Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych z siedzibą w Szczecinie

Możliwość dofinansowania
Logo Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych z siedzibą w Szczecinie
ul. Mieszka I 61c
71-011 Szczecin
Usługa szkoleniowa / Studia podyplomowe
Liczba zrealizowanych usług: 156
Aktualne usługi
Charakterystyka działalności firmy

Od 2012 roku Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum przeprowadziła następujące studia podyplomowe i kursy:

1. Psychologia w biznesie (2 semestry) V edycji, Szczecin, tematyka: (profesjonalne przygotowanie osób zarządzających w firmie oraz kandydatów na menedżerów z zakresu zachowań ludzi w organizacji, podejmowania decyzji, rozwiązywania problemów, metod zarządzania, motywowania i komunikacji społecznej itp. Znajomość tych elementów psychologii organizacji i zarządzania wspomaga skuteczne kierowanie zespołami pracowniczymi).
90 absolwentów

2. Szkoła Trenerów Biznesu (2 semestry) III edycje, Szczecin, tematyka: (intensywne kształcenie kompetencji trenerskich. Uczestnicy zapoznają się z tematyką dotyczącą procesu szkoleniowego: od diagnozy potrzeb i projektowania szkolenia, przez prowadzenie go, ocenę efektywności i wdrożenia nabytych kompetencji w codzienną pracę. Będą rozwijać kluczowe w pracy trenerskiej umiejętności psychologiczne, takie jak: rozpoznawanie i kształtowanie dynamiki grupowej z jednoczesnym uwzględnieniem indywidualnych zasobów uczestników w celu wspierania procesu uczenia się, sztukę efektywnego komunikowania się i asertywności w pracy z grupą szkoleniową. Adepci otrzymują rekomendację trenerską – rekomendacja taka jest przyznawana przez Trenerów realizujących zajęcia. Jest tworzona na podstawie obserwacji analizy potencjałów adepta podczas zajęć, postawy wobec innych, chęci rozwoju, aktywności).
50 absolwentów

3. Akademia Coachingu (3 semestry) III edycje, Szczecin, tematyka: (Studia na tym kierunku są adresowane do wszystkich, którzy szkolą, zarządzają, kierują zespołami oraz tych którzy chcą poznać jedną z najskuteczniejszych form pracy nad zmianą w umiejętnościach np. pracowników, współpracowników, zarządzających. Celem studiów jest udostępnienie słuchaczom pakietu nowoczesnych narzędzi, które pomogą zdefiniować ich własny potencjał i możliwe ścieżki rozwoju, a także obalą mity funkcjonujące we współczesnej teorii oraz praktyce zarządzania).
50 absolwentów

4. Edukacja plastyczna i edukacja techniczna, III edycje (3 semestry),Szczecin, tematyka: (Studia podyplomowe przeznaczone są dla nauczycieli pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz absolwentów innych kierunków z przygotowaniem pedagogicznym, chcących nabyć uprawnienia zawodowe do nauczania przedmiotu edukacja plastyczna i techniczna, prowadzenia zajęć artystycznych w szkole podstawowej i gimnazjum oraz do prowadzenia zajęć plastycznych w przedszkolach, w domach kultury oraz w innych ośrodkach edukacji pozaszkolnej).
60 absolwentów

5. Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, III edycje (3 semestry), Szczecin, tematyka: (Studia podyplomowe skierowane do nauczycieli oraz do absolwentów innych kierunków, którzy uzyskają uprawnienia do nauczania na I etapie edukacyjnym (jeśli uzupełnią przygotowanie pedagogiczne w zakresie pracy z dzieckiem w przedszkolu i szkole podstawowej w klasach I-III).
67 absolwentów

6. Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo ( 3 semestry), IV edycje, Szczecin, tematyka: (Słuchacz pozna metody i techniki stosowane w procesach informacyjno-bibliotecznych. Absolwenci posiadać będą umiejętności sprawnego wyszukiwania, selekcji i oceny jakości informacji oraz tworzenia informacji (w tym bibliotecznych narzędzi informacji o zbiorach, serwisów www, baz danych, podjąć zatrudnienie w charakterze nauczyciela – bibliotekarza).
96 absolwentów

7. Oligofrenopedagogika (3 semestry), IV edycje, Szczecin,Stargard tematyka: (Studia adresowane do absolwentów studiów wyższych zawodowych oraz studiów magisterskich, którzy uzupełniają przygotowanie do pracy w placówkach dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym, Studia doskonalą i poszerzają kwalifikacje do pracy w szkołach i placówkach kształcenia specjalnego oraz w klasach integracyjnych, do których uczęszczają dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną).
104 absolwentów

8. Organizacja i zarządzanie w oświacie ( 2 semestry), Szczecin,  IV edycje, tematyka: (studia dają kwalifikacje do pełnienia funkcji kierowniczych w oświacie w szczególności przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych i oświatowo-wychowawczych).
110 absolwentów

9. Wczesne nauczanie języka angielskiego w wychowaniu przedszkolnym i edukacji wczesnoszkolnej ( 3 semestry),IV edycje, Szczecin, tematyka: (Kwalifikacje do nauczania języków obcych w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych ma nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, który legitymuje się świadectwem znajomości języka obcego w stopniu co najmniej podstawowym (B2) oraz który ukończył studia podyplomowe w zakresie wczesnego nauczania danego języka obcego (na uzupełnienie kwalifikacji nauczyciele mają czas do 2020 r.).
170 absolwentów z uprawnieniami do nauczania języka angielskiego w klasach 1-3 i dzieci w wieku przedszkolnym

10. Certyfikowany kurs językowy (3 edycje): 60 absolwentów kursów z certyfikatem językowym TELC i PET

10. Wychowanie do życia w rodzinie (3 semestry), III edycje Szczecin, tematyka: (uzyskanie uprawnień do nauczania przedmiotu oraz podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych, koncepcja studiów zawiera treści z zakresu rozmaitych dyscyplin wiedzy, oscylujących wokół zagadnień współczesnej rodziny. Oprócz przygotowania merytorycznego studia umożliwiają poszerzenie umiejętności metodycznych).
78 absolwentów

11. Psychologiczno-pedagogiczne i dydaktyczne przygotowanie do zawodu nauczyciela (3 semestry), VII edycji, Szczecin, tematyka: (Studia kierowane są do osób posiadających dyplom ukończenia studiów wyższych, chcących posiadać kwalifikacje nauczycielskie i jednocześnie zdobyć możliwości nauczania w placówkach oświatowych. Studia kończą się uzyskaniem dyplomu potwierdzającym uzyskanie kwalifikacji nauczycielskich).
120 absolwentów

12. Edukacja techniczna, (3 semestry), III edycje, Szczecin, tematyka: ( Studia podyplomowe skierowane do nauczycieli przygotowujących się do prowadzenia drugiego przedmiotu z zakresu techniki i podstaw informatyki oraz wychowania komunikacyjnego w szkole podstawowej lub gimnazjum. Celem studiów jest merytoryczne i metodyczne przygotowanie kadry nauczycielskiej do dydaktyczno-wychowawczych zadań w zakresie edukacji technicznej i komputerowej).
70 absolwentów

13. Kurs mediacji i negocjacji- ( Szkoła mediacji sądowych ma na celu podwyższenie kwalifikacji zawodowych uczestnika kursu i uzyskanie przez niego umiejętności rozwiązywania sporów na drodze mediacji ze szczególnym uwzględnieniem sądowego postępowania mediacyjnego. Zakres tematyczny odpowiada współczesnym standardom szkolenia mediatorów określonym w Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 maja 2001 roku (Dz. U. nr 56, poz. 591) oraz w rozporządzeniu z dnia 13 czerwca 2003 roku (Dz. U. NR 108, POZ. 1020), a także nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego z dnia 28 lipca 2005 roku. Uczestnik po szkoleniu otrzymuje uprawnienia do bycia mediatorem ds. sądowych i cywilnych, nieletnich, karnych i gospodarczych).
30 absolwentów

Certyfikat Dobra Uczelnia Dobra Praca na rok akademicki 2017/2018

Certyfikat Wiarygodna Szkoła na rok Akademicki 2017/2018

Certyfikaty i referencje
Kontakt
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
E-mail
rekrutacja@cb.szczecin.pl
Telefon
(+48) 914 838 167