Usługa - Kurs Terapii manualnej - Diagnostyka różnicowa i leczenie manualne w dysfunkcjach narządu ruchu. Moduł IV

Logo Karol Sitarz Fizjoactiv

4.6/5 z 550 ocen

Tytuł Kurs Terapii manualnej - Diagnostyka różnicowa i leczenie manualne w dysfunkcjach narządu ruchu. Moduł IV

Numer usługi 2020/07/16/15046/598841

Dostawca usług Karol Sitarz Fizjoactiv

Miejsce usługi Lublin

Dostępność Usługa otwarta

Status usługi opublikowana

PLN

1 350,00 zł netto za osobę

1 350,00 zł brutto za osobę

54,00 zł netto za osobogodzinę

54,00 zł brutto za osobogodzinę

Zapisz się
Zapisanych 2 uczestników

Informacje o usłudze

Pokaż szczegóły
Sposób dofinansowania:

wsparcie dla przedsiębiorców i ich pracowników

Grupa docelowa usługi:

Kurs skierowany jest fizjoterapeutów, osteopatów, lekarzy.

Minimalna liczba uczestników: 1
Maksymalna liczba uczestników: 60
Data zakończenia rekrutacji: 01-09-2021
Liczba godzin usługi: 25
Podstawa uzyskania wpisu do świadczenia usługi: Standard Usługi Szkoleniowo-Rozwojowej PIFS SUS 2.0

Ramowy program usługi

Pokaż program

Warunki niezbędne do spełnienia, aby realizacja usługi pozwoliła na osiągnięcie celu:

Szkolenie adresowane jest do fizjoterapeutów, osteopatów i lekarzy, posiadających podstawowe doświadczenie pracy w swoim zawodzie. Uczestnik powinien znać podstawy anatomii.

 

Program kursu

 

KURS TERAPII MANUALNEJ Diagnostyka różnicowa i leczenie manualne w dysfunkcjach narządu ruchu

 

Czas trwania kursu: 125 godzin dydaktycznych.

 

 

IV moduł

Odcinek szyjny kręgosłupa. Kliniczne aspekty układu pokarmowego.

I dzień  (7 godz dyd 15 min)

13:00-15.30 Rozpoczęcie kursu, sprawy organizacyjne. Część teoretyczna: Protokół badania odcinka szyjnego kręgosłupa, Testy globalne: ruchy czynne, ruchy bierne, ruchy oporowe, Badanie neurologiczne: czucie, siła, odruchy, test specyficzne, Testy naczyniowe, Badanie palpacyjne: palpacja mięśni, palpacja tarczycy, Testy ruchomości gry stawowej, Testy ruchomości stawowej.

Przerwa  15:30-16:00

16:00-19:00 Część praktyczna: Anatomia palpacyjna kręgosłup szyjny, kark: kostne punkty odniesienia, tkanki miękkie, elementy naczyniowe, węzły chłonne.

 

II dzień  (12 godz dyd)

8:30-11:00 Szyja: Kostne punkty odniesienia. Struktury mięśniowo-więzadłowe, Elementy naczyniowo-nerwowe.

Przerwa  11:00-11:15 

11:15-13:00 Szyja: Kostne punkty odniesienia, struktury mięśniowo-więzadłowe, elementy naczyniowo-nerwowe.

Przerwa  13:00-13:30

13:30-16:45 Gruczoły: Ślinianka podżuchwowa, tarczyca. Węzły chłonne.

Przerwa  16:45-17:00 

17:00-18:30 Diagnostyka różnicowa wykluczająca odcinka szyjnego kręgosłupa.Techniki: odcinek szyjny kręgosłupa.

 

III dzień (5 godz 30 min)

8:30-10:15 Diagnostyka różnicowa wykluczająca odcinka szyjnego kręgosłupa.Techniki: odcinek szyjny kręgosłupa c.d.

Przerwa  10:15-10:30

10:30-12:45 Trzewia - diagnostyka różnicowa wykluczająca układ pokarmowy.

12:45-13:00  Pytania, zakończenie modułu.

 

Główny cel usługi

Pokaż

Cel edukacyjny

Podstawowym celem kursu Terapii Manualnej - Diagnostyka różnicowa i leczenie manualne w dysfunkcjach narządu ruchu jest uzupełnienie wiedzy osób, które wykonują zawód fizjoterapeuty lub lekarza poprzez pokazanie i naukę diagnostyki różnicowej, bez której niemożliwe jest postawienie diagnozy. Po ukończeniu szkolenia uczestnik ma uporządkowaną wiedzę z zakresu wskazań i przeciwwskazań. Potrafi samodzielnie dokonać analizy, wykluczyć przeciwwskazania do leczenia jak i samodzielnie dobrać odpowiednią terapię.
Celem kursu jest wzrost wiedzy na temat połączeń mięśniowo-stawowych, powiązań i wzajemnych relacji pomiędzy sektorami ciała jak np. miednica, kręgosłup i obręcz barkowa. Celem jest przedstawienie podejścia do diagnostyki i terapii pacjenta na poziomie globalnym, pokazanie zależności między poszczególnymi częściami. Nabycie umiejętności globalnej analizy ciała człowieka.
Celem szkolenia jest wzrost umiejętności uczestników w obrębie wybranych technik osteopatycznych np. techniki energii mięśniowej, manipulacji i mobilizacji tkankowych i stawowych, mięśniowo-powięziowego rozluźniania, terapii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych i innych punktów odruchowych.
Celem szkolenia jest wzrost kompetencji społecznych uczestników, jako element niezbędny do pracy w medycznych zespołach interdyscyplinarnych. Lepsza komunikacja i współpraca w zespole przekłada się pozytywnie na proces leczenia i zdrowie pacjenta.

Efekty uczenia się

Uczestnik potrafi wykonać diagnostykę różnicową wykluczającą.
Uczestnik posiada umiejętności samodzielnego znalezienia przyczyny dolegliwości oraz zróżnicowania pomiędzy patologią a dysfunkcją narządu ruchu.

Uczestnik potrafi palpacyjnie zlokalizować anatomiczne struktury.

Potrafi wykonać prezentowane techniki manualne.
Potrafi samodzielnie przedstawić propozycję użycia technik manualnych, stosowanych w korekcji dysfunkcji ruchomości stawowych i tkankowych.

Uczestnik zna najczęściej powstające powiązania mięśniowo - powięziowe

Uczestnik posiada wiedzę na temat połączeń  mięśniowo-stawowych, powiązań i wzajemnych relacji pomiędzy sektorami ciała jak np. miednica, kręgosłup i obręcz barkowa.
Potrafi wyszukać strefy zwiększonego napięcia i utraty ruchomości tkankowej i stawowej, poznanie dróg przenoszenia się napięć w ciele człowieka to umiejętność, która pozwoli na skuteczniejsze planowanie terapii, sposobu leczenia oraz monitorowanie efektów pracy.

Uczestnik potrafi współpracować i komunikować się wewnątrz interdyscyplinarnych zespołów medycznych.

Czy usługa prowadzi do nabycia kompetencji? Tak
Brak wyników.
Koszt przypadający na 1 uczestnika netto 1 350,00 zł
Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto 1 350,00 zł
Koszt osobogodziny netto 54,00 zł
Koszt osobogodziny brutto 54,00 zł

Adres realizacji usługi

Pokaż adres

ul. Bursaki 17, 20-150 Lublin, woj. lubelskie

Pomieszczenia, w których odbędą się zajęcia mieszczą się przy ul. Bursaki 17 w Lublinie w budynku Ośrodka Szkoleniowego Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Lublinie. Pomieszczenie wyposażone jest w projektor multimedialny, stoły i sprzęt rehabilitacyjny, krzesła. Uczestnicy będą mieli do swojej dyspozycji szatnię na pozostawienie odzieży wierzchniej.

Udogodnienia w miejscu realizacji usługi

  • Wi-fi
  • Podczas kursu do dyspozycji uczestników pozostaje szatnia oraz darmowy parking z przodu i z tyłu budynku.

Zajęcia poprowadzą

Więcej informacji
Zdjęcie Marian Majchrzycki

Marian Majchrzycki

Dyplomowany Osteopata, fizjoterapeuta, doktor nauk medycznych, rehabilitacja, fizjoterapia w dysfunkcjach trzewnych.
Od ponad 10 lat aktywny zawodowo jako skuteczny terapeuta manualny w Poznaniu. Adiunkt w Klinice Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Założyciel Akademii Terapii Manualnej oraz twórca szkoleń dla fizjoterapeutów i lekarzy z zakresu terapii manualnej i masażu. Prelegent licznych konferencji naukowych, autor ponad 100 artykułów na temat usprawniania narządu ruchu, z zakresu terapii manualnej, osteopatii, ortopedii, neurologii, onkologii, geriatrii.
Dyplomowany Osteopata, fizjoterapeuta, doktor nauk medycznych,
Założyciel Akademii Terapii Manualnej oraz twórca szkoleń dla fizjoterapeutów i lekarzy z zakresu terapii manualnej i masażu. Prelegent licznych konferencji naukowych, autor ponad 100 artykułów na temat usprawniania narządu ruchu, z zakresu terapii manualnej, osteopatii, ortopedii, neurologii, onkologii, geriatrii.

Zdjęcie Marcin Hoffmann

Marcin Hoffmann

Dyplomowany Osteopata, fizjoterapeuta, rehabilitacja, fizjoterapia w dysfunkcjach trzewnych, osteopatia w pediatrii.
Terapeuta z wieloletnim doświadczeniem klinicznym prowadzący prywatny gabinet osteopatii i rehabilitacji. Autor publikacji oraz wystąpień na konferencjach dotyczących zagadnień leczenia osteopatycznego i fizjoterapii w dysfunkcjach narządu ruchu i żucia. Wykładowca pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z zakresu Terapii Manualnej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz autorskich szkoleń podyplomowych.
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu i 5-cio letnich studiów z zakresu osteopatii na Sutherland College of Osteopathic Medicine (Belgia) oraz uczestnik wielu specjalistycznych szkoleń podyplomowych z zakresu osteopatii, terapii manualnej i rehabilitacji.
Autor publikacji oraz wystąpień na konferencjach dotyczących zagadnień leczenia osteopatycznego i fizjoterapii w dysfunkcjach narządu ruchu i żucia. Wykładowca pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z zakresu Terapii Manualnej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz autorskich szkoleń podyplomowych.

Zdjęcie Włodzimierz Ciepała

Włodzimierz Ciepała

Dyplomowany Osteopata, fizjoterapeuta, rehabilitacja, fizjoterapia w dysfunkcjach trzewnych, osteopatia w neurologii i ortopedii.
Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy zawodowej zdobyte podczas pracy w Szpitalu Górniczym w Sosnowcu na oddziale neurochirurgii i Ośrodku Rehabilitacyjnym w Miechowie. Na co dzień pracuje i zarządza Centrum rehabilitacji i osteopatii ,,Neuron'' w Miechowie i Dąbrowie Górniczej.
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i 5 letnich Studiów Podyplomowych w Sutherland College of Osteopathic Medicine, Belgia. Certyfikowany terapeuta: Terapii manualnej Kaltenborn- Evjenth, metody PNF, Terapii manualnej wg.B Mulligana, Europen FDM Association, Techniki pracy mięśniowo-powięziowej przez fibrolizę z wykorzystaniem haczyków.
Wykładowca pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z zakresu Terapii Manualnej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz autorskich szkoleń podyplomowych.

Kontakt

Pokaż
Zdjęcie Karol Sitarz

Karol Sitarz

email: ksfizjoactiv@gmail.com

tel: 501078971

Informacje dodatkowe

Pokaż szczegóły

Warunki uczestnictwa

Przed zapisem na kurs prosimy o kontakt z organizatorem w celu sprawdzenia dostępności wolnych miejsc.

W celu dokonania zgłoszenia na kurs należy pobrać ze strony organizatora formularz zgłoszeniowy i wypełniony przesłać na adres mailowy wraz z dokumentem potwierdzającym wykształcenie i informacją o formie płatności.

Informacje dodatkowe

Liczba godzin kursu podana jest w godzinach dydaktycznych. Za godzinę dydaktyczna uznano 45 min.

Prosimy o kontakt z organizatorem w celu ustalenia dostępności miejsc i zapisania się na usługę.

 

W celu zapewnienia sobie miejsca na kursie bardzo prosimy o kontakt z organizatorem oraz dokonanie zgłoszenia przez stronę www.fizjoactiv.pl

Uczestnik otrzymuje na każdym module skrypt z materiałami dotyczącymi kursu  i długopis.

Ciasteczka>