Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo - Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej "Zagłębia Miedziowego" w Legnicy
Charakterystyka działalności firmy
ODK organizuje i prowadzi działalność oświatową, której celem jest podnoszenie kwalifikacji, zdobywanie nowych uprawnień zawodowych, przekwalifikowanie zawodowe, poznawanie nowych dziedzin technik, nabywanie umiejętności obsługi nowych urządzeń.
ODK oferuje szeroki zakres szkoleń specjalistycznych oraz usług:
- Kurs dla kandydatów na członków Zarządów i Rad Nadzorczych
Kurs ma na celu przygotowanie uczestników do pełnienia funkcji członka rady nadzorczej w spółkach Skarbu Państwa lub w firmach prywatnych funkcjonujących w oparciu o przepisy prawa handlowego. Zakres merytoryczny kursu obejmuje najważniejsze i najbardziej aktualne informacje prawne i ekonomiczne potrzebne do sprawowania funkcji członka rad nadzorczych. Zasób wiedzy uzyskanej na szkoleniu jest niezbędny dla członków rad nadzorczych, ale również dla członków zarządów i właścicieli firm. Wychodząc naprzeciw wymogom Ustawy i Państwa oczekiwaniom proponujemy udział w 100-godzinnym kursie realizowanym systemem weekendowym. Kurs kończy się egzaminem wewnętrznym (wydaniem zaświadczeń ukończenia kursu) oraz egzaminem państwowym przed komisją powołaną przez MINISTRA SKARBU PAŃSTWA, który zostanie przeprowadzony po zakończonym kursie.
- Eksploatacja i dozór urządzeń i instalacji elektroenergetycznych do 1KV i bez ograniczenia napięcia, urządzenia grupy I – Uprawnienia E1, D1
Celem kursu jest przygotowanie słuchaczy do egzaminu kwalifikacyjnego z obowiązującej tematyki egzaminacyjnej, dotyczącej obsługi, konserwacji, remontów oraz prac montażowych przy urządzeniach elektroenergetycznych do 1 kV i powyżej ( zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dn. 28.04.2003r. w sprawie wymagań kwalifikacyjnych dla osób dozoru i eksploatacji.
- Eksploatacja i dozór urządzeń i instalacji energetycznych cieplno – gazowych. Grupa II i III uprawnienia E2, E3,D2, D3
Celem dokształcenia jest pogłębienie wiadomości w tej dziedzinie, poznanie pracowników z nowymi przepisami aktualnie obowiązującymi, ponadto ugruntowania poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne, współpracowników i całego zakładu. Szkolenia o wymienionej tematyce kończą się egzaminem kwalifikacyjnym i wydaniem aktualnych uprawnień w tym zakresie (zgodnie z ustawą z dnia 28 kwietnia 2003r. - Prawo energetyczne z późn. zmianami).
- Ubiegających się o prawo wykonywania prac pomiarowo – kontrolnych przy urządzeniach elektrycznych
Celem kursu jest przygotowanie słuchaczy do egzaminu kwalifikacyjnego z obowiązującej tematyki egzaminacyjnej, dotyczącej prac pomiarowo-kontrolnych przy urządzeniach elektroenergetycznych do 1 kV (zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dn. 28 kwietnia 2003 w sprawie wymagań kwalifikacyjnych - Dz. U. Nr 89, poz. 828).
- Egzaminy kwalifikacyjne
Przy RFSN NOT ZM działają powołane przez Prezesa Urzędu Regulacji i Energetyki Komisje Kwalifikacyjne dla wszystkich grup urządzeń zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 w sprawie szczegółowych zasad stwierdzenia posiadanych kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (dz.u.nr.89 poz.828 ze zmianami).
- Certyfikat kompetencji przewoźników
W świetle znowelizowanej Ustawy z dnia 6 września 2001 r., o transporcie drogowym (DZ.U. Nr 125 z dn. 30.10.2001 roku, poz. 1371), wszystkie podmioty podejmujące lub wykonujące zarobkowo transport drogowy krajowy i międzynarodowy - osób i rzeczy - zobowiązane są do uzyskania LICENCJI uprawniających do świadczenia usług przewozowych osób i rzeczy. Jednym z warunków uzyskania licencji jest posiadanie. CERTYFIKATU KOMPETENCJI ZAWODOWYCH. Kurs kończy się egzaminem państwowym przed Komisją Instytutu Transportu Samochodowego obejmuje wiadomości wymagane na egzaminie sprawdzającym kwalifikacje zawodowe osób ubiegających się o zezwolenie na wykonywanie przewozu osób - rzeczy pojazdami samochodowymi w transporcie krajowym i międzynarodowym.
- Diagnostyka samochodowa w pełnym zakresie
I. Okresowych badań technicznych pojazdów, w tym także pojazdu zabytkowego, taksówki osobowej lub bagażowej, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu przeznaczonego do nauki jazdy, i przeprowadzania egzaminu państwowego, dodatkowych badań technicznych pojazdów skierowanych przez starostę w celu ustalenia danych niezbędnych do jego rejestracji;
II. badań technicznych autobusu, którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100km/h;
III. badań technicznych pojazdów przeznaczonych do przewozu towarów niebezpiecznych;
IV. badań technicznych pojazdów przystosowanych do zasilania gazem;
V. badań technicznych pojazdów: zarejestrowanych po raz pierwszy za granicą lub pojazdów nowego typu wyprodukowanych lub importowanych w ilości jednej sztuki rocznie, skierowanych przez organ kontroli ruchu drogowego lub starostę, o ile wymagają specjalistycznego badania, oraz pojazdów, w których dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym, pojazdów marki "SAM" co do zgodności z warunkami technicznymi.
- BHP okresowe w pełnym zakresie
Szkolenie okresowe BHP dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych, administracyjno - biurowych, pracowników inżynieryjno - technicznych, osób kierujących pracownikami i pracodawców, służb BHP i pracowników wykonujących zadania tych służb,
Celem dokształcenia w zakresie bhp jest aktualizacja i uzupełnienie wiadomości i umiejętności, a w szczególności z zakresu oceny zagrożeń związanych z wykonywaną pracą, postępowanie w razie wypadku oraz w sytuacjach awaryjnych, pogłębienie wiadomości w tej dziedzinie, poznanie pracowników z nowymi przepisami aktualnie obowiązującymi, ponadto ugruntowania poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne, współpracowników i całego zakładu.
- Kurs „Wycena i kosztorysowanie przy użyciu programu NORMA”
Program ten posiada zaawansowane funkcje umożliwiające sporządzanie kosztorysów wariantowych, złożonych i porównawczych, tworzenie pozycji scalonych o dowolnym stopniu agregacji, definiowanie okresów rozliczeniowych kodów wykonawczych, tworzenie i korzystanie z cenników obiektów i asortymentów robót, rejestrację zmian korekt. Posiada mechanizmy, które pozwalają na wyliczanie wartości nakładów metodą interpolacji i ekstrapolacji. Stosowanie tych metod jest zalecane przez rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 18 maja 2004 r. System NORMA pozwala także tworzyć kosztorysy wariantowe, które umożliwiają przedstawienie alternatywnych sposobów wykonania. Opcja rejestrowania zmian i korekt oraz drzewiasta struktura kosztorysu umożliwiają szybkie sprawdzenie kosztorysu i nanoszenie poprawek. NORMA to jedyny w Polsce profesjonalny system kosztorysowy posiadający wiele narzędzi i funkcji pozwalających budować kosztorysy o dowolnym stopniu złożoności zgodnie z normami obowiązującymi w Polsce i krajach Unii Europejskiej.
- Obsługa systemu RACHMISTRZ GT
Szkolenie Rachmistrz GT szczegółowo omawia obsługę systemu Rachmistrz GT - od instalacji i opisu interfejsu po dokładne przedstawienie funkcji i modułów programu (m.in. prowadzenie księgi przychodów i rozchodów oraz ewidencji przychodów, ewidencje VAT, umów i płac, finansów, rozliczeń, wystawianie deklaracji skarbowych i ZUS).
- Obsługa systemu finansowo-księgowego REWIZOR GT (realizowany również w zakresie rozszerzonym)
Szkolenie szczegółowo omawia obsługę systemu finansowo-księgowego Rewizor GT - od instalacji i konfiguracji parametrów po najważniejsze funkcje programu, m.in. administrowanie planami kont, dekretacja i księgowanie, obsługa środków trwałych, zarządzanie rozrachunkami czy ewidencja i rozliczanie podatku VAT. Omówione będą funkcje kadrowo-płacowe obsługiwane za pomocą programu mikroGratyfikant GT.
Wersja rozszerzona zawiera tematykę jak w wersji podstawowej oraz ponadto:
- środki trwałe (ewidencja, operacje na środkach trwałych, amortyzacja),
- współprace z programami Subiekt GT oraz Gratyfikant GT (automatyczne przekazywanie danych),
- sprawozdawczość , w szczególności konfiguracje dla otrzymywania Bilansu i RZS.
- Obsługa systemu sprzedaży SUBIEKT GT
W szkoleniu tym szczegółowo omówiona będzie obsługa systemu sprzedaży Subiekt GT - od instalacji i pierwszego uruchomienia, poprzez omówienie budowy programu, po dokładne przedstawienie funkcji ,takich jak:
- wystawianie dokumentów,
- prowadzenie kartotek i rozliczenia z kontrahentami,
- ustawienia wydruków czy współpraca z urządzeniami zewnętrznymi (kasy i drukarki fiskalne, czytniki kodów kreskowych itd.).
Omówione będzie również, jak przenieść dane z innych systemów, a także jak wysyłać dane do oddziałów i do biura rachunkowego.
- Obsługa wózków jezdniowych z napędem silnikowym + bezpieczna wymiana butli gazowych
- Obsługa urządzeń UDT (suwnic, dźwigów, podestów ruchomych)
- System zarządzania jakością wg normy PN-EN ISO 9001:2001; Środowiskowego wg normy PN-EN ISO 14001; BHP wg normy PN-N-18001; Bezpieczeństwem informacji wg normy ISO 27001; Zintegrowany system zarządzania jakością, środowiskiem i bhp
- Certyfikat jakości PN-EN ISO 9001-2015 w zakresie świadczenia usług szkoleniowych wydany 05.01.2023 r. ważny do 04.01.2026 r.
- Zaświadczenie o zmianie treści wpisu do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Miasto Legnica, 06.05.2011 r. pod numerem 198/2011.
- Wpis instytucji szkoleniowej do rejestru instytucji szkoleniowych przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w Wałbrzychu w dniu 11.04.2005 nr Ewidencyjny 2.02/00100/2005, aktualny na rok 2023.
- Placówka posiada akredytację PARP w KSU dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw w zakresie usług doradczych i szkoleniowych.
- Przy RFSN NOT ZM działa powołana przez Prezesa Urzędu Regulacji i Energetyki Komisja Kwalifikacyjna dla wszystkich grup urządzeń zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 w sprawie szczegółowych zasad stwierdzenia posiadanych kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (dz.u.nr.89 poz.828 ze zmianami).
- ODK przy RFSN NOT ZM realizuje Kursy dla kierowców wózków jezdniowych z nepędem silnikowym według programu zatwierdzonego przez Ośrodek Doskonalenia Kadr w Mysłowicach Nadzorowany przez Ministra Właściwego ds. Gospodarki.