Szkolenie Aqua Aerobic
Szkolenie Aqua Aerobic
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaStyl życia / Sport
- Grupa docelowa usługi
Usługa szkoleniowa skierowana jest do osób zainteresowanych zdobyciem kompetencji w zakresie prowadzenia zajęć Aqua Aerobic.
W szczególności szkolenie przeznaczone jest dla:
- trenerów personalnych i instruktorów fitness chcących poszerzyć swoje kompetencje zawodowe,
- fizjoterapeutów, rehabilitantów oraz osób pracujących w obszarze zdrowia i rekreacji,
- nauczycieli wychowania fizycznego,
- animatorów sportu i rekreacji,
- osób planujących rozpoczęcie pracy w charakterze instruktora Aqua Aerobic,
- osób aktywnych fizycznie, zainteresowanych rozwojem zawodowym w obszarze treningu w wodzie.
Szkolenie nie wymaga zaawansowanych umiejętności pływackich i jest dostępne dla osób dorosłych, niezależnie od poziomu dotychczasowego doświadczenia zawodowego w branży fitness.
- Minimalna liczba uczestników1
- Maksymalna liczba uczestników1
- Forma prowadzenia usługistacjonarna
- Liczba godzin usługi8
- Podstawa uzyskania wpisu do BURCertyfikat systemu zarządzania jakością wg. ISO 9001:2015 (PN-EN ISO 9001:2015) - w zakresie usług szkoleniowych
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Celem edukacyjnym usługi jest przygotowanie uczestników do samodzielnego, bezpiecznego i świadomego prowadzenia zajęć Aqua Aerobic dla różnych grup odbiorców poprzez zdobycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych z zakresu metodyki treningu w wodzie.Uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę dotyczącą zasad prowadzenia treningu Aqua Aerobic, doboru ćwiczeń do możliwości i potrzeb uczestników zajęć, zasad bezpieczeństwa w środowisku wodnym oraz prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń.
Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
| Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
|---|---|---|
| Wiedza – uczestnik: charakteryzuje zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas prowadzenia zajęć w środowisku wodnym, opisuje kryteria doboru uczestników oraz zasady dopuszczania ich do zajęć Aqua Aerobic, rozróżnia ćwiczenia wykonywane w wodzie płytkiej i głębokiej oraz zna ich zastosowanie, wymienia i charakteryzuje rodzaje treningu Aqua Aerobic, zna podstawy anatomii człowieka oraz fizjologii wysiłku w kontekście treningu w wodzie, rozumie rolę muzyki w prowadzeniu zajęć Aqua Aerobic, zna rodzaje sprzętu i przyborów wykorzystywanych w Aqua Aerobic oraz zasady ich doboru. | ocenę odpowiedzi ustnych uczestnika podczas zajęć dydaktycznych, obserwację aktywności uczestnika oraz jego zaangażowania w omawiane zagadnienia, bieżące sprawdzanie znajomości zagadnień dotyczących: zasad bezpieczeństwa podczas zajęć w wodzie, doboru uczestników i dopuszczenia do zajęć, rodzajów treningu Aqua Aerobic, podstaw anatomii człowieka i fizjologii wysiłku, zasad doboru sprzętu oraz muzyki do zajęć. | Wywiad swobodny |
| Umiejętności – uczestnik: bezpiecznie prowadzić zajęcia Aqua Aerobic z uwzględnieniem zasad BHP w środowisku wodnym, dobierać ćwiczenia do poziomu sprawności, wieku i możliwości uczestników, prowadzić ćwiczenia w wodzie płytkiej oraz głębokiej, modyfikować i łączyć ćwiczenia w celu dostosowania intensywności treningu, planować i realizować różne formy treningu Aqua Aerobic, stosować muzykę w sposób wspierający tempo i strukturę zajęć, dobierać i wykorzystywać odpowiedni sprzęt treningowy, samodzielnie poprowadzić blok zajęć Aqua Aerobic. | obserwację pracy uczestnika podczas zajęć praktycznych, samodzielne przygotowanie i przeprowadzenie bloku zajęć Aqua Aerobic (w wodzie płytkiej lub głębokiej), ocenę poprawności doboru ćwiczeń, ich modyfikacji i łączenia, ocenę umiejętności stosowania zasad bezpieczeństwa oraz prawidłowego wykorzystania sprzętu i muzyki. | Wywiad swobodny |
| Kompetencje społeczne – uczestnik: jest gotowy do odpowiedzialnego prowadzenia zajęć Aqua Aerobic z dbałością o bezpieczeństwo uczestników, wykazuje świadomość znaczenia indywidualnego podejścia do uczestników zajęć, komunikuje się w sposób jasny i zrozumiały z grupą ćwiczącą, potrafi pracować samodzielnie oraz w zespole instruktorskim, dba o profesjonalne standardy pracy instruktora Aqua Aerobic. | obserwację zachowania uczestnika podczas prowadzenia zajęć, ocenę sposobu komunikacji z grupą oraz reagowania na potrzeby uczestników, ocenę odpowiedzialności i świadomości w zakresie bezpieczeństwa ćwiczących, informację zwrotną od prowadzącego szkolenie. | Wywiad swobodny |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Kompetencje
Usługa prowadzi do nabycia kompetencji.Warunki uznania kompetencji
Program
Program
PROGRAM RAMOWY USŁUGI (8 GODZIN DYDAKTYCZNYCH)
1. Bezpieczeństwo podczas zajęć w wodzie
Liczba godzin: 1 godzina dydaktyczna
Teoria:
- zasady bezpieczeństwa i higieny pracy podczas zajęć w wodzie,
- odpowiedzialność instruktora Aqua Aerobic,
- organizacja zajęć na pływalni.
Praktyka:
- zastosowanie zasad bezpieczeństwa w warunkach basenowych,
- prawidłowe ustawienie uczestników i instruktora w wodzie.
2. Dobór uczestników i dopuszczenie do zajęć
Liczba godzin: 1 godzina dydaktyczna
Teoria:
- kwalifikacja uczestników do zajęć Aqua Aerobic,
- przeciwwskazania i ograniczenia do treningu w wodzie.
Praktyka:
- dostosowanie ćwiczeń do różnych możliwości ćwiczących,
- przykłady modyfikacji zajęć dla różnych grup.
3. Ćwiczenia podstawowe w wodzie płytkiej i głębokiej
Liczba godzin: 1 godzina dydaktyczna
Teoria:
- omówienie techniki wykonywania ćwiczeń w wodzie płytkiej i głębokiej.
Praktyka:
- wykonywanie ćwiczeń w wodzie płytkiej,
- wykonywanie ćwiczeń w wodzie głębokiej,
- kontrola postawy i ruchu w środowisku wodnym.
4. Modyfikacja i łączenie ćwiczeń
Liczba godzin: 1 godzina dydaktyczna
Teoria:
- sposoby modyfikowania ćwiczeń i regulowania intensywności.
Praktyka:
- łączenie ćwiczeń w sekwencje treningowe,
- dostosowanie intensywności zajęć do poziomu grupy.
5. Rodzaje treningu Aqua Aerobic
Liczba godzin: 1 godzina dydaktyczna
Teoria:
- charakterystyka form treningu Aqua Aerobic,
- struktura jednostki treningowej i cele treningowe.
Praktyka:
- realizacja wybranych form treningu Aqua Aerobic.
6. Muzyka na zajęciach Aqua Aerobic
Liczba godzin: 1 godzina dydaktyczna
Teoria:
- zasady doboru muzyki do charakteru i tempa zajęć.
Praktyka:
- praca z rytmem,
- synchronizacja ruchu z muzyką podczas ćwiczeń.
7. Dobór odpowiedniego sprzętu i przyborów do ćwiczeń
Liczba godzin: 1 godzina dydaktyczna
Teoria:
- rodzaje sprzętu stosowanego w Aqua Aerobic,
- zasady bezpiecznego użytkowania przyborów.
Praktyka:
- wykorzystanie sprzętu w ćwiczeniach,
- dopasowanie sprzętu do celów treningowych.
8. Prowadzenie bloku zajęć przez uczestników
Liczba godzin: 1 godzina dydaktyczna
Teoria:
- zasady przygotowania bloku zajęć Aqua Aerobic.
Praktyka:
- samodzielne prowadzenie fragmentu zajęć przez uczestników,
- omówienie zajęć i informacja zwrotna od prowadzącego.
W trakcie szkolenia przewidziane są 15-minutowe przerwy.
Liczba godzin usługi uwzględniona jest w godzinach dydaktycznych po 45 min.
Harmonogram kursu zostanie uzupełniony w wymaganym terminie, zgodnym z regulaminem BUR.
Godziny szkolenia, lokalizacja oraz prowadzący kurs mogą ulec zmianie z przyczyn losowych, niemożliwych do przewidzenia przez Dostawcę Usługi na dzień publikacji karty usługi.
Harmonogram
Harmonogram
| Przedmiot / temat zajęć | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
|---|---|---|---|---|---|
Brak wyników. | |||||
Cena
Cena
Cennik
| Rodzaj ceny | Cena |
|---|---|
Rodzaj ceny Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto | Cena 2 490,00 PLN |
Rodzaj ceny Koszt przypadający na 1 uczestnika netto | Cena 2 490,00 PLN |
Rodzaj ceny Koszt osobogodziny brutto | Cena 311,25 PLN |
Rodzaj ceny Koszt osobogodziny netto | Cena 311,25 PLN |
Prowadzący
Prowadzący
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
Materiały dydaktyczne zostaną przekazane podczas szkolenia.
Literatura (zalecana do zapoznania się przed szkoleniem)
- Górski J. – Fizjologia wysiłku i treningu fizycznego
- Zaton M., Klarowicz A. – Podstawy fizjologii wysiłku fizycznego
- Błach W., Błach P. – Trening zdrowotny i rekreacyjny
- Kruk J. – Aktywność fizyczna i zdrowie
- Publikacje i materiały branżowe dotyczące treningu w wodzie i Aqua Aerobic
(Zapoznanie się z literaturą ma charakter rekomendowany, nieobowiązkowy)
2. Materiały AST
Warunki uczestnictwa
-Ukończone 18 lat;
-brak przeciwskazań zdrowotnych
Informacje dodatkowe
Osoby które otrzymały dofinansowanie w wysokości 70% i wyżej obowiązuje cena netto zgodnie z treścią § 3 ust. 1 pkt. 14 RozporządzeniaMinistra Finansów z dnia 20.12.2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień (Dz. U. z2013r. Nr 73, poz. 1722) - art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. b Ustawa o podatku od towarów i usług.
W trakcie szkolenia przewidziane są 15-minutowe przerwy.
Liczba godzin usługi uwzględniona jest w godzinach dydaktycznych po 45 min.
Adres
Adres
Udogodnienia w miejscu realizacji usługi
- Klimatyzacja
- Wi-fi