Porozumienie Łódzkie-Łódzki Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia

Możliwość dofinansowania
Logo Porozumienie Łódzkie-Łódzki Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia
Brak ocen dla tego dostawcy
ul. Pilota Stanisława Wigury 9/6
90-302 Łódź
Usługa szkoleniowa
Liczba zrealizowanych usług: 0
Aktualne usługi
Charakterystyka działalności firmy

Porozumienie Łódzkie-ŁZPOZ  działa od 2005 roku jako związek pracodawców. Swoją ofertę kierujemy do podmiotów leczniczych udzielających świadczeń  zdrowotnych oraz personelu medycznego jak i niemedycznego zatrudnionego w podmiotach leczniczych. Nasze działania skupiają na szkoleniach, doradztwie prawnym i gospodarczym, udziale w różnego rodzaju gremiach opiniujących. Od kilku lat szczególny nacisk kładziemy na działalność edukacyjną, zakładając, że dostarczanie fachowej wiedzy ma bezpośredni wpływ na jakość świadczonych usług. Dlatego też Związek podsiada bogate doświadczenie w zakresie szkoleń realizowanych dla branży medycznej. Kadra szkoleniowa to uznane nazwiska w świecie medycyny, jak również wysokiej klasy wykładowcy, w tym  akademiccy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Przykładamy dużą wagę do proponowanej tematyki szkoleń, która zawsze dopasowana jest do potrzeb naszych pracowników. Szkolenia  prowadzone są  w oparciu o prezentację multimedialną, rozmowę, pytania, studium przypadku, praktyczne rozwiązania. Ćwiczenia praktyczne prowadzone są pod okiem specjalistów z wykorzystaniem nowoczesnej aparaturze medycznej, co czyni je ciekawymi i przydatnymi. Poszerzanie wiedzy medycznej oparte jest na Evidence Based Medicine oraz ćwiczeniach. Posiadamy własną salę konferencyjną  w pełni multimedialną przeznaczoną do prowadzenia szkoleń. Proponowane przez nas szkolenia mają na celu :

  • nabycie nowych umiejętności i kompetencji,
  • poszerzenie wiedzy w danym zakresie
  • wzmocnienie posiadanych umiejętności,
  • poszerzenie umiejętności praktycznych,
  • poszerzenie wachlarza proponowanych  usług medycznych dla pacjentów,
  • przygotowanie personelu do zmian,
  • wzmocnienie kapitału zespołu,
  • uniknięcie braków kadrowych,
  • uniknięcie problemów finansowych i prawnych  firmy
  • niwelowanie barier dostępu do specjalistycznych szkoleń
  • poszerzenie możliwości zarobkowych

Nasze szkolenia kończą się uzyskaniem zaświadczenia lub certyfikatu wraz z punktami edukacyjnymi.

Szkolenia medyczne Porozumienie Łódzkie prowadzi w oparciu o uzyskany wpis do instytucji szkoleniowych prowadzonych przez Okręgową Izbę Lekarską w Łodzi o nr 59-000121-001-0001, co potwierdza nasze kompetencje w tym zakresie . Podkreślić należy, iż możliwość prowadzenia szkoleń zakończonych przyznaniem punktów edukacyjnych zatwierdzonych przez właściwą Okręgową Izbę Lekarską (Iwymaga wcześniejszej weryfikacji merytorycznej szkoleń i uzyskania każdorazowo stosownego pozwolenia od Rady Izby Lekarskiej .

Porozumienie Łódzkie jest organizacją wpisaną również w rejestr Instytucji Szkoleniowych prowadzonych przez WUP w Łodzi pod nr 2.10/00124/2014. W roku 2015 przeszkoliliśmy 480 uczestników w trakcie 24 szkoleń. W 2016 PŁ przeszkoliło 280 osób, w 2017 ogółem przeszkoliliśmy 292 osoby, a w 2018 przeszkoliliśmy 276 osób. Związek aktywnie wspomagał swoich członków w pozyskiwaniu funduszy na szkolenia pracowników medycznych w  ramach KFS. W 2015 r.  przeprowadził kompleksowe szkolenia finansowane z KFS dla 24 firm na kwotę ponad  340 000 zł.

Dodatkowo Związek prowadzi szkolenia i warsztaty w ramach projektów współfinansowanych ze środków unijnych. Od 2016 r. Związek zrealizował następujące projekty:

  1. „Sprawne zarządzanie w ochronie zdrowia”  o nr POWR.02.02.00-00-0005/2016. oś II  Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji  Działanie: 2.2 Wsparcie na rzecz zarządzania strategicznego przedsiębiorstw oraz budowy przewagi konkurencyjnej na rynku.
  2. „Doszkalamy się – Lekarze” o nr POWR.05.04.00-IP.05-00-003/16 oś V. Wsparcie dla obszaru zdrowia Działanie: 5.4 Kompetencje zawodowe i kwalifikacje kadr medycznych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020.
  3. „Realizacja działań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego przez Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii  im. M. Kopernika w Łodzi” o nr RPLD.10.03.03-10-A008/16; oś  X Adaptacyjność pracowników i przedsiębiorstw w regionie Działanie 3.3 Działania uzupełniające populacyjne programy profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego piersi i szyjki macicy.                                                          
  4. „Regionalne Centrum Wczesnej Diagnostyki Reumatologicznej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego” w ramach V Osi – Wsparcie dla obszaru Zdrowia; 5.1 Programy profilaktyczne,
    Nr projektu POWR.05.01.00-00-0014/17.
  5. „Działania profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego dla mieszkańców województwa łódzkiego”   oś   X Adaptacyjność pracowników i przedsiębiorstw w regionie Działanie 3.3 Działania uzupełniające populacyjne programy  profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego piersi i szyjki macicy. Nr projektu RPLD.10.03.03-10-0004/18-00.
  6. „Profilaktyka chorób odkleszczowych w województwie łódzkim i województwie mazowieckim”  oś V. Wsparcie dla obszaru zdrowia, działania 5.1 Programy profilaktyczne; Instytucja Zarządzająca: Ministerstwo Zdrowia Projekt o nr POWR.05.01.00-00-0002/20 .

  7. " Wsparcie podmiotów leczniczych w walce z wirusem SARS-COV-2. Oś; IX Włączenie społeczne,  Działania  IX.2 Usługi na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym;  Numer projektu : RPLD.09.02.01-IP.01-10-003/21

  8. Aktualnie PŁ rozpoczyna realizację projektu dotyczącego profilaktyki nowotworów skóry pn.:„Czerniak bez tajemnic - badaj znamiona. Program profilaktyki nowotworów skóry”

W ramach projektów unijnych Porozumienie Łódzkie –ŁZPOZ przeszkoliło:

  • 205 lekarzy przeszkolonych w zakresie reumatoidalnego zapalenia stawów,
  • 198 lekarzy przeszkolonych w  zakresie układu kostno-stawowo-mięśniowego, oddechowego, krążenia i antybiotykoterapii,
  • 300 mieszkańców województwa łódzkiego z terenów Białych Plam przeszkolonych z zakresu profilaktyki nowotworu jelita grubego
  • 30 lekarzy przeszkolonych z chorób odkleszczowych

Cyklicznie Porozumienie Łódzkie organizuje lub wspiera konferencję naukową dla podmiotów leczniczych przy współudziale przedstawicieli różnego rodzaju gremiów naukowych, instytucjonalnych np: MZ, UM, Zarządu WŁ, Uniwersytetu Medycznego itp. Ponadto Porozumienie Łódzkie organizowało warsztaty edukacyjne dla przedstawicieli środowisk medycznych- pielęgniarek i położnych pod patronatem Wojewódzkiego Centrum Zdrowia Publicznego w Łodzi  i Łódzkiego oddziału NFZ.

Związek w ramach KFS przeprowadził szkolenia w następujących obszarach:

W 2015 r.

  1. Prawa pacjenta- vademecum personelu medycznego.
  2. Praktyczne metody zarządzania czasem w pracy.
  3. Obsługa komputera i sieci : poczta elektroniczna, Internet, kopie bezpieczeństwa, przesyłanie danych NFZ, ZUS.
  4. Ochrona danych w przychodni.
  5. Realizacja i kontrola umów z NFZ. Zasady rozliczania świadczeń medycznych.
  6. Dokumentacja pielęgniarki i położnej. 
  7. Działalność cywilna i pracownicza w przyp. szkody wyrządzonej pacjentowi.
  8. Zarządzanie podmiotem leczniczym wobec zmian na rynku usług medycznych
  9. Leczenie ran przewlekłych.
  10. ONKOLOGIA - wczesne rozpoznawanie nowotworów.
  11. Postępowanie po ekspozycyjne na materiał pot. zakaźny, procedury zakłuć.

 W  2016 r.

  1. Postępowanie po ekspozycyjne na materiał pot. zakaźny, procedury zakłuć.
  2. Opieka długoterminowa i paliatywna dla pielęgniarek.
  3. Diagnostyka obrazowa kręgosłupa i kończyn.
  4. Zasady prowadzenia i ochrony dokumentacji medycznej. Dokumentacja pielęgniarki i położnej.
  5. Rola pielęgniarki i położnej w opiece nad noworodkiem.
  6. Nowoczesna fizjoterapia-zlecanie zabiegów przez lekarza.
  7. Nowoczesna rejestracja.
  8. Odpowiedzialność cywilna, karna i zawodowa osób świadczących usługi medyczne.
  9. Spirometria-warsztaty.
  10. Ochrona danych w przychodni.
  11. USG w praktyce  lekarza rodzinnego.
  12. Geriatria dla lekarzy praktyków.
  13. Autyzm i zaburzenia rozwojowe. Wczesne wykrywanie i prowadzenie.
  14. Leczenie ran przewlekłych.
  15. Wdrożenie zarządzania procesowego w podmiocie leczniczym.
  16. Bezpieczna firma – szkolenia dla kadry zarządzającej.
  17. Rozpoznawanie nowotworów. Opieka nad pacjentem nowotworowym.
  18. Błąd medyczny -roszczenia pacjenta wobec podmiotu leczniczego. Procedura postępowania, dokumentacja medyczna jako dowód w sprawie, rola lekarza w sporze sądowym.
  19. Stwierdzanie zgonu.
  20. Kurs dla pracowników DPS w Raciborowicach.
  21. Zasady odpowiedzialności lekarza z tytułu udzielania świadczeń opieki zdrowotnej (wobec pacjentów i płatnika świadczeń).

W 2017 r.

  1. Opieka koordynowana.
  2. Procedury ochrony danych w przychodni w świetle tajemnicy lekarskiej i przechowywania  danych w przychodni.
  3. Rejestracja-wizytówka firmy.
  4. Edukator w cukrzycy-rola pielęgniarki i położnej.

Od 2020 r. w związku z wystąpieniem pandemii wywołanej wirusem SARS-COV-2 PŁ prowadzi szkolenia  w trybie online dla personelu medycznego.

Certyfikaty i referencje
Kontakt
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
E-mail
biuro@porozumienielodzkie.pl
Telefon
(+48) 512 314 171