Usługa - Różnicowanie problemów podologiczno-podiatrycznych z wykorzystaniem lasera w indywidualnej praktyce.

Logo EUROPEJSKI INSTYTUT PODOLOGICZNY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

4.7/5 z 89 ocen

Tytuł Różnicowanie problemów podologiczno-podiatrycznych z wykorzystaniem lasera w indywidualnej praktyce.

Numer usługi 2023/03/28/13444/1756790

Dostawca usług EUROPEJSKI INSTYTUT PODOLOGICZNY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Miejsce usługi Warszawa

Dostępność Usługa otwarta

Forma świadczenia stacjonarna

Status usługi opublikowana

PLN

3 625,00 zł netto za osobę

3 625,00 zł brutto za osobę

145,00 zł netto za osobogodzinę

145,00 zł brutto za osobogodzinę

Zapisz się
Zapisany 1 uczestnik

Informacje o usłudze

Pokaż szczegóły
Sposób dofinansowania:

wsparcie dla osób indywidualnych

wsparcie dla przedsiębiorców i ich pracowników

Grupa docelowa usługi:

Forma doskonalenia zawodowego dla: kosmetyczka, kosmetolog, fizjoterapeuta, pielęgniarka.

Minimalna liczba uczestników: 1
Maksymalna liczba uczestników: 4
Data zakończenia rekrutacji: 05-06-2023
Liczba godzin usługi: 25
Podstawa uzyskania wpisu do świadczenia usługi: Znak Jakości TGLS Quality Alliance

Ramowy program usługi

Pokaż program

Dzień 1

Postępowanie podologiczne w zakresie łuszczycy dłoni i stóp. 1 h wykłady – 3 h praktyka

W programie:

Opanowanie samodzielnego opracowywania płytki paznokciowej zmienionej chorobowo wraz z różnicowaniem. Postepowanie w zakresie paznokci łuszczycowych. Techniki pracy frezarką wraz z doborem frezów. Praca na odpowiednio dobranych modelach do ćwiczeń. Praca zgodnie z zasadami BHP w gabinecie podologicznym.

Dzień 1

Postępowanie podologiczne w zakresie grzybicy dłoni i stóp. 1 h wykłady – 3 h praktyka

W programie:

Techniki pracy na odpowiednio dobranych modelach do ćwiczeń w zakresie opracowywania płytki grzybiczej. Opanowanie umiejętności doboru ilości obrotów wraz z odpowiednim doborem frezów do zabiegu. Różnicowanie chorób płytki paznokciowej bez powodowania szkód. Materiałoznawstwo i farmakologia.

Dzień 2/3

Laseroterapia w praktyce podologicznej. 2 h wykłady – 15 h praktyka

W programie:

Laseroterapia w praktyce – wskazania i przeciwskazania do wykonania usługi. Omówienie przeciwskazań do laseroterapii  w zakresie chorób  nowotworowych w fazie aktywnej, ciąży, karmienia piersią, świeżej opalenizny, bielactwa, epilepsji, metalowych  implantów w miejscu zabiegu, rozrusznika serca, przyjmowania  antybiotyków oraz leków fotouczulających

Opanowanie umiejętności przygotowania odcisków do zabiegu z wykorzystaniem lasera, przebieg  zabiegu z użyciem lasera w zakresie odcisków; opanowanie wiedzy z zakresu wskazań oraz przeciwwskazań do zabiegu laseroterapii, ustawianie odpowiednich parametrów na urządzeniu, a mianowicie - PULSE, IMPULS oraz odpowiedniego czasu trwania zabiegu wraz z doborem odpowiedniej głowicy do zabiegu. Opanowanie umiejętności przygotowania brodawek do zabiegu z wykorzystaniem lasera, przebieg  zabiegu z użyciem lasera w zakresie brodawek; opanowanie wiedzy z zakresu wskazań oraz przeciwwskazań do zabiegu laseroterapii, ustawianie odpowiednich parametrów na urządzeniu, a mianowicie - PULSE, IMPULS oraz odpowiedniego czasu trwania zabiegu wraz z doborem odpowiedniej głowicy do zabiegu. Opanowanie umiejętności opracowywania płytki paznokciowej zmienionej chorobowo, grzybicze w celu optymalizacji przejścia lasera.  Opanowanie umiejętności skanowania w kształcie litery „U” zarówno prostopadle jak i równolegle do paznokcia. Opanowanie umiejętności przeprowadzania terapii. Opanowanie umiejętności przeprowadzania wywiadu podologicznego. Opanowanie umiejętności przeprowadzania terapii wraz z doborem odpowiednich głowic oraz czasu trwania terapii. Opanowanie umiejętności przygotowania paznokcia do zabiegu, w tym  wycinanie fragmentu wrastającego paznokcia. Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu. Opanowanie umiejętności przeprowadzania terapii. Opanowanie umiejętności przeprowadzania wywiadu podologicznego  w celu zdiagnozowania nerwiaka Mortona. Opanowanie umiejętności skanowania przyrządem leczniczym a także doboru długości trwania terapii. Opanowanie umiejętności przeprowadzania laseroterapii na złamaniach w celu proliferacji osteocytów oraz odbudowy zewnątrzkomórkowej macierzy kostnej przyspieszając naprawę tkanki kostnej. 

Harmonogram usługi

Sprawdź harmonogram
Przedmiot / temat zajęćData realizacji zajęćGodzina rozpoczęciaGodzina zakończeniaLiczba godzin
Przedmiot / temat zajęć
Postępowanie podologiczne w zakresie łuszczycy dłoni i stóp.
Data realizacji zajęć
12-06-2023
Godzina rozpoczęcia
10:00
Godzina zakończenia
14:00
Liczba godzin
04:00
Przedmiot / temat zajęć
Postępowanie podologiczne w zakresie grzybicy dłoni i stóp.
Data realizacji zajęć
12-06-2023
Godzina rozpoczęcia
14:00
Godzina zakończenia
18:00
Liczba godzin
04:00
Przedmiot / temat zajęć
Laseroterapia w praktyce podologicznej.
Data realizacji zajęć
13-06-2023
Godzina rozpoczęcia
10:00
Godzina zakończenia
19:00
Liczba godzin
09:00
Przedmiot / temat zajęć
Laseroterapia w praktyce podologicznej.
Data realizacji zajęć
14-06-2023
Godzina rozpoczęcia
10:00
Godzina zakończenia
18:00
Liczba godzin
08:00

Główny cel usługi

Pokaż

Cel edukacyjny

Stosowanie umiejętności manualnych przy wykorzystywaniu odpowiedniej wiedzy teoretycznej. Umiejętność wykonywania usług podologicznych w tematyce szkolenia bez powodowania szkód. Różnicowanie między normalnym a anormalnym stanem stóp; wprowadzanie odpowiednich terapii mechanicznych i zdolność do ich odpowiedniego powiązania. Dokonywanie podologicznejoceny, analizowanie i postępowanie z patologiami kończyn dolnych i rozpoznawanie oznak i symptomów chorób systemicznych.

Efekty uczenia się

Kursant zdobędzie umiejętność wykonywania zabiegów przy pomocy lasera w zakresie następujących schorzeń podologicznych: odciski, brodawki, grzybica paznokci, hallux rigidus,  TERAPIA WRASTAJĄCYCH PAZNOKCI, NERWIAK MORTONA, złamania, zapalenia stawów, rumień, neuropatia, hallux, stopa cukrzycowa, ostroga piętowa, NEUROPATIA NERWU BAXTERA, NEUROPATIA NERWU BAXTERA, zapalenie powięzi, ZESPÓŁ KANAŁU STĘPU, zapalenie ścięgna Achillesa, ZAPALENIE ŚCIĘGIEN STRZAŁKOWYCH I PISZCZELOWYCH, pięta haglunda, ZAPALENIE STAWU LISFRANCA. Zdobycie wiedzy z zakresu wskazań i przeciwwskazań do wykorzystania laseroterapii w gabinecie podologicznym. Zdobycie umiejętności technicznej obsługi lasera wraz z odpowiednim doborem głowicy do konkretnego problemu.  Umiejętność wdrożenia prawidłowej laseroterapii.
Kursant ukończy szkolenie z umiejętnością samodzielnej pracy w zakresie postępowania podologicznego w obrębie płytki paznokciowej dłoni i stóp zmienionej chorobowo; opanuje różnicowanie chorób płytki paznokciowej dłoni i stóp w zakresie grzybicy i łuszczycy. Opanuje umiejętność przeprowadzenia wywiadu podologicznego wraz z umiejętnością pracy z kartą klienta.  Opanuję wiedzę w zakresie wskazań i przeciwwskazań do wykonania usług podologicznych, objętych tematyką szkolenia. Opanuje umiejętności refleksyjnego, krytycznego myślenia, rozumowania i rozwiązywania problemów, które są niezbędne w praktyce podologicznej.

Sposób weryfikacji osiągnięcia efektów uczenia się

Wiedza i umiejętność kursanta sprawdzane są na bieżąco w trakcie realizacji programu szkolenia na odpowiednio dobranych tematycznie do zajęć modelach.

Czy usługa prowadzi do nabycia kompetencji? Tak
Brak wyników.
Koszt przypadający na 1 uczestnika netto3 625,00 zł
Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto3 625,00 zł
Koszt osobogodziny netto145,00 zł
Koszt osobogodziny brutto145,00 zł

Adres realizacji usługi

Pokaż adres

ul. Potażowa 43A, 02-400 Warszawa, woj. mazowieckie

Szeregówka - ostatnie mieszkanie, parter.

Udogodnienia w miejscu realizacji usługi

  • Klimatyzacja
  • Wi-fi
  • Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami
  • Laboratorium komputerowe

Zajęcia poprowadzą

Więcej informacji
Zdjęcie Piotr Bielawski

Piotr Bielawski

Posiada rozległą wiedzę z zakresu wszelkich znanych technik podologicznych i biomechaniki kończyny dolnej. W oparciu o szczytną genezę zawodu podologa i ideę edukacji społeczeństwa, skupia się na szerzeniu problematyki dysfunkcji stóp i podudzi. Piotr Bielawski jest przedsiębiorcą i uznanym pedagogiem w branży podologiczno-podiatrycznej. Jest uznanym liderem w dziedzinie edukacji podologicznej, który aktywnie działa w tym zakresie. Studiował politologię, pedagogikę, kosmetologię w Polsce. Uzyskał staże i dyplomy podologiczne w Polsce oraz zagranicą, tym samym pracuje od 2011 r. jako wysoko wykwalifikowany specjalista wg niemieckich standardów podologicznych. Jego doświadczenie obejmuje wiele seminariów, konferencji, szkoleń oraz zajęć na temat różnych aspektów branży podologiczno-podiatrycznej. Opracował własną linię produktów podologicznych do stóp. Jako właściciel, podolog od 2012 r. Instytutu Podologicznego wnosi bogatą wiedzę praktyczną na swoje zajęcia i seminaria. Obecnie ma gabinety pełne klientów i specjalizuje się w profilaktyce stóp diabetyków, geriatrii, klientów onkologicznych, ze słabym krążeniem i neuropatią. Jest profesjonalistą w pracy pedagoga i czerpie ogromną radość z dzielenia się swoim bogatym doświadczeniem zawodowym. Jego wykształcenie obejmuje również wystąpienia publiczne, opracowywanie programów nauczania, opis kompetencji podologicznych, szkolenia i zarządzanie kadrą zarządzającą. Swoim uczniom przekazuje profesjonalizm i pasję do branży podologii.

Kontakt

Pokaż
Zdjęcie Ilona Vollmer

Ilona Vollmer

email: szkolenia@eip-podologia.pl

tel: (+48) 784 937 022

Informacje dodatkowe

Pokaż szczegóły

Informacje o materiałach dla uczestników usługi

Model stopy kończyny dolnej, tablice dydaktyczne, prezentacje multimedialne, modele paznokci do ćwiczeń, filmy pokazowe, opracowane materiały edukacyjne do każdego tematu szkolenia, różnicowanie przypadków na odpowiednio dobranych modelach i prezentacjach

Warunki uczestnictwa

Ukończona szkoła średnia. Umiejętność wykonywania podstawowego zabiegu podologicznego. Posiadanie podstawowej wiedzy z zakresu anatomii i biomechaniki stopy. Odróżnienie stanów fizjologicznych od patologicznych w obrębie stopy. Posiadanie podstawowej wiedzy z zakresy chorób skóry. Odróżnienie zmian chorobowych na skórze.

Informacje dodatkowe

Podczas szkolenia obowiązuje:

- odzież ochronna (fartuch, spodnie),

- obuwie pełne, dostosowane do pracy w gabinecie,

- krótkie paznokcie,

 - spięte włosy,

- brak biżuterii (ewentualnie kolczyki nie wiszące).

- brak możliwości nagrywania oraz korzystania z telefonów komórkowych i innych nośników

Ciasteczka>