Łużycka Szkoła Wyższa im. Jana Benedykta Solfy z siedzibą w Żarach
Charakterystyka działalności firmy
Łużycka Szkoła Wyższa im. Jana Benedykta Solfy z siedzibą w Żarach (poprzednio Łużycka Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Jana Benedykta Solfy z siedzibą w Żarach) rozpoczęła swoją działalność 2 marca 2004 roku. Jej założycielem jest obecnie Holding Edukacyjny Sp. z o.o. w Pleszewie.
Łużycka Szkoła Wyższa im. Jana Benedykta Solfy z siedzibą w Żarach oferuje kształcenie na studiach:
- pierwszego stopnia: licencjackich i inżynierskich. Studia licencjackie (I stopnia) trwają sześć semestrów. Oferujemy sześć kierunków studiów licencjackich: administracja, pedagogika, bezpieczeństwo narodowe, logistyka, zarządzanie, finanse i rachunkowość. Studia inżynierskie trwają siedem semestrów. Uzyskanie tytułu inżyniera oznacza posiadanie niezbędnej, profesjonalnej, fachowej wiedzy inżynierskiej (wykształcenia wyższego) na kierunkach: bezpieczeństwo narodowe, logistyka i zarządzanie;
- drugiego stopnia (magisterskich). W trakcie czterech semestrów studiów magisterskich na kierunkach Pedagogika i Bezpieczeństwo Narodowe, pogłębisz swoją wiedzę, podniesiesz kwalifikacje i zdobędziesz nowe umiejętności. Studia, na których duży nacisk położono na aspekt praktyczny spowodują, że pracodawcy docenią Twoje umiejętności;
- podyplomowych. W ramach dostępnych kierunków, kandydaci mogą wybrać zarówno kierunki ścisłe, jak i humanistyczne. Tworząc ofertę studiów podyplomowych dołożyliśmy wszelkich starań, aby studia proponowane przez naszą Uczelnię skrojone były na miarę potrzeb współczesnego wymagającego rynku pracy. W naszej ofercie Ci, którzy chcą aktywnie kształtować ścieżkę swojej kariery zawodowej i jednocześnie promować coraz bardziej popularny na świecie model kształcenia przez całe życie (lifelong learning), znajdą właśnie coś dla siebie. Oferta skierowana jest zarówno do osób chcących doskonalić swoją wiedzę, jak i do tych, którzy planują zmianę profilu zawodowego, przekwalifikowanie się lub rozwinięcie własnych zainteresowań.
Uczelnia prowadzi też kształcenie na różnego rodzaju kursach i szkoleniach, będące odpowiedzią na zmieniające się wyzwania rynku pracy w Polsce.
Podstawą tworzonych programów zajęć, niezależnie od studiowanego kierunku, jest stawianie na ich praktyczny charakter. Umożliwia to przyszłym absolwentom, poza zdobyciem niezbędnej wiedzy także i pozyskanie niezbędnych umiejętności oraz kompetencji niezbędnych w wykonywanych zawodach. Ponadto, silny nacisk kładziony jest na komunikację, zarówno z otoczeniem, jak i w samym miejscu pracy.
Siedzibę uczelni stanowi od 2016 roku własny obiekt, znajdujący się przy ul. Pszennej 2 b w Żarach, gdzie mieści się : 19 sal wykładowych i ćwiczeniowych o łącznej powierzchni użytkowej 3833,30 m2. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (podjazdy, winda, toalety).
Decyzja Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 02.03.2004 roku, zarządzająca wpis Łużyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej im. Jana Benedykta Solfy z siedzibą w Żarach ( po zmianie nazwy - Łużyckiej Szkoły Wyższej) do rejestru niepaństwowych uczelni zawodowych - obecnie Rejestru Uczelni Niepublicznych - pod numerem 289.
Decyzja Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 23 stycznia 2017 roku, zarządzająca dokonanie wpisu w rejestrze uczelni niepublicznych i związków uczelni niepublicznych , pod liczbą "289" - zmiany nazwy uczelni w brzmieniu : "Łużycka Szkoła Wyższa im. Jana Benedykta Solfy z siedzibą w Żarach".
Wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze, w dniu 14.04.2011 roku pod numerem 2.08/00046/2011.
Certyfikat o dokonaniu wpisu Łużyckiej Szkoły Wyższej im. Jana Benedykta Solfy z siedzibą w Żarach do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia, prowadzonego przez Marszałka Województwa Lubuskiego.
Certyfikat na zgodność systemu ISO 9001:2015 nr 15545-Q15-001 PL z dnia 14.06.2017 roku. Zakres działalności: Kształcenie Studentów w ramach studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz studiów podyplomowych. Usługi szkoleniowe i prowadzenie projektów, badań naukowych oraz edukacyjnych.