DNS Pediatric - Dynamic Neuromuscular Stabilization Pediatryczny moduł A i B
DNS Pediatric - Dynamic Neuromuscular Stabilization Pediatryczny moduł A i B
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaZdrowie i medycyna / Medycyna
- Sposób dofinansowaniawsparcie dla osób indywidualnychwsparcie dla pracodawców i ich pracowników
- Grupa docelowa usługi
Szkolenie skierowane jest do specjalistów z branży medycznej (Fizjoterapeuci, osteopaci, masażyści, terapeuci manualni, chiropraktycy, neurolodzy, ortopedzi, psychologowie, pediatrzy) pracujący na co dzień z pacjentami wymagającymi diagnostyki oraz terapii z zakresu neurologii funkcjonalnej, mających co najmniej 6 miesięczne doświadczenie na stanowisku pracy.
- Minimalna liczba uczestników15
- Maksymalna liczba uczestników22
- Data zakończenia rekrutacji06-01-2025
- Forma prowadzenia usługistacjonarna
- Liczba godzin usługi48
- Podstawa uzyskania wpisu do BURCertyfikat systemu zarządzania jakością wg. ISO 9001:2015 (PN-EN ISO 9001:2015) - w zakresie usług szkoleniowych
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Celem szkolenia jest uzyskanie przez uczestnika umiejętności teoretycznych oraz praktycznych na temat samodzielnego stosowania terapii DNS u pacjentów pediatrycznych.Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
---|---|---|
Efekty uczenia się Poznaje terminologię dotyczącą funkcjonalnej centralizacji stawów, idealnego wzorca stabilizacji | Kryteria weryfikacji Wykonanie prawidłowego opisu sytuacji pacjenta. | Metoda walidacji Wywiad swobodny |
Efekty uczenia się Poznaje ocenę i leczenie z wykorzystaniem metody DNS w tym ontogenezę oraz ocenia odruchy pierwotne u dzieci | Kryteria weryfikacji Dokonanie wyboru odpowiednich technik pracy z pacjentem | Metoda walidacji Wywiad swobodny |
Efekty uczenia się Analizuje, ocenia i wykorzystuje terapię DNS w przypadku dzieci z problemami rozwojowymi w tym wadami postawy i wadami rozwojowymu | Kryteria weryfikacji Dokonanie wyboru i wykonanie odpowiednich technik pracy z pacjentem | Metoda walidacji Wywiad swobodny |
Metoda walidacji Obserwacja w warunkach symulowanych |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Kompetencje
Usługa prowadzi do nabycia kompetencji.Warunki uznania kompetencji
Program
Program
Szkolenie odbywa się w sali zaopatrzonej w rzutnik multimedialny, stoły terapeutyczne oraz miejsce z matami do ćwiczeń.
W trakcie zajęć teoretycznych uczestnicy korzystają z miejsca przeznaczonego na naukę tematów teoretycznych.
W czasie praktyki korzystają z kozetek terapeutycznych oraz mat do ćwiczeń.
Uczestnicy w czasie praktyki podzieleni są na grupy 2-3 osobowe.
Szkolenie trwa 48 godzin zegarowych.
Moduł A
- Wprowadzenie do DNS – terminologia, funkcjonalna centralizacja stawów, globalne wzorce ruchowe
Informacje związane z rozwojem człowieka, przebiegiem podstawowych wzorców ruchowych i ich zmianie w trakcie pierwszych miesięcy życia.
- Idealny wzorzec stabilizacji – rozwój wzorca stabilizacji, rola przepony, rozwojowa definicja idealnego wzorca oddychania i stabilizacji.Podstawowe terminy i zagadnienia związane z tworzenie się prawidłowego idealnego wzorca stabilizacji w ludzkim ciele. Omówienie w/w procesie roli przepony
- Ocena i leczenie DNS – wady postawy u starszych dzieci oraz dorosłych
Zagadnienia związane ze stabilizacją ciała w różnych segmentach organizmu. Analiza tej cechy z uwzględnieniem płaszczyzny strzałkowej oraz z jednoczesna analiza wzorców oddechowych i ich wpływu na w/w zagadnienia ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na wady postawy zarówno u dzieci jak i osób dorosłych. - Ontogeneza – kinezjologia rozwojowa – opis spontanicznej aktywności motorycznej i posturalnej. Informacje związane ze znaczeniem i wpływem systemu stabilizacyjnego na stan kręgosłupa oraz omówienie spontanicznej aktywności ruchowej pojawiającej się na przebiegu rozwoju motoryki człowieka.
- Ontogeneza – kinezjologia rozwojowa – cd, ćwiczenie aktywne w niezróżnicowanych pozycjach rozwojowych.
Zasady leczenia pacjentów wykazujących problemy z systemem stabilizującym kręgosłup. Sposób prowadzenia terapii, indywidualizacja terapii, periodyzacja. Wykorzystanie pozycji określanych jako pozycje aktywne niezróżnicowan
6.Ocena – odruchy pierwotne i posturalna reaktywność niemowlęcia, warsztaty z użyciem lalki
Zagadnienia związane z odruchami pierwotnymi i ich wpływie na prawidłową i nieprawidłowa postawę ciała u pacjentów. Przykłady leczenia pokazane na manekinie.
7. Ocena i leczenie niemowlęcia z asymetrią + wideo demonstracja
Zagadnienia związane ze stabilizacją posturalną ze szczególnym uwzględnieniem pozycji pronacyjnych u niemowlaka. Wpływ tej pozycji na prawidłową i nieprawidłową postawę. Przykłady leczenia.
8. Ocena i leczenie DNS – wady postawy u starszych dzieci oraz dorosłych
Zagadnienia związane z pozycjami wyższymi i ich wykorzystaniem w trakcie analizy pacjenta oraz leczeniu w przypadku starszych dzieci oraz dorosłych wykazujących wady postawy.
9. Obsługa i terapia niemowląt.
Zagadnienia związane z prawidłową obsługą niemowląt. Najczęstsze błędy podczas obsługi. Tematy związane z terapią niemowląt wykazujących asymetrię napięciową we wczesnym etapie rozwoju.
10. Pacjent demo - prezentacja technik na pacjencie (dziecko fizjologiczne 0-6M, dziecko fizjologiczne 7-12M)
Przykłady pacjentów z asymetrią napięciową, omówienie zalecanych terapii oraz ćwiczeń.
11. Aktywne ćwiczenia w pozycjach rozwojowych.
Omówienie i demonstracja aktywnych ćwiczeń w pozycjach rozwojowych do zastosowania u pacjentów pediatrycznych z nieprawidłowych napięciem mięśniowym.
12. Zasady leczenia DNS
Omówienie prawidłowego korzystania z zasad DNS w trakcie przeprowadzania terapii z pacjentem pediatrcznym.
Moduł B
- Przegląd kinezjologii rozwojowej
Omówienie zagadnień związanych z rozwojem prawidłowych i nieprawidłowych wzorców motorycznych pojawiających się na przebiegu rozwoju motoryki człowieka.
2. Przegląd oceny w pierwszym roku życia, warsztaty z lalkami.
Praktyczne podejście do przeglądu wzorców ruchowych pojawiających się w pierwszym roku życia człowieka
3. Praktyka – Przegląd testów DNS
Omówienie i przetestowanie testów dotyczących prawidłowych wzorców ruchowych.
4. Ocena DNS i leczenie w wyższych pozycjach rozwojowych – posturalne niedobory u starszych dzieci i dorosłych, dyskusja, zamknięcie dnia.
Praktyczna prezentacja oceny z wykorzystaniem testów DNS oraz demonstracja propozycji leczenia pacjentów z niedoborami ruchowymi w przypadku dzieci starszych jak i dorosłych.
5. Ocena DNS i podejście do leczenia dzieci z wadą postawy, skoliozą.
Omówienie oraz praktyczna prezentacja testów DNS oraz terapii w przypadku leczenia pacjentów pediatrycznych z wadami postawy.
6. Ćwiczenia korekcyjne dla pacjentów z wadą postawy i skoliozą (3m w pozycji supinacyjnej i pronacyjnej, czworonożnej, niskiego klęku).
Prezentacja planu rehabilitacji pacjentów pediatrycznych z wadami postawy przy wykorzystaniu pozycji z 3 miesiąca rozwoju dziecka.
7. Ćwiczenia korekcyjne dla pacjentów z wadą postawy i skoliozą (przysiady, leżenie na boku, siad skośny).
Prezentacja ćwiczeń korekcyjnych w przypadku pacjentów z wadami postawy z wykorzystaniem pozycji rozwojowych z kolejnych miesięcy rozwoju człowieka.
8. Rozwój dzieci w wieku 2-6 lat.
Omówienie oraz prezentacja wzorców ruchowych prawidłowych i nieprawidłowych pojawiających się u dzieci w wieku 2-6 lat.
9. Pacjent przykładowy - prezentacja testów oraz leczenia u pacjenta demo.
10. Ocena DNS i podejście do leczenia dzieci z problemami kończyn dolnych we wszystkich trzech płaszczyznach anatomicznych.
Trójpłaszczyznowa ocena i leczenie pacjentów pediatrycznych wykazujących problemy napięciowe w obszarze kończyn dolnych objawiających się m.in. problemami z lokomocją
11. Ćwiczenia korekcyjne dla pacjentów z dysfunkcjami stawu biodrowego, kolanowego i stopy (pronacja 4,5M, leżąc na boku, na brzuchu 6M, czworonożny – pozycja zróżnicowana).
Praktyczne prezentacje i ćwiczenia dotyczące pacjentów z problemami funkcjonalnym dotyczącymi kwadrantu dolnego. Wykorzystanie pozycji do terapii z zakresu około 4 miesiąca życia człowieka.
12. Ćwiczenia korekcyjne dla pacjentów z dysfunkcjami stawu biodrowego, kolanowego i stopy (siad skośny i przejście na czworakowania, trójnogu, wysokiego klęku).
Praktyczna prezentacja i ćwiczenia dotyczące pacjentów z problemami funkcjonalnymi dotyczącymi kwadrantu dolnego. Wykorzystanie pozycji do terapii z zakresu powyżej 6 miesiąca życia.
13. Dziecko wiszące.
Omówienie oraz prezentacja testów i leczenia w przypadku dziecka wiszącego.
14. Pacjent przykładowy - prezentacja terapii na pacjencie pediatryczny.
15. Dziecko z DCD (zaburzenie koordynacji rozwojowej), dyspraksja.
Ocena oraz leczenie pacjentów pediatrycznych w wybranych jednostkach klinicznych.
16. Badania u klientów pediatrycznych – jak oceniać dzieci w różnym wieku, modalnośći.
Omówienie czynników mogących wpłynąć pozytywnie lub negatywnie na przeprowadzenie oceny oraz leczenie u klienta pediatrycznego
17. Zasady leczenia DNS, opieka nad dzieckiem, podsumowanie, dyskusja.
Przećwiczenie i omówienie zasad dotyczących oceny jak i leczenia pacjenta pediatrczynego – podsumowanie tematów omawianych przez cały moduł pediatryczny.
Harmonogram
Harmonogram
Przedmiot / temat zajęć | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
---|---|---|---|---|---|
Przedmiot / temat zajęć 1 z 32 Wprowadzenie do DNS – terminologia, funkcjonalna centralizacja stawów, globalne wzorce ruchowe | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 09-01-2025 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 10:45 | Liczba godzin 01:45 |
Przedmiot / temat zajęć 2 z 32 Idealny wzorzec stabilizacji – rozwój wzorca stabilizacji, rola przepony, rozwojowa definicja idealnego wzorca oddychania i stabilizacji. | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 09-01-2025 | Godzina rozpoczęcia 10:45 | Godzina zakończenia 12:15 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 3 z 32 Ocena i leczenie DNS – wady postawy u starszych dzieci oraz dorosłych. | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 09-01-2025 | Godzina rozpoczęcia 12:15 | Godzina zakończenia 15:00 | Liczba godzin 02:45 |
Przedmiot / temat zajęć 4 z 32 Ocena i leczenie DNS – wady postawy u starszych dzieci oraz dorosłych. | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 09-01-2025 | Godzina rozpoczęcia 16:00 | Godzina zakończenia 17:00 | Liczba godzin 01:00 |
Przedmiot / temat zajęć 5 z 32 Ontogeneza – kinezjologia rozwojowa – opis spontanicznej aktywności motorycznej i posturalnej. | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 10-01-2025 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 10:45 | Liczba godzin 01:45 |
Przedmiot / temat zajęć 6 z 32 Ontogeneza – kinezjologia rozwojowa – cd, ćwiczenie aktywne w niezróżnicowanych pozycjach rozwojowych. | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 10-01-2025 | Godzina rozpoczęcia 10:45 | Godzina zakończenia 12:15 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 7 z 32 Ocena – odruchy pierwotne i posturalna reaktywność niemowlęcia, warsztaty z użyciem lalki | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 10-01-2025 | Godzina rozpoczęcia 12:15 | Godzina zakończenia 13:45 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 8 z 32 Ocena i leczenie niemowlęcia z asymetrią + wideo demonstracja. | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 10-01-2025 | Godzina rozpoczęcia 14:45 | Godzina zakończenia 17:00 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 9 z 32 Ocena i leczenie DNS – wady postawy u starszych dzieci oraz dorosłych. | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 11-01-2025 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 12:15 | Liczba godzin 03:15 |
Przedmiot / temat zajęć 10 z 32 Obsługa i terapia niemowląt | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 11-01-2025 | Godzina rozpoczęcia 12:15 | Godzina zakończenia 13:45 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 11 z 32 1 demo pacjenta (dziecko fizjologiczne 0-6M) 1 demo pacjenta (dziecko fizjologiczne 7-12M) | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 11-01-2025 | Godzina rozpoczęcia 14:45 | Godzina zakończenia 16:10 | Liczba godzin 01:25 |
Przedmiot / temat zajęć 12 z 32 Aktywne ćwiczenia w pozycjach rozwojowych | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 12-01-2025 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 10:50 | Liczba godzin 01:50 |
Przedmiot / temat zajęć 13 z 32 Demo pacjent – dziecko z asymetrią | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 12-01-2025 | Godzina rozpoczęcia 11:00 | Godzina zakończenia 12:00 | Liczba godzin 01:00 |
Przedmiot / temat zajęć 14 z 32 Zasady leczenia DNS | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 12-01-2025 | Godzina rozpoczęcia 12:00 | Godzina zakończenia 13:00 | Liczba godzin 01:00 |
Przedmiot / temat zajęć 15 z 32 Przegląd kinezjologii rozwojowej | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 27-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 10:45 | Liczba godzin 01:45 |
Przedmiot / temat zajęć 16 z 32 Przegląd oceny w pierwszym roku życia, warsztaty z lalkami | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 27-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 10:45 | Godzina zakończenia 12:15 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 17 z 32 Praktyka – Przegląd testów DNS | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 27-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 12:15 | Godzina zakończenia 13:45 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 18 z 32 Ocena DNS i leczenie w wyższych pozycjach rozwojowych – posturalne niedobory u starszych dzieci i dorosłych, dyskusja, zamknięcie dnia. | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 27-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 14:45 | Godzina zakończenia 17:00 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 19 z 32 Ocena DNS i podejście do leczenia dzieci z wadą postawy, skoliozą | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 28-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 10:45 | Liczba godzin 01:45 |
Przedmiot / temat zajęć 20 z 32 Ćwiczenia korekcyjne dla pacjentów z wadą postawy i skoliozą (3m w pozycji supinacyjnej i pronacyjnej, czworonożnej, niskiego klęku). | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 28-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 10:45 | Godzina zakończenia 12:15 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 21 z 32 Ćwiczenia korekcyjne dla pacjentów z wadą postawy i skoliozą (przysiady, leżenie na boku, siad skośny). | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 28-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 12:15 | Godzina zakończenia 13:45 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 22 z 32 Rozwój dzieci w wieku 2-6 lat. | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 28-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 14:45 | Godzina zakończenia 16:00 | Liczba godzin 01:15 |
Przedmiot / temat zajęć 23 z 32 Pacjent demo | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 28-02-2025 | Godzina rozpoczęcia 16:00 | Godzina zakończenia 17:00 | Liczba godzin 01:00 |
Przedmiot / temat zajęć 24 z 32 Ocena DNS i podejście do leczenia dzieci z problemami kończyn dolnych we wszystkich trzech płaszczyznach anatomicznych | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 01-03-2025 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 10:45 | Liczba godzin 01:45 |
Przedmiot / temat zajęć 25 z 32 Ćwiczenia korekcyjne dla pacjentów z dysfunkcjami stawu biodrowego, kolanowego i stopy (pronacja 4,5M, leżąc na boku, na brzuchu 6M, czworonożny – pozycja zróżnicowana). | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 01-03-2025 | Godzina rozpoczęcia 10:45 | Godzina zakończenia 12:15 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 26 z 32 Ćwiczenia korekcyjne dla pacjentów z dysfunkcjami stawu biodrowego, kolanowego i stopy (siad skośny i przejście na czworakowania, trójnogu, wysokiego klęku). | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 01-03-2025 | Godzina rozpoczęcia 12:15 | Godzina zakończenia 13:45 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 27 z 32 Dziecko wiszące | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 01-03-2025 | Godzina rozpoczęcia 14:45 | Godzina zakończenia 15:45 | Liczba godzin 01:00 |
Przedmiot / temat zajęć 28 z 32 Pacjent demo | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 01-03-2025 | Godzina rozpoczęcia 16:00 | Godzina zakończenia 16:50 | Liczba godzin 00:50 |
Przedmiot / temat zajęć 29 z 32 Dziecko z DCD (zaburzenie koordynacji rozwojowej), dyspraksja | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 02-03-2025 | Godzina rozpoczęcia 09:00 | Godzina zakończenia 10:25 | Liczba godzin 01:25 |
Przedmiot / temat zajęć 30 z 32 Badania u klientów pediatrycznych – jak oceniać dzieci w różnym wieku, modalnośći. | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 02-03-2025 | Godzina rozpoczęcia 10:30 | Godzina zakończenia 11:30 | Liczba godzin 01:00 |
Przedmiot / temat zajęć 31 z 32 Zasady leczenia DNS, opieka nad dzieckiem, podsumowanie, dyskusja | Prowadzący Julia Demekova | Data realizacji zajęć 02-03-2025 | Godzina rozpoczęcia 11:30 | Godzina zakończenia 12:00 | Liczba godzin 00:30 |
Przedmiot / temat zajęć 32 z 32 Walidacja | Prowadzący - | Data realizacji zajęć 02-03-2025 | Godzina rozpoczęcia 12:00 | Godzina zakończenia 12:30 | Liczba godzin 00:30 |
Cena
Cena
Cennik
- Rodzaj cenyCena
- Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto5 600,00 PLN
- Koszt przypadający na 1 uczestnika netto5 600,00 PLN
- Koszt osobogodziny brutto116,67 PLN
- Koszt osobogodziny netto116,67 PLN
Prowadzący
Prowadzący
Julia Demekova
Ukończyła takei szkolenia jak Dynamic Neuromuscular Stabilization, Vojta Reflex locomotion principles, Mobilization and Soft Tissue Techniques according to Lewit, i the Bobath Method for adults.
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
Skrypt w formie papierowej
Warunki uczestnictwa
Uczestnik zobowiązany jest do wcześniejszego zarejestrowania się na szkolenie poprzez stronę syntonic.pl w celu rezerwacji miejsca na szkolenie.
Wykształcenie medyczne - fizjoterapeuci, masażyści, lekarze, osteopaci lub wyksztalcenie dotyczące nauko o zdrowiu np: trenerzy przygotowania motorycznego, trenerzy.
Informacje dodatkowe
Jeśli potrzebujesz pomocy to wejdź na naszą stronę, zaloguj się do panelu klienta i daj znać czy potrzebujesz nocleg, transport z lotniska lub chcesz zamówić jedzenie w trakcie szkolenia. W razie jakichkolwiek pytać zapraszamy do kontaktu z naszym centrum szkoleniowym.
www.syntonic.pl
Podstawa zwolnienia z VAT: art.43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług. Kurs organizowany w ramach Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego „Syntonic” (numer RSPO: 478 034)
Adres
Adres
Udogodnienia w miejscu realizacji usługi
- Klimatyzacja
- Wi-fi
- Rzutnik cyfrowy, dostęp do restauracji