ZAKŁAD DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W SŁUPSKU

Możliwość dofinansowania
Logo ZAKŁAD DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W SŁUPSKU
ul. Szczecińska 57
76-200 Słupsk
Usługa o charakterze zawodowym / Usługa szkoleniowa
Liczba zrealizowanych usług: 171
Aktualne usługi
Charakterystyka działalności firmy

Zakład Doskonalenia Zawodowego  w Słupsku (ZDZ) to organizacja oświatowa, której głównym celem jest zaspokojenie potrzeb edukacyjnych w zakresie kształcenia zawodowego dorosłych i młodzieży. Obszarem działania Zakładu jest teren Pomorza Środkowego (województwo pomorskie i zachodniopomorskie). ZDZ jest jedną z najbardziej wszechstronnych i najstarszych (istnieje od 1950 r.) instytucji szkoleniowych naszego regionu.

Sieć szkoleniową ZDZ w Słupsku stanowią:

  • Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Człuchowie,
  • Ośrodek Kształcenia Spawaczy w Słupsku,
  • Centrum Edukacji Dorosłych w Słupsku,
  • Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Bytowie,
  • Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Lęborku,
  • Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Szczecinku,
  • Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Drawsku Pomorskim,
  • Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Koszalinie.

oraz:

  • Szkoła Policealna ZDZ w Połczynie Zdroju,
  • Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych ZDZ w Miastku,
  • Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych ZDZ w Połczynie Zdroju.

Współpracujemy z licznymi przedsiębiorstwami, osobami indywidualnymi oraz miejskimi i gminnymi ośrodkami pomocy społecznej, ochotniczymi hufcami pracy, realizujemy także szkolenia na indywidualne potrzeby.

Posiadamy Certyfikat ISO 9001:2008 potwierdzający najwyższą jakość organizowanych szkoleń. Ponadto otrzymaliśmy akredytację kursów nadaną przez Pomorskie Kuratorium Oświaty w Gdańsku i Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty w Szczecinie, potwierdzającą wysoką jakość  szkoleń. Podpisaliśmy też porozumienie z TÜV SÜD na monitorowanie naszych kursów. Dzięki temu uczestnik zajęć może uzyskać dodatkowy certyfikat w języku angielskim lub niemieckim potwierdzający nabycie uprawnień i ukończenie kursu, co zdecydowanie ułatwia znalezienie pracy zarówno w kraju jak i za granicą (za dodatkową opłatą, dotyczy wybranych kursów). Jesteśmy członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Oświaty Zawodowej.

Główne atuty działalności szkoleniowej to:

1. Wieloletnie doświadczenie w prowadzonej działalności.

2. Własna baza szkoleniowa.

3. Doświadczona i sprawdzona kadra wykładowców i pracowników.

4. Wysoka jakość świadczonych usług  szkoleniowych zgodnie z normami ISO 9001 – 2008.

5. Monitorowanie szkoleń przez niezależną, uznaną na świecie instytucję jaką jest TÜV SÜD Polska.

6. Własne Komisje Egzaminacyjne:

  • Komisja Kwalifikacyjna przy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Słupsku powołana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki do stwierdzania kwalifikacji na stanowiskach pracy związanych z dozorem oraz eksploatacją urządzeń instalacji i sieci energetycznych,
  • Komisja Spawalnicza pod merytorycznym nadzorem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach,
  • Komisja przyznająca uprawnienia kierowcom do przewozu towarów niebezpiecznych – uprawnienia ADR zatwierdzona przez Urząd Marszałkowski w Szczecinie,

7. Ośrodek Egzaminacyjny TGLS, sprawdzający u kandydatów poziom znajomości języka angielskiego ogólnego.

8. Uprawnienie nadane przez Ośrodek Doskonalenia Kadr w Mysłowicach nadzorowany przez Ministra Gospodarki do prowadzenia szkoleń „Kierowca-operator wózków jezdniowych”.

9. Upoważnienie Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego z Warszawy do prowadzenia kursów operatorów maszyn drogowych takich jak: koparki, ładowarki, koparko-ładowarki, przecinarki do nawierzchni dróg, sprężarki przewoźne, pompy do mieszanki betonowej, narzędzia udarowe ręczne, zagęszczarki i ubijaki wibracyjne, betoniarki.

10. ZDZ jest certyfikowanym Centrum Egzaminacyjnym ECDL i posiada uprawnienia do przeprowadzenia egzaminów w ramach certyfikacji,

11. Porozumienie z Instytutem Nafty i Gazu w Krakowie na organizację szkoleń z zakresu budowy i użytkowania rurociągów z poliolefin (polietylenu, polipropylenu) przy zastosowaniu technologii łączenia metodą zgrzewania doczołowego i elektrooporowego,

12. Wszystkie ośrodki ZDZ posiadają akredytację przyznaną przez Kuratoria Oświaty w Gdańsku lub Szczecinie (łącznie akredytacją objętych zostało prawie 100 kursów).

W zależności od potrzeb - szkolenia możemy przeprowadzić w każdej wskazanej miejscowości. W naszej ofercie mamy blisko 300 rodzajów kursów. Wszystkie prowadzone są w oparciu o zatwierdzone, certyfikowane programy nauczania i kończą się wydaniem stosownych zaświadczeń. Wszystkie szkolenia i kursu prowadzone w ramach realizowanych przez nas szkoleń zawodowych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej są realizowane zgodnie z Minimalnymi wymaganiami jakościowymi wsparcia w projekcie oraz kończą się sprawdzeniem wiedzy i wydaniem zaświadczenia zgodnie z par. 22 Rozporządzenia MEN z dnia 11.01.2012 w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z dnia 16 maja 2014 r. poz. 662). Kursy kończą się egzaminem przeprowadzonym przez uprawnioną do tego Komisję, z uprawnieniami nadanymi w drodze akredytacji przez podmiot zewnętrzny.

Kursy najczęściej oferowane przez ZDZ w Słupsku:

- bhp,

- energetyczne URE.

- kursy kwalifikacyjne dla kierowców zawodowych,

- operatorów maszyn i urządzeń budowlanych (m.in. koparek, ładowarek, zagęszczarek, rusztowań),

- komputerowe, przygotowujące do egzaminów ECDL,

- kwalifikacyjne kursy zawodowe w zawodzie rolnik, murarz-tynkarz

- operatorów obrabiarek sterowanych numerycznie CNC,

- kierowców wózków jezdniowych,

- spawania,

- pedagogiki,

- z zakresu  transportu, ogrodnictwa, energetyki, handlu,

- opiekunów osób starszych, opiekunów dziecięcych,

Posiadamy następujący potencjał techniczny:

1.   Pomieszczenia dydaktyczne – zlokalizowane w ZDZ w Słupsku i pozostałych ośrodkach kształcenia zawodowego w terenie, pozwalają   na   realizację   zajęć   zgodnie   z   założonymi   celami programowymi oraz spełniają wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy.

2.   Warsztaty szkoleniowe - placówka w Słupsku dysponuje bazą niezbędną do szkolenia
praktycznego spawaczy tj. spawanie gazowe - 3 stanowiska, spawanie elektrodą otuloną - 5
stanowisk, spawanie metodą MAG - 5 stanowisk, spawanie metodą MIG - 4 stanowiska,
spawanie metodą TIG - 2 stanowiska. Posiada warsztat mechaniczny niezbędny do przygotowania materiałów do nauki spawania, plac   manewrowy  wykorzystywany   do   nauki   jazdy   i   manewrowania   osprzętem   wózków jezdniowych oraz plac manewrowy do nauki jazdy - kat. B.

Ośrodki w terenie część kursów realizują w swojej siedzibie w oparciu o sale szkoleniowe i pracownie komputerowe, zaś część praktyczna w zakresie spawania, wózków jezdniowych, suwnic itp. prowadzona jest w zaprzyjaźnionych firmach z okolic.

3.   Wyposażenie dydaktyczne i udostępnianie materiałów szkoleniowych:

Na wyposażenie dydaktyczne Zakładu składają się zarówno techniczne środki kształcenia, jak i pomoce do nauczania, których specyfika wynika z zakresu prowadzonego kształcenia. Słuchacze   zaopatrywani   są   w   podręczniki   wydawane   przez   takie   wydawnictwa   jak   np.: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Grupa IMAGE, REA oraz Centrum Obsługi  Kancelarii  Prezesa Rady Ministrów, Zakład Wydawnictw i Poligrafii w Warszawie. W przypadku braku książek na rynku wydawniczym uczestnicy otrzymują skrypty opracowane przez wykładowców.

Placówka  zapewnia   słuchaczom   dostęp  do  literatury,   materiałów  w  tym   multimedialnych, czasopism oraz innych wydawnictw zgodnie z zakresem kształcenia. Programy   nauczania,   z   których   korzysta    placówka   są   w   większości   opracowywane   i systematycznie aktualizowane centralnie przez Zarząd Główny Związku Zakładów Doskonalenia Zawodowego w Warszawie.  Są one do wglądu w siedzibie ZDZ Słupsk i podległych mu Ośrodkach.  Korzystamy również z innych programów, m.in.: zatwierdzonych przez Kuratora Oświaty lub Urząd Marszałkowski Woj. Pomorskiego i Zachodniopomorskiego, Ośrodek Doskonalenia Kadr w Mysłowicach, Instytut Spawalnictwa w Gliwicach. Jesteśmy upoważnieni do korzystania poprzez Internet z bazy danych Ministerstwa Gospodarki i Pracy pt.: „Krajowy System Szkolenia Zawodowego" obejmujący szeroki zakres informacji o standardach kwalifikacji zawodowych i modułowych programach szkolenia. Zakład   Doskonalenia   Zawodowego   w   Słupsku   jest   członkiem   Polskiej   Sieci   Kształcenia Modułowego, która zapewnia pomoc dydaktyczną, doradczą, informacyjną w zakresie wdrażania oraz oceny jakości nowych rozwiązań programowych i organizacyjnych kształcenia modułowego w systemie pozaszkolnej edukacji zawodowej.

ZDZ w Słupsku posiada bogate doświadczenie i potencjał w zakresie realizacji projektów współfinansowanych ze środków EFS zarówno z poprzedniej perspektywy finansowej jak i w ramach środków przewidzianych na lata 2014-2020, zarówno jako Lider jak i podwykonawca – skierowanych m.in do:

  • osób powyżej 50 roku życia,
  • osób długotrwale bezrobotnych,
  • osób o niskich kwalifikacjach,
  • osób z niepełnosprawnościami,
  • osób należących do grupy NEET.

Dużą rolę w działalności całego zakładu odgrywały i nadal odgrywają warsztaty szkoleniowo-produkcyjne. W dwóch warsztatach mechanicznych w ramach normalnego toku produkcji odbywa się równocześnie praktyczna nauka zawodu dla uczniów zasadniczych szkół zawodowych. Uczniowie ci w ramach umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego uczą się takich zawodów jak: ślusarz, elektromechanik, mechanik monter maszyn i urządzeń oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie- kształcenie to jest realizowane z wykorzystaniem modelu dualnego propagowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 Osoby kończące naukę zawodu w naszym zakładzie są dobrze przygotowani do samodzielnej pracy przez co są doceniani przez pracodawców, którzy chętnie ich zatrudniają. Na taką ocenę i opinię wpływ mają nie tylko instruktorzy praktycznej nauki zawodu, ale również park maszynowy znajdujący się na wyposażeniu warsztatów a także szeroki asortyment produkcji.

  1. Wpis do rejestru instytucji szkoleniowych.
  2. Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z normami ISO 9001 – 2008.
  3. Porozumienie z niezależną, uznaną na świecie instytucją jaką jest TÜV SÜD Polska na monitorowanie naszych szkoleń.
  4. Certyfikat o dokonaniu wpisu do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia wydany przezUrząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
  5. Akt powołania przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Komisji Kwalifikacyjnej nr 177 przy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Słupsku do stwierdzania kwalifikacji na stanowiskach pracy związanych z dozorem oraz eksploatacją urządzeń instalacji i sieci energetycznych.
  6. Atest Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach uprawniający do szkolenia i egzaminowania spawaczy w oparciu o Wytyczne Nr W-14/IS-17.
  7. Zaświadczenie potwierdzające wpis podmiotu do rejestru podmiotów prowadzących kursy z zakresu przewozu towarów niebezpiecznych Komisja przyznająca uprawnienia kierowcom do przewozu towarów niebezpiecznych –Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
  8. Umowa o prowadzenie Ośrodka Egzaminacyjnego TGLS, sprawdzającego u kandydatów poziom znajomości języka angielskiego ogólnego.
  9. Uprawnienie nadane przez Ośrodek Doskonalenia Kadr w Mysłowicach nadzorowany przez Ministra Gospodarki do prowadzenia szkoleń „Kierowca-operator wózków jezdniowych”.
  10. Potwierdzenie Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie umożliwiające prowadzenie kursów operatorów maszyn drogowych takich jak: koparki, ładowarki, koparko-ładowarki, przecinarki do nawierzchni dróg, sprężarki przewoźne, pompy do mieszanki betonowej, narzędzia udarowe ręczne, zagęszczarki i ubijaki wibracyjne, betoniarki.
  11. Certyfikowane Centrum Egzaminacyjne ECDL.
  12. Porozumienie z Instytutem Nafty i Gazu w Krakowie na organizację szkoleń z zakresu budowy i użytkowania rurociągów z poliolefin (polietylenu, polipropylenu) przy zastosowaniu technologii łączenia metodą zgrzewania doczołowego i elektrooporowego.
  13. Posiadamy następujące akredytacje:

Decyzja nr 14/2010 Pomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 13 października 2010 o przyznaniu akredytacji w następujących formach kształcenia w zakresu:

  • Glazurnik – przyuczenie do zawodu
  • Drwal – operator pilarki
  • Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu
  • Kosmetyczka – przyuczenie do zawodu
  • Pracownik ds. kadrowych i płacowych

Decyzja nr 7/2010 Pomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 24 maja 2010 o przyznaniu akredytacji w następujących formach kształcenia w zakresu:

  • Ogrodnik terenów zieleni - kurs
  • Kamieniarz – przyuczenie do zawodu
  • Cieśla – przyuczenie do zawodu
  • Kucharz – przyuczenie do zawodu
  • Fryzjer - przyuczenie do zawodu
  • Podstawy obsługi komputera –kurs
  • Kurs przygotowawczy dla kandydatów na wychowawców wypoczynku
  • Obsługa suwnic – przygotowanie do uzyskania uprawnień
  • Cieśla - przyuczenie do zawodu
  • Transport drogowy taksówką – przygotowanie do egzaminu
  • Operator kombajnów zbożowych – przygotowanie do samodzielnej obsługi kombajnów
  • Obsługa kas fiskalnych – kurs
  • Opieka nad osobami starszymi – kurs
  • Pielęgnacja paznokci – przygotowanie do zawodu manicurzystki

Decyzja nr 16/2009 Pomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 16 września 2009 o przyznaniu akredytacji w następujących formach kształcenia w zakresu:

  • Brukarz – przyuczenie do zawodu
  • Posadzkarz-glazurnik – przyuczenie do zawodu
  • Krawiec – przyuczenie do zawodu
  • Kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym
  • Kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym wraz z modułem bezpiecznej obsługi – wymiany butli gazowych
  • Kurs spawanie metodą MAG (135) – wykonywanie spoin pachwinowych
  • Fryzjer – przyuczenie do zawodu.

Decyzja KO-III-MB/MRM-0711/15/2010 Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 07 grudnia 2010 o przyznaniu akredytacji w następujących formach kształcenia w zakresu:

  • Stolarz – przyuczenie do zawodu
  • Kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym
  • Spawanie metodą MAG
  • Spawanie metodą TIG
  • Spawanie metodą MIG
  • Spawanie elektrodą otuloną – metoda 311
  • Kucharz – przyuczenie do zawodu
  • Przygotowanie do uzyskania uprawnień eksploatacyjnych urządzeń, instalacji i sieci energetycznych do 1 kV – przyuczenie do zawodu
  • Projektowanie i utrzymanie terenów zielonych
  • Aktywizacja zawodowa – przygotowanie do aktywnego poszukiwania pracy
  • Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu w zakładach pracy
  • Brukarz – przyuczenie do zawodu

Decyzja KO-III-MM.0711/1/2010 Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 13 maja 2010 o przyznaniu akredytacji w następujących formach kształcenia w zakresu:

  • Kurs przewozów towarów niebezpiecznych wraz z modułem przewozów w cysternach
  • Kurs przygotowujący do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w drogowym przewozie osób i rzeczy p.n. „Certyfikat kompetencji zawodowych”
  • Kurs przygotowujący do zawodu glazurnik
  • Kurs przygotowujący do zawodu brukarz
  • Technolog robót wykończeniowych w budownictwie
  • Kurs – fryzjer,
  • Kurs obsługa żurawi stałych, przenośnych i przewoźnych
  • Kurs – operator koparko-ładowarek
  • Kurs – operator koparek
  • Kurs – operator ładowarek
  • Kurs opiekun w domu opieki społecznej
  • Przygotowanie do uzyskania uprawnień eksploatacyjnych urządzeń, instalacji i sieci energetycznych do 1 kV – przyuczenie do zawodu
  • Kurs – palacz kotłów centralnego ogrzewania
  • Kurs – spawanie metoda TIG
  • Kurs przygotowujący do zawodu kucharz.

Decyzja KO-III-MB/MRM-0711/16/2010 Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 09 grudnia 2010 o przyznaniu akredytacji w następujących formach kształcenia w zakresu:

  • Kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym z modułem bezpiecznej obsługi wymiany butli gazowych
  • Spawanie metodą MAG
  • Bukieciarz – florysta, przyuczenie do zawodu
  • Stolarz – przyuczenie do zawodu
  • Malarz tapeciarz - przyuczenie do zawodu

Decyzja nr 16/2005 Pomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 6 października 2005 r. w sprawie przyznania akredytacji placówce prowadzącej kształcenie ustawiczne w formach pozaszkolnych:

  • Przewoźnik wykonujący drogowy zarobkowy przewóz osób i rzeczy – kurs doskonalący
  • Transport drogowy taksówką – kurs doskonalący
  • Kierowca kategorii A,B, przygotowujący do egzaminu państwowego
  • Przewóz towarów niebezpiecznych w transporcie drogowym – kurs doskonalący
  • Kierowca wózka jezdniowego z napędem silnikowym w transporcie wewnątrzzakładowym – kurs przyuczający
  • Podstawy obsługi komputera – kurs doskonalący
  • Kucharz-kelner –kurs przyuczający do zawodu
  • Obsługi suwnic – kurs kwalifikacyjny
  • Obsługi żurawia – kurs kwalifikacyjny

Decyzja KO IV/0711/6/AB/2006 Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 08 grudnia 2006 r. o przyznaniu akredytacji w następujących formach kształcenia w zakresu:

  • Przewóz towarów niebezpiecznych w transporcie drogowym
  • Kierowca wózków jezdniowych
  • Wychowawca kolonii
  • Obsługa dźwigów HDS

Decyzja nr 19/2009 Pomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 17 grudnia 2009 r. w sprawie przyznania akredytacji placówce prowadzącej kształcenie ustawiczne w formach pozaszkolnych:

  • Kurs Kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym z modułem bezpiecznej obsługi – wymiany butli gazowych
  • Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu
  • Kurs Pracownik magazynowy z obsługą wózków jezdniowych
  • Kurs spawanie metodą MAG
  • Kurs spawanie metodą TIG
  • Kurs Opiekunka dziecięca

Decyzja nr 47/2007 Pomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 6.08 2007 r. w sprawie przyznania akredytacji placówce prowadzącej kształcenie ustawiczne w formach pozaszkolnych:

  • Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu w zakładach pracy
  • Kurs – Przewóz towarów niebezpiecznych
  • Kurs – Bukieciarstwo
  • Kurs – Pilarz drwal

Decyzja nr 13/2010 Pomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 28 września 2010 r. w sprawie przyznania akredytacji placówce prowadzącej kształcenie ustawiczne w formach pozaszkolnych:

  • Spawanie spoin pachwinowych metodą MAG, TIG, 111
  • Spawanie spoin czołowych blach metodą MAG, TIG, 311
  • Spawanie spoin czołowych rur metodą MAG, TIG

Decyzja nr 12/2008 Pomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 26 lutego 2008 r. w sprawie przyznania akredytacji placówce prowadzącej kształcenie ustawiczne w formach pozaszkolnych:

  • Kurs – Kierowców wózków jezdniowych z napędem silnikowym

Decyzja nr 57/2016 Pomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 23 czerwca 2016 r. w sprawie przyznania akredytacji placówce prowadzącej kształcenie ustawiczne w formach pozaszkolnych:

  • Kurs – Operator obrabiarek sterowanych numerycznie
  • Kurs – Operator suwnic sterowanych z poziomu roboczego
  • Kurs – Operator koparko-ładowarki
  • Kurs – Operator koparki
Certyfikaty i referencje
Kontakt
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
E-mail
zdz@zdz.slupsk.pl
Telefon
(+48) 598 452 727