OSEC Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Możliwość dofinansowania
ul. Zeusa 41
01-497 Warszawa
Usługa szkoleniowa
Liczba zrealizowanych usług: 356
Aktualne usługi
Charakterystyka działalności firmy

Firma OSEC powstała w 2009 roku. Była odpowiedzią na potrzeby klientów, poszukujących profesjonalnych szkoleń dla pracowników działów IT. Skupiliśmy się wtedy na rozwiązaniach Open Source'owych i wciąż opieramy nasz biznes na tej właśnie Idei. Pracujemy z instruktorami - ambasadorami wolnego, otwartego oprogramowania i codziennie propagujemy je wśród rzeszy słuchaczy.

Naszą misję opisujemy słowami:
"Dzięki otwartym standardom i wolnemu oprogramowaniu ułatwiamy osiągnięcie sukcesu naszym Klientom. Dostarczamy wiedzę i rozwijamy szczególne umiejętności w dziedzinie informatyki. Jakość, eksperckość naszych usług i pozytywne rezultaty są tym, co wyróżnia nas na rynku."

Szkolenia to nasz osecowy „core business”, ale ciągle rozwijamy się i możemy zaprezentować jeszcze inne obszary naszej działalności. 

Doradztwo, konsultacje, wdrożenia, audyty (technologiczne i bezpieczeństwa) - w kraju i na świecie - Red Hat, Microsoft Azure, Microsoft 365, Veritas, Leostream, Linbit, Fortinet, SUSE, MariaDB.

Wsparcie - Wyróżnia nas najwyższej jakości wiedza ekspercka oraz doświadczenie Zespołu techniczno-edukacyjnego.

Wspomagamy branżę informatyczną w jej codziennych wyzwaniach – szkolimy z tego, co jest potrzebne w realizacji zadań bieżących, jak i do zupełnie nowych projektów. Specjalizujemy się w szkoleniach autoryzowanych. Pozyskaliśmy autoryzacje kilku partnerów technologicznych: Red Hat (w tym Application Development, czyli JBoss), SUSE, LINBIT/DRBD, MariaDB

Jesteśmy autoryzowani również do przeprowadzania egzaminów Red Hat (w tym AD, czyli JBoss). Sesje egzaminacyjne Red Hat - w warunkach niepandemicznych - realizowane są w naszych ośrodkach (Warszawa, Wrocław, Kraków) lub w lokalizacji wskazanej przez klienta..

Egzaminy indywidualne, czyli Red Hat Individual Exams -  realizowane są w kilku miastach w Polsce:

 • Warszawa 1 (w OSEC) - ul. Zeusa 41, 01-497 Warszawa
 • Warszawa 2 (w OSEC) - ul. Zeusa 41, 01-497 Warszawa
 • Wrocław (w WenderEdu Business Center) - ul. Świętego Józefa 1/3, 50-329 Wrocław
 • Katowice - ul. Żelazna 17C, 40-851 Katowice
 • Kraków (w Klubie Grota 2, kampus Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie) - ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków
 • Gdynia (w British Class Szkoła Językowa) - ul. Świętojańska 34/3, 81-391 Gdynia.

Prowadzimy także zajęcia według autorskich koncepcji naszych trenerów, np. Języki programowania (Python, PERL), Oracle, analityka systemowa, Agile, CI/CD, itd.

Naszym klientom proponujemy realizacje standardowe - tematyczne, ale także dedykowane - „skrojone na miarę” według planu potrzeb projektu, teamu". 
Klienci mogą szkolić się w jednym z ośrodków: w Warszawie, we Wrocławiu, czy w Krakowie. Przeprowadzimy też zajęcia w każdym innym mieście, czy bezpośrednio w siedzibie klienta (przyjedziemy z materiałami, ze sprzętem...).
Obecnie możliwe są również szkolenia WIRTUALNE
Prowadzimy rekrutacje w systemie „open”, ale też zapewniamy zajęcia zamknięte – tylko dla pracowników danej firmy (uczestników danego projektu). Także możliwe w formie wirtualnych szkoleń.

Od lat zapewniamy powtarzalną jakość zajęć oraz pomiar wyników procesu szkolenia. Codziennie udowadniamy, że liczy się dla nas, to czego chce i potrzebuje klient.

Z przyjemnością pretendujemy do miana lidera w branży szkoleń IT Open Source w Polsce, ale nasi trenerzy prowadzili już szkolenia na pięciu z sześciu zamieszkałych kontynentów.

Klienci i Partnerzy doceniają najwyższe (w kraju, i nie tylko) umiejętności naszych instruktorów oraz ich doświadczenie poziom ekspert, udowodnione najwyższymi technologicznymi certyfikatami. Zawsze chętnie chwalimy się, że w OSEC mamy aż:

 • Trenerów z najwyższym certyfikatem Red Hat - RHCA
 • Trenerów uprawnionych do prowadzenia szkoleń i egzaminów Red Hat Application Development (czyli JBoss, JBoss Administration i JBoss Development)
 • Instruktora z najwyższymi certyfikatami LPI (LPIC-3)
 • Instruktora z najwyższymi certyfikatami SUSE
 • Instruktora z certyfikatami Novell Certified Architect
 • Instruktora z certyfikatami NetIQ
 • Instruktorów z certyfikatem Linbit/DRBD

Nasza oferta szkoleniowa skupia się na dostarczaniu rzetelnej wiedzy i rozwijaniu umiejętności słuchaczy w obszarach:

 • Administracji systemami informatycznymi, utrzymania ruchu - technologie Red Hat, SUSE, 
 • Programowania i procesów wytwórczych - Python, Perl, C, C++, Java, CI/CD
 • Analityki systemowej i projektowania architektury systemów - UML, BPMN, SOA
 • Agile i SCRUM
 • Obróbki danych i zarządzania usługami bazodanowymi - Oracle
 • Bezpieczeństwa w IT 
 • Kopii zapasowych - Bacula 
 • High Availability oraz Disaster Recovery

Kładziemy nacisk na diagnozę trendów rynku i oferowanie z wyprzedzeniem nowości w warstwie technologii, standardów oraz dobrych praktyk wytwórczych. Od roku 2009 przeprowadziliśmy ponad 2400 szkoleń i egzaminów przeszkoliliśmy ponad 8000 uczestników.

W 2016 roku otrzymaliśmy pierwszy Certyfikat ISO 9001:2009, w zakresie: pozaszkolne formy edukacji i działalność wspomagająca edukację. Certyfikat zatwierdzony kolejnymi audytami - Nr 67/2019/P oraz Nr 67/2022/P potwierdzający spełnianie wymagań Normy PN-EN ISO 9001:2015-10.

Jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS). 
Data wpisu do RIS - 2011-09-23
Numer ewidencyjny w RIS 2.14/00325/2011 

Specjalizujemy się w szkoleniach autoryzowanych. Pozyskaliśmy autoryzacje kilku partnerów technologicznych:

 • Red Hat Advanced Training Partner (Authorized Reseller)
 • SUSE Training Partner

W planach mamy kolejne umowy partnerskie.

Certyfikaty i referencje
Kontakt
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
E-mail
osec@osec.pl
Telefon
(+48) 228 619 604