4.7/5 z 41 ocen
Uniwersytet Rzeszowski
Siedziba: al. Tadeusza Rejtana 16C, 35-959 Rzeszów
NIP: 8133238822
Liczba zrealizowanych usług : 13
Uniwersytet Rzeszowski rozpoczął swoją działalność 1 września 2001 roku na mocy ustawy uchwalonej przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, w dniu 7 czerwca 2001 roku, podpisanej przez Prezydenta RP 4 lipca 2001 roku.
Uczelnia powstała z trzech samodzielnych jednostek:
Na 4 Kolegiach kształci się około 17 tys. studentów.
Swoje miejsce mogą znaleźć tutaj zarówno osoby zainteresowane naukami humanistycznymi i społecznymi, jak i ścisłymi, z dziedziny fizyki, biologii, czy też biotechnologii.
Uniwersytet Rzeszowski ma prawo do nadawania stopnia doktora habilitowanego:
Stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie:
Stopień doktora habilitowanego nauk rolniczych w dyscyplinie:
Stopień doktora habilitowanego nauk ścisłych i przyrodnicznych w dyscyplinie:
oraz stopnia doktora w kilkunastu dyscyplinach:
oraz dyscyplinach artystycznych:
Uniwersytet Rzeszowski utrzymuje szerokie kontakty z uczelniami zagranicznymi. W ramach programu Erasmus studenci mogą wyjeżdżać na studia cząstkowe do wielu europejskich uczelni.
Uniwersytet posiada doświadczenie w kształceniu słuchaczy na studiach podyplomowych i innych formach kształcenia. Oferta pozwala podnieść kwalifikacje oraz zdobyć nowe umiejętności.
W ofercie znajduje się kilkadziesiąt kierunków studiów podyplomowych. Pełna oferta dostępna na stronie internetowej www.podyplomowe.ur.edu.pl.
Uniwersytet Rzeszowski prowadzi rekrutację na studia podyplomowe skierowane do nauczycieli, pedagogów, pracowników sektora publicznego i administracji oraz przedstawicieli wybranych grup zawodowych a także kadry zarządzającej.
Programy studiów podyplomowych opracowanych w Uniwersytecie Rzeszowskim oferują najnowszą wiedzę praktyczną i teoretyczną. Dostosowane są do aktualnych wymogów rynku pracy. Dzięki zaangażowaniu kadry akademickiej UR jak i specjalistów z wielu firm i instytucji, każdy program to doskonałe połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznej.
Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, konwersatoriów, ćwiczeń i laboratoriów z wykorzystaniem nowoczesnej infrastruktury UR a także sprawdzonych metod i form nauczania. Zjazdy odbywają się najczęściej w weekendy raz na dwa tygodnie.