WYŻSZA SZKOŁA HUMANITAS w Sosnowcu

Możliwość dofinansowania
Logo WYŻSZA SZKOŁA HUMANITAS w Sosnowcu
ul. Jana Kilińskiego 43
41-200 Sosnowiec
Usługa szkoleniowa / Studia podyplomowe
Liczba zrealizowanych usług: 56
Aktualne usługi
Charakterystyka działalności firmy

rok  2021

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu została przyjęta w poczet uczelni stowarzyszonych w Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Tym samym Wyższa Szkoła Humanitas dołączyła do elitarnego klubu uczelni akademickich, który umożliwia współpracę największych i najbardziej prestiżowych szkół wyższych z naszego kraju.

Wyższa Szkoła Humanitas w nowym roku akademickim 2021/2022 uruchomiła Filię Uczelni w Gliwicach . Studenci Prawa i Psychologii zajęcia odbywają w unikatowym i historycznym budynku Cechowni w kompleksie Nowe Gliwice.

Uczelnia uruchomiła kierunki studiów, w których udział jest w 100% dofinansowany z funduszy europejskich: https://www.humanitas.edu.pl/informatyka#tab_19770

Uczelnia zawarła porozumienie z firmą NESSE - współpracą będzie objętych kilka kierunków studiów podyplomowych: Intencją stron jest szerzenie oraz pogłębienie wiedzy oraz zagwarantowanie wysokiej jakości kształcenia poprzez zapewnienie dostępu do najnowszych osiągnięć teorii, kształcenie odpowiednich umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych, rozwijanie kultury ogólnej i organizacyjnej oraz zdolności adaptacji do dynamicznie zmieniającego się rynku.

rok 2020

15 września 2020 r.  Śląski Kurator Oświaty przyznał akredytację dla placówki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Humanitas. Akredytacja przyznana została na okres 5 lat. Wyższa Szkoła Humanitas pełni funkcję Organu Prowadzącego Ośrodek, którego celem jest organizowanie i prowadzenie działalności edukacyjnej, szkoleniowej i konsultacyjnej umożliwiającej nauczycielom systematyczne podnoszenie kwalifikacji zawodowych oraz praktycznych umiejętności dydaktycznych i wychowawczych, a także prowadzenie systematycznej ewaluacji opracowanych i wdrażanych programów doskonalenia nauczycieli, inicjowanie i wspieranie działań organów prowadzących szkoły i placówki oświatowe oraz kadry kierujące i zarządzające ich działalnością polegających na wdrażaniu nowych regulacji prawnych dotyczących systemu oświaty.

Od lutego 2020 r., decyzją Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Uczelnia uzyskała uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie nauki prawne. Wyższa Szkoła Humanitas to pierwsza niepubliczna uczelnia w województwie śląskim i 7 w Polsce z uprawnieniami do nadawania stopnia doktora nauk prawnych.   

OFERTA

Wyższa Szkoła Humanitas, usługi rozwojowe w postaci studiów podyplomowych, kursów dokształcających i szkoleń (otwartych, zamkniętych, cykli szkoleniowych, projektów rozwojowych, warsztatów, badania potrzeb rozwojowych, konferencji itp.) realizuje za pośrednictwem ogólnouczelnianej jednostki: Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń.

Wszystkie proponowane w ofercie CSPiS formy doskonalenia mają głównie formę praktycznych warsztatów prowadzonych przez trenerów – praktyków, posiadających wiedzę merytoryczną, bogate doświadczenie zawodowe i trenerskie oraz wysokie umiejętności dydaktyczne.

Wśród współpracujących z nami trenerów i wykładowców są praktycy życia gospodarczego, doświadczeni menedżerowie, socjolodzy, psycholodzy, prawnicy, doradcy i analitycy finansowi, a także specjaliści ds. promocji, pedagodzy, pedagodzy specjalni, terapeuci, osoby zarządzające oświatą.

Zarówno kursy dokształcające i szkolenia, jak i studia podyplomowe realizowane są w postaci: 1. usług otwartych (przewaga procentowa studiów podyplomowych); 2. usług zamkniętych (przewaga procentowa szkoleń i kursów) - na zlecenia Klientów WSH (przedsiębiorstw, jednostek budżetowych, rad pedagogicznych itd.).

I. Oferta CSPiS liczy ponad czterdzieści kierunków studiów podyplomowych, wśród których znajdują się m. in.:

 

  1. Bezpieczeństwo i higiena pracy
  2. Doradztwo zawodowe
  3. Edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
  4. EEG-Biofeedback
  5. Integracja sensoryczna
  6. Kadry i płace
  7. Logopedia
  8. Mediacje sądowe i pozasądowe
  9. Prawo finansowe i rachunkowość budżetowa w administracji publicznej
  10. Prawo zamówień publicznych
  11. Przygotowanie pedagogiczne
  12. Psychologia transportu
  13. Terapia akceptacji i zaangażowania - ACT
  14. Terapia dzieci i młodzieży
  15. Zarządzanie oświatą menadżer placówki oświatowej
  16. Zarządzanie zasobami ludzkimi

W trakcie organizowanych przez WSH studiów podyplomowych, słuchacze mają możliwość zdobycia dodatkowych certyfikatów.

II.       Przykładowe realizacje w ramach projektów unijnych:

  1. Studia podyplomowe realizowane w ramach dwóch projektów partnerskich pt. „Studia podyplomowe dla kadr zarządzających i pracowników przedsiębiorstw”, w ramach których łącznie studia dofinansowane z funduszy UE ukończyło 950 słuchaczy - odpowiednio: 380 i 570 słuchaczy.
  2. Studia podyplomowe realizowane w ramach 3 edycji projektu systemowego Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego pt. Kształcenie i doradztwo dla kadr pomocy i integracji społecznej województwa śląskiego na kierunkach:
  • Mediacje i negocjacje społeczne - 3 i 4 grupy,
  • Zarządzanie zasobami ludzkimi w instytucjach pomocy i integracji społecznej - 2 i 4 grupy,
  • Ekonomia społeczna - 1grupa,
  • Wyrównanie szans życiowych osób niepełnosprawnych - 1 grupa

W trakcie pierwszego projektu systemowego przeszkolono łącznie 60 słuchaczy, w trakcie drugiego 245 słuchaczy, w trakcie trzeciego 180 słuchaczy. Łącznie w ramach EFS studia podyplomowe w WSH ukończyło 585 pracowników śląskich instytucji pomocy i integracji społecznej.

W trakcie organizowanych przez WSH studiów podyplomowych, słuchacze mają możliwość zdobycia dodatkowych certyfikatów.

Szczegółowe informacje dotyczące oferty studiów podyplomowych i szkoleń realizowanych przez Wyższą Szkołę Humanitas można odnaleźć na stronie Uczelni lub kontaktując się z pracownikami Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń:

Studia Podyplomowe: podyplomowe@humanitas.edu.pl; tel.: 032 363 12 21

Kursy dokształcające i szkolenia: szkolenia@humanitas.edu.pl; tel.: 032 363 12 35

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Wyższa Szkoła Humanitas w rankingu uczelni prowadzonym przez PERSPEKTYWY, w roku 2021 zajęła 2. miejsce w województwie śląskim i 13. miejsce w Polsce wśród uczelni niepublicznych

W roku 2021 Wyższa Szkoła Humanitas w rankingu wydziałów prawa w kategorii uczelni publicznych i niepublicznych prowadzonym przez Dziennik Gazeta Prawna zajęła 5. miejsce w Polsce, co oznacza awans o dwa miejsca w stosunku do roku poprzedniego. Uczelnia tym samym uzyskała najwyższą lokatę wśród uczelni niepublicznych na terenie województwa śląskiego.

W 2020 roku Wyższa Szkoła Humanitas zajęła 2. miejsce w województwie śląskim w zestawieniu uczelni niepublicznych w prestiżowym rankingu „Perspektyw”. Na ponad 300 uczelni – jeśli chodzi o ranking ogólnopolski – uzyskaliśmy ogromny awans w stosunku do roku poprzedniego i plasujemy się na 12 pozycji.

W corocznych rankingach studiów podyplomowych uczelni publicznych i niepublicznych, publikowanych przez miesięcznik „Forum Samorządowe”, (ocenie podlegają: zróżnicowanie programu, oferta zajęć dodatkowych dla słuchaczy, dążenie uczelni do aktualizacji nauczanych treści oraz kadra dydaktyczna), Wyższa Szkoła Humanitas trzy lata z rzędu (2015-2013) zajęła II miejsce, a w roku 2012 miejsce VIII i zarazem II w woj. śląskim.

W corocznych rankingach wydziałów uczelni prowadzących studia na kierunku PRAWO, Dziennik Gazeta Prawna przyznała Wyższej Szkole Humanitas w kategorii uczelni niepublicznych: w latach 2016 - 2015 - 7 miejsce (w 2016 z wyróżnieniem); w roku 2014 miejsce 4, w roku 2013 miejsce 6, w roku 2012 miejsce 5.

Dwa lata z rzędu Wyższa Szkoła Humanitas została laureatem prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu Placówka Oświatowa Roku w kategorii Uczelnia Wyższa, otrzymując Godło Uczelnia Wyższa Roku 2015 oraz Uczelnia Wyższa Roku 2014. Konkurs organizowany jest przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej, który co roku docenia szkoły i uczelnie wyższe z całego kraju, mogące pochwalić się spełnianiem najwyższych standardów w zakresie oferowanych programów nauczania.

W ogólnopolskim rankingu uczelni biznesowych miesięcznika „Home & Market” Wyższa Szkoła Humanitas zajęła: 2. miejsce w województwie śląskim i 16. miejsce w Polsce (2014) odnotowawszy awans o 9 miejsc względem roku 2013. W ramach szczegółowych zestawień rankingowych WSH zajęła też 4. miejsce w Polsce i 1. w województwie w kategorii „infrastruktura dydaktyczna”, wyprzedzając kilkanaście uczelni publicznych i niepublicznych z całego kraju. W podobnym rankingu przeprowadzonym w roku 2012 WSH znalazła się w gronie 30 najlepszych polskich uczelni, a w roku 2011 zajęła 4 miejsce wśród niepublicznych szkół biznesu działających w regionie śląsko-dąbrowskim.

W roku 2014 Wyższa Szkoła Humanitas znalazła się w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Uczelnia Przyjazna Rodzicom”, organizowanego w ramach programu grantowego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zostaliśmy wyróżnieni za tworzenie przestrzeni przyjaznej dla rodziców studiujących i pracujących naukowo oraz wdrażanie rozwiązań, które sprzyjają godzeniu życia rodzinnego z nauką i pracą. W konkursie nagrodzono tylko 9 szkół wyższych z całej Polski. Wśród Laureatów były m. in. Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Łódzki.

Wyższa Szkoła Humanitas dwukrotnie znalazła się w gronie uczelni wyróżnionych certyfikatem „Uczelnia Liderów”, przyznawanym przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego pod patronatem Parlamentu Europejskiego. Jako jedna z dwóch szkół wyższych z województwa śląskiego WSH uzyskała certyfikat na rok akademicki 2013/2014, wcześniej na rok 2011/2012.

Dwa lata z rzędu Wyższa Szkoła Humanitas znalazła się w elitarnym gronie najlepszych uniwersytetów i akademii w Polsce, wyróżnionych w „Konkursie o milion”, ogłoszonym przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W projekcie nagrodzono uczelnie, które najlepiej w Polsce wprowadziły nowe programy studiów, zgodne z metodologią Krajowych Ram Kwalifikacji oraz przygotowały najbardziej innowacyjne i nowoczesne systemy zapewniania jakości kształcenia. W roku 2013 jako jedna z 9 niepublicznych uczelni WSH otrzymała nagrodę wysokości miliona złotych za program studiów realizowany na kierunku psychologia, natomiast w roku 2012 za kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna, prowadzony na poziomie studiów II stopnia na Wydziale Nauk Humanistycznych.

W roku 2013, Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych działający przy MNiSW bardzo wysoko ocenił dorobek naukowy Wydziału Administracji i Zarządzania WSH. Wydział przeszedł pozytywnie ocenę parametryczną i uzyskał wysoką kategorię naukową B. Oceniano publikacje, aktywność konferencyjną, badawczą, organizacyjną. Kategoria została przyznana WSH na okres 4 lat.

Wyższa Szkoła Humanitas, dwa lata z rzędu (2013 i 2012), zwyciężyła w rankingu „Uczelnia Przyjazna Studentom”, zorganizowanym przez „Polska The Times – Dziennik Zachodni”, „Echo Miasta” i portal naszemiasto.pl. W rankingu najbardziej prostudencką szkołę wyższą w regionie wybierali studenci i absolwenci, głosując za pośrednictwem portalu Facebook oraz SMS-ów. W rywalizacji brały udział wszystkie szkoły wyższe z regionu.

W ukazującym się od roku 1993 rankingu szkół wyższych „Wprost” ocenie Kapituły podlegają przede wszystkim: potencjał uczelni, jakość i dostępność dla studentów kadry dydaktycznej, otwartość uczelni na otoczenie, jakość kształcenia oraz działalność uczelnianego biura karier. W tym prestiżowym rankingu WSH w 2011 r. znalazła się na II miejscu w regionie śląsko-dąbrowskim, wyprzedzając ponad 40 uczelni z całej Polski, w tym szkoły wyższe z tak silnych ośrodków akademickich, jak Warszawa, Wrocław czy Poznań. W 2012 r. uplasowała się na II miejscu w Zagłębiu i na III w regionie śląsko-dąbrowskim.

Wyższa Szkoła Humanitas zajęła w zestawieniu 3. miejsce w województwie śląskim i 20. miejsce w kraju w prestiżowym rankingu szkół biznesu anglojęzycznego czasopisma „Warsaw Business Journal”, opublikowanym w maju 2012 roku. Ranking „Warsaw Business Journal” obejmuje zarówno uczelnie publiczne, jak i niepubliczne. Dzięki temu WSH rywalizowała z takimi potentatami na rynku edukacyjnym, jak Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie czy Uczelnia Łazarskiego w Warszawie. W rankingu oceniano kierunki biznesowe prowadzone przez WSH. 

W kwietniu 2012 roku Wyższa Szkoła Humanitas otrzymała medal Agencji Rozwoju Lokalnego w Sosnowcu przyznany w dowód uznania wieloletniej współpracy w zakresie prowadzenia wspólnych badań naukowych, realizowana projektów dydaktycznych, tworzenia platformy komercjalizacji wiedzy i badań oraz inicjowania współpracy pomiędzy sektorami nauki i gospodarki.

W 2011 roku Wyższa Szkoła Humanitas zajęła I miejsce w ogólnopolskim rankingu uczelni przygotowanym i opublikowanym przez „Gazetę Bankową”. Miesięcznik ocenił kierunki o profilu ekonomicznym, przyznając WSH zaszczytne miano lidera zestawienia. W rankingu oceniono dwa kierunki prowadzone przez WSH: Administrację i Zarządzanie. Doceniono ponadto zaangażowanie uczelni w rozwój edukacji praktycznej studentów, a także projekty uzupełniające kształcenie przyszłych menadżerów i administratywistów, jak cykl wykładów „Humanitas”.

W roku 2010 WSH zajęła 6 miejsce w konkursie „Uczelnia Przyjazna Pracodawcom” przeprowadzonym przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie oraz firmę e-Dialog. W ramach konkursu studenci i absolwenci 55 uczelni z całej Polski oceniali swoje szkoły wyższe przez pryzmat stopnia fachowości i przygotowania kadry akademickiej, warunków studiowania, działalności Akademickiego Biura Karier oraz przydatności w pracy zawodowej zdobytej podczas studiów wiedzy.

WSH została laureatem konkursu „Edu-Inwestor” zorganizowanego przez magazyn „Education World”. W konkursie wyróżniono szkoły wyższe, które inwestują w swój rozwój i wyróżniają się aktywnością na rzecz rozbudowy infrastruktury edukacyjnej. WSH nagrodzona została za inwestycje w bazę lokalową, zasoby biblioteczne i pomoce dydaktyczne. Konkursowe jury doceniło także fakt, iż WSH, rozwijając się, inwestuje w swoje otoczenie społeczne, udostępnia własną infrastrukturę środowisku lokalnemu. Wręczenie wyróżnienia miało miejsce 15.11.2006 r. 

WSH dwukrotnie została uhonorowana prestiżowym wyróżnieniem „Wiarygodna Szkoła”, przyznawanym przez Akademickie Centrum Informacyjne z Poznania najlepszym polskim uczelniom. Przyznanie certyfikatu oznacza, iż w ocenie ACI uczelnia zapewnienia studentom wysokie standardy edukacyjne i komfort nauki, dba o przygotowanie młodzieży do startu w życie zawodowe poprzez aktywność biura karier i promuje studencką aktywność.

WSH otrzymała wyróżnienie „Europejski Standard”. Zostało ono przyznane w lipcu 2004 przez Komitet Rozwoju Zagłębia uczelni, która jako pierwsza w południowej Polsce otrzymała uprawnienia do prowadzenia studiów na kierunku Europeistyka. Nagrodę wręczył Prezydent Dąbrowy Górniczej Jerzy Talkowski.

AKREDYTACJE
Polskiej Komisji Akredytacyjnej

dla kierunku PRAWO (2016)

PKA przyznała studiom prawniczym w WSH ocenę pozytywną, natomiast stosowane przez uczelnię rozwiązania w zakresie jakości kształcenia oceniła wyróżniająco, nadając tym samym najwyższą ocenę w skali stosowanej przez PKA. Akredytacja obowiązuje do roku akademickiego 2021/2022.

dla kierunku FILOLOGIA ANGIELSKA (2014)

Pozytywna Ocena PKA dotyczy studiów na poziomie pierwszego stopnia o profilu praktycznym i obowiązuje do roku akademickiego 2019/2020. Oceniając kierunek Filologia angielska, Polska Komisja Akredytacyjna podkreśliła, iż uczelnia spełnia wszystkie kryteria akredytacyjne wymagane przepisami prawa.

dla kierunku PEDAGOGIKA (2014)

Akredytacja dotyczy studiów I i II stopnia prowadzonych na Wydziale Nauk Humanistycznych WSH. Pozytywna Ocena PKA Kierunku obowiązuje do roku akademickiego 2019/2020.

dla kierunku ZARZĄDZANIE (2011)

Kierunek Zarządzanie, prowadzony w WSH od 1997 roku, uzyskał pozytywną ocenę PKA na poziomie studiów I i II stopnia. Komisja stwierdziła, że uczelnia spełnia określone przepisami prawa wymagania kadrowe, programowe i organizacyjne, a także posiada odpowiednią bazę materialną do prowadzenia studiów z zakresu Zarządzania.

dla kierunku ADMINISTRACJA (2010)

Prowadzony w WSH Kierunek Administracja, uzyskał pozytywną ocenę PKA na poziomie studiów I i II stopnia. Komisja stwierdziła, że uczelnia spełnia wymogi kadrowe, programowe i organizacyjne, a także posiada odpowiednią bazę materialną do prowadzenia studiów z zakresu Administracji.

Certyfikaty i referencje
Kontakt
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
E-mail
sekretariat@humanitas.edu.pl
Telefon
(+48) 323 631 221