POLSKI ZWIĄZEK ALPINIZMU

Możliwość dofinansowania
Logo POLSKI ZWIĄZEK ALPINIZMU
Brak ocen dla tego dostawcy

POLSKI ZWIĄZEK ALPINIZMU

NIP 5272139619
ul. Mokotowska 24
00-561 Warszawa
Egzamin
Liczba zrealizowanych usług: 0
Aktualne usługi
Charakterystyka działalności firmy

Polski Związek Alpinizmu (PZA) to organizacja o długoletniej tradycji, powstała w 1974 roku z przekształcenia przedwojennego Klubu Wysokogórskiego. Jest federacją klubów i sekcji zrzeszających taterników, grotołazów, narciarzy wysokogórskich oraz wspinaczy skalnych. Od lat pełni kluczową rolę w kształtowaniu i rozwijaniu alpinizmu oraz wspinaczki sportowej w Polsce.

.

Na forum międzynarodowym polska organizacja wysokogórska jest rozpoznawalna już od 1932 roku jako członek założyciel Union Internationale des Associations d’Alpinisme (UIAA). PZA aktywnie działa również w strukturach Union Internationale de Spéléologie (UIS), European Speleological Federation (FSE), International Federation of Sport Climbing (IFSC), European Mountaineering Association (EUMA) oraz International Ski Mountaineering Federation (ISMF). W 2014 roku PZA dołączył do grona członków zwyczajnych Polskiego Komitetu Olimpijskiego, wspierając rozwój wspinaczki sportowej, która zadebiutowała jako dyscyplina olimpijska podczas Igrzysk w Tokio w 2020 roku.

.

Obszary działalności:

  1. Koordynacja i rozwój sportów górskich – PZA zarządza szkoleniem, organizacją zawodów oraz nadawaniem uprawnień instruktorskich w dziedzinach takich jak wspinaczka sportowa, alpinizm, narciarstwo wysokogórskie i speleologia.
  2. Szkolenia i certyfikacja – PZA prowadzi szkolenia i egzaminy instruktorskie, oferując system nadawania kwalifikacji uznawanych w Polsce i za granicą. Realizuje programy doskonalenia trenerów i instruktorów, organizuje walidacje w ramach Zintegrowanego Systemu Kształcenia oraz inicjuje działania edukacyjne dla sportowców i kadry szkoleniowej.
  3. Rozwój i promocja wspinaczki oraz sportów górskich – Organizacja wspiera rozwój sportowców, w tym zawodników kadry narodowej, oraz propaguje aktywność górską na różnych poziomach zaawansowania.
  4. Infrastruktura szkoleniowa – na terenie Tatr PZA zarządza Centralnym Ośrodkiem Szkoleniowym "Betlejemka" na Hali Gąsienicowej oraz dwoma obozowiskami taternickimi, które służą zarówno edukacji, jak i praktycznemu doskonaleniu umiejętności w terenie górskim.
  5. Współpraca międzynarodowa – PZA uczestniczy w projektach badawczo-szkoleniowych oraz międzynarodowych programach wspinaczkowych i wysokogórskich, dbając o rozwój polskiego alpinizmu na arenie światowej.

.

Polski Związek Alpinizmu od lat podnosi standardy szkolenia i rozwoju wspinaczki w Polsce, dbając o bezpieczeństwo, profesjonalizm i innowacyjność w sportach górskich.

Instytucja certyfikująca (wpisana do ZRK)
Polski Związek Alpinizmu jest instytucją certyfikującą Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji dla następujących kwalifikacji: - Prowadzenie instruktażu ze wspinaczki rekreacyjnej (PRK 3) - Planowanie i prowadzenie zajęć ze wspinaczki sportowej (PRK 4) - Planowanie i prowadzenie zajęć ze wspinaczki skalnej (PRK 5) - Planowanie i prowadzenie procesu treningowego we wspinaczce sportowej (PRK 5)
Kontakt
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
E-mail
biuro@pza.org.pl
Telefon
(+48) 504 002 610