Efektywne wykorzystanie sztucznej inteligencji AI w Excel’u (szkolenie zdalne w czasie rzeczywistym)
Efektywne wykorzystanie sztucznej inteligencji AI w Excel’u (szkolenie zdalne w czasie rzeczywistym)
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaInformatyka i telekomunikacja / Aplikacje biznesowe
- Identyfikator projektuKierunek - Rozwój
- Sposób dofinansowaniawsparcie dla osób indywidualnychwsparcie dla pracodawców i ich pracowników
- Grupa docelowa usługi
Szkolenie „Efektywne wykorzystanie sztucznej inteligencji AI w Excel’u” jest przeznaczone dla osób, które chcą poznać zasady i tajniki wykorzystania elementów sztucznej inteligencji w pracy z arkuszami kalkulacyjnymi. Szkolenie jest skierowane między innymi do osób, które pracują lub planują pracować z danymi liczbowymi w różnych dziedzinach biznesu i efektywnie wykorzystywać narzędzia cyfrowe w codziennej pracy z danymi, ale także do osób, które pragną rozwinąć swoje kompetencje cyfrowe w zakresie narzędzi AI.
- Minimalna liczba uczestników3
- Maksymalna liczba uczestników8
- Data zakończenia rekrutacji02-12-2024
- Forma prowadzenia usługizdalna w czasie rzeczywistym
- Liczba godzin usługi8
- Podstawa uzyskania wpisu do BURStandard Usługi Szkoleniowo-Rozwojowej PIFS SUS 2.0
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Szkolenie ma na celu zapoznanie uczestnika z koncepcją sztucznej inteligencji oraz przygotowanie do praktycznego zastosowania AI w pracy z danymi, dzięki czemu uczestnik będzie potrafił zautomatyzować swoją pracę z danymi wykorzystując elementy sztucznej inteligencji do wspomagania zaawansowanych obliczeń, zadań czy tworzenia własnych funkcji i makr w arkuszu kalkulacyjnym.Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
---|---|---|
Efekty uczenia się WIEDZA:Uczestnik definiuje modele sztucznej inteligencji i możliwości jej wykorzystania do wspomagania procesów pracy z danymi w arkuszu kalkulacyjnym. | Kryteria weryfikacji Uczestnik wymienia i rozróżnia typy sztucznej inteligencji; rozróżnia funkcje MS Excel przydatne do zaawansowanych obliczeń i zadań; tworzy strategie skutecznych zapytań. | Metoda walidacji Test teoretyczny |
Efekty uczenia się UMIEJĘTNOŚCI: Uczestnik samodzielnie tworzy zaawansowane makra, i funkcje z wykorzystaniem AI, aby zautomatyzować skomplikowane zadania w Excelu; przechowuje i udostępnia kody makr i funkcji oraz dostosowuje program do własnych potrzeb. | Kryteria weryfikacji Uczestnik: tworzy i zapisuje formuły oraz funkcje niestandardowe; tworzy i zapisuje makra;stosuje narzędzia analiza danych; wykorzystuje elementy IA do tworzenia makr i funkcji niestandardowych; udostępnia kody stworzonych makr i funkcji innym użytkownikom; dostosowuje programu do własnych potrzeb przy makr i funkcji. | Metoda walidacji Test teoretyczny |
Efekty uczenia się KOMPETENCJE SPOŁECZNE: Uczestnik pracuje ze świadomością możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii i elementów sztucznej inteligencji do automatyzacji pracy z danymi i pracy zespołowej | Kryteria weryfikacji Uczestnik współpracuje z innym użytkownikami oraz wspomaga swoja codzienną pracę korzystając z autorskich rozwiązań wspomaganych AI. | Metoda walidacji Test teoretyczny |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Kompetencje
Usługa prowadzi do nabycia kompetencji.Warunki uznania kompetencji
Zaświadczenie na podst.§ 23 ust. 4 rozporządzenia MEN z dn. 6.10.2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).
Zaświadczenie na podst.§ 23 ust. 4 rozporządzenia MEN z dn. 6.10.2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).
Zaświadczenie na podst.§ 23 ust. 4 rozporządzenia MEN z dn. 6.10.2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).
Program
Program
Szkolenie przygotowuje do samodzielnej pracy z arkuszami kalkulacyjnymi i wspomaganiem jej narzędziami i metodami AI. Prowadzi do nabycia kompetencji związanych z cyfrową transformacją.
Program szkolenia obejmuje 8 godzin lekcyjnych (po 45 minut): przeprowadzenie zajęć oraz walidację efektów uczenia się. W trakcie dnia szkoleniowego przewidziano dwie- trzy 10-15-minutowe przerwy (nie wliczane w czas usługi rozwojowej) oraz 45 min. walidacji po ostatnich zajęciach (wliczone w czas usługi rozwojowej). Szkolenie realizowane w systemie zdalnym w czasie rzeczywistym tj. rozmowa na żywo z trenerem, z wykorzystaniem wykładu, prezentacji i ćwiczeń praktycznych. Warunkiem niezbędnym do osiągnięcia celu szkolenia jest samodzielne wykonanie wszystkich ćwiczeń zadanych przez trenera (w harmonogramie wskazano ogólny czas trwania szkolenia wraz z przerwami i walidacją, w wymiarze godziny zegarowej).
Ramowy program usługi:
1. Narzędzia Excel’a do efektywnych zastosowań
Makra: Omówienie podstaw makr w Excelu, jak je tworzyć, edytować i stosować w codziennych zadaniach, aby automatyzować powtarzalne procesy.
Funkcje własne: Nauka tworzenia niestandardowych funkcji, które można wykorzystać do skomplikowanych obliczeń lub specyficznych potrzeb biznesowych.
2. Sztuczna Inteligencja AI - wprowadzenie
Rodzaje AI: Przegląd różnych typów sztucznej inteligencji, takich jak uczenie maszynowe, uczenie głębokie oraz sztuczna inteligencja wąska i ogólna.
Historia i dostępne modele: Wycieczka po historii AI, z uwzględnieniem kluczowych momentów i przełomów. Przedstawienie popularnych modeli AI, które są dostępne i jak można je stosować w praktyce.
3. Skuteczny Prompt engineering
Sposoby i opcje konwersacji z AI: Techniki i strategie tworzenia skutecznych promptów (zapytań) do modeli AI, aby uzyskać najbardziej użyteczne i dokładne odpowiedzi.
Metody aby uzyskać bardziej trafne i dostosowane wyniki: Praktyczne wskazówki dotyczące dostosowywania promptów, aby wyniki były jak najbardziej zbliżone do oczekiwań użytkownika.
4. Przykłady wykorzystania AI i Prompt engineering w Excelu – warsztaty
Tworzenie własnych Makr: Praktyczne warsztaty, w trakcie których uczestnicy nauczą się tworzyć zaawansowane makra z wykorzystaniem AI, aby zautomatyzować skomplikowane zadania w Excelu.
Tworzenie własnych Funkcji: Zajęcia z tworzenia funkcji niestandardowych, które mogą wykonywać zaawansowane obliczenia lub specjalne operacje, wspomagane przez AI.
Inne możliwości wykorzystania AI w Excel’u: Eksploracja różnych sposobów integracji AI z Excelem, w tym analiza danych, prognozowanie i inne zastosowania.
Przechowywanie i udostępnianie Makr i Funkcji w Excelu: Omówienie najlepszych praktyk dotyczących przechowywania i udostępniania stworzonego kodu makr i funkcji, aby były łatwo dostępne dla zespołu lub w projekcie.
5. Walidacja szkolenia.
Harmonogram
Harmonogram
Przedmiot / temat zajęć | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
---|---|---|---|---|---|
Przedmiot / temat zajęć 1 z 1 AI w MS Excel | Prowadzący Michał Szkaradowski | Data realizacji zajęć 17-12-2024 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 15:30 | Liczba godzin 06:30 |
Cena
Cena
Cennik
- Rodzaj cenyCena
- Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto984,00 PLN
- Koszt przypadający na 1 uczestnika netto800,00 PLN
- Koszt osobogodziny brutto123,00 PLN
- Koszt osobogodziny netto100,00 PLN
Prowadzący
Prowadzący
Michał Szkaradowski
okresie 2019-2024, m.in.: "BurzaMózgów – nowy wygenerowany świat", szkolenie metodyczne dla trenerów regionalnych "Lekcja:Enter", "trener osób dorosłych"; w okresie 5 lat ponad 2 tys. godzin przeprowadzonych szkoleń z zakresu MS Office, w tym MS Excel, TIK i aktywnych metod nauczania na różnych poziomach zaawansowania.
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
autorskie materiały szkoleniowe w formie elektronicznej
Warunki uczestnictwa
Umiejętności wstępne uczestnika:
- sprawna obsługa komputera, znajomość podstawowych koncepcji zarządzania plikami
- korzystanie z głównych elementów systemu operacyjnego i funkcji pulpitu oraz skutecznie poruszanie się w środowisku graficznym
- podstawowa obsługa arkuszy kalkulacyjnych
Osoby zainteresowane szkoleniem zachęcamy do kontaktu przed zapisem w celu potwierdzenia poziomu umiejętności wstępnych na dane szkolenie.
Zgłoszenie udziału do PSI Kielce przed terminem zakończenia rekrutacji:
telefonicznie:512503751 lub mailowo: info@psi.kielce.pl
Warunkiem udziału w szkoleniu jest zapoznanie się i akceptacja regulaminu uczestnictwa, klauzuli informacyjnej i wzoru umowy szkoleniowej P.S.I. Kielce - dostępne na stronie www.psi.kielce.pl (umowa szkoleniowa z Klientem instytucjonalnym kierującym pracowników lub z uczestnikiem indywidualnym).
Uczestnicy z dofinansowaniem na szkolenie dopisują się do karty usługi BUR po otrzymaniu ID wsparcia.
Informacje dodatkowe
W przypadku braku minimalnej liczby uczestników, szkolenie nie odbędzie się w podanym terminie. Istnieje możliwość ustalenia innego terminu lub harmonogramu szkolenia.
Szczegółowy harmonogram jest publikowany najpóźniej na 6 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
Możliwość przeprowadzenia szkolenia o ww. tematyce w trybie stacjonarnym w Kielcach lub w innej lokalizacji (zmiana ceny usługi).
W ramach szkolenia, w cenie zapewniamy:
- materiały szkoleniowe
- przeprowadzenie zajęć przez doświadczonego trenera
- walidację szkolenia
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
*szkolenia zawodowe finansowane w min. 70% ze środków publicznych podlegają zwolnieniu z VAT na podstawie §3 ust.1 pkt 14 rozporządzenia Ministra Finansów z dn. 20 grudnia 2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień (Dz. U. 2013 poz. 1722 § 3 ust. 1 pkt 14); w innym przypadku do podanej ceny netto należy doliczyć 23% VAT.
Warunki techniczne
Warunki techniczne
Szkolenie realizowane jest w formule on-line w czasie rzeczywistym, w którym możesz wziąć udział z każdego miejsca na świecie. Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem platformy Microsoft Teams lub ZOOM, w zależności od możliwości i preferencji uczestników. Uczestnik, który potwierdzi swój udział w szkoleniu, przed szkoleniem zostanie poinformowany o platformie na której zostanie zrealizowane szkolenie oraz otrzyma przed rozpoczęciem szkolenia, drogą mailową, link do spotkania wraz z hasłami dostępu.
Wymagania sprzętowe:
- komputer z dostępem do Internetu
- wbudowane lub peryferyjne urządzenia do obsługi audio
- słuchawki/głośniki oraz mikrofon
- zainstalowana przeglądarka internetowa
- obydwie aplikacje można zainstalować na komputerze lub korzystać za pośrednictwem przeglądarki internetowej.