Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

Możliwość dofinansowania
Brak ocen dla tego dostawcy
ul. Staszica 1
33-300 Nowy Sącz
Usługa szkoleniowa / Usługa doradcza
Liczba zrealizowanych usług: 0
Aktualne usługi
Charakterystyka działalności firmy

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu konsekwentnie i z troską o studenta oraz jego przyszłość, inwestuje w rozwój bazy dydaktycznej i lokalowej. Ponadto, dba o ustawiczny rozwój własnej kadry naukowej, współpracę z instytucjami i zakładami lokalnego rynku pracy, dzięki której studenci mają możliwość doskonalenia praktycznych umiejętności zawodowych w ramach realizowanych praktyk. Priorytetem Uczelni jest zapewnienie studentom oraz uczestnikom kształcenia ustawicznego wykształcenia na najwyższym poziomie, a pracodawcom – absolwentów, posiadających nie

tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności zawodowe. Szczególną uwagę Uczelnia przywiązuje do przekazania studentom właściwej wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych, które we współczesnym świecie składają się na ogólny wizerunek pracownika i odgrywają istotną rolę w procesie rekrutacji prowadzonej przez pracodawców.

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu to Uczelnia, która w każdym zakresie spełni Wasze oczekiwania, ponieważ posiada bardzo dobre warunki lokalowe oraz bogatą ofertę dydaktyczną. Różnorodność oferowanych kierunków kształcenia pozwala każdemu kandydatowi znaleźć kierunek studiów odpowiedni do swoich zainteresowań, pasji i talentów.

STUDIA PODYPLOMOWE

Studia podyplomowe są jedną z form, popularnego na świecie modelu uczenia się przez całe życie – „LIFELONG LEARNING”. Ciągłe podwyższanie kwalifikacji zawodowych, w tym poszerzanie i uaktualnianie dotychczas posiadanej wiedzy oraz zdobywanie nowych umiejętności zawodowych i kompetencji społecznych, są najważniejszą inwestycją w siebie, przyczyniającą się nie tylko do rozwoju osobistego, ale także są ważnym czynnikiem sprzyjającym lepszej stabilizacji zawodowej na rynku pracy.

Uczestnikiem studiów podyplomowych może być osoba posiadająca dyplom ukończenia studiów wyższych, przynajmniej, na poziomie studiów pierwszego stopnia. Studia podyplomowe trwają nie krócej niż dwa semestry i umożliwiają uczestnikom uzyskanie kwalifikacji cząstkowych na poziomie 6 lub 7 Polskiej Ramy Kwalifikacji. Programy studiów podyplomowych określają odpowiednio efekty uczenia się przydatne w pracy zawodowej i umożliwiają uzyskanie co najmniej 30 punktów ECTS. Programy studiów są przygotowywane w oparciu o obowiązujące aktualnie prawo, w tym standardy kształcenia opracowane dla niektórych zawodów, a także potrzeby i oczekiwania rynku pracy.

Studia prowadzone są na wydziałach posiadających infrastrukturę dostosowaną do realizacji potrzeb wynikających z efektów uczenia się. W ramach jakości kształcenia zajęcia odbywają się w małych grupach, co pozwala m.in. na dzielenie się własnymi doświadczeniami zawodowymi, dyskusję i rozwiązywanie dylematów zawodowych. Absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów po spełnieniu następujących wymagań:

• uzyskaniu określonych efektów uczenia się oraz wymaganej planem studiów liczby punktów ECTS;

• napisaniu pracy dyplomowej i jej obroną przed komisją egzaminacyjną lub jej prezentacją przed uczestnikami studiów i komisją egzaminacyjną albo zdaniu ustnego egzaminu dyplomowego (jeśli w programie studiów nie określono formy egzaminu dyplomowego, wybór jednej z proponowanych form zostaje uzgodniony

pomiędzy kierownikiem studiów a uczestnikami w I semestrze);

• uregulowaniu zobowiązań finansowych (studia są pełnopłatną formą kształcenia);

• spełnieniu innych wymagań, przewidzianych Regulaminem studiów podyplomowych.

Szczegółowa oferta edukacyjna wraz z wysokością opłat za studia jest dostępna na stronie internetowej Uczelni.

KURSY

Kursy są formą kształcenia ustawicznego, trwającą nie dłużej niż jeden semestr. Kursy służą przede wszystkim poszerzaniu i aktualizacji dotychczasowej wiedzy oraz kształceniu bądź doskonaleniu umiejętności zawodowych i kompetencji społecznych, wymaganych od pracowników. Uczestnikiem kursu może być osoba posiadająca wymagane wykształcenie, określone odrębnie dla każdego rodzaju kursu. Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia kursu. Udział w danej formie kształcenia może stać się podstawą uzyskania pozytywnych rezultatów w pracy zawodowej.

SZKOLENIA

Szkolenia są formą kształcenia ustawicznego, trwającą nie dłużej niż 40 godzin zajęć dydaktycznych. Szkolenia mogą być prowadzone w formie wykładów, ale także seminariów, laboratoriów, ćwiczeń, treningów itp. Uczelnia prowadzi z własnej inicjatywy szkolenia otwarte dla różnych odbiorców w zakresie zaproponowanej przez siebie tematyki. Może prowadzić także, na wniosek pracodawców, przedsiębiorstw, samorządów, szkół i innych podmiotów szkolenia zamknięte dla określonej grupy pracowników, zgodnie z przedstawionymi oczekiwaniami. Uczestnicy szkoleń, po ich ukończeniu otrzymują zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

USŁUGI DORADCZE

Usługi doradcze są najkrótszą formą kształcenia ustawicznego realizowaną w Uczelni, trwającą od kilku do kilkunastu godzin. Mogą być organizowane w poszczególnych wydziałach lub w miejscach i na zasadach określonych przez zleceniodawcę w umowie o organizacji usługi doradczej. Realizowane są w zależności od zapotrzebowania w formach otwartych, zamkniętych, jednorazowych lub cyklicznych. Mogą być prowadzone w formie zajęć praktycznych (warsztatowych), teoretycznych (wykładów) oraz mieszanych (praktyczno-teoretycznych).

Certyfikaty i referencje
Podmiot upoważniony do przeprowadzania walidacji (wpisany do ZRK)
Spis kwalifikacji, do których nadawania instytucja jest uprawniona: -dyplomy ukończenia studiów I stopnia; - dyplomy ukończenia studiów II stopnia; - dyplomy ukończenia jednolitych studiów magisterskich;
Kontakt
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
E-mail
stpod@ans-ns.edu.pl
Telefon
(+48) 184 434 545