Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o.

Możliwość dofinansowania
Brak ocen dla tego dostawcy
ul. Studencka 1/brak
25-401 Kielce
Usługa szkoleniowa / Usługa doradcza
Liczba zrealizowanych usług: 1
Aktualne usługi
Charakterystyka działalności firmy

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu jest instytucją otoczenia biznesu, która posiada ponad 15-letnie doświadczenie we współpracy z przedsiębiorcami i na rzecz przedsiębiorców w zakresie doradztwa, szkoleń, usług eksperckich, przygotowania wniosków o dofinansowanie, oceny wykonalności przedsięwzięć, wdrażania projektów współfinansowanych przez Unię Europejską, podejmuje również wiele inicjatyw wspierających rozwój podmiotów na rynkach regionalnych, krajowych i międzynarodowych.

Misją ŚCITT jest: wspieranie przedsiębiorczości oraz stymulowanie rozwoju regionu świętokrzyskiego poprzez: transfer osiągnięć naukowo-badawczych, informację gospodarczą dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw, systemy jakości ISO, targi i konferencje, obsługę zadań dla jednostek samorządu terytorialnego. Działania ŚCITT to przede wszystkim realizacja aktywności gospodarczej w sferze nowych technologii i innowacji, realizacja założeń strategii rozwoju regionalnego, wspieranie dużych, małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie ich konkurencyjności, wspieranie samorządu lokalnego w zakresie nowoczesnych form inwestowania, współpraca z samorządem lokalnym w sferze procesów innowacyjno-wdrożeniowych, pośredniczenie w przekazywaniu informacji pomiędzy przemysłem a placówkami badawczo-wdrożeniowymi, wsparcie i obsługa firm i jednostek badawczych w zakresie ochrony własności intelektualnej, propagowanie wiedzy technicznej i innowacyjnej poprzez organizowanie szkoleń i doradztwo. Wszystkie te działania wdrażane są poprzez realizację licznych projektów o zasięgu regionalnym, krajowym i międzynarodowym.

Gwarantem jakości świadczonych usług jest wdrożony i doskonalony system zarządzania jakością zgodny z normą PN-EN ISO 9001:2009 w zakresie świadczenia usług informacyjnych, szkoleniowych i doradczych o charakterze rozwojowym oraz usług doradczych o charakterze proinnowacyjnym. Co roku z usług ŚCITT korzystają przedsiębiorstwa, firmy nowo powstające, ośrodki naukowo-badawcze i samorządy. Od początku istnienia Firmy, tj. od 2001 r. zrealizowane zostały liczne projekty w zakresie inicjatyw promujących przedsiębiorczość i samozatrudnienie. Zrealizowanych zostało ponad 2200 usług informacyjnych w zakresie zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej w ramach Punktu Konsultacyjnego KSU. W latach 2011-2014 w ramach realizowanych projektów tylko w zakresie efektywnego wykorzystania energii przeszkolonych zostało ponad 1200 pracowników oraz przedstawicieli kadry zarządzającej mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Ponad 700 osób otrzymało wsparcie w ramach instytucji ekonomii społecznej. Na przestrzeni lat 2014-2016 podpisanych zostało ponad 150 umów na realizację usług rozwojowych w zakresie doradztwa biznesowego, mentoringu usług wspierających rozwój kwalifikacji i kompetencji pracowników MŚP. W ramach umów wykonano miedzy innymi: usługi analizy wykonalności i rentowności inwestycji w oparciu o PPP (ponad 10), modele optymalizacji zarządzania energią (5), studium wykonalności (ponad 10), audyty energetyczne (ponad 40), plany gospodarki niskoemisyjnej (ponad 20), opinie o innowacyjności, audyty oświetlenia. W ramach projektu „RSI Świętokrzyskie (IV Etap)” ŚCITT zrealizował 94 usługi informacyjno-konsultacyjne dla MSP oraz 6 usług doradczych w zakresie TRIZ. ŚCITT świadczył szereg usług doradczych w ramach projektu INWENCJA II czego efektem było utworzenie pięciu Strategii Efektywnego Wykorzystania Energii. W ramach projektu „Akademia TRIZ dla Biznesu” udzielono 10 usług doradczych w zakresie analizy problemów i pokazania ścieżki rozwiązywania ich za pomocą innowacyjnej metody TRIZ, przeszkolono w tym zakresie 80 osób. W ramach „Kręgów Innowacji–rozwój zintegrowanych narzędzi wspierania innowacyjności województwa w obszarach o dużym potencjale wzrostu” zrealizowano usługi doradcze dla 212 przedsiębiorstw. Od roku 2016 roku zorganizowano szkolenia, konferencje oraz spotkania informacyjne dla ponad 800 przedsiębiorców.

W ramach swojej misji ŚCITT realizuje również projekty, w których nawiązywana jest współpraca nauki z biznesem. W ramach projektów realizowanych w tym zakresie wzmacnialiśmy powiązania sfery B+R z przedsiębiorstwami woj. świętokrzyskiego poprzez staże i szkolenia praktyczne pracowników przedsiębiorstw w jednostkach naukowych oraz pracowników naukowych w przedsiębiorstwach, efektem 64 staży było wdrożenie w 35 przedsiębiorstwach innowacyjnych rozwiązań opracowanych przez pracowników naukowo-dydaktycznych, w ramach projektu opracowane zostały wnioski patentowe.

Na rzecz przedsiębiorców ŚCITT organizuje szereg spotkań biznesowych, spotkań międzynarodowych oraz oferuje pomoc w nawiązywaniu współpracy międzynarodowej w ramach sieci Enterprise Europe Network. ŚCITT jest Koordynatorem Sieci Enterprise Europe Network na Polskę Południową. W ramach Sieci świadczone są usługi dla MŚP w zakresie: pomocy w znalezieniu partnerów do współpracy gospodarczej oraz transferu technologii, organizowanie wyjazdów polskich firm na imprezy kooperacyjne (targi i misje) oraz usługi z zakresu transferu technologii, w tym audyty technologiczne, wymiana ofert technologicznych, pomoc w poszukiwaniu partnerów technologicznych oraz kojarzenie przedsiębiorców z jednostkami naukowymi. W ramach EEN od 2015 roku 93 przedsiębiorstwa z sektora MŚP uzyskały indywidualne wsparcie doradcze.

W latach 2015-2017 w wyniku usług doradczych, przeprowadzonych przez  konsultantów Enterprise Europe Network, ponad 30 przedsiębiorców z województwa Świętokrzyskiego otrzymało wsparcie finansowe na udział w zorganizowanych misjach gospodarczych.

W czerwcu 2015 w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego ŚCITT zostało wybrane Liderem Konsorcjum Inteligentnej Specjalizacji Województwa Świętokrzyskiego - Zrównoważony Rozwój Energetyczny.

ŚCITT uczestniczy także w Krajowym Systemie Usług i inicjatywach klastrowych takich jak Świętokrzysko-Podkarpacki Klaster Energetyczny, których celem jest partnerskie wspieranie przedsiębiorców i dostarczanie im kompleksowej oferty wysokiej jakości usług związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, pozyskiwaniem środków finansowych na działalność gospodarczą i innowacje, pozyskiwanie technologii i partnerów w celu wdrażania innowacyjnych technologii i know-how. Obecnie ŚCITT posiada akredytację KSU w ramach następujących kategorii usług: usługa informacyjna; usługa szkoleniowa; usługa doradcza o charakterze ogólnym; usługa doradcza o charakterze proinnowacyjnym. ŚCITT jest laureatem szeregu nagród miedzy innymi; Nagrody Ministra Gospodarki w krajowym etapie Konkursu Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2015, Świętokrzyski Certyfikat Rzetelni dla Biznesu 2014 za działalność na rzecz innowacyjnego rozwoju regionu świętokrzyskiego, Novator 2011.

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii posiada akredytację Ministerstwa Rozwoju dla ośrodka innowacji, świadczącego usługi proinnowacyjne. W ramach systemu świadczy:

- usługi doradcze w zakresie innowacji – doradztwo, pomoc i szkolenia w zakresie transferu wiedzy,

- usługi doradcze w zakresie innowacji - doradztwo, pomoc i szkolenia w zakresie nabywania i ochrony wartości niematerialnych i prawnych oraz korzystania z nich,

- usługi doradcze w zakresie innowacji – doradztwo, pomoc i szkolenia w zakresie korzystania z norm i regulacji, w których są one osadzone.

Certyfikaty i referencje
Kontakt
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
E-mail
biuro@it.kielce.pl
Telefon
(+48) 539 934 210