Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Możliwość dofinansowania
ul. 1 Maja 50
40-287 Katowice
Studia podyplomowe / Usługa szkoleniowa
Liczba zrealizowanych usług: 40
Aktualne usługi
Charakterystyka działalności firmy

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jest najstarszą publiczną uczelnią w regionie

Uczelnia od początku stawia na edukację w zakresie wiedzy o nowoczesnej gospodarce oraz na współpracę z biznesem i administracją publiczną. Kształci na kierunkach o profilach ogólnoakademickich i praktycznych.

W Kolegium Studiów (do 31.08.2021 r. Szkole Studiów I i II stopnia, wcześniej wydziały: Biznesu, Finansów i Administracji, Ekonomii, Zarządzania, Finansów i Ubezpieczeń, Informatyki i Komunikacji oraz Wydział Gospodarki Przestrzennej i Transformacji Regionów – został utworzony na mocy Zarządzenia Nr 39/2023 z dnia 31 marca 2023 roku Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach) studiuje ok. 11000 studentów. Uczelnia kształci doktorantów i studentów. Prowadzi ponad 20 kierunków studiów I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Więcej na stronie:  https://www.ue.katowice.pl/kandydaci.html

Uniwersytet bierze udział w wielu przedsięwzięciach, nierzadko w partnerstwie z firmami i instytucjami publicznymi. Są to projekty finansowane przez środki zewnętrzne, jak i projekty własne.

Prowadzone w Uniwersytecie kierunki studiów: Analityka gospodarcza, Ekonomia, Informatyka, Informatyka i ekonometria, Finanse i rachunkowość, Gospodarka przestrzenna, Gospodarka turystyczna, Logistyka, Międzynarodowe stosunki gospodarcze, Zarządzanie, Przedsiębiorczość i finanse oraz Finanse menedżerskie posiadają certyfikaty akredytacji potwierdzające wysoką jakość kształcenia na studiach pierwszego i drugiego stopnia. Certyfikaty te zostały przyznane przez Polską Komisję Akredytacyjną oraz Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w Warszawie.

Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej podjęło Uchwały w sprawie przyznania wyróżniającej (najwyższej) oceny jakości kształcenia na kierunkach prowadzonych na Wydziale Zarządzania: Analityka gospodarcza oraz Gospodarka turystyczna.

Akredytacje międzynarodowe:

ACCA (Accredited Programme) dla kierunku Finanse i rachunkowość na studiach drugiego stopnia, specjalność Rachunkowość – ścieżka ACCA.

CFA - Program Quantitative Asset and Risk Management (ARIMA) został zaakceptowany do uczestnictwa wUniversity Program Recognition w ramach działalności CFA Institute.

CIMA (Accredited Programme: UE & CIMA - DMA) na kierunku Finanse i rachunkowość, studia drugiego stopnia

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jest wpisany do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS).

Uczelnia bierze czynny udział w wielu przedsięwzięciach, nierzadko w partnerstwie z firmami i instytucjami publicznymi. Są to projekty finansowane przez środki zewnętrzne, jak również projekty własne.

Dodatkowo studentom i absolwentom Uniwersytet oferuje:

- zniżki na studia podyplomowe w ramach Systemu Przywilejów Absolwenta,

- bezpłatne szkolenia i warsztaty w ramach cyklicznych projektów edukacyjnych Akademia Kariery i Akademia Biznesu,

Ponadto Uniwersytet udostępnia bazę ofert pracy, praktyk i staży (co roku pozyskuje ponad 1000 ofert rekrutacyjnych).

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach uzyskał drugi wynik w regionie w "Kuźni Prezesów" – corocznym rankingu "Rzeczpospolitej" (opublikowanym w grudniu 2016 r.) badającym, jakie uczelnie ukończyli dyrektorzy największych polskich firm.

DODATKOWE FORMY

Uczelnia posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów naukowo-badawczych, edukacyjnych i innych finansowanych lub współfinansowanych ze środków krajowych oraz zagranicznych w tym Unii Europejskiej.

WSPÓŁPRACA UNIWERSYTETU Z OTOCZENIEM

W strukturach Uniwersytetu funkcjonuje, jako ogólnouczelniana jednostka organizacyjna Centrum Badań i Rozwoju-CBiR (do 30 września 2020 roku Centrum Badań i Transferu Wiedzy, przed 25 marca 2015 roku funkcjonowało jako Centrum Badań i Ekspertyz), które rozpoczęło swoją działalność w 1995 roku.

Misją CBiR jest integracja środowiska naukowo-badawczego w procesie świadczenia profesjonalnych usług badawczych, konsultacyjnych i edukacyjnych. CBiR jest zarejestrowane w „Central Consultancy Register PHARE/TACIS” w Brukseli. No POL-20548. Od 1998 roku jednostka należy do Sieci Krajów Grupy Wyszehradzkiej (Réseau PGV).

Zadania, dla których powołano CBiR to:

- pozyskiwanie i realizacja projektów naukowo-badawczych, eksperckich i konsultingowych w ramach współpracy praktyki gospodarczej;

- pomoc w realizacji projektów naukowo-badawczych dla jednostek organizacyjnych, pracowników oraz doktorantów Uniwersytetu w zakresie pozyskiwania danych w ilościowych badaniach bezpośrednich;

- organizowanie i integracja zespołów realizujących projekty naukowo-badawcze, eksperckie i konsultingowe;

- tworzenie trwałych form współpracy pomiędzy nauką a praktyką gospodarczą;

- gromadzenie i przetwarzanie informacji na potrzeby sporządzania raportów, diagnoz i ekspertyz dotyczących funkcjonowania podmiotów rynkowych oraz aktualnych problemów ekonomicznych;

- prowadzenie studiów podyplomowych, szkoleń, kursów i innej działalności dydaktycznej;

- promowanie środowiska naukowo-badawczego Uniwersytetu oraz osiągnięć badawczych jego pracowników;

- opracowywanie  projektów  umów  ramowych,  porozumień  i  listów  intencyjnych dotyczących współpracy Uniwersytetu lub jego jednostek organizacyjnych z jednostkami biznesu i przedsiębiorczości, administracji publicznej oraz organizacjami non-profit;

- zarządzanie prawami własności intelektualnej do rezultatów oraz know-how w zakresie określonym w regulaminie zarządzania prawami własności intelektualnej w Uniwersytecie;

- inne działania wynikające z potrzeb zgłaszanych przez osoby prawne, fizyczne i inne podmioty oraz na zlecenie jednostek organizacyjnych Uniwersytetu.

Oferta CBiR kierowana jest do wszystkich podmiotów gospodarczych: przedsiębiorstw różnych branż
i wielkości działających zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym oraz organizacji non-profit, instytucji lokalnych i regionalnych. W trakcie 28-letniej działalności w CBiR zrealizowano ponad 500 projektów naukowo-badawczych,

w tym:

- blisko 40 dla otoczenia naukowego,

- blisko 160 dla otoczenia biznesowego,

- blisko 50 dla administracji publicznej,

- ponad 60 dla organów wymiaru sprawiedliwości,

- ponad 200 dla katedr Uniwersytetu Ekonomicznego.

Klientami CBiR w ostatnich latach byli m.in.:

- STS S.A.,

- Amazon Fulfillment Poland,

- Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,

- Wydawnictwo Operon,

- Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego – Delegatura w Gdańsku,

- Uniwersytet Jagielloński,

- Szkoła Główna Handlowa,

- Parlament Europejski,

- PricewaterhouseCoopers Service Delivery Center Poland,

- SAS Institute Sp. z o.o.,

- Accenture Services Sp. z o.o.

- The Associations of Chartered Certifies Accountants (ACCA),

- Rockwell Automation Sp. z o.o.,

- ING Bank Śląski S.A. w Katowicach,

- Santander Bank Polska S.A.,

- Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o.,

- IBM Polska Sp. z o.o.,

- Aldi Sp. z o.o.,

- Polski Instytut Sztuki Filmowej z siedzibą w Warszawie,

- Instytut Badawczy Dróg i Mostów z siedzibą w Warszawie,

- Instytut Pracy i Spraw Socjalnych z siedzibą w Warszawie,

- Polska Grupa Górnicza S.A. z siedzibą w Katowicach,

- Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa z siedzibą w Katowicach,

- Koleje Śląskie S.A. z siedzibą w Katowicach,

- Narodowy Bank Polski – z siedzibą w Katowicach,

- Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze z siedzibą w Katowicach,

- Węglokoks S.A. z siedzibą w Katowicach,

- Śląska Organizacja Turystyczna z siedzibą w Katowicach,

- Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego z siedzibą w Katowicach,

- Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach.

STUDIA PODYPLOMOWE

Uniwersytet posiada 30-letnie doświadczenie w kształceniu uczestników na studiach podyplomowych, które od 2020 roku organizowane są przez Centrum Badań i Rozwoju.
Oferta pozwala podnieść kwalifikacje oraz zdobyć nowe umiejętności m.in.: inżynierom, informatykom, biznesmenom, kadrze zarządzającej organizacjami prywatnymi i publicznymi, finansistom, psychologom, a także młodym absolwentom.

W ofercie kierunków studiów podyplomowych znajdują się nowoczesne i dostosowane do potrzeb rynkowych programy edukacyjne o zróżnicowanym profilu kształcenia. 

Więcej informacji na stronie: https://www.ue.katowice.pl/studia-podyplomowe.html

ATUTY STUDIÓW PODYPLOMOWYCH

Oferta studiów systematycznie jest rozwijana i wzbogacana, tak aby programy zawsze odpowiadały potrzebom klientów oraz uwarunkowaniom na rynku pracy. Wysoki poziom kształcenia zapewnia starannie dobrana kadra wykładowców i trenerów w skład, której wchodzą pracownicy naukowo-dydaktyczni, specjaliści-praktycy w wielu dziedzinach życia gospodarczego, eksperci krajowi
i zagraniczni.

SZKOLENIA

Uczelnia posiada bogatą ofertę szkoleń skierowanych do klientów indywidualnych, jak i  instytucjonalnych (dużych przedsiębiorstw, MŚP, JSFP oraz zorganizowanych grup zawodowych).

Uniwersytet jest otwarty na współpracę w zakresie przygotowywania i realizacji dedykowanych programów studiów podyplomowych oraz szkoleń, dostosowanych do oczekiwań indywidualnego Klienta.

Więcej informacji na stronie: https://www.ue.katowice.pl/szkolenia-kursy.html

ATUTY SZKOLEŃ

Wyróżniającą cechą oferowanych szkoleń jest prowadzenie ich przez wykładowców Uniwersytetu oraz praktyków biznesu. Są to eksperci w swoich dziedzinach, posiadający liczne certyfikaty poświadczające wiedzę oraz umiejętności z danego obszaru.

KURSY JĘZYKOWE

Uczelnia w ramach  Centrum Badań i Rozwoju oferuje kursy języków obcych, które prowadzone są przez doświadczonych i zaangażowanych wykładowców.

Więcej informacji na stronie: https://www.ue.katowice.pl/szkolenia-kursy.html

Kontakt
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
E-mail
agnieszka.czech@ue.katowice.pl
Telefon
(+48) 322 577 749