Transport i spedycja - studia podyplomowe
Transport i spedycja - studia podyplomowe
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaTransport i motoryzacja / Transport i logistyka
- Sposób dofinansowaniawsparcie dla osób indywidualnychwsparcie dla pracodawców i ich pracowników
- Grupa docelowa usługi
Studia skierowane są do osób, które chcą swoją ścieżkę zawodową związać z transportem drogowym. Zapraszamy absolwentów uczelni wyższych, już po studiach I stopnia. Doskonalić wiedzę i umiejętności mogą osoby już zajmujące się transportem. Zapraszamy przewoźników, spedytorów, inspektorów transportu drogowego, kierowców, którzy chcą otworzyć własną działalność, a także osoby zajmujące się logistyką. Jeśli chcesz wejść na wyższy poziom zarządzania firmą transportową, te studia są dla Ciebie.
Usługa adresowana jest również dla Uczestników Projektu Kierunek – Rozwój.
- Minimalna liczba uczestników15
- Maksymalna liczba uczestników30
- Data zakończenia rekrutacji15-10-2024
- Forma prowadzenia usługimieszana (stacjonarna połączona z usługą zdalną w czasie rzeczywistym)
- Liczba godzin usługi176
- Podstawa uzyskania wpisu do BURart. 163 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 742, z późn. zm.)
- Zakres uprawnieństudia podyplomowe
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Usługa "Transport i spedycja - studia podyplomowe" potwierdza przygotowanie do skutecznego zarządzania firmą z obszaru transportowego i pełnienia roli specjalisty ds. transportu z wiedzą z zakresu prawa handlu, zarządzania relacjami biznesowymi, logistyki i organizacji transportu.Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
---|---|---|
Efekty uczenia się Zarządza firmą z obszaru transportowego. | Kryteria weryfikacji - precyzuje cele zespołowe,- wskazuje metody pomiaru osiągnięcia celów zespołowych, - dobiera metody zarządzania zespołem, - monitoruje proces oddelegowanych zadań, - stosuje różnorodne metody udzielania informacji zwrotnych. | Metoda walidacji Test teoretyczny |
Efekty uczenia się Obsługuje procesy tworzenia różnorodnych umów prawnych z obszaru transportu. | Kryteria weryfikacji - unika błędów w umowach,- kontroluje proces tworzenia umów. | Metoda walidacji Test teoretyczny |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Kompetencje
Usługa prowadzi do nabycia kompetencji.Warunki uznania kompetencji
Absolwent uzyskuje zaświadczenie potwierdzające zdobyte efekty kształcenia.
Studia kończą się zaliczeniem na ocenę określonym w karcie kierunku.
Program
Program
Studia realizowane w sposób hybrydowy.
- Zajęcia stacjonarnie - 86 godz.
- Zajęcia zdalne - 90 godz. (zdalna w czasie rzeczywistym).
PRAWNE UWARUNKOWANIA TRANSPORTU
(40 godz.)
- Prawo cywilne - 16h
- Prawo socjalne - 8h
- Prawo podatkowe - 8h
- Ubezpieczenia w transporcie - 8h
Studenci nabędą wiedzę i umiejętności z prawnych aspektów w obszarze prawa transportowego pomagające prowadzić przedsiębiorstwo przewozowe lub spedycyjne. Moduł zawiera kompleksowy zakres z prawa cywilnego, handlowego, podatkowego i prawa pracy.
ASPEKTY GOSPODARCZE TRANSPORTU
(48 godz.)
- Działalność gospodarcza i zarządzanie finansami przedsiębiorstwa – 8h
- Bezpieczeństwo drogowe – 16h
- Dostęp do rynku – 16h
- Czas pracy kierowców – 8h
Aspekty gospodarcze transportu odnoszą się do różnych kwestii i czynników związanych z przemieszczaniem ludzi i towarów, które wpływają na gospodarkę. Obejmują one wiele elementów, związanych z regulacjami pranymi w Unii Europejskiej, zasadami prowadzenia przedsiębiorstwa i tego, co ważne w transporcie przemieszczaniem towarów i osób w bezpieczny sposób. Wszystkie te aspekty są ze sobą powiązane i wpływają na ekonomię i konkurencyjność przedsiębiorstwa. Odpowiednie inwestycje i regulacje mogą pomóc w osiągnięciu lepszej efektywności i konkurencyjności transportu.
ZARZĄDZANIE RELACJAMI BIZNESOWYMI
(40 godz.)
- Rola i znaczenie Inspekcji Transportu Drogowego – 16h
- Zarządzanie łańcuchem dostaw – 8h
- Efektywna obsługa klienta – 16
Zarządzanie relacjami biznesowymi to moduł, którego celem jest zwiększenie lojalności klientów poprzez budowanie i utrzymywanie pozytywnych relacji między firmą a jej klientami oraz organami kontrolnymi mającymi wpływ na relacje z klientami.
Skuteczne zarządzanie relacjami biznesowymi pozwala firmom na zwiększenie sprzedaży, poprawę wizerunku marki oraz lepsze zrozumienie potrzeb i oczekiwań klientów.
TRANSPORT DROGOWY
(32 godz.)
- Normy techniczne i technologiczne aspekty działalności - 16h
- Prawo handlowe – 8h
- Prawo celne – 8h
Transport drogowy regulowany jest przez wiele przepisów m.in. prawa celnego i normy techniczne. Prawo celnego określa wymogi związane z przewozem towarów, procedury celne oraz kontrole celne. Natomiast normy techniczne określają kwestie związane z bezpieczeństwem transportu drogowego, takie jak wymagania dotyczące pojazdów, przyczep, ładunków, zabezpieczeń transportowych i dróg. Wszystkie te przepisy i normy mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony interesów przewoźników, odbiorców i użytkowników dróg.
GRA LOGISTYCZNA
(8 godz.)
- Symulacja rynku usług logistycznych – 8h
Symulacja rynku usług logistycznych opiera się na modelowaniu procesów biznesowych związanych z transportem i dystrybucją towarów. W modelu uwzględniane są różne czynniki, takie jak koszty transportu, czas dostawy, ilość przewożonych towarów oraz wymagania jakościowe. Na tej podstawie symulowane są różne scenariusze rynkowe, co pozwala na zidentyfikowanie optymalnych strategii działania w danym środowisku rynkowym.
EGZAMIN
(8 godz.)
Egzamin wewnętrzny na Certyfikat Kompetencji Zawodowych:
- Warsztaty transportowe.
- Egzamin na CKZ uprawniający do certyfikacji przed Instytutem Transportu Samochodowego.
WARUNKI ZALICZENIA
Studia kończą się częścią praktyczną, którą realizujemy na warsztatach robiąc zadania typowe dla transportu.
Część teoretyczna to egzamin testowy jednokrotnego wyboru. Całość stanowi egzamin wewnętrzny na CKZ Certyfikat Kompetencji Zawodowych.
Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 176 (w podziale 86h - stacjonarna; 90h - zdalna w czasie rzeczywistym)
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Liczba punktów ECTS: 30
Zajęcia odbywają się w sobotę i w niedzielę w godz. 8.30-15.00
Godziny zajęć podane w harmonogramie są godzinami zegarowymi wraz z 30minutową przerwą, zaś ilość godzin programowych jest podana w godzinach dydaktycznych.
Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, które uzupełniane są ćwiczeniami, warsztatami oraz rozwiązywaniem przykładów praktycznych.
Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z przepisami, jakie zostały określone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Harmonogram
Harmonogram
Przedmiot / temat zajęć | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin | Forma stacjonarna |
---|---|---|---|---|---|
Brak wyników. |
Cena
Cena
Cennik
- Rodzaj cenyCena
- Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto6 000,00 PLN
- Koszt przypadający na 1 uczestnika netto6 000,00 PLN
- Koszt osobogodziny brutto34,09 PLN
- Koszt osobogodziny netto34,09 PLN
Prowadzący
Prowadzący
mgr Mariusz Bukowski
- organizacji pracy przedsiębiorstw transportowych,
- prawie socjalnym dotyczącym kierowców zawodowych,
- ruchu drogowego w aspektach bezpieczeństwa i organizacji,
- przewozu drogowego towarów niebezpiecznych.
Specjalista w zakresie szkoleń managerów, spedytorów, pracowników kadr i kierowców zawodowych. Szkolenia najczęściej poprzedza wywiadem i analizą posiadanej dokumentacji, tak by dopasować program szkolenia do indywidualnych potrzeb klienta.
mgr Adam Lepak
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
Uczestncy studiów podyplomowych otrzymują dodtakowe materiały na zajęciach oraz po, które są zamieszczane na platofrmie MS Teams.
Podczas zjazdu każdy uczestnik programu otrzymuje komplet materiałów dydaktycznych na platformie MS Teams. Materiały te przygotowują wykładowcy, dostosowując je do specyfiki prowadzonego tematu. Pliki dokumentów mogą być przygotowane w różnych formatach.
Uczestnicy studiów pracują na platformie MS Teams, to platforma komunikacyjna Uczelni WSB Merito, stworzona w celu ograniczenia formalności oraz ułatwienia przepływu informacji między uczestnikami a uczelnią. Za jej pomocą przez całą dobę i z każdego miejsca na świecie uczestnicy mają dostęp do:
- harmonogramu zajęć,
- materiałów dydaktycznych,
- informacji dotyczących zmian w planach zajęć, ogłoszeń i aktualności.
Warunki uczestnictwa
Uczestnikiem studiów podyplomowych na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu filia w Bydgoszczy, może zostać każda osoba w wykształceniem wyższym (licencjackim, inżynierskim lub magisterskim). O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Informacje dodatkowe
- Szczegółowy harmonogram usługi może ulec zmianie w postaci realizowanych przedmiotów w danym dniu i osób prowadzących. Zmianie nie ulegają godziny usługi.
- Harmonogram zjazdów zostanie upubliczniony na stronach Uczeln
- Godziny zajęć podane w harmonogramie są godzinami zegarowymi, zaś ilość godzin programowych jest podana w godzinach dydaktycznych.
- Zawarto umowę z WUP w Toruniu w ramach Projektu Kierunek – Rozwój.
Warunki techniczne
Warunki techniczne
Techniczne wymagania do zajęć:
- komputer (z wbudowanymi lub podłączonymi głośnikami i mikrofonem),
- dostęp do Internetu,
- słuchawki (opcjonalnie),
- jeśli chcesz aby Cię widziano, możesz użyć kamery umieszczonej w laptopie/komputerze.
Adres
Adres
Udogodnienia w miejscu realizacji usługi
- Wi-fi