Usługa - Kurs Terapii manualnej - Diagnostyka różnicowa i leczenie manualne w dysfunkcjach narządu ruchu. Moduł V

Logo Karol Sitarz Fizjoactiv

4.6/5 z 550 ocen

Tytuł Kurs Terapii manualnej - Diagnostyka różnicowa i leczenie manualne w dysfunkcjach narządu ruchu. Moduł V

Numer usługi 2020/07/16/15046/598848

Dostawca usług Karol Sitarz Fizjoactiv

Miejsce usługi Lublin

Dostępność Usługa otwarta

Status usługi opublikowana

PLN

1 350,00 zł netto za osobę

1 350,00 zł brutto za osobę

54,00 zł netto za osobogodzinę

54,00 zł brutto za osobogodzinę

Zapisz się
Zapisanych 2 uczestników

Informacje o usłudze

Pokaż szczegóły
Sposób dofinansowania:

wsparcie dla przedsiębiorców i ich pracowników

Grupa docelowa usługi:

Kurs skierowany jest fizjoterapeutów, osteopatów, lekarzy.

Minimalna liczba uczestników: 1
Maksymalna liczba uczestników: 60
Data zakończenia rekrutacji: 16-10-2021
Liczba godzin usługi: 25
Podstawa uzyskania wpisu do świadczenia usługi: Standard Usługi Szkoleniowo-Rozwojowej PIFS SUS 2.0

Ramowy program usługi

Pokaż program

Warunki niezbędne do spełnienia, aby realizacja usługi pozwoliła na osiągnięcie celu:

Szkolenie adresowane jest do fizjoterapeutów, osteopatów i lekarzy, posiadających podstawowe doświadczenie pracy w swoim zawodzie. Uczestnik powinien znać podstawy anatomii.

 

Program kursu

 

KURS TERAPII MANUALNEJ Diagnostyka różnicowa i leczenie manualne w dysfunkcjach narządu ruchu

 

Czas trwania kursu: 125 godzin dydaktycznych.

 

 

V moduł

Ramię, łokieć, przedramię i nadgarstek. Powtórki i klinika. Egzamin praktyczny. 

I dzień  (7 godz dyd 15 min)

13:00-15.30 Rozpoczęcie kursu, sprawy organizacyjne. Protokół badania stawu łokciowego, barku, przedramienia i nadgarstka .

Przerwa  15:30-16:00

16:00-19:00 Semiologia-uszkodzeni kości: złamania, wady wrodzone,  nowotwory, jałowe martwice, zapalenia, choroby chrząstek, schorzenia reumatyczne, bóle rzutowane z odcinka szyjnego, bóle przeniesione ze stawu barkowego lub nadgarstka, dysfunkcje funkcjonalne (stawowe, mięśniowo-powięziowe).

II dzień  (12 godz dyd)

8:30-11:00 Badanie nadgarstka i ręki.

Przerwa  11:00-11:15 

11:15-13:00 Część praktyczna:  techniki–staw łokciowy, nadgarstek, ręka, ogólna mobilizacja stawu łokciowego, dekompresja głowy kości promieniowej, powięziowe rozciąganie, dekoaptacja stawu ramienno-promieniowego, technika korekcji głowy kości promieniowej ku tyłowi, mobilizacja głowy kości promieniowej ku przodowi.     

Przerwa  13:00-13:30

13:30-16:45 Część praktyczna:  technika energii mięśniowej do pronacji i supinacji przez wyrostek łokciowy, mobilizacja tkanek w obrębie m. trójgłowego ramienia, mobilizacja tkanek w obrębie m. ramienno-promieniowego, przegroda międzymięśniowa.           

Przerwa  16:45-17:00 

17:00-18:30 Część praktyczna: relaksacja poizometryczna mm zginaczy, prostowników nadgarstka, kompresja ischemiczna przyczepu ścięgien prostowników i  zginaczy nadgarstka, mobilizacja kości nadgarstka, mięśniowo-powięziowe rozluźnianie tkanek kanału nadgarstka, ogólna mobilizacja kości nadgarstka.

III dzień

8:30-10:15 Mobilizacje szeregu bliższego i dalszego kości nadgarstk , mobilizacja kości nadgarstka
w kompresji, korekcja szeregu bliższego/dalszego nadgarstka, mięśniowo-powięziowe rozluźnianie tkanek nadgarstka.

Przerwa  10:15-10:30

10:30 -13:00 Podsumowanie kursu. Pytania, zakończenie kursu.

Główny cel usługi

Pokaż

Cel edukacyjny

Podstawowym celem kursu Terapii Manualnej - Diagnostyka różnicowa i leczenie manualne w dysfunkcjach narządu ruchu jest uzupełnienie wiedzy osób, które wykonują zawód fizjoterapeuty lub lekarza poprzez pokazanie i naukę diagnostyki różnicowej, bez której niemożliwe jest postawienie diagnozy. Po ukończeniu szkolenia uczestnik ma uporządkowaną wiedzę z zakresu wskazań i przeciwwskazań. Potrafi samodzielnie dokonać analizy, wykluczyć przeciwwskazania do leczenia jak i samodzielnie dobrać odpowiednią terapię.
Celem kursu jest wzrost wiedzy na temat połączeń mięśniowo-stawowych, powiązań i wzajemnych relacji pomiędzy sektorami ciała jak np. miednica, kręgosłup i obręcz barkowa. Celem jest przedstawienie podejścia do diagnostyki i terapii pacjenta na poziomie globalnym, pokazanie zależności między poszczególnymi częściami. Nabycie umiejętności globalnej analizy ciała człowieka.
Celem szkolenia jest wzrost umiejętności uczestników w obrębie wybranych technik osteopatycznych np. techniki energii mięśniowej, manipulacji i mobilizacji tkankowych i stawowych, mięśniowo-powięziowego rozluźniania, terapii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych i innych punktów odruchowych.
Celem szkolenia jest wzrost kompetencji społecznych uczestników, jako element niezbędny do pracy w medycznych zespołach interdyscyplinarnych. Lepsza komunikacja i współpraca w zespole przekłada się pozytywnie na proces leczenia i zdrowie pacjenta.

Efekty uczenia się

Uczestnik potrafi wykonać diagnostykę różnicową wykluczającą.
Uczestnik posiada umiejętności samodzielnego znalezienia przyczyny dolegliwości oraz zróżnicowania pomiędzy patologią a dysfunkcją narządu ruchu.

Uczestnik potrafi palpacyjnie zlokalizować anatomiczne struktury.

Potrafi wykonać prezentowane techniki manualne.
Potrafi samodzielnie przedstawić propozycję użycia technik manualnych, stosowanych w korekcji dysfunkcji ruchomości stawowych i tkankowych.

Uczestnik zna najczęściej powstające powiązania mięśniowo - powięziowe

Uczestnik posiada wiedzę na temat połączeń  mięśniowo-stawowych, powiązań i wzajemnych relacji pomiędzy sektorami ciała jak np. miednica, kręgosłup i obręcz barkowa.
Potrafi wyszukać strefy zwiększonego napięcia i utraty ruchomości tkankowej i stawowej, poznanie dróg przenoszenia się napięć w ciele człowieka to umiejętność, która pozwoli na skuteczniejsze planowanie terapii, sposobu leczenia oraz monitorowanie efektów pracy.

Uczestnik potrafi współpracować i komunikować się wewnątrz interdyscyplinarnych zespołów medycznych.

Czy usługa prowadzi do nabycia kompetencji? Tak
Brak wyników.
Koszt przypadający na 1 uczestnika netto 1 350,00 zł
Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto 1 350,00 zł
Koszt osobogodziny netto 54,00 zł
Koszt osobogodziny brutto 54,00 zł

Adres realizacji usługi

Pokaż adres

ul. Bursaki 17, 20-150 Lublin, woj. lubelskie

Pomieszczenia, w których odbędą się zajęcia mieszczą się przy ul. Bursaki 17 w Lublinie w budynku Ośrodka Szkoleniowego Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Lublinie. Pomieszczenie wyposażone jest w projektor multimedialny, stoły i sprzęt rehabilitacyjny, krzesła. Uczestnicy będą mieli do swojej dyspozycji szatnię na pozostawienie odzieży wierzchniej.

Udogodnienia w miejscu realizacji usługi

  • Wi-fi
  • Podczas kursu do dyspozycji uczestników pozostaje szatnia oraz darmowy parking z przodu i z tyłu budynku.

Zajęcia poprowadzą

Więcej informacji
Zdjęcie Marian Majchrzycki

Marian Majchrzycki

Dyplomowany Osteopata, fizjoterapeuta, doktor nauk medycznych, rehabilitacja, fizjoterapia w dysfunkcjach trzewnych.
Od ponad 10 lat aktywny zawodowo jako skuteczny terapeuta manualny w Poznaniu. Adiunkt w Klinice Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Założyciel Akademii Terapii Manualnej oraz twórca szkoleń dla fizjoterapeutów i lekarzy z zakresu terapii manualnej i masażu. Prelegent licznych konferencji naukowych, autor ponad 100 artykułów na temat usprawniania narządu ruchu, z zakresu terapii manualnej, osteopatii, ortopedii, neurologii, onkologii, geriatrii.
Dyplomowany Osteopata, fizjoterapeuta, doktor nauk medycznych,
Założyciel Akademii Terapii Manualnej oraz twórca szkoleń dla fizjoterapeutów i lekarzy z zakresu terapii manualnej i masażu. Prelegent licznych konferencji naukowych, autor ponad 100 artykułów na temat usprawniania narządu ruchu, z zakresu terapii manualnej, osteopatii, ortopedii, neurologii, onkologii, geriatrii.

Zdjęcie Marcin Hoffmann

Marcin Hoffmann

Dyplomowany Osteopata, fizjoterapeuta, rehabilitacja, fizjoterapia w dysfunkcjach trzewnych, osteopatia w pediatrii.
Terapeuta z wieloletnim doświadczeniem klinicznym prowadzący prywatny gabinet osteopatii i rehabilitacji. Autor publikacji oraz wystąpień na konferencjach dotyczących zagadnień leczenia osteopatycznego i fizjoterapii w dysfunkcjach narządu ruchu i żucia. Wykładowca pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z zakresu Terapii Manualnej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz autorskich szkoleń podyplomowych.
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu i 5-cio letnich studiów z zakresu osteopatii na Sutherland College of Osteopathic Medicine (Belgia) oraz uczestnik wielu specjalistycznych szkoleń podyplomowych z zakresu osteopatii, terapii manualnej i rehabilitacji.
Autor publikacji oraz wystąpień na konferencjach dotyczących zagadnień leczenia osteopatycznego i fizjoterapii w dysfunkcjach narządu ruchu i żucia. Wykładowca pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z zakresu Terapii Manualnej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz autorskich szkoleń podyplomowych.

Zdjęcie Włodzimierz Ciepała

Włodzimierz Ciepała

Dyplomowany Osteopata, fizjoterapeuta, rehabilitacja, fizjoterapia w dysfunkcjach trzewnych, osteopatia w neurologii i ortopedii.
Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy zawodowej zdobyte podczas pracy w Szpitalu Górniczym w Sosnowcu na oddziale neurochirurgii i Ośrodku Rehabilitacyjnym w Miechowie. Na co dzień pracuje i zarządza Centrum rehabilitacji i osteopatii ,,Neuron'' w Miechowie i Dąbrowie Górniczej.
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i 5 letnich Studiów Podyplomowych w Sutherland College of Osteopathic Medicine, Belgia. Certyfikowany terapeuta: Terapii manualnej Kaltenborn- Evjenth, metody PNF, Terapii manualnej wg.B Mulligana, Europen FDM Association, Techniki pracy mięśniowo-powięziowej przez fibrolizę z wykorzystaniem haczyków.
Wykładowca pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z zakresu Terapii Manualnej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz autorskich szkoleń podyplomowych.

Kontakt

Pokaż
Zdjęcie Karol Sitarz

Karol Sitarz

email: ksfizjoactiv@gmail.com

tel: 501078971

Informacje dodatkowe

Pokaż szczegóły

Warunki uczestnictwa

Przed zapisem na kurs prosimy o kontakt z organizatorem w celu sprawdzenia dostępności wolnych miejsc.

W celu dokonania zgłoszenia na kurs należy pobrać ze strony organizatora formularz zgłoszeniowy i wypełniony przesłać na adres mailowy wraz z dokumentem potwierdzającym wykształcenie i informacją o formie płatności.

Informacje dodatkowe

Liczba godzin kursu podana jest w godzinach dydaktycznych. Za godzinę dydaktyczna uznano 45 min.

Prosimy o kontakt z organizatorem w celu ustalenia dostępności miejsc i zapisania się na usługę.

W celu zapewnienia sobie miejsca na kursie bardzo prosimy o kontakt z organizatorem oraz dokonanie zgłoszenia przez stronę www.fizjoactiv.pl

Uczestnik otrzymuje na każdym module skrypt z materiałami dotyczącymi kursu i długopis.

Ciasteczka>