Turecka Izba Gospodarcza

Możliwość dofinansowania
Logo Turecka Izba Gospodarcza

Turecka Izba Gospodarcza

NIP 6681702509
ul. Stefana Żeromskiego 37/-
62-700 Turek
Usługa szkoleniowa / Usługa doradcza
Liczba zrealizowanych usług: 32
Aktualne usługi
Charakterystyka działalności firmy

Turecka Izba Gospodarcza jest instytucją  szkoleniowo-doradczą działającą od 1999 r. non-profit, nie nastawioną na zysk, której przychody przeznaczane są na działania statutowe Izby. Misją TIG jest wspieranie rozwoju oraz podniesienie konkurencyjności mikro i małych działalności oraz średnich przedsiębiorstw z regionu, współdziałanie dla rozwoju przedsiębiorczości w nowoczesnych formach  organizacyjnych; udzielanie pomocy w rozwiązywaniu problemów ekonomicznych, organizacyjnych i prawnych związanych z podejmowaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej; rozwijanie współpracy między dziedzinami nauki, przemysłu oraz handlu; gromadzenie i rozpowszechnianie materiałów dotyczących współpracy gospodarczej; wsparcie przedsiębiorców i osób rozpoczynających działalność gospodarcza poprzez realizację dla nich usług informacyjnych, doradczych i szkoleniowych.

TIG dysponuje zasobami w postaci wysoko wykwalifikowanych pracowników etatowych, ekspertów zewnętrznych oraz trenerów posiadających wysokie kompetencje niezbędne do świadczenia usług na rzecz sektora MŚP. W roku 2013 Turecka Izba Gospodarcza została włączona do Krajowej Sieci Innowacji KSU stając się ośrodkiem innowacji. Turecka Izba Gospodarcza posiada procedury Zarządzania Jakością wg ISO, działa według standardów SOOIPP. Doradcy TIG posiadają certyfikaty PRINCE2 na poziomie Foundation.

Turecka Izba Gospodarcza specjalizuje się w realizacji specjalistycznych profesjonalnych usług szkoleniowych w tym e-learning i blended-learning z wykorzystaniem platformy e-learningowej, doradczych, w zakresie sprzedaży usług certyfikacyjnych- podpisu elektronicznego, skanu i druku 3D, druku wielkoformatowego, wynajmu sal szkoleniowych i pomieszczeń biurowych.

Posiada doświadczenie w realizacji projektów szkoleniowo-doradczych w tym m.in.:

  1. 2020- obecnie- Kierunek kształcenie dualne przyszłością Powiatu Tureckiego – WRPO 8.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży. Cel: Lepsze dopasowywanie systemów kształcenia i szkolenia do potrzeb rynku pracy, ułatwianie przechodzenia z etapu kształcenia do etapu zatrudnienia oraz wzmacnianie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego i ich jakości, w tym poprzez mechanizmy prognozowania umiejętności, dostosowania programów nauczania oraz tworzenia i rozwoju systemów uczenia się poprzez praktyczną naukę zawodu realizowaną w ścisłej współpracy z pracodawcami.
  2. 2017-2022r. realizacja doradztwa branżowego w ramach „Akcelerator Innowacji Przemysłowych INDUSTRYLAB”/ „Akcelerator Innowacji Przemysłowych INDUSTRYLAB II” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020,  Osi Priorytetowej II: Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I,  Działania 2.4 Współpraca w ramach krajowego systemu Innowacji, Poddziałanie 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB  (usługi doradcze na rzecz przedsiębiorstw uczestniczących w procesie akceleracji).
  3. 2011- obecnie- realizacja projektu własnego „Grupy zakupowe TIG” dot. optymalizacji kosztów w firmach, realizacji usług w zakresie konsolidacji zakupów dla firm.
  4. 2022- 2022- Projekt Pilotażowy „Stabilna praca – Silna rodzina. Adaptacja zawodowa”. Celem Projektu jest aktywizacja zawodowa osób młodych, które uzyskały wykształcenie w wybranym przez siebie zawodzie, jednakże nie posiadają doświadczenia zawodowego. W ramach projektu PUP Turek wraz z TIG testował autorską formę aktywizacji zawodowej  
  5. 2021- 2022- LEVEL UP – wzrost poziomu kompetencji cyfrowych mieszkańców obszaru LGD – WRPO 8.2 Uczenie się przez całe życie. Celem projektu jest  wzrost kompetencji cyfrowych 226 osób dorosłych (w tym 152 kobiet i 74 mężczyzn) znajdujących się w trudniej sytuacji na rynku pracy spośród uczestniczących w  projekcie 320 osób poprzez ukończenie szkolenia zakończonego formalnym wynikiem oceny i walidacji. Projekt realizowany jest do maja 2021 r. na trenie powiatu tureckiego oraz gminy Kościelec (powiat kolski).
  6. 2021- 2022- PROINNO Turek – Program inkubacji przemian biznesowych w MSP o dużym potencjale innowacyjnym. Celem projektu jest zapewnienie 25 firm MSP z województwa wielkopolskiego usług asystowania w zakresie przemian i wdrażania innowacji według indywidualnych potrzeb na danym etapie rozwoju firmy  do  max 24 m-cy. Etapy: identyfikacja potrzeb BO – faza rozpoznawania i planowania -przygotowanie planów działań dla BO,-opracowanie indywidualnych planów – analiza pogłębiona, -wdrażanie planów inkubacji i realizacja usług okołobiznesowych i specjalistycznych.
  7. 2019- 2021- Nowa jakość i efektywność usług świadczonych przez Turecką Izbę Gospodarczą. Celem projektu  jest wsparcie IOB polegające na poprawie jakości i efektywności usług Izby poprzez zakup środków trwałych i wartości niematerialnoprawnych oraz realizacje usług inkubacji w okresie do 30.09.2021r. na rzecz inkubowanych firm i ich pracowników.

Przedmiotem projektu jest wdrożenie w Centrum Biznesu i Innowacji TIG nowej usługi edukacyjnej oferującej kompleksowe popytowe i prorozwojowe wysoce specjalistyczne wsparcie szkoleniowe dla przedsiębiorców i ich pracowników. Projekt polegać będzie na wdrożeniu przez Turecka Izbę Gospodarczą specjalistycznej i pro-rozwojowych zintegrowanej usługi szkoleniowej na rzecz inkubowanych firm – blended learning.

  1. 2018- 2021- Rozwój potencjału Tureckiej Izby Gospodarczej do świadczenia specjalistycznych usług doradczych dla przedsiębiorców poprzez budowę Centrum Biznesu i Innowacji w Turku. Celem projektu jest stworzenie przez Turecką Izbę Gospodarczą nowej infrastruktury, tj. silnego ośrodka generującego warunki dla rozwoju innowacyjności przedsiębiorstw – Centrum Biznesu i Innowacji TIG w Turku, który pozwoli rozbudować ofertę oraz świadczyć wysoce specjalistyczne i pro-rozwojowe usługi doradcze na rzecz przedsiębiorców.
  2. 2020- 2022- Czas na aktywizację edycja II – 1.2.1 POWER Wsparcie dla osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy. Projekt we współpracy z Europejskim Towarzystwem Inicjatyw Obywatelskich, skierowany do osób 15-19 mający na celu aktywizację osób poszukujących pracy poprzez formy wsparcia: trening umiejętności i kompetencji społecznych/indywidualne wsparcie psychologiczne, coaching kariery, szkolenie zawodowe, staż, pośrednictwo pracy.
  3.  2020- 2022- Twoja indywidualna ścieżka do aktywizacji zawodowej III – 6.2. WRPO Aktywizacja zawodowa. Projekt we współpracy z Europejskim Towarzystwem Inicjatyw Obywatelskich, skierowany do osób 30+ pozostających bez pracy, mający na celu ich aktywizację poprzez następujące formy: szkolenia zawodowe, pośrednictwo pracy, staże zawodowe.
  4. 2020- 2021- W drodze do sukcesu – 6.2. WRPO Aktywizacja zawodowa. Projekt skierowany do osób 30+ pozostających bez pracy, mający na celu ich aktywizację poprzez następujące formy: szkolenia zawodowe, pośrednictwo pracy, staże zawodowe.

Turecka Izba Gospodarcza posiada wpis w rejestrze instytucji szkoleniowych od 2005 r. - Numer ewidencyjny 2.30/00045/2005

Turecka Izba Gospodarcza posiada wpis w rejestrze podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia z uprawnieniami do realizacji usług w zakresie pośrednictwa pracy, doradztwa personalnego lub poradnictwa zawodowego - numer wpisu 14667.

Certyfikaty i referencje
Kontakt
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
E-mail
biuro@tig.turek.pl
Telefon
(+48) 665 999 663, (+48) 632 891 889