Dostawca usług - REDWINGS Sp. z o. o.

Logo REDWINGS Sp. z o. o.

4.8/5 z 227 ocen

REDWINGS Sp. z o. o.

Siedziba: ul. Ojcowska 55, 32-043 Cianowice

NIP: 5130253363

Liczba zrealizowanych usług : 247Charakterystyka działalności firmy

REDWINGS Sp.z.o.o czyli ośrodek szkolenia i egzaminowania operatorów bezzałogowych statków powietrznych, potocznie zwanymi dronami.


REDWINGS Sp.z.o.o oferuje profesjonalne szkolenia lotnicze dla przyszłych operatorów dronów, które są przeprowadzane przez ludzi pełnych pasji i zaangażowania. Założycielem firmy REDWINGS Sp.z.o.o jest Janusz Szczuczko – emerytowany żołnierz, który bezzałogowe statki powietrzne wykorzystywał na pokojowych oraz bojowych misjach wojskowych. Miał tam przyjemność pilotować wiele zaawansowanych dronów oraz zdobyć ogromne doświadczenie operacyjne. Dodatkowo, jako jeden z nielicznych w Polsce szkolił się w USA na pilota-operatora UAV, technika UAV oraz analityka obrazu przesyłanego z bezzałogowców. Pozostałą częścią kadry stanowią operatorzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy mogą pochwalić się uprawnieniami instruktorskimi. Natomiast, sam ośrodek został wpisany do Rejestru Podmiotów Szkolących prowadzonego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego (nr wpisu: 255RPS-04/2018).  Wpis ten upoważnia do przeprowadzania szkoleń na operatorów bezzałogowych statków powietrznych (UAVO) oraz potwierdza najwyższy poziom szkolenia. Kadra instruktorska Ośrodka REDWINGS Sp.z.o.o charakteryzuje się łatwością przekazywania wiedzy i umiejętności kandydatom na operatora drona oraz zarażania swoją pasją innych. Kursy odbywają się w dwóch lokalizacjach:

 • Cianowice koło Krakowa
  ul. Do Cegielni 1
  tel. 504-089-663
  e-mail: kontakt@redwings.com.pl,
 • Toruń
  ul. Ignacego Łukasiewicza 66
  tel. 501 874 688
  e-mail: torun@redwings.com.pl.

 

Nasze Motto: JAKOŚĆ PONAD ILOŚĆ

 

SZKOLENIA


Ośrodek przeprowadza następujące szkolenia dla przyszłych operatorów dronów:

 • VLOS – loty w zasięgu wzroku,
 • BVLOS – loty poza zasięgiem wzroku,
 • INS – instruktorskie,
 • inne, np. doszkalające oraz specjalistyczne.

Nasz proces szkolenia jest oparty  na oficjalnym programie nauczania zatwierdzonym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Obejmuje on zarówno część teoretyczną jak i część praktyczną. Szkolenie w naszym Ośrodku obejmuje kursy pilotów UAVO w klasie VLOS, E-VLOS, BVLOS, oraz kurs instruktorski INS, zarówno na multicoptery jak i na samoloty.

Szkolenie jest prowadzone przez doświadczoną kadrę instruktorską (posiadającą odpowiednie uprawnienia INS nadane przez ULC), mającą za sobą kilkaset godzin misji w powietrzu, zarówno w warunkach pokojowych jak i wojennych (IRAK, AFGANISTAN).

Każdy z kursantów podczas szkolenia praktycznego może korzystać z własnego sprzętu latającego. Podczas szkolenia przyszli piloci UAVO uzyskają wiedzę m.in. o możliwościach poruszania się w przestrzeni powietrznej, obsługi sprzętu latającego, podstawowej meteorologii potrzebnej do prawidłowego i bezpiecznego wykonywania lotów.

Szkolenia odbywają w małych  6 osobowych grupach, co pozwala na indywidualne podejście do każdego z kandydatów na pilotów UAVO.

 

KADRA


Założycielem Ośrodka Szkolenia i Egzaminowania REDWINGS jest pan Janusz Szczuczko.

Były przedstawiciel służb mundurowych, wyszkolony w najlepszych Ośrodkach Szkoleniowych w Polsce i USA. W Stanach Zjednoczonych ukończył szkolenie pilota-operatora UAV, technika UAV oraz analityka obrazu przesyłanego z bezzałogowych platform latających. Wielokrotnie planował oraz realizował misje bezzałogowych środków latających w warunkach pokojowych jak i bojowych, m.in. w Afganistanie.

W Polsce zdobył uprawnienia BVLOS na samoloty oraz wielowirnikowce, ponadto może pochwalić się uprawnieniami Instruktora UAV. 

Nr licencji BVLOS (S), (MR), INS PL.29201.UAVO Kilkaset godzin spędzonych "za sterami" profesjonalnych bezzałogowych statków latających są gwarancją profesjonalnego podejścia do szkolenia oraz przekazania niezbędnej wiedzy dla przyszłych pilotów UAV.

 

Firma REDWINGS jest partnerem biznesowym wielu firm z branży bezzałogowców i cieszy się wśród nich dużym poważaniem. Poza tym, ośrodek ten współpracuje z urzędami pracy i innymi instytucjami, dzięki czemu jest możliwość odbyć szkoleń dofinansowanych z Funduszu Pracy oraz ze środków Unii Europejskiej.

REDWINGS Sp.z.o.o posiada wpis do Rejestru Podmiotów Szkolących prowadzonego przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Warszawie.

Szkolenia teoretyczne i praktyczne realizowane są zgodnie z Program Szkolenia stworzonym w oparciu o wzorcowy program Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

CCF10072018_0004.pdf
CCF10072018_0004.pdf

Podmiot upoważniony do przeprowadzania walidacji (wpisany do ZRK)

Ośrodek szkoleniowy REDWINGS Sp. z o.o.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Adres e-mail: kontakt@redwings.com.pl
Telefon: (+48) 501 874 688

Ciasteczka>