Kurs języka rosyjskiego. Język rosyjski. Poziom B2. Zajęcia indywidualne. BON SZKOLENIOWY - dofinansowanie. Forma zdalna w czasie rzeczywistym
Kurs języka rosyjskiego. Język rosyjski. Poziom B2. Zajęcia indywidualne. BON SZKOLENIOWY - dofinansowanie. Forma zdalna w czasie rzeczywistym
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaJęzyki / Rosyjski
- Sposób dofinansowaniawsparcie dla osób indywidualnychwsparcie dla pracodawców i ich pracowników
- Grupa docelowa usługi
Kurs skierowany jest do osób pracujących, zawodowo biernych, studiujących czy bezrobotnych, które w wyniku przeprowadzonego testu poziomującego zostaną zakwalifikowane na kurs na poziomie A2. Kurs jest adresowany do osób chcących kontynuować przygodę z językiem rosyjskim jak również tych którzy mieli przerwę w uczeniu się języka.
- Minimalna liczba uczestników1
- Maksymalna liczba uczestników1
- Data zakończenia rekrutacji20-04-2025
- Forma prowadzenia usługizdalna w czasie rzeczywistym
- Liczba godzin usługi33
- Podstawa uzyskania wpisu do BURZnak Jakości TGLS Quality Alliance
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Celem szkolenia jest podniesienie kompetencji posługiwania się językiem rosyjskim na poziomie A2 określonym przez Europejski system opisu kształcenia językowego (Common EuropeanFramework of Reference CEFR).
Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
---|---|---|
Efekty uczenia się Uczeń zna słownictwo związane z wieloma tematami, nie tylko codziennymi (praca, edukacja, rodzina), ale też bardziej abstrakcyjnymi, np. technologią, kulturą, środowiskiem, polityką i nauką.Uczeń zna i poprawnie stosuje czasowniki we wszystkich czasach i aspektach (dokonanym i niedokonanym) oraz rozumie subtelności ich użycia. Zna wiele czasowników z nieregularną rekcją i potrafi odpowiednio odmieniać rzeczowniki i przymiotniki, zachowując zgodność w przypadku, liczbie i rodzaju. | Kryteria weryfikacji Szerokość zakresu słownictwa: Weryfikacja, czy uczeń potrafi stosować różnorodne słownictwo, obejmujące zarówno tematy codzienne, jak i bardziej abstrakcyjne, np. kwestie społeczne, kulturowe, polityczne.Poprawność i adekwatność użycia słownictwa: Ocena, czy uczeń wybiera właściwe wyrazy do kontekstu i sytuacji, zarówno w mowie, jak i w piśmie. Błędy leksykalne mogą występować, ale nie powinny utrudniać komunikacji. Idiomy i wyrażenia kolokwialne: Sprawdzanie, czy uczeń rozumie i stosuje idiomy oraz wyrażenia potoczne, co jest istotne w codziennych rozmowach i bardziej naturalnych wypowiedziach. Zastosowanie konstrukcji gramatycznych: Ocena umiejętności stosowania złożonych struktur gramatycznych, takich jak zdania podrzędnie złożone, czasowniki w różnych aspektach (dokonanym i niedokonanym), oraz tryb przypuszczający i warunkowy. Precyzja i zgodność przypadków: Weryfikacja poprawności w używaniu przypadków oraz rekcji czasowników. Uczeń powinien stosować przypadki zgodnie z zasadami gramatycznymi, zwłaszcza w bardziej złożonych konstrukcjach. | Metoda walidacji Wywiad swobodny |
Efekty uczenia się Uczeń potrafi wyrażać myśli i argumentować na różne tematy z jasnością i precyzją, wyjaśniając także przyczyny, konsekwencje i formułując wnioski.Uczeń rozumie dłuższe wypowiedzi i wykłady, także w sytuacjach, w których tematyka jest bardziej abstrakcyjna lub dotyczy jego obszarów zainteresowań. Rozpoznaje różne rejestry języka, intencje mówiącego oraz może wyłapywać niuanse znaczeniowe w wypowiedziach, które zawierają idiomy i wyrażenia idiomatyczne. Potrafi czytać i rozumieć dłuższe teksty o złożonej strukturze, np. artykuły, eseje, dokumenty oraz literaturę w wersji uproszczonej. Rozumie i potrafi wyciągać wnioski z argumentacji oraz analizować teksty dotyczące kwestii społecznych, kulturalnych lub naukowych, rozpoznając różne perspektywy autorów. Uczeń potrafi pisać spójne teksty (eseje, artykuły, e-maile formalne i nieformalne), logicznie łącząc zdania i tworząc rozwinięte wypowiedzi. Stosuje odpowiednie struktury, aby wyrażać opinie, przedstawiać argumenty i uzasadniać swoje zdanie. Potrafi korzystać z wyrażeń opisujących przyczyny, skutki oraz kontrast. Uczeń poprawnie stosuje zasady akcentowania oraz intonacji, co pozwala na wyrażanie różnych emocji i intencji w wypowiedzi. Umiarkowanie opanował zasady wymowy dźwięków specyficznych dla języka rosyjskiego (np. дźwięków ы, ж, ш), choć drobne błędy mogą nadal występować. | Kryteria weryfikacji ozumienie szczegółów i kontekstu: Weryfikacja zdolności do wychwytywania głównych informacji oraz detali z dłuższych tekstów lub wypowiedzi dotyczących abstrakcyjnych i codziennych tematów.Rozpoznanie intencji i tonu: Uczeń powinien umieć zrozumieć intencje autora lub mówcy, rozpoznać ton wypowiedzi (np. formalny, potoczny, ironiczny) oraz radzić sobie z idiomami. Płynność i spójność wypowiedzi: Ocena, czy uczeń potrafi prowadzić rozmowę płynnie i spójnie, wyrażając się w sposób zrozumiały i logiczny. Mowa powinna być swobodna, z niewielką liczbą pauz i zawahań. Dostosowanie stylu do kontekstu: Uczeń powinien umieć dostosować styl wypowiedzi (formalny lub nieformalny) do sytuacji komunikacyjnej oraz umieć wyrażać opinie, uczucia i uzasadniać swoje stanowisko. Spójność i organizacja tekstu: Ocena, czy uczeń potrafi napisać spójne i przejrzyste teksty (eseje, raporty, artykuły), stosując logiczne i odpowiednie struktury oraz łączniki językowe. Precyzja i poprawność językowa: Uczeń powinien pisać z wysoką poprawnością gramatyczną i leksykalną. Błędy są akceptowalne, jeśli nie zakłócają komunikacji. | Metoda walidacji Wywiad swobodny |
Metoda walidacji Test teoretyczny | ||
Efekty uczenia się Wie jak zachować równowagę między zdrowiem fizycznym i psychicznym. Ma świadomość takich aspektów życia społecznego jak: zasady postępowania społecznego, reguł ogólnie uznanych za pro-społeczne, równości płci i niedyskryminacji w społeczeństwie i miejscu pracy, tożsamości narodowej i europejskiej. Uczestnik umie porozumiewać się konstruktywnie, wyraża i rozumie różne punkty widzenia, potrafi negocjować oraz iść na kompromis, potrafi rozróżniać sferę zawodową i prywatną, komunikować się w ramach różnic kulturowych. | Kryteria weryfikacji Rozpoznawanie oznak stresu lub przeciążenia: jest w stanie zidentyfikować u siebie objawy stresu i wie, jakie działania podjąć, aby je zredukować (np. poprzez odpoczynek, ćwiczenia, rozmowę z bliskimi).Wrażliwość na potrzeby innych: umie zwracać uwagę na potrzeby i uczucia innych osób, nie działając wyłącznie w swoim interesie. Unikanie stereotypów: wykazuje zdolność do neutralnego, niestereotypowego podejścia do innych osób i rozumie znaczenie równości płci oraz równości szans. Rozumienie wartości wspólnotowych UE: zna i szanuje wartości europejskie, takie jak wolność, solidarność i demokracja. Otwartość na różne opinie: uczestnik wykazuje chęć poznania i zrozumienia innych perspektyw, nie narzucając swojej opinii. Umiejętność zarządzania granicami: potrafi określić i szanować granice prywatności, zarówno swoje, jak i współpracowników. Szacunek dla odmienności: uczestnik jest otwarty na różnice kulturowe i potrafi dostosować sposób komunikacji do osób z innych kręgów kulturowych. | Metoda walidacji Wywiad swobodny |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Kompetencje
Usługa prowadzi do nabycia kompetencji.Warunki uznania kompetencji
Program
Program
Szkolenie skierowane jest do osób posiadających już pewne kompetencjie w zakresie posługiwania sie językiem rosyjskim. Ma ono na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych wynikających z potrzeb lokalnej gospodarki.
Dla lepszego przyswojenia programu szkolenia zaleca się zrobienie testu poziomującego na początku szkolenia oraz testu podsumowującego na koniec kursu.
Zajęcia odbywają się w języku rosyjskim. Częstotliwość spotkań ustala się na dwa razy w tygodniu po 90 min (dwie godziny lekcyjne). Zajęcia odbywają się w godzinach rannych, popołudniowych lub wieczornych w zależności od potrzeb Uczestników. Możliwe są również zajęcia w okresie wakacyjnym. W trakcie zajęć wykorzystywane są różnorodne pomoce dydaktyczne takie jak: projektor multimedialny czy komputer.
Ramowy program kursu na poziomie B2 w szczególności zakłada nabycie następujących kompetencji leksykalno - gramatycznych:
Zakres tematyczny
A. Życie codzienne i społeczne
- Relacje międzyludzkie: Opis relacji międzyludzkich, analiza konfliktów, trudnych sytuacji społecznych.
- Zakupy i usługi: Zawieranie umów, negocjacje, reklamacje, korzystanie z usług, np. u lekarza, w banku, przy wynajmie mieszkań.
- Styl życia i zainteresowania: Omówienie kwestii zdrowego stylu życia, hobby, rozwój osobisty, podróże.
B. Praca, zawody i edukacja
- Zawody i kariera: Opis i analiza różnych zawodów, wymagania dotyczące pracy, strategie rozwoju kariery zawodowej.
- Edukacja: Porównanie systemów edukacyjnych, edukacja wyższa, programy naukowe, przygotowywanie się do egzaminów.
- Kultura zawodowa: Oczekiwania związane z kulturą pracy, zarządzanie czasem i zadaniami, wyrażanie opinii o pracy.
C. Kultura i społeczeństwo
- Kultura i tradycje: Rozmowy o różnych aspektach kultury rosyjskiej i międzynarodowej, porównanie tradycji w różnych krajach.
- Wydarzenia społeczno-polityczne: Komentowanie wydarzeń bieżących, rozumienie informacji politycznych i społecznych, rozmowy o problemach współczesnych społeczeństw.
- Sztuka, literatura, kino: Dyskusje na temat literatury rosyjskiej, filmów, muzyki, sztuk wizualnych, teatrów.
D. Technologie i nauka
- Nowe technologie: Zrozumienie wpływu nowych technologii na życie codzienne, komunikację, pracę i edukację.
- Środowisko i ekologia: Zagadnienia związane z ochroną środowiska, zmiany klimatyczne, problematyka ekologiczna.
E. Zdrowie i styl życia
- Problemy zdrowotne: Opis problemów zdrowotnych, zapobieganie chorobom, rozwiązywanie sytuacji związanych z problemami zdrowotnymi.
- Sport i rekreacja: Rozmowy o sportach, aktywności fizycznej, trendach w zdrowym stylu życia.
- Dieta i odżywianie: Opis zdrowej diety, przepisy kulinarne, dyskusje na temat stylu życia.
Gramatyka i struktury językowe
A. Czasowniki
- Czas teraźniejszy, przeszły i przyszły: Rozwinięcie umiejętności stosowania czasów teraźniejszych, przeszłych i przyszłych, w tym użycie aspektów czasowników.
- Czasowniki zwrotne i modalne: Rozpoznawanie i stosowanie czasowników zwrotnych, np. "заботиться", "принимать участие", oraz modalnych: "мочь", "должен".
- Użycie aspektów: Dokonane i niedokonane formy czasowników, rozróżnianie aspektów w różnych kontekstach.
- Strona bierna: Strona bierna (пассивный залог), zarówno w czasach prostych, jak i złożonych.
- Czasowniki złożone i frazowe: Użycie konstrukcji frazowych z czasownikami, np. "позвонить" vs "звонить".
B. Zaawansowane konstrukcje gramatyczne
- Konstrukcje warunkowe: Użycie zdań warunkowych w różnych czasach (realne i nierealne sytuacje, np. «если бы...»).
- Zaimki i ich odmiana: Zaawansowane użycie zaimków, np. zaimki zwrotne, wskazujące, względne.
- Zdania złożone: Tworzenie zdań złożonych podrzędnie i współrzędnie z użyciem spójników i wyrazów wprowadzających (np. «потому что», «так как», «если»).
- Mowa zależna: Użycie mowy zależnej (например, «он сказал, что...»), odmienności czasowników w tej konstrukcji.
- Czasowniki przerzutne: Użycie i rozumienie czasowników, które wymagają użycia celownika i dopełnienia.
C. Słownictwo
- Tematyczne grupy słów: Rozszerzone słownictwo związane z życiem zawodowym, podróżami, kulturą, polityką, edukacją, zdrowiem, sztuką, nauką.
- Idiomatyka: Użycie idiomów i fraz często używanych w mowie codziennej oraz formalnej.
- Kolokacje: Użycie kolokacji (często używanych zestawów słów) w różnych kontekstach.
- Phrasal verbs: Używanie wyrażeń z czasownikami frazowymi, np. "выходить из себя" (wściekać się).
Harmonogram
Harmonogram
Przedmiot / temat zajęć | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
---|---|---|---|---|---|
Brak wyników. |
Cena
Cena
Cennik
- Rodzaj cenyCena
- Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto3 500,00 PLN
- Koszt przypadający na 1 uczestnika netto3 500,00 PLN
- Koszt osobogodziny brutto106,06 PLN
- Koszt osobogodziny netto106,06 PLN
Prowadzący
Prowadzący
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
materiały w cenie szkolenia
Warunki uczestnictwa
Przed zapisaniem się na kurs prosimy o kontakt w celu ustalenia czy miejsce na szkolenie jest dostępne.
Warunki zapisu na szkolenie.
1.Podpisanie umowy o przyznanie bonu na szkolenie.
2. Wypełnienie testu poziomującego:
-dostępnego na stronie www.englishlanguage.edu.pl ,
-wysłanego na maila lub,
-po uprzednim umówieniu, w siedzibie szkoły.
Warunki otrzymania certyfikatu.
1. 80% obecności na zajęciach
2. Uzyskanie pozytywnego wyniku z testu kończącego kurs.
Informacje dodatkowe
Dni i godziny kursu zostaną ustalone indywidualnie. W cenie kursu jest wewnętrzny certyfikat ukończenia szkolenia w English Language Education.
W cenie kursu podręcznik i ćwiczenia + CD i DVD.
Warunki techniczne
Warunki techniczne
1. Platforma (rodzaj komunikatora) za pośrednictwem którego prowadzona będzie usługa: Zoom
2. Minimalne wymagania sprzętowe, jakie musi spełniać komputer Uczestnika: Procesor min 1Ghz (32/64 bit, Pamięć RAM 256 MB, łącze internetowe o prędkości min 256 kb/s lub szybsze, rozdzielność ekranu 800/600 pixeli lub większe, klawiatura, mysz. głośniki, ewentualnie słuchawki z mikrofonem.
3. Wymagania programowe: System operacyjny Microsoft Windows 2000 lub nowszy/XP/Vista/Mac OS/Linux, Przeglądarka Firefox, Google Chrome, Internet Explorel,