Szkolenie – Laminacja Brwi i Stylizacja Brwi
Szkolenie – Laminacja Brwi i Stylizacja Brwi
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaStyl życia / Uroda
- Grupa docelowa usługi
- Kosmetyczek oraz stylistek brwi i rzęs, które chcą zdobyć lub rozwinąć umiejętności wykonywania zabiegu laminacji brwi oraz stylizacji brwi zgodnie z aktualnymi trendami w branży beauty.
- Właścicielek i pracownic salonów kosmetycznych, które chcą podnieść kwalifikacje zawodowe oraz poszerzyć ofertę usług o zabiegi stylizacji i laminacji brwi.
- Osób przygotowujących się do rozpoczęcia działalności w branży beauty, które chcą zdobyć praktyczne umiejętności wykonywania zabiegów stylizacji brwi zgodnie ze standardami pracy w salonie kosmetycznym.
- Minimalna liczba uczestników1
- Maksymalna liczba uczestników2
- Data zakończenia rekrutacji16-04-2026
- Forma prowadzenia usługistacjonarna
- Liczba godzin usługi12
- Podstawa uzyskania wpisu do BURCertyfikat systemu zarządzania jakością wg. ISO 9001:2015 (PN-EN ISO 9001:2015) - w zakresie usług szkoleniowych
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Usługa przygotowuje uczestnika do wykonywania zabiegów laminacji i stylizacji brwi poprzez zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu budowy włosa, zasad higieny pracy, doboru preparatów i narzędzi, kolorymetrii, geometrii brwi oraz prawidłowego przebiegu zabiegu. Uczestnik przygotowany zostanie do samodzielnej pracy zgodnej ze standardami salonowymi oraz rozwinie precyzję, organizację pracy i kompetencje komunikacyjne w kontakcie z klientem.Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
| Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
|---|---|---|
| Uczestnik charakteryzuje podstawową terminologię niezbędną do wykonywania zabiegów stylizacji i laminacji brwi oraz rozróżnia dedykowane narzędzia i preparaty stosowane podczas zabiegu. | Wskazuje narzędzia oraz preparaty wykorzystywane podczas zabiegu laminacji brwi. | Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie |
| Charakteryzuje strukturę włosa oraz cykl wzrostu włosów. | Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie | |
| Wskazuje wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu. | Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie | |
| Rozróżnia etapy zabiegu laminacji i stylizacji brwi. | Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie | |
| Uczestnik wykonuje zabieg laminacji oraz stylizacji brwi zgodnie z procedurą zabiegową. | Prawidłowo przygotowuje brwi naturalne do wykonania zabiegu laminacji. | Analiza dowodów i deklaracji |
| Dobiera preparaty oraz narzędzia do wykonania zabiegu. | Analiza dowodów i deklaracji | |
| Wykonuje laminację brwi zgodnie z procedurą zabiegową. | Analiza dowodów i deklaracji | |
| Wykonuje koloryzację brwi z zastosowaniem zasad kolorymetrii. | Analiza dowodów i deklaracji | |
| Wykonuje regulację brwi oraz nadaje im odpowiedni kształt. | Analiza dowodów i deklaracji | |
| Uczestnik przygotowuje klienta i stanowisko pracy do wykonywania zabiegu laminacji brwi z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa pracy. | Rozróżnia zasady dezynfekcji i higieny pracy podczas wykonywania zabiegu . | Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie |
| Organizuje przestrzeń roboczą do wykonania zabiegów zgodnie z zasadami bhp. | Analiza dowodów i deklaracji | |
| Uczestnik szkolenia rozpoznaje i diagnozuje potrzeby oraz oczekiwania klienta. | Uczestnik samodzielnie wykonuje wywiad z klientem, diagnozuje jego potrzeby, opisuje klientowi procedurę wykonania stylizacji brwi, oraz planowane efekty uwzględniając przy tym zasady bezpieczeństwa, higieny pracy. | Analiza dowodów i deklaracji |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Kompetencje
Usługa prowadzi do nabycia kompetencji.Warunki uznania kompetencji
Program
Program
Cel edukacyjny:
Usługa przygotowuje uczestnika do wykonywania zabiegów laminacji i stylizacji brwi poprzez zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu budowy włosa, zasad higieny pracy, doboru preparatów i narzędzi, kolorymetrii, geometrii brwi oraz prawidłowego przebiegu zabiegu. Uczestnik przygotowany zostanie do samodzielnej pracy zgodnej ze standardami salonowymi oraz rozwinie precyzję, organizację pracy i kompetencje komunikacyjne w kontakcie z klientem.
Szkolenie skierowane jest dla:
- Kosmetyczek oraz stylistek brwi i rzęs, które chcą zdobyć lub rozwinąć umiejętności wykonywania zabiegu laminacji brwi oraz stylizacji brwi zgodnie z aktualnymi trendami w branży beauty.
- Właścicielek i pracownic salonów kosmetycznych, które chcą podnieść kwalifikacje zawodowe oraz poszerzyć ofertę usług o zabiegi stylizacji i laminacji brwi.
- Osób przygotowujących się do rozpoczęcia działalności w branży beauty, które chcą zdobyć praktyczne umiejętności wykonywania zabiegów stylizacji brwi zgodnie ze standardami pracy w salonie kosmetycznym.
Działania ułatwiające osiągnięcie celu usługi:
- zapoznanie się z ogólnodostępną literaturą i artykułami popularnonaukowymi z zakresu stylizacji rzęs
Opis warunków organizacyjnych:
Organizator szkolenia zapewnia kompleksowo wyposażoną salę szkoleniową, która umożliwia przeprowadzenie szkolenia tj.: materiały i akcesoria potrzebne do pracy, wraz z materiałami jednorazowego użytku oraz preparatami niezbędnymi do wykonania zabiegu, w pełni wyposażone stanowisko pracy wraz z niezbędnymi urządzeniami. Szkolenia przeprowadzane są w grupach maksymalnie 2 osobowych, każdy uczestnik ma zapewnione własne stanowisko pracy w trakcie trwania szkolenia. Podczas trwania szkolenia uczestnik wykonuje zabiegi na modelkach lub własnej dłoni, ich ilość zależna jest od umiejętności i doświadczenia uczestników, a także tempa ich pracy. Harmonogram szkolenia może ulegać nieznacznemu przesunięciu czasowemu ze względu na czas wykonywanych zabiegów i umiejętności uczestników zgodnie z indywidualnym tempem pracy.
Program:
Moduł I - Podstawy stylizacji i laminacji brwi (teoria)
- struktura włosa oraz cykl wzrostu włosów,
- chemiczna budowa włosa w kontekście zabiegu laminacji brwi,
- zasady higieny pracy: dezynfekcja i sterylizacja narzędzi,
- wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu,
- charakterystyka preparatów i narzędzi wykorzystywanych w zabiegu,
- przebieg zabiegu laminacji brwi krok po kroku,
- podstawy kolorymetrii w stylizacji brwi,
- schematy układania włosów podczas laminacji,
- praca z trudnymi brwiami,
- geometria brwi – metoda wyznaczania brwi na 5 punktów,
- regulacja brwi i nadawanie kształtu,
- podstawy promocji usług w social media.
Moduł II - Praca pokazowa instruktora (praktyka)
- wykonanie zabiegu laminacji brwi krok po kroku, wyznaczanie geometrii brwi, prawidłowa aplikacja preparatów
Moduł III - Ćwiczenia praktyczne na modelce lub własnej dłoni przez uczestnika pod nadzorem instruktora (praktyka)
- przygotowanie stanowiska pracy: dezynfekcja, organizacja narzędzi i ergonomia pracy,
- przygotowanie brwi do zabiegu laminacji,
- wyznaczanie geometrii brwi metodą 5 punktów,
- dobór odpowiedniego schematu układania włosów,
- wykonanie zabiegu laminacji brwi na modelce,
- koloryzacja oraz regulacja brwi,
- ocena efektu końcowego i omówienie pracy kursantki.
Egzamin - walidacja
Test teoretyczny generowany automatycznie, analiza dowodów i deklaracji.
Opis przebiegu walidacji:
Walidacja przeprowadzona zostanie z zapewnieniem rozdzielności funkcji procesów kształcenia i szkolenia od procesu walidacji – realizacja obu procesów przeprowadzona przez dwie różne osoby.
Instruktor pozostaje neutralny wobec procesu oceny – nie ingeruje w wyniki testu, sposób uzupełniania materiałów ani w jakość przesyłanych dowodów i deklaracji.
Walidacja jest podzielona na 2 etapy:
Walidacja części teoretycznej: Test teoretyczny online, którego wynik generuje się automatycznie. Uczestnik otrzymuje na e- mail link do testu. Do udziału w teście uczestnik musi dysponować własnym urządzeniem mobilnym z dostępem do internetu – link do testu zostanie udostępniony właśnie na to urządzenie. Minimalny próg zaliczenia to 70 % poprawnych odpowiedzi.
Walidacja części praktycznej: Walidacja polega na analizie dowodów i deklaracji przygotowanych przez uczestnika. Uczestnik zobowiązany jest do przesłania w formie elektronicznej kompletu wypracowanych materiałów najpóźniej do końca procesu kształcenia. Materiały te należy przesłać do Walidatora wyznaczonego przez organizatora szkolenia. Walidator dokonuje analizy przesłanych materiałów względem przyjętych kryteriów. Walidator nie uczestniczy w gromadzeniu dowodów i deklaracji – zostaje włączony dopiero na etapie ich analizy. Minimalny próg zaliczenia to 70 % poprawnie przygotowanych materiałów.
Wyniki walidacji przekazywane są organizatorowi po zakończeniu procesu weryfikacji.
Usługa szkoleniowa odbywa się w jednostkach dydaktycznych.
1 godzina usługi = 45 minut dydaktycznych
Usługa ma charakter stacjonarny 12 h dydaktycznych
Usługa stacjonarna składa się z części:
- teoretycznej 2 h zegarowe
- części praktycznej 5 h zegarowych
- przerwy 0,5 h zegarowa - wliczane do czasu trwania i ceny usługi
- walidacji 1,5 h zegarowe - wliczane do procesu kształcenia.
Harmonogram
Harmonogram
| Przedmiot / temat zajęć | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
|---|---|---|---|---|---|
Przedmiot / temat zajęć 1 z 6 Moduł I | Prowadzący BEATA BONISŁAWSKA | Data realizacji zajęć 17-04-2026 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 11:00 | Liczba godzin 02:00 |
Przedmiot / temat zajęć 2 z 6 Moduł II | Prowadzący BEATA BONISŁAWSKA | Data realizacji zajęć 17-04-2026 | Godzina rozpoczęcia 11:00 | Godzina zakończenia 12:00 | Liczba godzin 01:00 |
Przedmiot / temat zajęć 3 z 6 Przerwa | Prowadzący BEATA BONISŁAWSKA | Data realizacji zajęć 17-04-2026 | Godzina rozpoczęcia 12:00 | Godzina zakończenia 12:30 | Liczba godzin 00:30 |
Przedmiot / temat zajęć 4 z 6 Moduł III | Prowadzący BEATA BONISŁAWSKA | Data realizacji zajęć 17-04-2026 | Godzina rozpoczęcia 12:30 | Godzina zakończenia 16:30 | Liczba godzin 04:00 |
Przedmiot / temat zajęć 5 z 6 Walidacja: test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie | Prowadzący BEATA BONISŁAWSKA | Data realizacji zajęć 17-04-2026 | Godzina rozpoczęcia 16:30 | Godzina zakończenia 17:00 | Liczba godzin 00:30 |
Przedmiot / temat zajęć 6 z 6 Walidacja: analiza dowodów i deklaracji | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 17-04-2026 | Godzina rozpoczęcia 17:00 | Godzina zakończenia 18:00 | Liczba godzin 01:00 |
Cena
Cena
Cennik
| Rodzaj ceny | Cena |
|---|---|
Rodzaj ceny Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto | Cena 3 700,00 PLN |
Rodzaj ceny Koszt przypadający na 1 uczestnika netto | Cena 3 700,00 PLN |
Rodzaj ceny Koszt osobogodziny brutto | Cena 308,33 PLN |
Rodzaj ceny Koszt osobogodziny netto | Cena 308,33 PLN |
Prowadzący
Prowadzący
BEATA BONISŁAWSKA
Instruktor jest stylistką rzęs z ponad 13-letnim doświadczeniem. Ukończyła wiele szkoleń zarówno u polskich, jak i zagranicznych trenerów. Jest laureatką mistrzostw w zakresie swojej specjalizacji.
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
Organizator zapewnia wszelkie niezbędne materiały dydaktyczne w postaci skryptu papierowego, długopis oraz materiały szkoleniowe niezbędne do realizacji części praktycznej szkolenia min.: pincety do stylizacji brwi, klej, farbki, cleaner, remover, bonder, produkty jednorazowe, kozetki, krzesła, lampy, przyborniki do stylizacji brwi.
Warunki uczestnictwa
Uczestniczka zobowiązana jest do zapewnienia we własnym zakresie modelek w liczbie minimum 2. Jeżeli uczestniczka nie ma takiej możliwości zobowiązana jest do kontaktu z organizatorem w tym zakresie najpóźniej do 5 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem szkolenia. Wówczas organizator wesprze bezpłatnie uczestniczki w tym w zakresie. Uczestniczka zobowiązana jest do samodzielnego zapewnienia telefonu z ładowarką, który umożliwi przejście procesu walidacji, w tym wykonania testu i przygotowania wymaganych materiałów walidacyjnych.
Wymagana obecność na szkoleniu co najmniej 80 %. Dostawca usługi zapewnia realizację usługi rozwojowej uwzględniając potrzeby osób ze szczególnymi potrzebami funkcjonalnymi, zgodnie ze Standardami dostępności dla polityki spójności 2021-2027. Zatem uczestnik powinien na co najmniej 7 dni kalendarzowych przed terminem rozpoczęcia realizacji usługi zgłosić Organizatorowi dodatkowe wymagania / szczególne potrzeby umożliwiające mu udział w usłudze.
Informacje dodatkowe
Uczestnicy przyjmują do wiadomości, że usługa może być poddana monitoringowi z ramienia Operatora lub PARP i wyrażają na to zgodę. Uczestnik ma obowiązek zapisania się na usługę przez BUR co najmniej na 1 dzień przed rozpoczęciem realizacji usługi.
Przed zapisem na usługę konieczny jest kontakt telefoniczny uczestnika z dostawcą usług w celu sprawdzenia dostępności miejsca we wskazanym terminie:
tel.: 579 491 857
579 490 322
Podstawa zwolnienia z VAT:
1) art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c Ustawy z dnia 11 marca 2024 o podatku od towarów i usług - w przypadku dofinansowania w wysokości 100%
2) § 3 ust. 1 pkt. 14 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień - w przypadku dofinansowania w co najmniej 70%
3) W przypadku braku uzyskania dofinansowania lub uzyskania dofinansowania poniżej 70%, do powyższej ceny usługi należy doliczyć 23% VAT
Adres
Adres
Udogodnienia w miejscu realizacji usługi
- Wi-fi
- Miejsce szkolenia spełnia bezpieczne i higieniczne warunki pracy dla instruktora i uczestników.