawiązywania relacji z pacjentem z uszkodzeniem oun w celu realizacji diagnozy. Rozwija sprawność komunikowania się i współdziałania z innymi członkami zespołu diagnostyczno-terapeutycznego. Stara się szerzyć kulturę neuropsychologiczną. Zachowuje otwartość na samorozwój. Intencjonalnie przyjmuje wiedzę i jest w gotowości na dalszy rozwój. Ma potrzebę samodzielnego aktualizowania posiadanej wiedzy z zakresu neuropsychologii, w związku z jej ciągłym rozwojem. | Kryteria weryfikacji Zgodność z celami i standardami: Sprawdzenie, czy osiągnięcia osoby studiującej są zgodne z wcześniej określonymi celami edukacyjnymi i standardami nauczania. Jasność i precyzja: Ocenianie czy osiągnięcia osoby studiującej są jasne, konkretne i precyzyjne, czyli czy pokazują rzeczywiste zrozumienie i opanowanie materiału. Zastosowanie w praktyce: Ocena zdolności osoby studiującej do zastosowania nabytej wiedzy i umiejętności w praktycznych sytuacjach lub zadaniach. Interakcja i komunikacja: Analiza umiejętności osoby studiującej w komunikacji i współpracy z innymi, zarówno w kontekście edukacyjnym, jak i społecznym. | Metoda walidacji Test teoretyczny |
Metoda walidacji Obserwacja w warunkach symulowanych |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Inne kwalifikacje
Uznane kwalifikacje
Informacje
- Podstawa prawna dla Podmiotów / kategorii Podmiotówuprawnionych do wydawania dokumentów potwierdzających uzyskanie kwalifikacji, w tym w zawodzie
- Nazwa/Kategoria Podmiotu prowadzącego walidacjęUniwersytet SWPS
- Podmiot prowadzący walidację jest zarejestrowany w BURTak
- Nazwa/Kategoria Podmiotu certyfikującegoUniwersytet SWPS
- Podmiot certyfikujący jest zarejestrowany w BURTak
Program
Program
Program studiów zawiera 200 godzin dydaktycznych realizowanych w formie warsztatów oraz wykładów. Studia umożliwiają zdobycie 49 punktów ECTS. Studia trwają rok (dwa semestry). Program studiów obejmuje następujące zajęcia:
MODUŁ I (7 godz)
WPROWADZENIE DO NEUROPSYCHOLOGII KLINICZNEJ
- Ocena neuropsychologiczna w warunkach praktyki klinicznej.
- Poglądy na temat związku mózg- zachowanie i podstawy mózgowej organizacji funkcji psychicznych.
MODUŁ II (20 godz.)
WSPÓŁCZESNA NEUROPSYCHOLOGIA KLINICZNA
- Mózgowa organizacja funkcji: badania kliniczne a badania neuroobrazowe.
- Mózgowe mechanizmy zachowania z perspektywy neuroobrazowania - asymetria funkcjonalna, mózgowe podłoże uwagi, pamięci funkcji wykonawczych.
MODUŁ III ( 35 godz.)
STRUKTURA, FUNKCJA, MECHANIZMY PATOLOGII UKŁADU NERWOWEGO
- Anatomia i fizjologia układu nerwowego-podstawowe pojęcia dla praktyki neuropsychologicznej.
- Podstawy neurologii klinicznej.
MODUŁ IV (34 godz.)
NEUROPSYCHOLOGICZNE NASTĘPSTWA USZKODZEŃ MÓZGU I WYBRANE SYNDROMY
- Zaburzenia samoświadomości z perspektywy neuropsychologii klinicznej.
- Zaburzenia funkcji językowych.
- Apraksja.
- Agnozja.
- Zaburzenia pamięci.
- Zaburzenia procesów uwagi.
- Zaburzenia funkcji wykonawczych.
- Omówienie deficytów neuropsychologicznych w wybranych chorobach naczyniowych mózgu.
- Zespół zaniedbywania stronnego.
MODUŁ V (24 godz.)
METODY DIAGNOZY NEUROPSYCHOLOGICZNEJ
- Metody przesiewowe i badanie w nurcie eksperymentalno - klinicznym
- Metody badania pamięci.
- Badanie funkcji wykonawczych.
MODUŁ VI (57 godz.)
PROBLEM DIAGNOZY NEUROPSYCHOLOGICZNEJ I NEUROREHABILITACJI
- Profil deficytów neuropsychologicznych w wybranych schorzeniach oun (zespół amnestyczny). Analiza przypadku.
- Profil deficytów neuropsychologicznych w wybranych schorzeniach oun (stan po udarze prawej półkuli). Analiza
- przypadku.
- Profil deficytów neuropsychologicznych w wybranych schorzeniach oun (pourazowe zaburzenia funkcji wykonawczych). Analiza przypadku.
- Profil deficytów neuropsychologicznych w wybranych schorzeniach oun (stan po udarze lewej półkuli). Analiza
- przypadku.
- Profil deficytów neuropsychologicznych w wybranych schorzeniach oun (proces dementywny). Analiza przypadku.
- Profil deficytów neuropsychologicznych w wybranych schorzeniach oun na przykładzie postępowania diagnostyczno-rehabilitacyjnego upacjenta na oddziale rehabilitacji neurologicznej. Analiza przypadku.
- Problem diagnozy stanów pourazowych.
- Problem diagnozy osób w wieku podeszłym.
- Profil deficytów neuropsychologicznych w wybranych schorzeniach oun na przykładzie diagnozy trudności neurorozwojowych. Analiza przypadku.
- Seminarium superwizyjne.
MODUŁ VII (23 godz.)
WPROWADZENIE DO NEUROREHABILITACJI
- Dysfunkcje sfery wykonawczej z perspektywy neurorehabilitacji.
- Problemy neurorehabilitacji.
Linki do zajeć ważne są do końca września 2025 roku
Sposób walidacji usługi - weryfikacja efektów kształcenia następuje w ramach zaliczeń realizowanych w trakcie studiów.
INFORMACJE DODATKOWE:
Czas trwania studiów: dwa semestry
Ilość punktów ECTS: 49
Liczba godzin dydaktycznych: 200 (w tym 21 godz. zajęć wykładowych oraz 179 godz. zajęć praktycznych). Godzina dydaktyczna = 45 minut.
Studia realizoane są w formie zdalnej .
Zajęcia na kierunku prowadzone w formie wykładów oraz warsztatów. Realizowane w soboty oraz niedziele.
W szczegółowym harmonogramie uwzględnione zostały przerwy.
Na zajęciach zdalnych w czasie rzeczywistym: wykład lub/i ćwiczenia/rozmowa na żywo na platformie Google Meet.
W szczegółowym harmonogramie uwzględnione zostały:
- przerwy, które nie są wliczone w godziny usługi rozwojowej.
- walidacja, której godziny realizacji nie są wliczane w godziny usługi rozwojowej
Warunkiem ukończenia studiów jest minimum 80% obecności na zajęciach oraz zdobycie zaliczeń poszczegółnych przedmiotów przewidzianych programem studiów.
Po ukończeniu studiów absolwenci otrzymują, przewidziane ustawą, świadectwo ukończenia Studiów Podyplomowych na Uniwersytecie SWPS.
Pozostała kadra kierunku:
Osoba walidująca - dr Maria Smoleńska - Dyrektor ds. Programowych Studiów Podyplomowych i Szkoleń
Z ważnych przyczyn Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń może dokonać zmian w programie i kadrze studiów.
Harmonogram
Harmonogram
Przedmiot / temat zajęć | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
---|---|---|---|---|
Przedmiot / temat zajęć 1 z 81 Ocena neuropsychologiczna w warunkach praktyki klinicznej | Data realizacji zajęć 09-11-2024 | Godzina rozpoczęcia 08:30 | Godzina zakończenia 11:00 | Liczba godzin 02:30 |
Przedmiot / temat zajęć 2 z 81 Anatomia i fizjologia układu nerwowego - podstawowe pojęcia dla praktyki neuropsychologicznej. | Data realizacji zajęć 09-11-2024 | Godzina rozpoczęcia 11:15 | Godzina zakończenia 13:30 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 3 z 81 Anatomia i fizjologia układu nerwowego - podstawowe pojęcia dla praktyki neuropsychologicznej. | Data realizacji zajęć 09-11-2024 | Godzina rozpoczęcia 14:15 | Godzina zakończenia 15:45 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 4 z 81 Anatomia i fizjologia układu nerwowego - podstawowe pojęcia dla praktyki neuropsychologicznej. | Data realizacji zajęć 09-11-2024 | Godzina rozpoczęcia 15:45 | Godzina zakończenia 16:30 | Liczba godzin 00:45 |
Przedmiot / temat zajęć 5 z 81 Anatomia i fizjologia układu nerwowego - podstawowe pojęcia dla praktyki neuropsychologicznej. | Data realizacji zajęć 09-11-2024 | Godzina rozpoczęcia 16:45 | Godzina zakończenia 19:00 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 6 z 81 Anatomia i fizjologia układu nerwowego - podstawowe pojęcia dla praktyki neuropsychologicznej. | Data realizacji zajęć 10-11-2024 | Godzina rozpoczęcia 11:00 | Godzina zakończenia 13:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 7 z 81 Anatomia i fizjologia układu nerwowego - podstawowe pojęcia dla praktyki neuropsychologicznej. | Data realizacji zajęć 10-11-2024 | Godzina rozpoczęcia 14:00 | Godzina zakończenia 16:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 8 z 81 Poglądy na temat związku mózg - zachowanie i podstawy mózgowej organizacji funkcji psychicznych | Data realizacji zajęć 10-11-2024 | Godzina rozpoczęcia 16:30 | Godzina zakończenia 19:30 | Liczba godzin 03:00 |
Przedmiot / temat zajęć 9 z 81 Omówienie deficytów neuropsychologicznych w wybranych chorobach naczyniowych mózgu | Data realizacji zajęć 30-11-2024 | Godzina rozpoczęcia 08:30 | Godzina zakończenia 10:45 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 10 z 81 Omówienie deficytów neuropsychologicznych w wybranych chorobach naczyniowych mózgu | Data realizacji zajęć 30-11-2024 | Godzina rozpoczęcia 11:00 | Godzina zakończenia 12:30 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 11 z 81 Dysfunkcje sfery wykonawczej z perspektywy neurorehabilitacji | Data realizacji zajęć 30-11-2024 | Godzina rozpoczęcia 12:30 | Godzina zakończenia 13:15 | Liczba godzin 00:45 |
Przedmiot / temat zajęć 12 z 81 Dysfunkcje sfery wykonawczej z perspektywy neurorehabilitacji | Data realizacji zajęć 30-11-2024 | Godzina rozpoczęcia 14:00 | Godzina zakończenia 15:30 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 13 z 81 Zaburzenia procesów uwagi | Data realizacji zajęć 30-11-2024 | Godzina rozpoczęcia 15:45 | Godzina zakończenia 17:15 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 14 z 81 Zespół zaniedbywania stronnego | Data realizacji zajęć 01-12-2024 | Godzina rozpoczęcia 08:30 | Godzina zakończenia 10:45 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 15 z 81 Zespół zaniedbywania stronnego | Data realizacji zajęć 01-12-2024 | Godzina rozpoczęcia 11:00 | Godzina zakończenia 12:30 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 16 z 81 Zaburzenia funkcji językowych | Data realizacji zajęć 01-12-2024 | Godzina rozpoczęcia 13:15 | Godzina zakończenia 15:30 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 17 z 81 Zaburzenia funkcji językowych | Data realizacji zajęć 01-12-2024 | Godzina rozpoczęcia 15:45 | Godzina zakończenia 18:00 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 18 z 81 Agnozja | Data realizacji zajęć 14-12-2024 | Godzina rozpoczęcia 08:30 | Godzina zakończenia 10:45 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 19 z 81 Apraksja | Data realizacji zajęć 14-12-2024 | Godzina rozpoczęcia 11:00 | Godzina zakończenia 13:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 20 z 81 Metody przesiewowe i badanie w nurcie eksperymentalno-klinicznym | Data realizacji zajęć 14-12-2024 | Godzina rozpoczęcia 14:00 | Godzina zakończenia 16:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 21 z 81 Metody przesiewowe i badanie w nurcie eksperymentalno-klinicznym | Data realizacji zajęć 14-12-2024 | Godzina rozpoczęcia 16:30 | Godzina zakończenia 17:15 | Liczba godzin 00:45 |
Przedmiot / temat zajęć 22 z 81 Zaburzenia pamięci | Data realizacji zajęć 15-12-2024 | Godzina rozpoczęcia 08:30 | Godzina zakończenia 12:15 | Liczba godzin 03:45 |
Przedmiot / temat zajęć 23 z 81 Metody badania pamięci | Data realizacji zajęć 15-12-2024 | Godzina rozpoczęcia 13:00 | Godzina zakończenia 15:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 24 z 81 Metody badania pamięci | Data realizacji zajęć 15-12-2024 | Godzina rozpoczęcia 15:30 | Godzina zakończenia 17:00 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 25 z 81 Podstawy neurologii klinicznej | Data realizacji zajęć 11-01-2025 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 11:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 26 z 81 Podstawy neurologii klinicznej | Data realizacji zajęć 11-01-2025 | Godzina rozpoczęcia 11:30 | Godzina zakończenia 13:45 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 27 z 81 Podstawy neurologii klinicznej | Data realizacji zajęć 11-01-2025 | Godzina rozpoczęcia 14:30 | Godzina zakończenia 16:45 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 28 z 81 Podstawy neurologii klinicznej | Data realizacji zajęć 11-01-2025 | Godzina rozpoczęcia 17:00 | Godzina zakończenia 17:45 | Liczba godzin 00:45 |
Przedmiot / temat zajęć 29 z 81 Podstawy neurologii klinicznej | Data realizacji zajęć 12-01-2025 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 11:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 30 z 81 Podstawy neurologii klinicznej | Data realizacji zajęć 12-01-2025 | Godzina rozpoczęcia 11:30 | Godzina zakończenia 13:45 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 31 z 81 Podstawy neurologii klinicznej | Data realizacji zajęć 12-01-2025 | Godzina rozpoczęcia 14:30 | Godzina zakończenia 16:45 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 32 z 81 Podstawy neurologii klinicznej | Data realizacji zajęć 12-01-2025 | Godzina rozpoczęcia 17:00 | Godzina zakończenia 17:45 | Liczba godzin 00:45 |
Przedmiot / temat zajęć 33 z 81 Zaburzenia funkcji wykonawczych | Data realizacji zajęć 01-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 08:30 | Godzina zakończenia 10:45 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 34 z 81 Zaburzenia funkcji wykonawczych | Data realizacji zajęć 01-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 11:00 | Godzina zakończenia 11:45 | Liczba godzin 00:45 |
Przedmiot / temat zajęć 35 z 81 Badanie funkcji wykonawczych | Data realizacji zajęć 01-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 12:00 | Godzina zakończenia 12:45 | Liczba godzin 00:45 |
Przedmiot / temat zajęć 36 z 81 Badanie funkcji wykonawczych | Data realizacji zajęć 01-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 13:30 | Godzina zakończenia 15:45 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 37 z 81 Badanie funkcji wykonawczych | Data realizacji zajęć 01-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 16:00 | Godzina zakończenia 16:45 | Liczba godzin 00:45 |
Przedmiot / temat zajęć 38 z 81 Metody przesiewowe i badanie w nurcie eksperymentalno-klinicznym | Data realizacji zajęć 01-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 17:00 | Godzina zakończenia 17:45 | Liczba godzin 00:45 |
Przedmiot / temat zajęć 39 z 81 Metody przesiewowe i badanie w nurcie eksperymentalno-klinicznym | Data realizacji zajęć 02-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 08:30 | Godzina zakończenia 10:45 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 40 z 81 Metody przesiewowe i badanie w nurcie eksperymentalno-klinicznym | Data realizacji zajęć 02-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 11:00 | Godzina zakończenia 13:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 41 z 81 Profil deficytów neuropsychologicznych w wybranych schorzeniach oun (pourazowe zaburzenia funkcji wykonawczych). Analiza przypadku | Data realizacji zajęć 02-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 14:00 | Godzina zakończenia 16:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 42 z 81 Profil deficytów neuropsychologicznych w wybranych schorzeniach oun (pourazowe zaburzenia funkcji wykonawczych). Analiza przypadku | Data realizacji zajęć 02-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 16:30 | Godzina zakończenia 17:15 | Liczba godzin 00:45 |
Przedmiot / temat zajęć 43 z 81 Mózgowa organizacja funkcji: badania kliniczne a badania neuroobrazowe | Data realizacji zajęć 15-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 11:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 44 z 81 Mózgowa organizacja funkcji: badania kliniczne a badania neuroobrazowe | Data realizacji zajęć 15-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 11:30 | Godzina zakończenia 13:00 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 45 z 81 Mózgowe mechanizmy zachowania z perspektywy neuroobrazowania - asymetria funkcjonalna, mózgowe podłoże uwagi, pamięci funkcji wykonawczych | Data realizacji zajęć 15-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 13:45 | Godzina zakończenia 16:00 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 46 z 81 Mózgowe mechanizmy zachowania z perspektywy neuroobrazowania - asymetria funkcjonalna, mózgowe podłoże uwagi, pamięci funkcji wykonawczych | Data realizacji zajęć 15-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 16:15 | Godzina zakończenia 17:45 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 47 z 81 Mózgowa organizacja funkcji: badania kliniczne a badania neuroobrazowe | Data realizacji zajęć 16-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 11:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 48 z 81 Mózgowa organizacja funkcji: badania kliniczne a badania neuroobrazowe | Data realizacji zajęć 16-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 11:30 | Godzina zakończenia 13:00 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 49 z 81 Mózgowe mechanizmy zachowania z perspektywy neuroobrazowania - asymetria funkcjonalna, mózgowe podłoże uwagi, pamięci funkcji wykonawczych | Data realizacji zajęć 16-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 13:45 | Godzina zakończenia 16:00 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 50 z 81 Mózgowe mechanizmy zachowania z perspektywy neuroobrazowania - asymetria funkcjonalna, mózgowe podłoże uwagi, pamięci funkcji wykonawczych | Data realizacji zajęć 16-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 16:15 | Godzina zakończenia 17:45 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 51 z 81 Metody badania pamięci | Data realizacji zajęć 01-03-2025 | Godzina rozpoczęcia 08:30 | Godzina zakończenia 10:45 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 52 z 81 Profil deficytów neuropsychologicznych w wybranych schorzeniach oun (zespół amnestyczny). Analiza przypadku | Data realizacji zajęć 01-03-2025 | Godzina rozpoczęcia 11:00 | Godzina zakończenia 13:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 53 z 81 Profil deficytów neuropsychologicznych w wybranych schorzeniach oun (zespół amnestyczny). Analiza przypadku | Data realizacji zajęć 01-03-2025 | Godzina rozpoczęcia 14:00 | Godzina zakończenia 14:45 | Liczba godzin 00:45 |
Przedmiot / temat zajęć 54 z 81 Profil deficytów neuropsychologicznych w wybranych schorzeniach oun (proces dementywny). Analiza przypadku | Data realizacji zajęć 01-03-2025 | Godzina rozpoczęcia 15:00 | Godzina zakończenia 17:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 55 z 81 Profil deficytów neuropsychologicznych w wybranych schorzeniach oun (proces dementywny). Analiza przypadku | Data realizacji zajęć 01-03-2025 | Godzina rozpoczęcia 17:30 | Godzina zakończenia 18:15 | Liczba godzin 00:45 |
Przedmiot / temat zajęć 56 z 81 Profil deficytów neuropsychologicznych w wybranych schorzeniach oun (stan po udarze lewej półkuli). Analiza przypadku | Data realizacji zajęć 02-03-2025 | Godzina rozpoczęcia 08:30 | Godzina zakończenia 10:45 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 57 z 81 Profil deficytów neuropsychologicznych w wybranych schorzeniach oun (stan po udarze lewej półkuli). Analiza przypadku | Data realizacji zajęć 02-03-2025 | Godzina rozpoczęcia 11:00 | Godzina zakończenia 11:45 | Liczba godzin 00:45 |
Przedmiot / temat zajęć 58 z 81 Profil deficytów neuropsychologicznych w wybranych schorzeniach oun (stan po udarze prawej półkuli). Analiza przypadku | Data realizacji zajęć 02-03-2025 | Godzina rozpoczęcia 12:00 | Godzina zakończenia 13:30 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 59 z 81 Profil deficytów neuropsychologicznych w wybranych schorzeniach oun (stan po udarze prawej półkuli). Analiza przypadku | Data realizacji zajęć 02-03-2025 | Godzina rozpoczęcia 14:15 | Godzina zakończenia 16:30 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 60 z 81 Profil deficytów neuropsychologicznych w wybranych schorzeniach oun na przykładzie postępowania diagnostyczno-rehabilitacyjnego u pacjenta na oddziale rehabilitacji neurologicznej. Analiza przypadku | Data realizacji zajęć 05-04-2025 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 11:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 61 z 81 Profil deficytów neuropsychologicznych w wybranych schorzeniach oun na przykładzie postępowania diagnostyczno-rehabilitacyjnego u pacjenta na oddziale rehabilitacji neurologicznej. Analiza przypadku | Data realizacji zajęć 05-04-2025 | Godzina rozpoczęcia 11:30 | Godzina zakończenia 13:00 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 62 z 81 Profil deficytów neuropsychologicznych w wybranych schorzeniach oun na przykładzie diagnozy trudności neurorozwojowych. Analiza przypadku | Data realizacji zajęć 06-04-2025 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 11:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 63 z 81 Profil deficytów neuropsychologicznych w wybranych schorzeniach oun na przykładzie diagnozy trudności neurorozwojowych. Analiza przypadku | Data realizacji zajęć 06-04-2025 | Godzina rozpoczęcia 11:30 | Godzina zakończenia 13:00 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 64 z 81 Profil deficytów neuropsychologicznych w wybranych schorzeniach oun na przykładzie diagnozy trudności neurorozwojowych. Analiza przypadku | Data realizacji zajęć 06-04-2025 | Godzina rozpoczęcia 13:45 | Godzina zakończenia 15:15 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 65 z 81 Problem diagnozy stanów pourazowych | Data realizacji zajęć 26-04-2025 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 11:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 66 z 81 Problem diagnozy stanów pourazowych | Data realizacji zajęć 26-04-2025 | Godzina rozpoczęcia 11:30 | Godzina zakończenia 13:00 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 67 z 81 Problem diagnozy stanów pourazowych | Data realizacji zajęć 26-04-2025 | Godzina rozpoczęcia 13:45 | Godzina zakończenia 16:00 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 68 z 81 Problem diagnozy stanów pourazowych | Data realizacji zajęć 26-04-2025 | Godzina rozpoczęcia 16:15 | Godzina zakończenia 17:45 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 69 z 81 Problem diagnozy osób w wieku podeszłym | Data realizacji zajęć 27-04-2025 | Godzina rozpoczęcia 08:30 | Godzina zakończenia 10:45 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 70 z 81 Problem diagnozy osób w wieku podeszłym | Data realizacji zajęć 27-04-2025 | Godzina rozpoczęcia 11:00 | Godzina zakończenia 12:30 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 71 z 81 Problem diagnozy osób w wieku podeszłym | Data realizacji zajęć 27-04-2025 | Godzina rozpoczęcia 13:15 | Godzina zakończenia 15:30 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 72 z 81 Problem diagnozy osób w wieku podeszłym | Data realizacji zajęć 27-04-2025 | Godzina rozpoczęcia 15:50 | Godzina zakończenia 16:35 | Liczba godzin 00:45 |
Przedmiot / temat zajęć 73 z 81 Zaburzenia samoświadomości z perspektywy neuropsychologii klinicznej | Data realizacji zajęć 27-04-2025 | Godzina rozpoczęcia 16:45 | Godzina zakończenia 17:30 | Liczba godzin 00:45 |
Przedmiot / temat zajęć 74 z 81 Problemy neurorehabilitacji | Data realizacji zajęć 10-05-2025 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 13:15 | Liczba godzin 04:15 |
Przedmiot / temat zajęć 75 z 81 Problemy neurorehabilitacji | Data realizacji zajęć 10-05-2025 | Godzina rozpoczęcia 14:00 | Godzina zakończenia 18:15 | Liczba godzin 04:15 |
Przedmiot / temat zajęć 76 z 81 Problemy neurorehabilitacji | Data realizacji zajęć 11-05-2025 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 13:15 | Liczba godzin 04:15 |
Przedmiot / temat zajęć 77 z 81 Problemy neurorehabilitacji | Data realizacji zajęć 11-05-2025 | Godzina rozpoczęcia 14:00 | Godzina zakończenia 18:15 | Liczba godzin 04:15 |
Przedmiot / temat zajęć 78 z 81 Przeprowadzenie walidacji - Egzamin I | Data realizacji zajęć 31-05-2025 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 10:30 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 79 z 81 Przeprowadzenie walidacji - Egzamin II | Data realizacji zajęć 01-06-2025 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 10:30 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 80 z 81 Seminarium superwizyjne- walidacja przeprowadzenie prezentacji | Data realizacji zajęć 28-06-2025 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 17:00 | Liczba godzin 08:00 |
Przedmiot / temat zajęć 81 z 81 Seminarium superwizyjne-walidacja przeprowadzenie prezentacji | Data realizacji zajęć 29-06-2025 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 17:00 | Liczba godzin 08:00 |
Cena
Cena
Cennik
- Rodzaj cenyCena
- Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto8 400,00 PLN
- Koszt przypadający na 1 uczestnika netto8 400,00 PLN
- Koszt osobogodziny brutto42,00 PLN
- Koszt osobogodziny netto42,00 PLN
- W tym koszt walidacji brutto0,00 PLN
- W tym koszt walidacji netto0,00 PLN
- W tym koszt certyfikowania brutto0,00 PLN
- W tym koszt certyfikowania netto0,00 PLN
Prowadzący
Prowadzący
mgr Joanna Metta-Pieszka
Swoje kompetencje zawodowe doskonali na spotkaniach superwizyjnych oraz specjalistycznych szkoleniach z zakresu problemów neuropsychologii klinicznej. Jej zainteresowania zawodowe są zogniskowane wokół neuroanatomicznych korelatów zaburzeń neurobehawioralnych oraz problemów efektywności diagnozy, w tym diagnostycznej wartości testów przesiewowych w neuropsychologii klinicznej.Związana zawodowo z: Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu (od 1993r. do nadal), NZOZ PZP dla Dzieci i Młodzieży w Będzinie (od 2007r. do nadal).
Psycholog. W ciągu ostatnich pięciu lat cały czas podnosiła swoje kwalifikacje, które przekazuje na zajęciach
Iwona Szatkowska
dr hab. n. społ. Dariusz Wieczorek
dr hab., prof. Uniwersytetu SWPS Krystyna Rymarczyk
dr n. med. Janusz Kapustecki
mgr Katarzyna Patykiewicz
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
Materiały dla uczestników usługi dostarczane są w wersji elektronicznej oraz/lub materiałów drukowanych koniecznych do przeprowadzenia zajęć. Materiały w wersji elektonicznej zamieszczane są na Classroomach poszczególnych zajęć.
Warunki uczestnictwa
Warunkiem przyjęcia jest spełnienie przez Kandydata wszystkich poniżej wymienionych warunków:
1. Wypełnienie internetowego formularza zgłoszeniowego (www.portal.swps.edu.pl/rejestracja) i dostarczenie do realizatora usługi (Uniwersytetu SWPS) przez Kandydata wszystkich wymaganych w procesie rekrutacji dokumentów.
2. Rozmowa kwalifikacyjna w formie online
Uprzejmie informujemy, że wypełnienie formularza rekrutacyjnego drogą internetową nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem.
Ponadto warunkiem przyjęcia jest posiadanie przez Uniwersytet SWPS wolnych
miejsc na danym kierunku oraz decyzja o uruchomieniu kierunku.
Informacje dodatkowe
Cena za studia podana w ramach powyższej Karty Usługi w Bazie Usług Rozwojowych nie obejmuje
opłaty rekrutacyjnej w kwocie 300 zł. Opłata rekrutacyjna nie jest wliczana do kwoty czesnego i jest
wnoszona przez kandydata na etapie rekrutacji.
Absolwenci i studenci Uniwersytetu SWPS są zwolnieni z jej wnoszenia.
Usługa jest zwolniona z VATU na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26b ustawa o podatku VAT.
Szczegółowe informacje na temat kierunku znajdą Państwo pod adresem:
https://www.swps.pl/oferta/katowice/podyplomowe/psychologia-psychoterapia/neuropsychologia-kliniczna-i-diagnoza-neuropsychologiczna-w-ujeciu-praktycznym
Harmonogram będzie dodany zgodnie z regulaminem 7 dni przed rozpoczęciem usługi.
Warunki techniczne
Warunki techniczne
1) platforma /rodzaj komunikatora, za pośrednictwem którego prowadzona będzie usługa: narzędzie z pakietu Google G-Suit ( google classroom oraz google meet)
2) minimalne wymagania sprzętowe, jakie musi spełniać komputer Uczestnika lub inne urządzenie do zdalnej komunikacji: komputer z procesorem Intel Pentium 4 lub nowszy, obsługujący SSE2 ,2 GB pamięci RAM, zainstalowany jeden z systemów operacyjnych Windows 7, 8, 10, macOS 10.9 lub nowszy. Dodatkowo wbudowany lub zewnętrzny mikrofon,opcjonalnie kamera video.(Do obsługi wideo w jakości HD wymagany jest procesor Intel drugiej generacji i3/i5/i7 2,2 GHz, odpowiednik firmy AMD lub lepszy).Android z systemem 5.0 lub nowszy/ iPhone z systemem iOS 11.0 lub nowszy.
3) minimalne wymagania dotyczące parametrów łącza sieciowego, jakim musi dysponować Uczestnik: https://support.google.com/a/answer/1279090
4) niezbędne oprogramowanie umożliwiające Uczestnikom dostęp do prezentowanych treści i materiałów: Przeglądarka Google Chrome lub Mozilla Firefox, Adobe Reader , Pakiet biurowy np Libre Office,Open office lub Microsoft office.