Fundacja Gospodarcza "Pro Europa"

Możliwość dofinansowania
Logo Fundacja Gospodarcza "Pro Europa"
ul. Warszawska 4/7
87-100 Toruń
Usługa szkoleniowa
Liczba zrealizowanych usług: 29
Aktualne usługi
Charakterystyka działalności firmy

Fundacja Gospodarcza Pro Europa istnieje od 2002 r. i prowadzi statutową działalność w obszarze rozwoju społecznego i gospodarczego oraz edukacji. 
Celami Fundacji są m.in.: 

1. Współpraca z administracją i samorządem oraz organizacjami gospodarczymi regionów Kraju i regionów Unii Europejskiej w celu aktywizacji gospodarczej i społeczno-kulturalnej małych miast i obszarów wiejskich, 
2. Organizowanie wymiany technologii, doświadczeń i osiągnięć pomiędzy organizacjami gospodarczymi i firmami z małych miast i obszarów wiejskich a ich odpowiednikami z regionów Unii Europejskiej, 
3. Wykorzystywanie funduszy pomocowych z Unii Europejskiej, przeznaczonych dla organizacji pozarządowych, w celu aktywizacji gospodarczej i społeczno-kulturalnej małych miast i obszarów wiejskich Kraju, 
4. Monitoring usług edukacyjnych i doradczych oraz działania na rzecz wysokiego poziomu edukacji zawodowej i prawno-ekonomicznej skierowanej do podmiotów gospodarczych i osób fizycznych z małych miast i obszarów Kraju, 
5. Działalność informacyjno-edukacyjna i wydawnicza z wykorzystaniem środków Unii Europejskiej nakierowana na realizację wymienionych wyżej celów. 

Fundacja prowadzi działalność gospodarczą, której celem jest uzyskanie środków finansowych na prowadzenie działalności statutowej. Zakres aktywności biznesowej Fundacji obejmuje m.in.: 
1.    Prowadzenie placówek i projektów edukacyjnych oraz realizację szkoleń przeznaczonych dla podmiotów gospodarczych, instytucji i osób fizycznych,.
2.    Doradztwo prawne dla podmiotów gospodarczych, instytucji i osób fizycznych.
3.    Badania rynku i opinii publicznej dla podmiotów gospodarczych, instytucji i osób fizycznych.
4.    Doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania, 
5.    Doradztwo zawodowe i pośrednictwo pracy.
6.    Reintegrację zawodową i społeczną osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem i ich rodzin. 
7.    Prowadzenie ośrodków wsparcia ekonomii społecznej. 

Fundacja Pro Europa od 2002 r. realizuje różnorodne projekty szkoleniowe oraz z zakresu aktywizacji zawodowej i społecznej w programach:

- Banku Światowego (2003-2005 r.) – centra aktywizacji zawodowej, centra wspierania przedsiębiorczości, wsparcie dla gmin, szkolenia zawodowe dla osób poszukujących pracy. Szkolenia zawodowe dotyczyły niektórych zawodów paramedycznych, gastronomicznych, budowlanych i handlowych. 
- Programie Aktywizacji Obszarów Wiejskich (2003-2005 r.) – szkolenia podwyższające kwalifikacje zawodowe rolników i członków ich rodzin. 
- Zintegrowanym Programie Operacyjnym Rozwoju Regionalnego (2008-2009 r.) – kursy językowe dla pracowników administracji publicznej różnego szczebla. 
- Programie „Gryf” – warsztaty aktywizacji i pośrednictwa pracy dla osób bezrobotnych zamieszkałych na terenie województwa pomorskiego. 
- Projekcie „Partnerstwo – Rodzina – Równość – Praca” – innowacyjnym, realizowanym w ramach IW EQUAL w partnerstwie krajowym i ponadnarodowym z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Toruniu, Izbą Przemysłowo-Handlową w Toruniu i wieloma organizacjami i instytucjami z Hiszpanii, Grecji, Francji, Słowenii i Włoch. Celem projektu było: godzenie życia rodzinnego i zawodowego oraz ponowna integracja kobiet i mężczyzn, którzy opuścili rynek pracy, poprzez wdrażanie bardziej elastycznych i efektywnych form organizacji pracy oraz działań towarzyszących. Budżet projektu, trwającego od 2004 do 2008 roku, wyniósł ponad 1 milion €. Fundacja była w tym projekcie Liderem. 

Jednym z ważniejszych obszarów działalności Fundacji jest realizacja projektów POKL: 
- Akcelerator (2010 r.) – w ramach POKL 6.1.1. 
- Migaj z nami (2011 r.) – w ramach POKL 8.1.1. 
- Fokus (2011 r.) – w ramach POKL 7.1.2. 
- Mentoring 50+ (2010-2012 r.), w ramach POKL 8.3.1. 
- Latająca Akademia Przedsiębiorczości Społecznej (2010-2013 r.) – w ramach POKL 7.2.2. 
- Zawodowy Start (2012-2014 r.) – w ramach POKL 7.2.1. 
- Dach nad Twoją Przyszłością (2013-2014 r.) – w ramach POKL 7.2.1. 
- Kujawsko-Pomorski Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej (2013-2015 r.) – w ramach POKL 7.2.2. 
- Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Słupsku (2013-2015 r.) – w ramach POKL 7.2.2. 
- Mobilne Centra Aktywizacji Zawodowej (2014-2015) – w ramach 6.1.1.

Fundacja Gospodarcza Pro Europa oferuje na rynku szkoleń warsztaty edukacyjne, kursy zawodowe i szkolenia podwyższające kwalifikacje zawodowe pracowników różnych instytucji, przedsiębiorstw, klientów powiatowych urzędów pracy i podopiecznych ośrodków pomocy społecznej. Od 2002 roku przeprowadzaliśmy średnio ponad 250 szkoleń rocznie, co daje łącznie 3000 działań edukacyjnych. Realizowaliśmy szkolenia dla urzędów pracy w miejscowościach: Aleksandrów Kujawski, Będzin, Brodnica, Bydgoszcz, Bytów, Chełmno, Chojnice, Człuchów, Gdańsk, Gdynia, Giżycko, Golub Dobrzyń, Grudziądz, Inowrocław, Kartuzy, Konin, Kościerzyna, Kwidzyn, Lipno, Lębork, Nakło nad Notecią, Nowe Miasto Lubawskie, Mława, Mogilno, Piła, Oborniki, Radziejów, Rypin, Sępólno Krajeńskie, Słupsk, Starogard Gdański, Środa Wielkopolska, Świecie, Tczew, Toruń, Tuchola, Wąbrzeźno, Wągrowiec, Wejherowo, Żnin, i środowisk o dużym znaczeniu dla regionu: Powiatowych Rad Zatrudnienia, korporacji prawniczych, organizacji biznesowych, organizacji pozarządowych. Tematy warsztatów i szkoleń obejmują komunikację, zarządzanie czasem i programy osobistej efektywności, szkolenia sprzedażowe, wąsko specjalistyczne szkolenia zawodowe takie jak mediacje społeczne, zarządzanie ryzykiem, czy marketing rynku pracy. Prowadzimy dwie placówki kształcenia ustawicznego dorosłych w Gdańsku i Toruniu. Dzięki wieloletniemu, pozyskiwanemu od 2002 r., doświadczeniu ich pracowników oraz licznej kadrze trenerskiej (ponad 250 osób) organizujemy w nich, zgodnie z wymogami MEN, kształcenie osób dorosłych łącząc tradycyjne metody przekazu dydaktycznego z elementami aktywizującymi w nauczaniu osób dorosłych. Podczas zajęć kładzie się nacisk na zagadnienia praktyczne, przetwarzanie informacji przez uczestników oraz twórcze i samodzielne stosowanie zdobytych wiadomości i umiejętności. Ponadto prowadzimy szkolenia zawodowe dla klientów urzędów pracy i ośrodków pomocy społecznej. Wspieramy tworzenie indywidualnej działalności gospodarczej realizując szkolenia z zakresu ABC przedsiębiorczości dla osób ubiegających się o środki z funduszu pracy na własną działalność gospodarczą. 
Wspieramy spółdzielnie socjalne w ramach działających w Toruniu, Gdańsku, Grudziądzu i Mławie ośrodków wsparcia ekonomii społecznej. Dzięki działaniom statutowym Fundacji powstały 3 spółdzielnie, w tym Kaszubsko-Pomorska Spółdzielnia Socjalna w Gdańsku. Corocznie we wrześniu współrealizujemy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej promocję ekonomii społecznej w trakcie Tygodnia Ekonomii Społecznej. 

 

Posiadamy akredytację Kuratorium Oświaty oraz certyfikat jakości ISO 9001 : 2015 nadany przez TÜV Rheinland

Kontakt
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
E-mail
szkolenia@fundacja-proeuropa.org.pl
Telefon
(+48) 566 585 908